wmaraci reklam
lidertakipci

Trader`i ezip geçecek yeni bir sistem ticaret konusunda içinizi rahatlatırmı ?

45 Mesajlar 3.750 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Seoneo Seoneo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 58 / 48
  • Ticaret 21, (%95)
Bence bu sisteme tüm wm forumları katılmalı ve aktif ticaret datalarını birebir aktarmalı, Bu sistemdeki üyelikler ile forumlardaki ticaret puanlarının bağlanmasında ise yine datalardaki ticaret puanı hangi üyeye aitse o isimle sistemde üyelik hesabı açılmalı fakat bu da forumlardaki üyelerin ayrı ayrı nickler kullanması ile gerçekleşemeyebilir.

wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Fikir güzel. Ancak, yukarıda da belirtildiği gibi dolandırılma riski yüksek. Şöyle yapılabilir ama uğraşır mısınız bilmiyorum. Gerekli WM forumları ile anlaşıp, veritabanından çekeceksiniz bilgileri. Dışarıdan bir müdehale olmayacak. Yani kullanıcılar kendi ekleyemeyecek. Bu sayede bir nebze dolandırılma olayının önüne geçilebilir. Aksi takdirde müşteri gelip "size güvenip adamla iş yaptık ama dolandırıldık." dediğinde şikayet konuları açılmaya başlar forum, blog gibi yerlerde. 1 ay sonra da sitenin kapanması muhtemel.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
sovetski kardeşim fikir güzel birazda benim katkım olsun. Forumlar veritabanını seninle paylaşmayacağına göre yukarıda belirtildiği gibi sahipliği kanıtlama sistemi getirmek en mantıklısı.

Benim önerilerime gelecek olursak, ilk etapta olmasa da ilerleyen zamanlarda bir ödeme sistemi geliştirilebilir freelancer deki gibi. İşveren parayı senin sistemine öder ücret senin havuzunda tutulur, iş bitiminde onay verilir ve ücret işi yapana aktarılır. Tabi bu arada garantörlük yaptığın için komisyonunu alırsın. Böyle olursa iş büyür ama tutarsa sağlam kazançlar elde edebilirsin.

ozguroyun ozguroyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 74 / 35
  • Ticaret 10, (%100)
suradaki basliga yazmistim, kopyaliyorum.

https://wmaraci.com/forum/sikayetim-var/kontor-dolandiricilarida-varmis-312538.html

Dogamiz geregi birden fazla yapilan islemlerde otomatik olarak guven duygusu olusmaktadir. Dolandiricilarin da istedigi aslinda budur. ilk 9 islem 4 5 tl olur, 10. islem 10 tl olur, parayi kapip kaybolurlar. 10 tl icin yapilir mi demeyin, sizinle ayni anda o verdiginiz skype uzerinde belki 50 kisi daha vardi. Ya gunun birinde dolandirilirim diye dusuneceksiniz ya da araya saglam kanallar/aracilar koyacaksiniz.
Yeni uyeyim ama burada kimsenin ticaretine cok da bakmiyorum! ornekle aciklarsam. Ben bir makale seti yazdiriyorum, 100 tl oduyorum. dolandiricilar ekip olarak siteye dadaniyor. bi uc baslik makale yazildi yazdim verdim, hop ticaret puani. simdi benim ticaret puanim ile bu hayali ticaretin puani ayni oluyor.. uzadikca uzuyor.

Bankalar, paypal vs gibi sistemlerin devasa dolandiricilik birimleri var. Yapilmak istenen sey cok guzel ama gercek hayatta oyle olmuyor. Yine de yapilacak seyler var.

