freelance iş ilanları

Yeni Bir Hack Ekibi Kurulsa?

77 Mesajlar 8.081 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

alast4ir alast4ir http://enginonal.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 17 / 59
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel ve güncel bir konu hakkında yazmaya çalışmıssın evet doğru, fakat bu işler dışarıdan bakıldığı ve bilindiği kadar kolay bir olgu değil.
Böyle oluşumlar için sağlam bir gelir kaynağınız olmalı sunucu masrafları vb.
Bilgili bir ekip oluşturmak söylendiği kadar kolay değil, bu saydıklarıma sahipsiniz peki ya yasal yaptırımlar ?
2005 ve 2011 senelerinde hobi olarak ziyaret ettiğim ve belirli standartlar çerçevesinde ilerleyen timler projeler ve oluşumlar zamanla
-yolundan çıktı,
-finansal konularda zamanla eksiye düştü,
-fikir ayrılıkları yaşandı,
bir süre sonra yaş oturduktan sonra bu işlere zaman ayırmak o kadar kolay değildir.bir getirisi olmadan hem yasal olmayan işler ile ilgili uğraşıldığında oluşabilecek sorunlardan haberi bile yok birçok genç kardeşimin.sadece kurulsun katılırım gibi lafın sonunda bir süre sonra adını bile unuttuğum onlarca site vardı ki.
Ama unutulmayacak birkaç timin adını yadetmeden de içim rahat etmez tabiki.Grayhatz, Türkgüvenliği, Darkdevilz, Attackerz Crew gibi niceleri....

Kişisel Blog | http://enginonal.com.tr
wmaraci
reklam

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
TheLacivert hala kurulacak hocam. Bence kurdular sonra ekip üyelerine; "Nabıyonuz yuaaa burası internet cafe mi? Hadi bakim evlerinize" denildi. :)

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

Kefaret adlı üyeden alıntı

TheLacivert hala kurulacak hocam. Bence kurdular sonra ekip üyelerine; "Nabıyonuz yuaaa burası internet cafe mi? Hadi bakim evlerinize" denildi. :)

Gece saat 10:00 olunca güvenlik gelip "Lab'ı kapatıyoruz hocam, boşaltın lütfen yarın devam edersiniz" dedikçe kurulamaz daha da.
Yaman

kişi bu mesajı beğendi.

C4N C4N WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad b** c**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Türkiye de zaten var olanlar yetmiyormu? Yeni yetmeler geliyor iki sitede brute force çalıştırarak index atıyor, zone alıyor ve zone attack yaparak "ben en iyiyim" diyerek zaten sloganını tüm dünyaya duyurmaya çalışıyorken bence var olanlar yeterli diye düşünüyorum.

Bence sen tanıdığım Heuristic'sin abi. :)
Türkiye'de Hack Grupları, oluşumlarını 2000-2010 arasında tamamı ile bitirdi diyebiliriz. O zamanlar birkaç tane, parmak ile gösterilebilecek grup vardı. Bugün her birinin kurucusu, bambaşka yerlerde, bambaşka işlerle uğraşmaktalar. Kimi Google'a gitti, kimi Microsoft'a. Kimisi de bir baltaya sap olamadı orası apayrı bir konu. Taa o zamanlardan, Türkiye'de devlet destekli bir White Hat grubun olması gerektiğini söylüyorduk, ancak bir türlü Türkiye bu uğurda adım atmadı. Yabancı devletler, şu an bu yatırımların ekmeğini yemekte. Özellikle Rusya.

Velhasıl, bugün herhangi bir Hack Grubu yahut timi diyebileceğimiz, adam akıllı bir oluşum yok ortada; uzun süre de olmayacaklar gibi geliyor bana. Eski adamların birkaçını hâlâ izlemek istiyorsanız; https://twitter.com/Turkguvenligi burası, uygundur. :)
Heuristic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)

alast4ir adlı üyeden alıntı

Güzel ve güncel bir konu hakkında yazmaya çalışmıssın evet doğru, fakat bu işler dışarıdan bakıldığı ve bilindiği kadar kolay bir olgu değil.
Böyle oluşumlar için sağlam bir gelir kaynağınız olmalı sunucu masrafları vb.
Bilgili bir ekip oluşturmak söylendiği kadar kolay değil, bu saydıklarıma sahipsiniz peki ya yasal yaptırımlar ?
2005 ve 2011 senelerinde hobi olarak ziyaret ettiğim ve belirli standartlar çerçevesinde ilerleyen timler projeler ve oluşumlar zamanla
-yolundan çıktı,
-finansal konularda zamanla eksiye düştü,
-fikir ayrılıkları yaşandı,
bir süre sonra yaş oturduktan sonra bu işlere zaman ayırmak o kadar kolay değildir.bir getirisi olmadan hem yasal olmayan işler ile ilgili uğraşıldığında oluşabilecek sorunlardan haberi bile yok birçok genç kardeşimin.sadece kurulsun katılırım gibi lafın sonunda bir süre sonra adını bile unuttuğum onlarca site vardı ki.
Ama unutulmayacak birkaç timin adını yadetmeden de içim rahat etmez tabiki.Grayhatz, Türkgüvenliği, Darkdevilz, Attackerz Crew gibi niceleri....
Hocam finansal olaylar için bağış butonu eklenebilir. Siber dünyamızı savunan bir gruba sen 5 tl ben 5 tl versem 10 lira olur. On arkadaş 5 lira bağışlasa 50 TL eder hocam. Al sana bir aylık sunucu fiyatı :)

