wmaraci reklam
lidertakipci

Yoksul Ailelere Bedava İnternet

22 Mesajlar 3.192 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

y8igit y8igit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 72 / 28
  • Ticaret 46, (%96)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

y8igit iyide zaten hükümet yoksullara gıda ve daha birçok desteği sağlıyor. İhtiyacı olan gıda, sıcaklık diyorsun zaten yıllardır bu hükümet kömürden tut gıdaya kadar birçok yardımı sağlıyor. Devlet gereken herşeyi yapıyor ama siz eleştirmeye devam edin, her daim eleştiren olacaktır, olmalıda. Bende eleştiriyorum yeri geldiğinde. Ne demişler; yiğidi öldür hakkını yeme :) İyi geceler dilerim...

Hocam tabii ki oyle mesela ben hukumeti saglik konusunda gercekten tebrik ediyorum. Ne kadar hastanelerde, saglik ocaklarindaki bekleme sistemi rezalet olsada (benim gittigim hastanelerde) ucretlendirme bakimindan helal olsun. Ben amerikada, chicagoda yasiyorum. Daha gecen omzum cok fena agriyordu. bi tane igne yapip yolladilar, 55 dolar verdim. halada omzum agriyor.

Ek Olarak:

darkthepro adlı üyeden alıntı

yıllardır amerika ve avrupada 10 mbit internet hak olarak veriliyor hatta afrika gibi ülkelere google, facebook ücretsiz interneti sağlıyor hemde herkese zaten bilgiye erişim hakkı adı altında hemde yoksul zengin dinlemeden herkese ücretsiz 10 mbit üstü paralı olarak nitelendiriliyor ki yıl olmuş 2016 daha yeni mi yapılıyor senin ülkende 8 mbit internete ne kadar para alınıyor haberin yok galiba onu geçtim fakirlere yardım diyorsun devlet nereye yardım ediyor, he eğer seçimde cumhurtiyet altını, kömür, makarna diyorsan iyi yardım dimi ? ülkede 4 milyon mülteci var ki avrupanın sözde yardım parası dahi eline ulaşmadı onu geçtim iş imkanı, ev imkanı, 1200 tl burs , ücretsiz her sağlık olanağından yararlanma, yemek vs vs ler var devlet kendi vatandaşına 400 tl bursu vermemek için elinden geleni yapıyor dolar , euro almış başını gidiyor, yarattığın krizin sana bedeli yıllık 10 milyar dolar, elektrik faturası, doğalgaz, telefon, su faturalarından bahsetmiyorum bile, 1500 tl asgari ücret dediler oldu 1300 eee zam yaptılar her şeye yine kaşıkla verdiğini kepçeyle aldı , her şey bam başka fahiş trafik sigortasına ne demeli , doğuda öğretim yok, insanlar kaçıyor, terörü bitirmeye çalışıyorsun her şey bitti fakirlere internet dağıtalım artık facebookta evlerinde ki boş tabakların resmini çekip paylaşırlar

usta 1500 asgari ucret diyorsunda adam onun bunun vergisini arttiriyor fazlasiyla aliyor yaptigi zami oyle degil mi :) katiliyorum tum sozlerine. diger posttada soyledim, amerikada yasiyorum. xfinity var burada. internet markasi. nasil avmlerde ***** wi-fi varsa buradada xfinity var ve heryerde ama heryerde cekiyor. cok bilgim yok bu network konusunda ama artik uydudan baglanti aldigini falan dusunmeye basladim ahaha, araba ile gidiyorum baslangic noktamdan 10 mil gidiyorum ve yolda hic wifiden cikmiyorum hocam dusunsece :p ve tamamen ucretsiz, tabii ama bircok site blocklu halde. sadece whatsappi kullaniyorum ben.