- Banka kartindan (kredi karti) google in yaptigi gibi 0.xx miktar cekip bunu sisteme girdirerek onaylamak.
- cep telefonu ve tc kimlik no onaylatmak.
- banka kartindaki adiyla, cep telefonu ve tc kimlik no cross check yapmak.
- Bence sistemde bir de aracilik hizmeti olmali. ornegin xxx fiyata domain almak istiyorum. satici benden sisteme gidip parayi cektirmeyi talep edebilmeli. Ben parayi yatirinca (ciddi alici olarak), alici da transfer edince islem onaylanmali. Sistemde ozel moduller olmali. Domain al sat icin whois bilgilerindeki 1 eposta adresinden 1 eposta adresine otomatik kontrol gibi. Domain register bilgileri s@satici.com dan a@alici ya gibi.

Bence guzel proje, fikir olarak destek vermek isterim, kabul ederseniz.

Guncelleme
Bakin simdi gordum https://wmaraci.com/forum/sikayetim-var/kontor-dolandiricilarida-varmis-312538.html
En altta link var, linkdeki yaziyi okuyunca adamin 1 islem yaparak guven kazandigini ve sonrasinda nasil dolandirildigini yazmis.

wmaraci
wmaraci

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Direk kimlik onayı ile bu proje gerçekleştirilir. Uğraşacak personel lazım sadece.

Bu konuda yarın pm göndereceğim hocam, her türlü desteği sağlamaya çalışırım.

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Ben projenin fazla destek göreceğine inanmıyorum. Çünkü benim wmaracı ticaret puanım 0, ***'daki ticaret puanım ise 100 diyelim. Wmaracında açtığım satış konusunda ***'da 100 adet ticaret puanım olduğunu belirtip, ilgili konuya *** profil ve multi konu linkini eklerim.

SMS, TC Kimlik ve mail onayı her iki forumda da bulunuyor ve yine forum ayarlarında isteğe bağlı olarak Facebook, Twitter gibi sosyal medya linkleri eklenebiliyor. Yani düşündüğün sistem zaten forum sitelerinde mevcut.

Kısaca satış konumda insanların bana güvenmesini istiyorsam ilgili konuya *** profil linkimi eklerim sadece. İlla düşündüğün sisteme üye olmama gerek yok.

newyorker newyorker Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek turizm
  • Konum ABD
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 15 / 107
  • Ticaret 11, (%73)
Merhaba oncelikle Guzel dusuncelere herzaman destek olmusumdur tc no yu buldunuz bence soyle biseyde olabilir telefona onay kodunu icerecek bir sms karsiligi olabilir benim bir diger onerim de birkac alan isimleri satan sitelerde oldugu gibi bu site uzerindende domain veya site satisi yapilirken ornegin odemeyi bu site uzerinden yapabilelim ornegin x kisi site satiyor Istanbul da yasiyor ben newyork amerikada yasiyorum ornegin bu site uzerinde begendigim hir alan ismini veya domaini almam icin veya birkactane site almak icin surekli birilerini devreye sokma zorunda olmam inanin sinir bozucu *** ve alan adlari sitelerinde yaklasik 20 gundur telefonuma onay kodu alamadigim icin domain ve siteleri alamiyorum ve cok sacma bence wmaraci artik buyuk bir forum telefonumda 24 saat acik duruyor hic kapatmiyorum gelismeleri takip etmek icin yani kisa keseyim wmaraci bizlere araci olabilir ornegin x bir kisi domainini veya site satisini satacagi zaman wmaraci belli bir komisyon karsiligi guvenli bir sekilde yapabilmeli cunku goruyoruz birileri ard niyetli davranip insanlari aldatabiliyor aklima gelen simdilik bu kadar ama sunu belirteyimki millet olarak elimizdeki degerlere destek olmaliyiz onem vermeliyiz elin oglu yapiyor biz halen imrenerek bakiyoruz samimiyetimle soyluyorum bizde daha yetenekli basarili uzmanlar var imkansizlitan dolayi malesef kendimizi iyi pazarlayamiyoruz umarim basarili sonuclar cikar herkese hayirli satislar kolay gelsin

