wmaraci reklam
lidertakipci

Sadece internetten para kazanıp, yaşan biri var mı aramızda?

64 Mesajlar 14.341 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Anarschi Anarschi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek High Professional Student in G
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 243
  • Ticaret 0, (%0)
***'un sahibi makina mühendisi ve kendi işletmesi var..(Reelden görüştüğüm biri) Ve *** geliri o kadar çok etkileyeceğini zannetmiyorum..

Kurumsal anlamada yapanlar tabi ki para kazanabilirler ama freelancer olarak geçimini sağlamak biraz hırs gerektirr ve bilgi gerektirir açıkcası..

Alexa 50 bin altın vs derseniz onlar faso fiso..Önemli kelimelerde sağlam yerler edinen site alexası daha iyi olan bir siteden çok daha iyi kazandırır..Yani benim blogumla aynı durumda olan bir ayakkabı sitesi örnek olarak çok daha fazla kazandırırdı..

Açıkcası burada gençler var aramızda kesinlikle buradaki bilgisine güvenip derslerini aksatmasınlar..İnternetin geleceğinin ne olacağı belli değil..Yani internet bilgisi bir iş bilgisi değildir..

Lise yıllarımda yani bundan yaklaşık 5-6 sene öncesinde 3-4 bin dolardan fazla aylık kazancım vardı ama yine de derslerimi,okulumu bırakıp interneti iş olarak kullanma taraftarı değildim..Her zaman alternatif ama birincil olamayacak bir iş olarak kaldı hayatımda..

Eğer interneti kurumsal olarak düşünmüyorsanız (Kurumsal olarak düşünseniz bile çok sağlam bilgi ve sermayeye ihtiyacınız olacaktır) kesinlike internet sektörüne güvenip asıl işlerinizi bir tarafa bırakmayın.
Zent Kenar csariaslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SweetLove SweetLove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Free Stylee
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
aylık 100 lira kazanıyoruz gibi

Yazmakta Yazmakta Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 39 / 82
  • Ticaret 23, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Biraz Hoca`lık yapalım.
Ya olursa :D

Olursa bidaha buraya uğramazsın :)

digitall digitall www.halitalptekin.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Security Consultant
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 0 / 35
  • Ticaret 18, (%100)
Benim bir tandığım aylık 3-4 bin dolar kazanıyor.Ofis açmayı düşünüyor yakında.Bende 150-250 arası bişey kazanıyom allaha şükür :D

wmaraci
wmaraci

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)
Daha kazanmıyorum bu 100+ kazanan arkadaşların önerileni bekliyorum :D

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bence internetten pek tabi geçinilebilir yaklaşık 2 yıldır internet üzerinden geçimimi sağlıyorum ev geçindiriyorum ve herhangi bir bilgim de daha bi kaç ay öncesine kadar yoktu. Sağolsun *** dan bir arkadaş ile script kurması için anlaştım , arkadaş oldum , kısa sürede filezilla anadizin domain hosting reseller vps sunucu gibi şeyleri öğrenmiş oldum :D :D sonra 5-10 lira anahtar teslim site yapıldığını gördüm , 1000 postu 5 liraya atanı buldum , postçu diye meslekler türediğini öğrendim .... diye uzayıp giden şeyler işte. Bunları gördükçe bildiklerimi de unuttum .
Ben internetle geçimimi sürdürdüm sürdürmesine fakat ticaret yaparak . 10 liraya site kurup 20 liraya satarak değil. Gördüğüm şey çoğunluğun gençler olduğu ve eğlenmekle para kazanmak arasında birşeyler yapmaya çalıştıkları . İyi güzel de bu işlerin böyle olması mümkün değil. Ya eğlenirsiniz ya para kazanırsınız . Bunun ortası vardır fakat zamana yayarsın sabredersin netten kazancın reeldekini geçer duruma gelir. Hem 20-50 lira sermaye ile allah aşkına bi kasa limon alıp pazara çıkmanız bile imkansızken nette milyarlar kazanılabilir mi ? Böyle bi dünya mümkünmüdür ? Değil ama neredeyse %90 bunun beklentisi içinde ve hayal kırıklığı yaşıyor.
Bence Beyaz çok haklı zevk için hobi için düşünülebilir fakat sermayesi , yeterli ticari bilgisi olmayanlar için net çok büyük batak olur. Şu an bile ciddi anlamda vakit hırsızlığı yapıyor.Biz okuldan kaçar sahile giderdik . şimdi okuldan kaçan internet cafelere gidiyor . Bir de 50 tane farklı konulu site ile , bu domainle ne sitesi gider gibi muhabbet yapanlar zerre umut beklemesinler asla netten geçinemezler.Bir sürü projeyle ilgilenip de biri tutup zengin olan diye bir adam daha doğmadı , olmadı.