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 17 / 59
  • Ticaret 1, (%100)
50 tl sunucu masrafı ? yanlış anlamanı istemem fakat ne güçlü sunucularda barınıpta genede saldırılara yenilen sunucular oldu.
bu işler o kadar kolay işler değil emin ol

RHEngineer RHEngineer Makina Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 233 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Emin ol WM nin forum alt yapısı hepsinden iyi :D

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
alast4ir saldırılar sunucular üzerinden yapılmamalı zaten hocam. sunucu ip'leri sürekli aynıdır. değişmez ve tespit edilebilmesi kolaydır. saniyede ip değiştiren modem ve bilgisayarlar üzerinden yapılmalı bu işlemler.

• Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 17 / 59
  • Ticaret 1, (%100)
yapılan ddos saldırılarından bahsetmiyorum ki , sana gelen saldırılar ?

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
CW'nin kurulduğu dönemden beri hemen hemen, her türlü #hack grubunu iyi bilirim ve gerek yönetimde olan arkadaşları da gayet iyi tanırım. Eskisi gibi çok ilgi/alaka gerektiren bir durum söz konusu değildir. Zaman geçiyor, Teknoloji değişiyor, Yeni nesil gençlik çoğalıyor, Merak ve ilgi artıyor ancak Donanım sürekli alt yapıyı değiştiriyor. Her geçen gün yeni/yeni programlar günümüze geliyor.

Eskiler, artık yenilerin karşısın da pek bir şey yapamıyor. Çünkü eski takımlar tamamen bıraktı kimisi evlendi. Kimisi yurtdışında, kimisi cezaevine girdi çıktı uslandı. Yani buna benzer bir çok ifade edilebilir cümle varken çok gereksiz görüyorum.

Şöyle bir piyasaya baktığımız zaman nice hack platformları gündem de #OP düzenliyor, Türk milleti adına birer operasyon düzenliyor. Ellerine sağlık lafım yok katiyyen, fakat hiç bir şey bilmeyen, Zone alırken bile bir siteyi doksan dokuz siteye yönlendirerek zone alarak yüz adet zone kastım diye gövde gösterisi yapanları da biliyoruz.

Demem o ki, kendi adıma söylüyorum. Bir çok şeyi aştım geride bıraktım. Temel video eğitimleri, SQL Injection, ISS, Token veya buna benzer bir çok ifade edilebilir hack yöntemi var. Eflaki (Musade eder ve izni var ise) kendisi de bilir. Ancak sorsak, eskisi gibi hiç bir şey değil artık. Çok şey değişti, değişiyor da kimse eskisi gibi ilgi ve alakasını vermiyor. Artık yeni nesil gençlik var, eskilere gerek yok bizlerin adı mazide kalan bir hikayeden ibarettir. Zone de ben çok iyi hatırlıyorum ki Database'de sadece rumuzuma ait olan 176K zone defacesi var idi ama hiç bir şeyin önemi yok. Ben çok şey yaşadım, Çok şey geçirdim ama artık düşüncelerim ve hayatım da yürüdüğüm yolu tamamen değiştirerek uzaklaştım. ;)

Kusura bakmayın, WMAraci bir hack platformu olmadığı için çok açıklayıcı cümleler kurmadım. Malum forum kurallarında da bizlere açıkca belirtilmiş olan maddelere karşı gelmememiz gerekiyor. Bu yüzden, anlaşılabilir olduğum kadarıyla bir şeyleri ifade ettiğimi düşünüyorum.

Konuya son yorumum, herkes kendince haklıdır. Herkes kendine göre belli bir plan çizebilir. Senaryo da oynayan hiç bir baş rol oyuncusu bir senarist kadar önem taşımaz. Bilmemiz gereken bir çok şey var, ancak bilinmemesi gereken de çok gizli saklı şeyler var ne kadar ifade edilir bilemem fakat ben gerektiği gibi yorumladığımı düşünüyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar.
Yaman yigitcankus oorka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al