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Bu kadar uğraşmak yerine forumlar için yazılım geliştirilir ortak bir veritabanına bağlanır. ***,WMA vb. sistemlerin yöneticileri daha doğrusu direk sahipleri bu sistemde yer alır. Kişi ticareti gerçekleştirmek için normal konu açar gibi açacak ama ödeme bilgisi veremeyecek. Ticaret konuları yönetimden onay aldıktan sonra aktif hale gelecek. Sadeceon gibi bir yapı düşünün. Satışı yapan kişi satacağı kişiyi belirleyince bildirim gidecek. Kişi karşısına çıkan ödeme yöntemlerinden birini seçecek ve ödemeyi yapacak.
Buraya kadar işlem tamam ama bitmedi. Çünkü para aşamalı doğrulama sisteminden geçecek:
1- Alıcı onayı (ödeme yaptığını teyit ediyor)
2- Satıcı onayı (ödeme aldığını teyit ediyor. Tabi daha para ona geçmedi hesap bakiyesinde gözükecek bu para 3. aşamada yönetici onay verdikten sonra çekme izni gelecek)
3- Yönetici onayı (paranın beklemeye alındığını teyit edecek. )
Bu aşamalardan sonra para çekme izni verilecek satıcıya. Ya **************lık olur riskiyle bir yöneticinin onayladığı işlemi 1 üst düzey yöneticide onaylamak zorunda.
Benim de böyle bir fikrim vardı. Sistemde birçok görevli olacağı için bekleme olayı da azalacak. Kişi işlemi teslim alamazsa satıcıdan ücret geri alınacak. Ücreti çoktan çekti mi? Dert değil bakiye eksiye inecek bu kişi yaptığı ticaretlerin parasını alamayacak direk sisteme aktarılacak. Komisyon olayıda olacak ve %1 gibi bir komisyon bile yeter çünkü aktif bir hizmet olacak

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Günaydın,
Hocam bu işlemi ben yıllar önce düşündüm ve işin işinden çıkamadım. Ben şahsen dh,wm,*** dan başka hiç bir yerde ticaret yapmam.
Diyelim ki siz sistemi kurdunuz üyeler gelmeye başladı ve şöyle birşey oldu
*Birisi siteyi hackledi tüm kimlik bilgilerini çaldı ve sahte işlem yaptı bunun sorumluluğunu nasıl karşılayacaksınız?(yada sizin bu bilgileri kullanmayacağınızı nereden bilelim?)
*Birisi dolandırdı ve bu kişi için ne yapacaksınız sadece ban mı vereceksiniz yoksa polise şikayet edecek misiniz eğer sadece ban ise forumlardan farkı ne?

Konuda bazıları havuz sistemi olsun demiş,
Arkadaşlar sadece10 bionluk bilmem ama aynı sistemde uzmankirala var hergün çalışan bir adet kişi var telefon başında duran, bir adet avukatları var davalar için
şirket olmanız lazım vergi için

örnek bir konu forumda logo yaptıracaktım ve adamın referansları çok iyi (çizimler) adam ile çalışmaya başladık ve ilk tasarım beğenmedim adam değiştirme hakkı 2 kaldı diyor? 2 kere daha dğiştirip ister eğen ister beğenme dedi ben parayı vermem dedi ama uzmankiralada bu şekilde birşey yok siz beğenene kadar devam siz beğendim demedikçe parayı alamaz o kişi
Diyelim kurdunuz sistemi her şey normal gidiyor ve bir hack yediniz kredi kartı bilgileri uçtu yakın zamanda playstaion network hacklendi ve çoğu kişinin kredi kartı bilgleri çalındı sony herkesin zararını karşılama kararı aldı siz ne yapacaksınız?

... ...

https://www.ozgurblog.net/

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Bu fikir vardı zaten ortalıkta konusu da açılmıştı geçen yaz hatta, yapılmadı, tutması da zor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al