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

y8igit adlı üyeden alıntı

Hocam tabii ki oyle mesela ben hukumeti saglik konusunda gercekten tebrik ediyorum. Ne kadar hastanelerde, saglik ocaklarindaki bekleme sistemi rezalet olsada (benim gittigim hastanelerde) ucretlendirme bakimindan helal olsun. Ben amerikada, chicagoda yasiyorum. Daha gecen omzum cok fena agriyordu. bi tane igne yapip yolladilar, 55 dolar verdim. halada omzum agriyor.

Türkiyedeki hastaneler kadar saçma bir şey yok, devlet hastanelerine gidiyorsun öyle sıra var ki aklın durur onu geçtim doktorların çoğu ilgisiz, agresif sizi illa özel hastaneye mahkum etmek için ellerinden geleni arda koymuyorlar

1. babaannemde boyun fıtığı çıktı devlet hastanesine gidiyor çok acil alınmazsa ölürsünüz diye biz burda yapmayalım sizi özele yollayalım orda yapsınlar diye kandırıyorlar sonra özel hastaneye kaldırıyorlar bizim haberimiz yok ben ameliyata gircem refakatçi lazım diyince öğreniyoruz ki tanıdık doktara götürdük fizik tedavi ile şimdi hiç bir şeyi yok bu olayın üstündende 2 yıl geçti hala hayatta ?

2. haseki hastanesine gittim, o ara ayağım kırık 3 tane asansör var öyle sıra bekliyorsun ki o asansörde resmen yürüyüp çıkabilecek insanlar asansörü dolduruyor ve umursamaz tavırlarla devam ediyor bunu geçtim öyle sıra var ki asansör + doktor bekleme derken aldığım randevu 11 deydi, 9 da gittim 2 de hastaneden çıktım çok güzel dimi ?

3. dahiliye randevu aldım derdimi anlattım bide aradan kan tahlilini çıkarayım dedim adam resmen sövdü böyle bir şey var mı dövmemek için kendimi zor tuttum, yok yapamazmışta ya sen dahiliyesin nasıl yapamıyorsun, tek yapacağın kan istemek ki bir çok hastanede yapılıyor

4. acile gittim ayağıma cam batmıştı, acildeki kadın kan gördü bayıldı böyle bir mantık var mı madem kan görüp bayılcan niye koydular seni oraya, onu geçtim hemşire geldi cam yok diyo, ya var işte neyse başkasını daha çağırdılar onla anca hallettik

5. kan aldırcam bekle onca sıra onu geçtim gelmişler yeni eğitimli adamı koymuşlar adam resmen iğneyi kolumda patlattı bide bir şey olmamışcasına rahat tavırlarla resmen kaçtı

6. sırtım tutulmuş , kalp zannettik, mehmet akif ersoy göğüs kalp hastanesine gittik adamlarda yeterli yer yok dedik bari doktor baksın, acildeki doktorun işi çıkmış nasıl mantıktır bu,hadise saat 2 de başladı, 3 te bu hastanedeydim sonra ambulans bekledim 4 te ambulans geldi ne hikmetse ambulanslarda yok koca hastanin sonra beni beylik düzü evet yanlış duymadınız beylik düzündeki özele attılar beni ve oradada doktor yoktu, 5 te vardığım beklik düzüne saat 9 a kadar doktor bekledim eğer kalple ilgili sıkıntım olsa ölebilirdim

7. teyzem kataraktı yaşından gereği haliyle gözünden ameliyat olacaktı devlete gitti işte biz size bunu özeli önerelim diye gitti neyse verdi parayı yattı ne oldu olacak sol gözü yerine sağ gözüne ameliyat etmişler ve gören gözünü kör ettiler daha ne olsun işte türkiyenin gerçek hastane sistemi çok güzel dimi ?
cudjex

