wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenize daha çok organik hit gelsin ister misiniz ?

66 Mesajlar 16.662 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WebmaSter WebmaSter Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 33 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Sistemin sitede sabit duracaksa bir mantıgı yok önemli olan sisteminin sayfalar arasında gezinmesidir...? bi benzeride bende var...Başarılar dilerim
betho

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

clrkdt adlı üyeden alıntı

Bana bu tür şeyler hep riskli gelmiştir , o yüzden merakımı hoşgör , emeğine saygı duyuyorum fakat biliyorsun iyi bir web sitesi kurmak için çok emek veriliyor , sandboxa girip emeklerin boşa gitmesini engellemek adına , bilmeyen arkadaşlarıda bilgilendirmek adına bir açıklama yaparsan çok memnun olurum.
Saygılarımla

Evet emekten ziyade özgü içerik hazırlamanız daha iyi. Google için bildiğim iç taktik var.

1- Özgü içerik ;)
2- Sade stabil görünüm (Tema) :p
3- Sabır selamet :)

Başarılar dilerim ;)
betho

kişi bu mesajı beğendi.

clrkdt clrkdt WM aranıyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek IT Manager
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Benim asıl cevabını merak ettiğim soru ; Google'un kandırıldığını farkedip edemeyeceği... bu programı kullandığımız taktirde , sandbox - ban gibi bir problemle karşılaşılmıyacağı garantisi varmı bunu bizimle paylaşın bence.. Riski ne kadarsa onuda paylaşınki programı kullanıcak arkadaşlar başlarına gelicekleri önceden bilerek kullansınlar ;) ne demek istediğimi anlayan anlıyor zaten ;) anlamayanlar için bir açıklama lütfen.!!!
betho

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 33 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Benim asıl cevabını merak ettiğim soru ; Google'un kandırıldığını farkedip edemeyeceği... bu programı kullandığımız taktirde , sandbox - ban gibi bir problemle karşılaşılmıyacağı garantisi varmı bunu bizimle paylaşın bence.. Riski ne kadarsa onuda paylaşınki programı kullanıcak arkadaşlar başlarına gelicekleri önceden bilerek kullansınlar ;) ne demek istediğimi anlayan anlıyor zaten ;) anlamayanlar için bir açıklama lütfen.!!!

bu sistemin aynısından var :) ziyaretçinin nerden geldiğini de google analytic üzerinden takip ettiriyoruz...5 yıldırda var anlasa çoktan anlardı :)
betho

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

betho betho WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek C# yazılım
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba;
Dmoz üyesi , günlük adwords reklamı veren bir sitenin
bunu kullanmasının Google'un sandbox - blaclist cezası almasına neden olmıyacağını garanti edebilirmisin?

Sizin bahsettiğiniz durumda çok sayıda site bu sistemi kullanmakta ve şu ana kadar bu sistemden şu veya bu şekilde bırakın sendboxu filtre cezası alan site bile bulunmamaktadır ayrıca filtreye girmiş sisteleri filtreden çıkartmak konusunda da bu alt yapıyı kullanmaktayız çünkü bize seo hizmeti almak için gelen sitelerin bir bölümü filtrede olabiliyor

Eğer sitenizde adwords reklamlarından gelir elde ediyorsanız saatte 3-5 hit ayarlarsanız siteniz için sorun olmayacaktır ama siteniz zaten günde 300-500 hit alıyorsa en az yarısı kadarda buradan hit almanızın bir zararı olmayacaktır

Sormak istediğiniz her türlü soru için buradayım

Saygılarımla

clrkdt clrkdt WM aranıyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek IT Manager
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Sevgili Betho aydınlatman için teşekkür ediyorum şuan sitemiz günlük 10k+ tekil hit almaktadır , adwords reklamlarımızdanda ortalama 200 kişi tıklamaktadır.. ne tür bir yol izlemeliyiz? bana projemin sandboxa girmiyeceği garantisini verin , sandboxa girerse tazminat yolunun açık olduğuna dair sözleşme yapalım beraber çalışalım. rakam neyse anlaşalım , kaç bilgisayar istiyorsanız temin edelim..
betho

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilişim
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 33 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
45 dakika da 2 kişi geliyorsa 3 ayda 1000 kişi :) ben sana günlük gönderiyim istersen :) istediğin kelimeyle hemde sayfalarında gezinsin bence bu işleri bırakın siz 45 dakikadır bakıyorum hiç bişey degişmedi...
bilgisepetim betho

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek C# yazılım
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

WebmaSter adlı üyeden alıntı

45 dakika da 2 kişi geliyorsa 3 ayda 1000 kişi :) ben sana günlük gönderiyim istersen :) istediğin kelimeyle hemde sayfalarında gezinsin bence bu işleri bırakın siz 45 dakikadır bakıyorum hiç bişey degişmedi...

