wmaraci reklam
lidertakipci

Daha özenli olamaz mıyız?

31 Mesajlar 4.600 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Merhaba arkadaşlar, uzun bir zamandır wmaracı'nda yakalanan havanın hem temsilcisi hem de izleyicisiyim. Son zamanlarda ise bu birlikteliğin bozulma eğiliminde olduğunu farkettim. Bu kanıya nereden vardığımı kısaca açıklayayım:

Son zamanlarda forumdaki üyelerin açmış olduğu konularda güttükleri yardım etme amacı suistimal ediliyor ya da konuyu açan arkadaşın yaptığı gereksiz görülüyor. Bu elbette herkesin hakkı, birinin konusunu ya da verdiği bilgileri beğenmek zorunda değilsiniz ancak konuyu beğenmediğinizi ifade eden cümleleri daha etraflıca düşünerek kursanız herkes için fayda sağlamış olursunuz. Örnek veriyorum; "Yaptığın tasarımı hiç beğenmedim" ya da "Bu konu herkesin bildiği bir konu" gibi ifadeler biraz yersiz oluyor. Bunun yerine "Bilgilendirme için teşekkürler ancak bu bir çoğumuzun bildiği bir konu. Biraz daha ayrıntılı anlatırsanız hepimiz için daha iyi olur" ya da "Dostum tasarımının şurasını beğenmedim, sanki şöyle olsa daha iyi olurdu. Bir de öyle denesene" gibi ifadelerle hem karşımızdaki kişinin emeğini hiçe saymamış hem de şevkini kırmamış oluruz.
Her şeyi geçtim neticede ortada bir emek var. Bu kadar ucuz olmayalım...
kuruoglu shateiel darkdemon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Kısmen haklı buldum. Bazı forumlarda görüyorum, sırf bu tarz yorumlar yapmak için foruma girenler var. Ancak wmaracında bunun olacağını sanmıyorum.:)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Bencede kardeşim katılıyorum sana sonuçta herkes emeğini ortaya koyuyor şevkini kırmak yerine biraz daha destek çıksak iyi yerlere gelebilir.Ben sadece diyorum herkes ilerlesin bu web tasarım konusunda ama bende ilerleyeyim kimsenin yaptığında gözümüz yok böyle bir konuyu açtığın için teşekkürler:)

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
valla çekinmem hiç
burası bir forum, eleştiriye açık olacak
türü ne olursa olsun

wmaraci
wmaraci

antibioticc antibioticc Wm Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Birsürü
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 0 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Bencede dostum çok haklısın ayrıca ek olarakta bir konuyu eklediğimiz zaman detaylı bilgimiz var ise konu hakında daha detaylı açalım konuyu çünki bilenler kadar hiç bilgisi olmayanlarda var.Bu siteye illa prof kişiler katılmıyor kimisi anlatım yapıp paylaşmak için kimisi ise birşeyler öğrenebilmek için.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Haklısın kardeşim. Bende bazen forumda öyle dobra yorumlar görüyorum ki ağzım açık kalıyor "yuh!" diyorum. Bi insan bu kadar açık ve dobra olabilirmi diyorum kendi kendime. O derece eleştiriler var forumda yani.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yıkıcı değil yapıcı eleştiriler yapmalıyız, karşımızdaki kişinin insan olduğunu unutmadan. :)
Orkunx

kişi bu mesajı beğendi.

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık & Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Eleştiri veya öneri olarak fikirlerimizi belirtmemiz forumdaki seviyenin yüksekliğini gösteriyor. Ancak diğer arkadaşların da dediği gibi insanların şevkini kırmadan, yapıcı nitelikte ve yol gösterici eleştiriler yapılmalı.

Forumda yapılan yorumlarda belirli seviyede hassasiyet gösteriliyor. Ancak özel mesajlaşmalarda, "terbiyesizce" olarak nitelendirebileceğim şeyler de görüyorum.

Yeri gelmişken söyleyeyim, özel mesajlaşma sistemi için de bir ihbar/uyarı mekanizması kurulması gerektiğini düşüyorum.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Katılıyorum.

