wmaraci reklam
lidertakipci

Portal Projem (Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.)

82 Mesajlar 14.690 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RocKSceN RocKSceN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Sonuç olarak gelir düşünceleri ne peki ?
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Takdir ettğim kısım sistem analizi yaparak, fizibilite çalışmaları, sağlam bir plan ve program yapmış olmanız, ülkemizde yapılmak istenen bir çok çalışma da bunlar dikkate alınmıyor.

Her ne kadar şevkinizi kırmak istemesemde yaşayacağınız sorunlar ve eksikler hakkında tavsiyede bulunmak isterim. Öncelikle böylesine kapsamlı bir projede içerikler yada bir çok nokta da gerekli materyaller hazır olsa da bir ekip ve sağlam bir kadro olmadan ilerletilemeyecek bir proje. Değerli olan tüm kanallarda en az 1 adama ihtiyacınız var, yazılım, grafik, pazarlama, reklam yönetimi vb. içerikleri ücreti olarak tedarik ediyor olsanız bile bu kişilerin hali hazırda böylesine bir projede her gün saatlerini harcamaları gerekir. Aksi halde farklılık ve özgünlük getirilemez ve proje kalıcı olamaz.

Böylesine bir projeye başlarken ya site üzerine müdahale edilebilecek bir konuda uzmanlık derecesinde yetkinliğiniz olmalı yada çok paranız, bu ikisi de yok ise ne kadar planlı programlı başlıyorsanız başlayın sorunlar yakanızı bırakmayacaktır. Yani çalıştığınız yazılımcı ile yaşadığınız bir sıkıntı yada herhangi bir konu, sitenin kısa bir süre kapalı kalması ve sizin çözüm için birşeyler üretecek bilginizin ve paranızın olmaması çok ciddi konular.

Yine de bunları bildiğinizi düşünüyorum, keza tarih 2017 olarak belirlenmiş, en mantıklısı da şuan ki halinizde bu olacaktır, hatta daha ileri bir tarih. Umarım yavaş ama istikrarlı bir şekilde istediğiniz noktaya ulaşırsınız.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

hairmed adlı üyeden alıntı

Öncelikle projende başarılar dilerim. Umarım her şey düşündüğün, düşlediğin gibi olur. Tabi biraz zor, zahmetli bir iş ama sabır ve disiplin ile çalışınca olmayacak şey yok.
Ben farklı bir şey daha paylaşmak istiyorum burada. Amerikalı, lise mezunu bile olmayan ama ticaret konusunda dahi, milyarder bir iş adamının şöyle bir sözü var: "Ne kadar büyük para kazanmak istiyorsan o kadar küçük düşün."
Şöyle bir örnek vereyim. Ülkemizden.
CarrefourSA normalde AVM'ler gibi çalışıyordu. Şehir merkezlerindeydi. Büyük binalarda hizmet veriyordu. Sonra fikir değiştirdiler. Önce caddelere, sonra sokaklara, en son olarak mahallelere bile CarrefourSA'lar açtılar. CarrefourSA'nın gelirleri bu süreçte %38 arttı...
Profilinde Antalyalı olduğunu görüyorum. Bende Antalya'da yaşıyorum. Biliyorsundur. CarrefourSA Antalya'daki bütün e1e marketlerini satın aldı. Neredeyse her mahallede bir tane CarrefourSA var.
Bu da bir fikir. Düşün derim.

Hocam inşallah her şey arzuladığım gibi olur. Evet bir takım aksilikler, hatalar veya unutulanlar olacak elbette ama önümde uzun bir zaman var bunun için. İnan bana çok zor ve aşırı zahmetli bir projeye kalkıştığımın farkındayım. Üstelik bunu tek başıma yapmaya çalışıyorum. Ama alt yapımı çok ince detaylarıyla düşündüğüm için, disipline edilmiş bir proje klasörü oluşturdum o yüzden her şey nizami bir şekilde ilerliyor şimdilik. Sabır konusunda da başarılı olduğum söylenebilir :)
Evet, vermiş olduğun örneğe defalarca şahit oldum, her gittiğim, geçtiğim yerlerde Carrefour bir çok marketi ele geçirmiş durumda :) Lakin bu vermiş olduğun örneği biraz daha detaylandırıp özel mesaj atarsanız sevinirim. Buna dair yeni fikirler edinmek isterim.