Ek Olarak: Tüm konuşmalarımda ad..lt ve benzeri içerik hariçtir. Kendi görüşüm tasvip etmiyorum , o işlere bulaşmıyorum. Bu tür iş yapıp çıkanlar olacaksa olmasın sussun o işten kazanılır abi şüphem yok . Reklamsız ilk ay 10k 30k dan bahsedenleri gördüm insanlardan soğudum. Kuzenlerimden bir tanesi öyle bir işin içinde ve abartısız günlük kazancı polis maaşından fazla. 3 yılda trilyoner oldu adını bile duymadığınız bir site sayesinde. Bi tek o işte olur öyle hayali paralar ama o işi yaparım olur diyenler reel olarak da yapsalar aynı parayı kazanırlar netle uğraşmalarına hiç gerek yok derim.

beyanet beyanet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 24 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Yorum yapan, fikir beyan eden tüm arkadaşlara teşekkürler.

Meyus Meyus www.DizaynMeyus.Com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdilik bir seferliğine bende yüklü bir para aldım internetten domain avcılığı yapıyorum yalnız öyle 4 harf 5 harf değil anlamlı jenerik markalar v.s. 5-6 ay kadar önce www.guzini.com alan adımı sattım Hollanda'dan birisine yaklaşık 4500 TL ye. Onun gibi 20 domain daha var ancak kıymetinin anlaşılmasını bekliyor :) Ne yazikki ülkemizde insanlar,firmalar domain olayına çokda önem vermiyorlar. Örneğin Guzini Türkiye'de bilinen ve her türlü google aramasında birçok online alışveriş sitesinde ürünleri bulunan bir marka ancak nedense www.guzini.com alan adına önem vermediler Hollandadan birisi istedi bende sattım ama oda şimdi aynı sektörde bir marka oluşturdu ve satış sitesi açtı.
Kısacası Beyaz arkadaşımızın dediği gibi internet bel bağlanacak birşey değil ancak 15 liraya güvendiğiniz araştırdığınız bir domaini satın alıp 1-2 yıl içerisinde 4500 Tl gibi bir rakama yada herhangi bir rakama satabiliyorsanız buda size beklenmedik yerden para gelmesi gibi oluyor 2 yıldır bana bu kadar alan adını alıp boşuna para verıyorsun kım alacak bunları diyenler şimdi ağzını açamıyor en azından bütün domainlerimin 15 yıllık bedelini çıkardım :)
TUGBERK26 Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Satılık Sektörel, Jenerik, Projelik Domainler

Bilgicep Bilgicep Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek tekniker
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 11, (%64)
ben varım evliyim :=) kendime ait bürom var Maşallah deyin gelirimde çok güzel sigortamda var ohh emekliliği bekliyorum :=)

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Sigara param + cep tlf masrafım, gezme tozma gibi parasal konuları webden karşılarım.. Yeterli değil ancak idare ediyorum işte..

Napiyosun diyorsanuz ? webtasarımı yapiyorum.. Hobi olarakda imzamdaki blog 'da takiliyorum işte.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al