Yorumunuz için teşekkürler ancak program 45 dakikada iş görsün diye yazılmadı zaten bu mantıksız olurdu
şu anda havuzdaki kullanıcı sayısı ile ekli olan site arasında baya bir fark var bununda sebebi standart üyelerin 5 link ekleme haklarının olmasından dolayı şu anda sitemde 5-6 bin civarı site var her birinin de 5 anahtar kelimeden eklendiğini ve doğrudan hit içinde anahtar kelimesiz eklendiğini düşünürseniz bu sayı 25-30 bin kayıt ediyor

Ancak biz üye olurken kullanıcılarımıza 1200 kredi hediye ediyoruz yani bir günlük kredi miktarını hediye olarak veriyoruz

Kullanıcılarımız da bu krediyi gördüklerinde sitelerini ekleyip programı kapatıyorlar bu durumda herkese de çok yavaş bir şekilde hit akışı oluyor

Aslında bizler bu şekilde davranmayıp programı açık tutsak hem kendimize hem de diğer kullanıcılara daha fazla fayda vermiş olacağız.Program cpu yormadığı ram tüketmediği halde insanlar bedava verilen kredi ile kendilerine çıkar sağlamak istiyorlar ama buda yavaş hit akışına sebep oluyor eğer böyle devam ederse kayıtta verdiğim bu 1200 krediyi 100 e düşürmeyi de planlıyorum
belki o zaman bu programa sitelerini ekleyerek fayda görmek isteyen kullanıcılarımızda programı açık tutmak zorunda kalacak ve böylece program asıl görevini ifa etmekte zorlanmayacaktır.

Bu nedenlerle çok sayıda linke havuzdaki kullanıcı sayısı yeterli gelmiyor ama aktif kullanıcı sayısı arttıkça çok daha hızlı aktarım sağlanacaktır

Bu işleri bırakma konusundaki yorumunuzu olduğu gibi size iade ediyorum ben 41 yaşındayım hayatımda kimseye bu lafı söyleme cüretinde bulunmadım bence siz biraz daha dikkatli yorum yazın bence insanları kırmadan baltalamadan
ayrıca eğer bize sitenizin adını verirseniz buradan da bakabiliriz neler olup bittiğine

Ek Olarak:

Sevgili Betho aydınlatman için teşekkür ediyorum şuan sitemiz günlük 10k+ tekil hit almaktadır , adwords reklamlarımızdanda ortalama 200 kişi tıklamaktadır.. ne tür bir yol izlemeliyiz? bana projemin sandboxa girmiyeceği garantisini verin , sandboxa girerse tazminat yolunun açık olduğuna dair sözleşme yapalım beraber çalışalım. rakam neyse anlaşalım , kaç bilgisayar istiyorsanız temin edelim..

Eğer bu konularda daha detaylı bilgi almak ve çalışma şartları oluşturmak hemde referans görmek istiyorsanız pm atın detayları görüşelim bu sitemle çok uzun zamandır çok sayıda site hizmet almakta henüz sendbox olayı olmadığı gibi büyük bölümü anahtar kelimelerinde lider konumundalar pm atarsanız detaylandırabiliriz taleplerinizi

Saygılarımla
Muhammed Ravullu

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Hepimiz [COLOR=red]kardeşiz[/COLOR], bu öfke ne diye? [COLOR=blue]Paylaşmak[/COLOR] dururken, bu [COLOR=indigo]kavga[/COLOR] ne diye? Sakin olun arkadaşlar.
betho pearlharbor

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek C# yazılım
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Sistemin sitede sabit duracaksa bir mantıgı yok önemli olan sisteminin sayfalar arasında gezinmesidir...? bi benzeride bende var...Başarılar dilerim