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Onunda vergisini biz öderiz. Devletin bundan gideri 10 olursa bizden alacağı 50 olur. Hayırlı olsun.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Verse ne olur vermese ne olur? Bu aileler internete televizyonla mı bağlanacak? Evinde bilgisayarı, veya telefonu vs. olmadan interneti ne yapsın millet. Diğer yandan da böyle bir olay olursa hem anayasal olarak itirazlar olur hemde çok suistimal olur. Şöyle ki ülkede malum %90'lık kesim kaç lira maaş alırsa alsın az prim ödenmesi için maaşları asgari gösteriliyor, veya kirada evi olan vergi vermemek için beyanda bulunmuyor, ticaret yapanı vergi kaçırıyor vs... Geçmişte yaşadığım ilçe de ilçenin en zenginleri bile belediyeden yoksullar için yapılan yardımlardan alıyorlardı, çünkü millet bir kılıfını buluyor. Yani burada büyük bir suistimal olur bence, tabi gerçekten ihtiyacı olup faydalanan da olacaktır ancak çoğunluk ihtiyacı olmadan faydalanan kişilerden olur bence...

wmaraci
wmaraci

zbam zbam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 33 / 18
  • Ticaret 3, (%100)
Güldüm. Ve hastane demişken benimde bir söyleyeceğim var, 2 hafta kadar önce Haydarpaşa Numune hastanesinden gece 03.00'da (evet gece yarısı sabaha karşı olan hani) emar randevum vardı. Neyse işte 5'te emarı çektirdik.
melankolia ilkayy

kişi bu mesajı beğendi.

www.zbam.org | Para ve proje batırma üstadı.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Bu bedava internetin faturasını biz para ödeyerek kullanan kullanıcılardan çıkarmasınlarda. Hazır olun diyorum bilmem ne vergisi diyerek biz zaten bu arkadaşların internetini farkında olmadan ödeyeceğiz.

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)
ne zammış ya, bi asgari ücret nelere kadirmiş.

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

y8igit Aç olana yetişmeye çalışılıyor, hangi ülkede açlık yok söyle bakalım? İnternet dışında yoksula başka şekildede yardım sağlanıyor. İnternet günümüzde oldukça fazla kullanılıyor ve yetiminde bundan geride kalmaması için böyle birşey düşünülmüş. İnternette sen sadece yemeksepetinden sipariş veriyor olabilirsin ama yoksula verilecek bu internet hizmetiyle çoğu şeye erişim şansı olabilecek. At gözlüğünü çıkartıp tarafsız bakmaya çalışmalısın.

Merhaba,
Sadece "hangi ülkede açlık yok söyle bakalım" cümlenize ithafen bu yorumu yapıyorum başka bir şey için değil yanlış anlaşılmaması dileğiyle.
Açlık bir çok ülkede var ama her ülkede açlık sorunu yok ! Bunlardan birinin örneği ise Küba'dır. Bkz:

Açlık yok

Devlet, karneyle her aileye ihtiyacı olan yiyeceği dağıtıyor. Tavuk, et, pirinç, patates, şeker... Kişi başı, karnı doyuracak miktar, devlet eliyle veriliyor. Elbette, çuval çuval değil. Örneğin; kişi başlı aylık 2 kilo kırmızı et veriliyor meselâ. Tavuk dersen o daha çok. Eh bizim ülkemizde asgari ücretle geçinen biri her ay kişi başı 2 kilo et yiyebiliyor mu acaba?!

----------
Ayrıca konu ile ilgili olarakta devletimizin yaptığı bir yanlış daha ücretsiz internet sağlıyorsun tamam bu çok iyi bir şey çok iyi düşünülmüş tebrik ederim ama sen bana interneti sağladın diyelim fakir birinin internete bağlanacak bir cihazı yok ise bu benim için hiç bir anlam ifade etmeyecektir.
Yani devletimiz bir şeyi yapacaksa buna at gözlüğü ile değilde daha mantıksal yaklaşmalıdır interneti veriyorsun da fakir birinde bilgisayar var mı yok mu yada telefon var mı yok mu bunları da düşünsünler iyilik yapıyorsun da o iyiliği yaparken insanların işine yarayacak mı mantığı ile düşünmek faydalı olacaktır.
Genede en azından tebrik ederim sonunda aldıkları vergiler ile bir şeyler yapmaya çalışmışlar..