AlfaOis adlı üyeden alıntı

Takdir ettğim kısım sistem analizi yaparak, fizibilite çalışmaları, sağlam bir plan ve program yapmış olmanız, ülkemizde yapılmak istenen bir çok çalışma da bunlar dikkate alınmıyor.
Her ne kadar şevkinizi kırmak istemesemde yaşayacağınız sorunlar ve eksikler hakkında tavsiyede bulunmak isterim. Öncelikle böylesine kapsamlı bir projede içerikler yada bir çok nokta da gerekli materyaller hazır olsa da bir ekip ve sağlam bir kadro olmadan ilerletilemeyecek bir proje. Değerli olan tüm kanallarda en az 1 adama ihtiyacınız var, yazılım, grafik, pazarlama, reklam yönetimi vb. içerikleri ücreti olarak tedarik ediyor olsanız bile bu kişilerin hali hazırda böylesine bir projede her gün saatlerini harcamaları gerekir. Aksi halde farklılık ve özgünlük getirilemez ve proje kalıcı olamaz.
Böylesine bir projeye başlarken ya site üzerine müdahale edilebilecek bir konuda uzmanlık derecesinde yetkinliğiniz olmalı yada çok paranız, bu ikisi de yok ise ne kadar planlı programlı başlıyorsanız başlayın sorunlar yakanızı bırakmayacaktır. Yani çalıştığınız yazılımcı ile yaşadığınız bir sıkıntı yada herhangi bir konu, sitenin kısa bir süre kapalı kalması ve sizin çözüm için birşeyler üretecek bilginizin ve paranızın olmaması çok ciddi konular.
Yine de bunları bildiğinizi düşünüyorum, keza tarih 2017 olarak belirlenmiş, en mantıklısı da şuan ki halinizde bu olacaktır, hatta daha ileri bir tarih. Umarım yavaş ama istikrarlı bir şekilde istediğiniz noktaya ulaşırsınız.

Takdir etmenize sevindim, bu gibi iletiler geldikçe ben daha da canlanıyorum açıkçası beni motive ediyor. En azından doğru yolda olduğumun bilincini bir kez daha kavrıyorum. Evet fikrinize tamamen katılıyorum, bu denli detaylandırılmış bir proje için mutlaka ekip gerekecektir fakat ilk mesajımda da belirttiğim gibi olup, istikrarlı bir şekilde ilerlenirse, kalıcı bir ekibe ihtiyaç gerekmemektedir. Örnek vermem gerekirse, söylediğiniz gibi makaleleri ücreti mukabilinde tedarik ediyorum ya hani, bu bağlamda bana içerik üreten kişilerin birbirinden farklı olmaması gerekir. Yani şunu demek istiyorum, biyografi konusunda birisiyle anlaştığımı farz edelim. Kişi bana Ahmet ŞAFAK'ın biyografisini muazzam bir şekilde yazdı ve ben de özgünlüğünü kontrol etmekten ziyade anlatımdan hoşlandığımı varsayalım. İşte bu kişi bana düzenli olarak ücreti mukabilinde biyografi üretecektir. Bu bağlamda bireysel olarak çalışmayı düşünüyorum çünkü bir makale ekibiyle anlaşırsam 4-5 kişi biyografi yazarsa bu olmaz çünkü her birinin tarzı farklıdır, anlatımı farklıdır.
Yemek tarifleri ona keza. Umarım verdiğim örnekle anlatabilmişimdir. Özetle, sitemde oluşturacağım her kategorinin uzmanlarını bulup, anlatımını beğendiğim ve özgünlüğüne güvendiğim kişilere düzenli olarak ücretli içerik ürettireceğim. Burada ihtiyacım olan tek şey, yazılan makalelere, tariflere vesaire bütün içeriklere üretilecek olan resimler. İşte bunun için de düzenli olarak tek bir grafiker arkadaş ile anlaşırsam bu da bana yetecektir.
İlk mesajımda da belirttiğim gibi, alt yapı konusunda destek olacak olan kişi ve arama motoru optimizasyonu konusunda destek olacak kişi bellidir ve bu kişiler düzenli olarak site üzerinde faaliyet göstereceklerdir.
Son olarak;
Evet uzun bir tarih aralığı belirledim lakin bu tarih uzasa bile benim için bir sorun teşkil etmiyor çünkü eninde sonunda bu kemik yapıyı oluşturup, internete taşıma konusunda çok kararlıyım. Değerli fikirlerin ve görüşlerin için teşekkür ederim.

RocKSceN adlı üyeden alıntı

Sonuç olarak gelir düşünceleri ne peki ?

