wmaraci reklam
lidertakipci

Alexa rankınızı düşürmek için yöntemler

17 Mesajlar 4.901 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu yazımda Alexa sıralama düşürme yöntemlerinden bahsedeceğim...

İlk önce bir uyarıda bulunmak istiyorum : " Piyasada ki Alexa düşürücü programlardan kaçının , eskiden bu yöntemle iyi yerlere geliniyordu fakat artık Alexa bu tür çalışmalar yapan siteleri tespit etmektedir.Kendinizi kandırmaktan başka birşey yapmazsınız. Doğal yöntemler herzaman faydalı sonuçlar verir"

Gelelim yöntemlerimize ;

• Alexa sitelere otomatik olarak sıralama veriyor ama biz Alexa'ya girerek sitemizi tastikliyoruz.

• Sitenize özel Alexa Toolbar oluşturun ve takipçilerinize , tanıdıklarınıza , çalışıyorsanız ofisdeki bilgisayarlara , internetkafe işletmecisi tanıdığınız varsa bütün bilgisayarlarına toolbarınızı kurdurun ve tarayıcılara anasayfa olarak ayarlayın.[ben lisedeyken lisedeki bütün bilgisayarlara(müdür,müdür yardımcıları dahil) alexa toolbarımı kurmuştum :D]

• Sitenize Alexa Widgetleri ekleyin.

• Webmaster sitelerinde bilgi verici(seo,tasarım,programlama vs.) konular açın ve kaynak olarak sitenizi vererek hit sağlayın(Webmasterler çoğunlukla alexa toolbar kullanır)

• Webmasterlere yönelik yazılar yazın.(arama motorlarından webmaster çekebilirsiniz)

• Özgün yazılar girin copy/paste olarak iş yapmayın kullanıcıları bu yöntemle sitenizde daha uzun süre tutabilirsiniz.

• Blogunuz varsa Alexa adlı bir kategori oluşturun ve Alexa hakkında yazılar yazın.

• Sosyal ağları kullanarak hit çekin(facebook,twitter...),bu işi otomatik olarakda yapabilirsiniz bknz.

• Alexa 5 yıldız + yorum uygulamalarına katılın

• Sitenizin tasarımını kullanıcı mantığıyla planlayın! Kullanıcıyı sitenize aşık edinki daha fazla sitenizde zaman geçirsin.

• Benzer , rastgele yazılar eklentisi kurun ki diğer yararlı makalelerinizin okunma şansı artısın

• Sunucunuz hızlıysa oto-reflesh kodu koyabilirsiniz (pek tavsiye etmem şayet ben bir makale okurken pat diye sayfa yenilenirse sinirlenirim ve siteden çıkarım karar sizin)

<script>
function waitfor()
{
window.location.reload();
}

setTimeout("waitfor()",60000);

</script>

değer milisaniye cinsindedir.

Yazar: Mustafa ÖZEL
Kategori: Alexa
Web Adresim: Pekmez Gibi
bd holyturk

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
reklam

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Ellerinize sağlık hocam :) Makalelerinizi beğeniyorum.

Bu arada son söylediğiniz oto yenilemeyi ben kendi sitemde yapıyorum ama sadece ve sadece anasayfada.Bence en mantıklısı bu ve 1 dakika olarak ayarlıyorum...

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam internet kafelere kurduracaksın ama her bilgisayar aynı IP üzerinden bağlanacağı için fazla etkisi olmaz :)
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

1337

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Sayfa yenileme olayında sitelerin birine yorum yazmaya çalışırken zorlanmıştım. Yorumu yazarken sayfa yenileniyordu ve yazdıklarım siliniyordu. Sitenin sahibine durumu bildirmeye çalışacaktım fakat iletişim sayfası da sürekli yenilendiği için mesaj atamamıştım.

Sayfa yenileme gibi boş şeylerle uğraşmayın. Özellikle blog yazarları için söylüyorum. Siz hangi isim yapmış blog sitelerinde sayfa yenileme gördünüz?. Konuyu açan arkadaşın dediği gibi ben de sayfa yenileme olan siteleri takip etmiyorum.

wmaraci
wmaraci

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Sayfa yenileme olayında sitelerin birine yorum yazmaya çalışırken zorlanmıştım. Yorumu yazarken sayfa yenileniyordu ve yazdıklarım siliniyordu. Sitenin sahibine durumu bildirmeye çalışacaktım fakat iletişim sayfası da sürekli yenilendiği için mesaj atamamıştım.

Sayfa yenileme gibi boş şeylerle uğraşmayın. Özellikle blog yazarları için söylüyorum. Siz hangi isim yapmış blog sitelerinde sayfa yenileme gördünüz?. Konuyu açan arkadaşın dediği gibi ben de sayfa yenileme olan siteleri takip etmiyorum.

www.uzmanadam.com da kullanıyorum ama sadece "home.php" de yani index de :) diğer sayfalarımda rahatca gezinebiliyorlar :) kimileri header'e koyuyor işte o çekilmiyor :D
Sungmert

kişi bu mesajı beğendi.

1337

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
Elinize sağlık hocam. Çok güzel bir yazı olmuş.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
güzel yazı bir tavsiyede benden en hızlı alexa düsürmesi auto surf siteleridir deneyin derim

sec sec öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
klavyenize sağlık hocam.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

VeniVeciVokke adlı üyeden alıntı

Ellerinize sağlık hocam :) Makalelerinizi beğeniyorum.

Bu arada son söylediğiniz oto yenilemeyi ben kendi sitemde yapıyorum ama sadece ve sadece anasayfada.Bence en mantıklısı bu ve 1 dakika olarak ayarlıyorum...

ilk önce teşekkür ederim güzel yorumunuz ve tavsiyeniz için

tek bir sayfada olması pek bir sıkıntı yaratmaz dediğiniz gibi..

Rick35 adlı üyeden alıntı

Hocam internet kafelere kurduracaksın ama her bilgisayar aynı IP üzerinden bağlanacağı için fazla etkisi olmaz :)

hocam çoğul hit gelecek aynı ip adresi olmasada alexaya siteniz pinglenecek her türlü getirisi olur :)

tugraweb adlı üyeden alıntı

Elinize sağlık hocam. Çok güzel bir yazı olmuş.

teşekkür ederim hocam :)

universty21 adlı üyeden alıntı

güzel yazı bir tavsiyede benden en hızlı alexa düsürmesi auto surf siteleridir deneyin derim

oda bir hileye giriyor hocam kendinizi kandırırsınız :)

seç adlı üyeden alıntı

klavyenize sağlık hocam.

teşekkür ederim hocam :)

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Güzel bir yazı olmuş Mustafa, eline sağlık :)
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al