Eleştirininde bir edebi, adabı var değil mi.. :)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yıkıcı değil yapıcı eleştiriler yapmalıyız, karşımızdaki kişinin insan olduğunu unutmadan. :)

Aynen.

Kalashnikov adlı üyeden alıntı

Yeri gelmişken söyleyeyim, özel mesajlaşma sistemi için de bir ihbar/uyarı mekanizması kurulması gerektiğini düşüyorum.

Forumdaki mesajlar nasıl rapor edilebiliyorsa özel mesajlar da rapor edilebiliyor :)

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

YazılımGrafik adlı üyeden alıntı

Kısmen haklı buldum. Bazı forumlarda görüyorum, sırf bu tarz yorumlar yapmak için foruma girenler var. Ancak wmaracında bunun olacağını sanmıyorum.:)

Ben de sanmıyordum ama endişelenmeye başladım.

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

Bencede kardeşim katılıyorum sana sonuçta herkes emeğini ortaya koyuyor şevkini kırmak yerine biraz daha destek çıksak iyi yerlere gelebilir.Ben sadece diyorum herkes ilerlesin bu web tasarım konusunda ama bende ilerleyeyim kimsenin yaptığında gözümüz yok böyle bir konuyu açtığın için teşekkürler:)

Üstadım, herkes eleştirsin ama eleştirirken "Olmamış" ifadesi yerine "Olmamış ama şurasını şöyle yaparsan daha iyi olur" desin istiyorum.

depresan adlı üyeden alıntı

valla çekinmem hiç
burası bir forum, eleştiriye açık olacak
türü ne olursa olsun

Sizin görüşünüz saygı duyarım diyemeyeceğim, böyle bir görüşe saygı falan duyamam! Eleştirmek var eleştirmek var, unutmayın bir şeyi kötülemek için önce sizin daha iyisini yapmanız lazım ama bunu yapamadan forumda ahkâm kesen bir sürü arkadaşımız(!) var.

antibioticc adlı üyeden alıntı

Bencede dostum çok haklısın ayrıca ek olarakta bir konuyu eklediğimiz zaman detaylı bilgimiz var ise konu hakında daha detaylı açalım konuyu çünki bilenler kadar hiç bilgisi olmayanlarda var.Bu siteye illa prof kişiler katılmıyor kimisi anlatım yapıp paylaşmak için kimisi ise birşeyler öğrenebilmek için.

Ben de iki sene öncesinde sıfır seviyesindeydim. Şimdilerde de çok bir mesafe katettiğim söylenemez ama en azından bir siteyi kurup yönetebilecek düzeye geldim. Sizin gibi düşünen arkadaşlar sayesinde oldu bu. Dolayısıyla size katılmamak elde değil.

kralizasyon adlı üyeden alıntı

Haklısın kardeşim. Bende bazen forumda öyle dobra yorumlar görüyorum ki ağzım açık kalıyor "yuh!" diyorum. Bi insan bu kadar açık ve dobra olabilirmi diyorum kendi kendime. O derece eleştiriler var forumda yani.

Al benden de o kadar.

isousluer adlı üyeden alıntı

Anahtar cümle budur.

Atakan adlı üyeden alıntı

Katılıyorum.
Eleştirininde bir edebi, adabı var değil mi.. :)
Forumdaki mesajlar nasıl rapor edilebiliyorsa özel mesajlar da rapor edilebiliyor :)

Eleştirinin adabı olmalı evet ama...

Kalashnikov adlı üyeden alıntı

Eleştiri veya öneri olarak fikirlerimizi belirtmemiz forumdaki seviyenin yüksekliğini gösteriyor. Ancak diğer arkadaşların da dediği gibi insanların şevkini kırmadan, yapıcı nitelikte ve yol gösterici eleştiriler yapılmalı.

Forumda yapılan yorumlarda belirli seviyede hassasiyet gösteriliyor. Ancak özel mesajlaşmalarda, "terbiyesizce" olarak nitelendirebileceğim şeyler de görüyorum.

İşte mesele yapıcı eleştiriyi bilmek.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al