freelance iş ilanları

Blog Kardeşliği Yenilendi

1.352 Mesajlar 148.196 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Yorum konusunda ve yazılarınızın içeriği konusunda yapılan iki uyarıyı da dikkate alana kadar gruptan çıkarıldınız bana bu uyarıları açıklar mısınız?
Ayrıca ben istediğim yazıları siteme istediğim şekilde ekleyebilirim. Hergün standart olarak uygulama oyun tanıtıyorum ve bunun grupla ne alakası olduğunu bana söyler misin?

Ek Olarak: Son olarak sitemin yorum kısmın da istediğim hakka sahibim. Zaten yorumlarınız Nofollow olarak atılmakta hiçbir şekilde backlink alamazsınız. Kaç aydır böyle grupta kalmışım ki arkadaş göstermiş haftalık yorumlarımda da aksama yok. Gelipde durduk yere gruptan mı çıkarıyorsunuz?
Son olarak,

Kurallar:

- Grubun her üyesi, diğer grup üyelerine haftada "en az" 5'er tane mantıklı, alakalı ve adını hak eden "yorum" yazmalıdır. Alakalı olmayan ve yorum niteliği taşımayan yorumlar, blog yöneticisi tarafından yok sayılabilir.

- Grupta en fazla 12 tane blog olacaktır. Limit dolduğunda, bir üye çıktıkça yenisi alınacaktır. İzin isteyen ve geçici olarak gruptan çıkarılan üyelere en fazla 5 gün izin verilir, 5 gün sonunda gruptan tamamen çıkarılırlar ve kontenjanın dolu olması halinde sıra beklemek zorunda kalırlar. 5 gün içerisinde geri dönen üye, kontenjan dolu olsa bile gruba kabul edilir.

- 3 gün boyunca mazeret bildirmeden yorum yapmayan üye uyarılacak, 5. gün bitiminde de yorum yapmamışsa üye gruptan çıkarılacaktır. 3 gün boyunca yorum yapmayan üyeye verilen uyarı saklı tutulur ve üye herhangi bir sebeple bir uyarı daha aldığında gruptan çıkarılır. Bir süre yorum yapamayacaksanız mazeret bildirmeniz yeterlidir.

- 3 gün boyunca güncelleme yapmayan blog sahipleri bu konu altından uyarılacak, 5 gün boyunca yeni yazı girilmediği zaman ise üye gruptan çıkarılacaktır.

- WMAracı üyeliğinizin durdurulması gruptan çıkarılma sebebidir.

- Bir WMAracı üyesi, birden fazla websitesi olması durumunda sadece bir sitesiyle gruba katılabilir.

- Zorunlu olmasa da, grup içerisindeki bloglarda bulunan yazılardan hoşunuza gidenleri sosyal ağlarda da paylaşırsanız, grubun olumlu etkisini en iyi seviyeye taşımamıza yardım edersiniz

- Blogunuz başvurunuzdan sonra değerlendirmeden geçirilecek ve uygun görülürse gruba dahil edileceksiniz.

- Aşağıdaki listede, uyarı alan grup üyelerinin yanında aldıkları uyarı belirtilecek ve ilk uyarıdan sonraki 1 ay içerisinde tekrar uyarı alan grup üyesi duruma göre gruptan çıkarılacak ya da son bir şans daha verilecektir. 2. uyarıdan sonra bir şans daha tanınan grup üyesi, takip eden iki ay içerisinde tekrar uyarı alması durumunda grubun kara listesine eklenir ve gruptan çıkarılır.

Ben mi okumasını bilmiyorum? Yoksa kurallar mı çok açık?

wmaraci
reklam

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

Yorum konusunda ve yazılarınızın içeriği konusunda yapılan iki uyarıyı da dikkate alana kadar gruptan çıkarıldınız bana bu uyarıları açıklar mısınız?
Ayrıca ben istediğim yazıları siteme istediğim şekilde ekleyebilirim. Hergün standart olarak uygulama oyun tanıtıyorum ve bunun grupla ne alakası olduğunu bana söyler misin?

1. blogunda yorum yaptıktan sonra yorumumuzda kendi blogumuza yönlenen bir bağlantı yok. Yorum formunda web sitesi kısmı olmasına rağmen yorum gönderdikten sonra bloguma bir çıkış alamıyorum. Bu durumda bu grubun sadece sana faydası var ki ben bu grubun yöneticisi olarak böyle bir şeye izin veremem. Bu konuda gruptaki 3 kişiye de 2 gün önce toplu bir uyarı yaptım.

2. Blogunda istediğin yazıyı istediğin şekilde ekleyebilirsin, ona bir şey dediğim yok. Ama bu dayanışma grubunda olacaksan belli kurallara uyacaksın. Blogun, düzenli ve mantıklı yorum yapılamayacak seviyeye geldi. Son yazılarının %90'ı oyun&uygulama tanıtımı. Bu durumda hep aynı yorumlar dönüyor: "Güzel bir uygulama, teşekkürler" - "paylaşımın için teşekkürler" - "Güzele benziyor, deneyeceğim" Bu durum, temel başvuru şartlarına aykırı, direk çıkarmam gerekirken ben yine de senin en başından beri bu grubun üyesi olduğunu bildiğim için önce uyardım, "tamam düzelteceğim bu durumu" dedin. Şimdi çıkıp bana atar yapmana gerek yok ;)

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 460
  • Ticaret 18, (%100)
06 Şubat yorumları atıldı arkadaşlar

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Ek Olarak: Son olarak sitemin yorum kısmın da istediğim hakka sahibim. Zaten yorumlarınız Nofollow olarak atılmakta hiçbir şekilde backlink alamazsınız. Kaç aydır böyle grupta kalmışım ki arkadaş göstermiş haftalık yorumlarımda da aksama yok. Gelipde durduk yere gruptan mı çıkarıyorsunuz?