y8igit y8igit Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 72 / 28
  • Ticaret 46, (%96)

darkthepro adlı üyeden alıntı

Türkiyedeki hastaneler kadar saçma bir şey yok, devlet hastanelerine gidiyorsun öyle sıra var ki aklın durur onu geçtim doktorların çoğu ilgisiz, agresif sizi illa özel hastaneye mahkum etmek için ellerinden geleni arda koymuyorlar

1. babaannemde boyun fıtığı çıktı devlet hastanesine gidiyor çok acil alınmazsa ölürsünüz diye biz burda yapmayalım sizi özele yollayalım orda yapsınlar diye kandırıyorlar sonra özel hastaneye kaldırıyorlar bizim haberimiz yok ben ameliyata gircem refakatçi lazım diyince öğreniyoruz ki tanıdık doktara götürdük fizik tedavi ile şimdi hiç bir şeyi yok bu olayın üstündende 2 yıl geçti hala hayatta ?

2. haseki hastanesine gittim, o ara ayağım kırık 3 tane asansör var öyle sıra bekliyorsun ki o asansörde resmen yürüyüp çıkabilecek insanlar asansörü dolduruyor ve umursamaz tavırlarla devam ediyor bunu geçtim öyle sıra var ki asansör + doktor bekleme derken aldığım randevu 11 deydi, 9 da gittim 2 de hastaneden çıktım çok güzel dimi ?

3. dahiliye randevu aldım derdimi anlattım bide aradan kan tahlilini çıkarayım dedim adam resmen sövdü böyle bir şey var mı dövmemek için kendimi zor tuttum, yok yapamazmışta ya sen dahiliyesin nasıl yapamıyorsun, tek yapacağın kan istemek ki bir çok hastanede yapılıyor

4. acile gittim ayağıma cam batmıştı, acildeki kadın kan gördü bayıldı böyle bir mantık var mı madem kan görüp bayılcan niye koydular seni oraya, onu geçtim hemşire geldi cam yok diyo, ya var işte neyse başkasını daha çağırdılar onla anca hallettik

5. kan aldırcam bekle onca sıra onu geçtim gelmişler yeni eğitimli adamı koymuşlar adam resmen iğneyi kolumda patlattı bide bir şey olmamışcasına rahat tavırlarla resmen kaçtı

6. sırtım tutulmuş , kalp zannettik, mehmet akif ersoy göğüs kalp hastanesine gittik adamlarda yeterli yer yok dedik bari doktor baksın, acildeki doktorun işi çıkmış nasıl mantıktır bu,hadise saat 2 de başladı, 3 te bu hastanedeydim sonra ambulans bekledim 4 te ambulans geldi ne hikmetse ambulanslarda yok koca hastanin sonra beni beylik düzü evet yanlış duymadınız beylik düzündeki özele attılar beni ve oradada doktor yoktu, 5 te vardığım beklik düzüne saat 9 a kadar doktor bekledim eğer kalple ilgili sıkıntım olsa ölebilirdim

7. teyzem kataraktı yaşından gereği haliyle gözünden ameliyat olacaktı devlete gitti işte biz size bunu özeli önerelim diye gitti neyse verdi parayı yattı ne oldu olacak sol gözü yerine sağ gözüne ameliyat etmişler ve gören gözünü kör ettiler daha ne olsun işte türkiyenin gerçek hastane sistemi çok güzel dimi ?

görmediğim çok şey varmış haklısın hocam, burada ilgiden bıkıyorsun hastanede ancak mali açıdan çok çok can yakar sigortasiz biri icin.

YagizGuler YagizGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mobile Software Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al