Sistem sayfada sabit duracak şekilde değil içinde random sürelerde gezecek şekilde kodlanmıştır
ve bunu her site gösterimine başladığında Gösterilen sitenin ziyaret süresi random bir süre ve içinde gezme süresi de yine random bir süre olarak göstermektedir

Programın sitelerinizin içerisinde gezebilmesi için sitelerinizi eklerken alt taraftaki Sitemi Gez kutucuğunu doldurmanız gerekmektedir
Aksi halde dediğiniz gibi sistem sayfayı açar ve orada bekler ama bu kutucuğu doldurursanız siteniz açıldığında alt sayfalarda da random sürelerde gezilir

Eğer ekleyen kullanıcı bu kutucuğu işaretlememişse o zaman sizde program siteyi açıp orada bekliyor zannedersiniz

Bu durumda da sizin yorum yaparken programı incelemeden yorum yaptığınız sonucuna varabiliriz keşke güzelce inceleyip bu yorumları öylece yapsaydınız.

Benim asıl anlamadığım bu zaten en önde ve sürekli değişen sayılarla bu anlattıklarım görünmekte

Yada siz programı açıp yüzüne şöyle bir baktığınızdan eminseniz büyük bir ihtimalle o rakamları incelemek fırsatı bulamamışsınız demektir

İsterseniz dikkatlice bakın bu dediklerimin böyle olduğunu zaten göreceksniz

Ek Olarak:

Burada şunu söylemek isterim bu sistemin ne google ı ne de bir başkasını kandırmak gibi bir alt yapısı yok
Olayın işleyiş şekli şöyle; Biz 1000 kişilik bir gurup olarak değişen sürelerde birbirimizin sitesini ziyaret ediyoruz ve bunun ne herhangi bir proxy ziyaret karıştırılmıyor
Bu durumda birbirimizin sitesini ziyaret etmemizin kime ne zararı olabilir veya aynı ziyaretçinin aynı siteyi günde 3 beş defa ziyaret etmesinin ne zararı olabilir.

Kaçımız günde kaç defa wmaracı.com u ziyaret ediyoruz her defasında ip mi değiştiriyoruz veya bu ziyaretlerimizle googe ı yada başka birin mi kandırıyoruz

Programın yaptığı da bu işte sizin tek tek açıp birbirinizin sitesini ziyaret edemeyeceğiniz için program sizin yerinize bunu yapıyor

Başka bir çalışma mantığı yoktur

Konuyu baltalamak isteyenlerin dediğinin aksine siteyi açıp orada beklemiyor random sürelerde sitenin alt sayfalarında geziniyor hatta sitenizde reklam ve benzeri yabancı linkler varsa onlara da tıklıyor

Daha ne yapsın arkadaşlar aynı bir insanın hareketlerini simüle ettim ben

16 bin satır kod yazdım sadece gerçekten google ın bile çözemeyeceği bir algoritma geliştirdim

Programcılıkla ilgisi olan arkadaşlar bilirler;siz bir siteyi ziyaret ediyorsanız her pcde değişik sürelerde ziyaret ediyor ve her pc de değişen sürelerde alt sayfaları geziyorsanız bunu değil google hiç bir algoritma çözemez

Ben kod yazar çözerim diyen varsa ve bunu ispat ederse saygıyla alnından öperim

Saygılarımla Muhammed Ravullu

Ek Olarak:

Bana bu tür şeyler hep riskli gelmiştir , o yüzden merakımı hoşgör , emeğine saygı duyuyorum fakat biliyorsun iyi bir web sitesi kurmak için çok emek veriliyor , sandboxa girip emeklerin boşa gitmesini engellemek adına , bilmeyen arkadaşlarıda bilgilendirmek adına bir açıklama yaparsan çok memnun olurum.
Saygılarımla

Sayın clrkdt gerçekten çok haklısınız bizde sizin bu emeklerinizin daha iyi yerlere gelmesi hemde çoluk çocuğumuzun ekmeği için bu tarz çalışmalar yapıyoruz amacımız dürüst helal ekmek yemek o sebeple sizi çok iyi anlıyorum

Emre adlı üyeden alıntı

Hepimiz [COLOR=red]kardeşiz[/COLOR], bu öfke ne diye? [COLOR=blue]Paylaşmak[/COLOR] dururken, bu [COLOR=indigo]kavga[/COLOR] ne diye? Sakin olun arkadaşlar.