Gelir şu anda en son düşündüğüm aşama. Dikkatle okuduysanız projem beta aşamasından çıkana kadar oldukça fazla gideri olan bir oluşum. Bu denli bir yatırım ve oluşumu beta sürecinden çıkarıp kullanıcıya servis ettikten sonra, her yeni açılan site gibi yavaş yavaş oturmasını ve iyi bir zemin elde ettikten sonra düzenli bir gelir getirebilmesi kanaatindeyim. Teşekkür ederim.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Domain konusunda bir gelişme var mı? :)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

Skaylet Skaylet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 72 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
İlk olarak kategori sayısını 10'a indirmekle işe başla.Rakiplerinin çok olduğu alanları eleyebilirsin.Yazacağın yada yazdıracağın makaleler kesinlikle seo uyumlu olmak zorunda.Bence yazdırma,işi öğren kendin yaz.Masrafları da azaltmış olursun.
Anahtar kelime konusuna gelince,istersen yüzlerce kelime olsun,sorun değil.Zaten sadece birkaçında yükselebileceksin.

İyi bir logo,sana özel hazırlanmış tema,kaliteli tanıtım kanalları,doyurucu ve seo uyumlu yazılar başlıca ihtiyaçların.Olurda projeni gerçekleştirirsen seo konusunda sana danışmanlık edebilirim,bir mesajına bakar :)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

dmdnz dmdnz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Freelance Öğrencilik ve Danş.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
Herşeyden önce hazır siteye proje aramak yerine, projeye site kurmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatıyor bazı kişiler için(Buna bende dahil).Planlar yapılmış, şemalar çizilmiş, raporlar tutulmuş, 3 yıllık yatırım var.Daha ne olsun, umarım herşey yolunda gider hocam.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Domain konusunda bir gelişme var mı? :)

Maalesef Mertcanım henüz bir gelişme elde edemedim :D

Skaylet adlı üyeden alıntı

İlk olarak kategori sayısını 10'a indirmekle işe başla.Rakiplerinin çok olduğu alanları eleyebilirsin.Yazacağın yada yazdıracağın makaleler kesinlikle seo uyumlu olmak zorunda.Bence yazdırma,işi öğren kendin yaz.Masrafları da azaltmış olursun.
Anahtar kelime konusuna gelince,istersen yüzlerce kelime olsun,sorun değil.Zaten sadece birkaçında yükselebileceksin.

İyi bir logo,sana özel hazırlanmış tema,kaliteli tanıtım kanalları,doyurucu ve seo uyumlu yazılar başlıca ihtiyaçların.Olurda projeni gerçekleştirirsen seo konusunda sana danışmanlık edebilirim,bir mesajına bakar :)

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim fakat projemin bu aşamasında herhangi bir kategori elemem çok zor çünkü her biri biri ile senkron olacak ve kemikleşmiş durumda. Masrafları azaltmak için makaleleri benim tek başıma yazabilmem çok zor çünkü milyonlarca içerik zamanla beyin yorabilir. Asıl maddiyat işin bu aşamasında gerekli. Logo, tema, tanıtım kanalları gibi kurumsal kimlik çalışmaları işin ilk aşamasında olmalı çünkü yazılacak olan makalelere, hazırlanacak olan görsellere sitenin logosu yerleştirilmeli ona göre bir makale hazırlanmalı. Önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi ilk 1 yıl seo'a dair hiç bir çalışma yapmayı düşünmüyorum ve kendi kendine kök salmasını bekleyeceğim.

dmdnz adlı üyeden alıntı

Herşeyden önce hazır siteye proje aramak yerine, projeye site kurmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlatıyor bazı kişiler için(Buna bende dahil).Planlar yapılmış, şemalar çizilmiş, raporlar tutulmuş, 3 yıllık yatırım var.Daha ne olsun, umarım herşey yolunda gider hocam.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim hocam. İlk bakışta çok zor gibi görünse de başarabileceğime inandığım bu projemde halen aynı çizgide ilerlemekteyim.
Skaylet

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Kolay gelsin umarım hedefine ulaşırsın
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Hiç bir emeğiniz, azminiz boşuna gitmeyecektir. Umarım emeğinizin tam olarak karşılığını alabilirsiniz. Başarılar :)
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Hiç üşenmeden okudum yazınızı. Gerçekten tebrik ediyorum bu planlı ve sistemli çalışmalarınızdan dolayı. Umarım güzel sonuçlar elde edersiniz.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al