Ben senin sitenden kendi bloguma çıkış alamadıktan sonra ne anlamı kaldı dayanışma grubunun?

Bu kadar özgür olmak istiyorsan gruptan çıkarsın olur biter. Bu grubun belli şartları var, karşılıklı dayanışma olmayacaksa bu grupta yer alamaz hiç kimse.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Android ile ilgili yeni haber yoksa havadan mı uydurayım? CES 2012 fuarı vardı dünya telefon tablet haberi çıkıyordu yayımlıyorduk. Ayrıca o arkadaşlar , ki sende dahil başka konularıma rahatlıkla yorum atabilirsiniz. Bende maziligüney arkadaşın sitesine girdiğimde yorum atacak konu bulamıyorum en eski en ilgi çekmeyen konulara yorum atıyorum, o konular tekrardan aktifliğini kazansın diye.

Ek Olarak: ayrıca yorumların amacı backlink almak değil sitenin konularını aktif tutmaktır.

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

Android ile ilgili yeni haber yoksa havadan mı uydurayım? CES 2012 fuarı vardı dünya telefon tablet haberi çıkıyordu yayımlıyorduk. Ayrıca o arkadaşlar , ki sende dahil başka konularıma rahatlıkla yorum atabilirsiniz. Bende maziligüney arkadaşın sitesine girdiğimde yorum atacak konu bulamıyorum en eski en ilgi çekmeyen konulara yorum atıyorum, o konular tekrardan aktifliğini kazansın diye.

Ek Olarak: ayrıca yorumların amacı backlink almak değil sitenin konularını aktif tutmaktır.

Ali, kimse eski tarihlerde konu aramak zorunda değil. 2-3 oyun tanıtımından sonra 1-2 telefon tanıtımı, android haberi falan paylaşsan amenna. Ama blogun artık uygulama&oyun tanıtım bloguna dönmüş durumda ve bu konuda olumsuz geri bildirim alıyorum. Ben de rahatsızım bu konudan.

Ayrıca, yorum yapmanın amacı konuları aktif tutmak olduğu kadar kendi bloglarımıza çıkışlar almak. Bunun dofollow ya da nofollow olması Google'ı ilgilendiren bu konu. Sen benim sitemde yorum yaptığında ben senin bloguna çıkış veriyorsam ama sen bana aynısını yapmıyorsan, burada karşılıklı dayanışma değil dengesiz bir dayanışma vardır. Bu da bu grubun kurulma amacına aykırı.

Bu iki uyarıyı dikkate alacaksan, grubun kapısı açık. Almayacaksan bildirmen yeterli.

• Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Konu yoksa napabilirim, isterseniz donanımhaber, pclabs, chip sitelerine bakın adamlar bile yazamıyorlar. Haber de çıkmıyor ne yapabilirim başka bu konuda. Eskiden siteme 5+ konu eklerken artık 2 konu zor ekliyorum. Ayrıca ben arkadaşlara yorum attığım da site ismimi yazmayabilirdim. Ayrıca bu uyarıları bana mesaj olarak atmanız daha mantıklıydı. Sadece 1 uyarını mesaj olarak almıştım ama ona yapacak bir işlemim yok.

• Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

Konu yoksa napabilirim, isterseniz donanımhaber, pclabs, chip sitelerine bakın adamlar bile yazamıyorlar. Haber de çıkmıyor ne yapabilirim başka bu konuda. Eskiden siteme 5+ konu eklerken artık 2 konu zor ekliyorum. Ayrıca ben arkadaşlara yorum attığım da site ismimi yazmayabilirdim. Ayrıca bu uyarıları bana mesaj olarak atmanız daha mantıklıydı. Sadece 1 uyarını mesaj olarak almıştım ama ona yapacak bir işlemim yok.

Takip ettiğim Android bloglarına bi göz attım, gayet güncel ve kaliteli haberler, tanıtımlar yapmışlar son zamanlarda.

Site ismini yazıp yazmamak senin tercihin Ali, senin tercihlerin ya da keyfin beni grup yöneticisi olarak ilgilendirmiyor.

Ben 3 kişiye genel bir uyarı yaptım, geçici olarak gruptan çıkarıldıklarını söyledim, bu her zaman yaptığım bir şey.. Çıkarılma sebebini konu altından soran sendin. Mesajla sorsaydın, mesajla cevap alırdın.

FierOzgur FierOzgur Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker, Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 13 / 16
  • Ticaret 6, (%100)

candanblog adlı üyeden alıntı

BURADA uyardığım arkadaşlar hala daha gerekli düzenlemeleri yapmamışlar. Bu arkadaşlar geçici olarak gruptan çıkarıldılar. Detaylı bilgi için konudaki ilk mesaja bakın lütfen.

Websiteleri yorumlarda eklendiğinde sidebar'a eklemiş olduğum son yorumlar plugininde yorum atanın websitesinin linki çıkıyor. Buda karşılıksız bir şekilde gruptakilere backlink sağladığım anlamına geliyor.Ben kimseye Karşılıksız bir şekilde sağlamak zorunda değilim kaldı ki grubun kurallarında böyle bir madde yok. Ayrıca dünkü uyarı mesajından beri 1 yorum geldi ve gelen yorumunda websitesini silmedim sadece sidebardaki en son yorumları sildim. Blogların tasarımınada karışacaksanız artık ben nediyeyim ? Lütfen biraz inceleyip bir karara varalım ??

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
fierozgur tasarımlara karışılmıyor ki hocam.. URL si olmayan bir yorum alanına yorum atmak mantıklı olmuyor konu bu..

wmaraci
Konuyu toplam 14 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 14 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al