Emre bey ortamcı ve yapıcı tavırlarınızdan ötürü sizi kutluyorum

Arkadaşların merak ettikleri ve dikkat çekmek istedikleri konulara ne üslupla olursa olsun ışık tutmaları hoşuma gidiyor böylece öyle veya böyle karanlık gibi görünen noktalar da aydınlanmış oluyor

Herkese sonsuz teşekkürler

Ek Olarak:

Saygılarımla

Emre adlı üyeden alıntı

Microsoft FrameWork 3.5 yüklemek için [COLOR=#0066cc]BURAYA[/COLOR] tıklayın

Emre adlı üyeden alıntı

bu sistemin aynısından var :) ziyaretçinin nerden geldiğini de google analytic üzerinden takip ettiriyoruz...5 yıldırda var anlasa çoktan anlardı :)

Webmaster hocam siz bu sitemin aynısından var derken gerçekten neyi kastettiğinizi anlamıyorum

Bu sistemin benzeri ewet var ve çok sevdiğim ayrıca saygı duyduğum ve kardeşim gibi gördüğüm iki tane pırıl pırıl arkadaşıma ait

Eğer onu kastediyorsanız oda bizim sayılır ayrıca bana google maps te il ülke ve anahtar kelime üzerinden arama yapan ,siteyi mapste bulduğu zaman tıklayıp içine giren ve sitelerin alt linklerinde random sürelerde gezen bir tane program adı verin saygıyla önünüzde eğileyim

Bu programın yaptığı işi yapabilen değil program web sitesi ismi bile veremezsiniz

Ben 41 yaşındayım ve yıllardır yazılımla (c#) özellikle de seo yazılımları ve seo hizmetleri vermekle ile uğraşıyorum dediğim kriterlere uyan bir tane daha programa rastlamadım.Emin olun eğer rastlasaydım ondan daha üstün özelliklerde olanını yapardım yıllardır edindiğim bilgi ve tecrübeleri bu programa aktardım

Haklısınız şu an bu program çok yeni ama emin olun bir kaç aya kadar bu program ülkemizde çok konuşulacak aktif üye sayısı 1500-2500 sınırını geçtiği zaman sizde bende göreceğiz ki web master arkadaşlarımızın ve bireysel olarak sitelerini önlere taşımak isteyen herkesin vaz geçilmez hit kaynağı olacak

Çünkü bu programdan hayali tek bir hit hiç bir siteye gitmez gönderdiği hitler tamamen kullanıcıların ipleri üzerinden gerçek organik ve tekildir.

Yarın öbür gün sizin de bu programa ihtiyacınız olabilir o nedenle çok fazla baltalamayıp coderide bu kadar rencide etmeseniz iyi olur

Tutun ki hiç ihtiyacınız olmayacak yinede bir şeyler üretip paylaşan insanlara yaklaşımınız böyle olmamalı ben sizi esefle karşılıyorum sadece

Size kininizin nedenini soruyorum ona da cevap vermiyorsunuz
Benim anladığım kadarıyla siz fanatik olarak karşı çıkıyorsunuz yoksa bir bilgi sahibi olduğunuzdan değil
Tüm bunlar ışığında lütfen sadece karalamak adına benim anlayışsız olduğumu ima etmeye çalışmayın ben sizi gayet iyi anlıyorum ama maalesef sizin bu tarz ürünlerden pek anladığınız söylenemez

Bilip bilmeden yorum yapmaya çalışıyorsunuz size tavsiyem programı şöyle bir açıp biraz kurcalayın neler yapıyor bir inceleyin sonrada aktif kullanıcı sayısı 5-10 bini bulduğunda neler yapabileceğini bir hayal edin o zaman bence bu yaptığınız eğer fanatizm değilse bundan vazgeçeceksiniz

Ve bundan sonra şahsıma yada konuma balta vurmaktan da vazgeçin

Ben emek edip bir ürün sundum beğenen kullanır beğenmeyen kullanmaz

Eleştiri yapsanız anlayacağım ama siz belden aşağı vuruyorsunuz biraz üslubunuza dikkat edin bence

Saygılarımla

Muhammed Ravullu
Emreee clrkdt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al