freelance iş ilanları

Ofis düşüncem için ne kadar kredi gerekir?

35 Mesajlar 3.515 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

maalesef faturalandırma hakkında bilgim yok

Peki hocam çok teşekkürler.

TeknoTa adlı üyeden alıntı

Ofis kirası : çok değişken olmakla beraber ufak başlangıçlar için 1.000 TL
Vergi ve muhasebe işleri : Muhasebe 150-200TL arası
Ofis Mobilyaları: 2.000 TL - 3.500 TL
2 adet bilgisayar : çok değişken ortalama 2 bilgisayar 5.000 - 6.000 TL
güvenlik kamerası : fikrim yok
1 adet grafik tasarımcı(maaşı) : 2.000 TL maliyet
1 adet yazılımcı(maaşı) : 3.500 TL maliyet
reklam ücretleri : değişken tamamen size bağlı
kartvizit ücretleri : 200 TL
Kira Stopajı: 250 TL
Elektrik - Su - Isınma : 150 TL
Yazarkasa Pos: 1.200 TL
Pos Aylık Banka Ödeme: 60 TL
Ek vergiler tabela vs. yıllık : 300 TL
Tabela: 500 TL
Açılış İşlem Tutarları Şahıs Şirketi İçin: ortalama 1.000 TL

Açılış Resmi Giderler: 1.000 TL
Demirbaş Alımları: 8.700 TL ( Ek masraflarla rahat 10.000 TL'yi bulur )
Vergiler Yıllık Bazda Ortalama: 3.000 TL (Muhtasar Vergi + Belediye Vergileri)
Aylık Sabit Giderler: 6.000 TL civarı

Merhabalar, detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.

Yazılımcı ve grafiker ücretleri için biraz daha kısım yapılırsa bence gayet uygun olacak. Yazılımcı ve grafiker ücretli aslında tamamen kişinin kendini ne kadar geliştirmiş olduğuna bağlı bir durum ve ülkemiz şartlarında daha uygun fiyatlara çalışacaklar mutlaka olacaktır diye düşünüyorum.
İlk zamanlar harici bir sıkıntı olmaz herhalde, sizin deneyiminiz var sanırım hocam. İş açılışı ve iş başlangıcı sonrası başka vermeniz gereken tecrübe varsa çok sevinirim dinlemekten. Saygılar.

wmaraci
reklam

TeknoTa TeknoTa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 86 / 95
  • Ticaret 31, (%97)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Peki hocam çok teşekkürler.

Merhabalar, detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.

Yazılımcı ve grafiker ücretleri için biraz daha kısım yapılırsa bence gayet uygun olacak. Yazılımcı ve grafiker ücretli aslında tamamen kişinin kendini ne kadar geliştirmiş olduğuna bağlı bir durum ve ülkemiz şartlarında daha uygun fiyatlara çalışacaklar mutlaka olacaktır diye düşünüyorum.
İlk zamanlar harici bir sıkıntı olmaz herhalde, sizin deneyiminiz var sanırım hocam. İş açılışı ve iş başlangıcı sonrası başka vermeniz gereken tecrübe varsa çok sevinirim dinlemekten. Saygılar.

grafiker ücretini asgari ücretten hesapladım üstadım sgk işveren payı ve işveren işsizlik payı herşey hesaplanınca asgari ücretli bir personel size 2.000 TL maliyet yapar.

Yazılımcı içinse yaklaşık 2.250 TL civarı net maaşa tekabül eder hesapladığım maliyet.

başlangıçta gereksiz harcamalar yaparak elinizdeki parayı çarçur etmeyin üstadım en önemli tavsiyem o olsun. çok gerekli değilse birşey onu başlangıçta almayın zaman zaman işler ilerledikçe yavaş yavaş tamamlayın acil olmayan eksiklerinizi.

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Arkadasa katiliyorum. Hele ki istanbul'da duzgun isler yapan bir tasarimciyi ve yazilimciyi bu maaslar ile elinizde tutmak cok zor.

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

TayfunGuler adlı üyeden alıntı

İşlek bir mekan işini artırabilir bence.Bilgisayar tamirciliği bile yapılarbilir belki :) 20-30 bin ile başlamak en iyisi.

Yaşınız uyuyarsa eğer Akpartinin genç girişimşiler için verdiği hibeyide alabilirsiniz .

Merhaba. Parti ismi geçmese daha güzel olmaz mı? Bu hibe devlet adına devlet kaynakları ile veriliyor kimse oğlunun yatının katının kazancıyla vermiyor. (Bu millet için iyimser adım atan herkesten de Allah razı olsun ayrıca!)

wmaraci
wmaraci

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2229
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Merhaba. Parti ismi geçmese daha güzel olmaz mı? Bu hibe devlet adına devlet kaynakları ile veriliyor kimse oğlunun yatının katının kazancıyla vermiyor. (Bu millet için iyimser adım atan herkesten de Allah razı olsun ayrıca!)

Yanlış anlaşıldık sanırsam.

Akpartinin seçim vaatleri arasında yer alıyordu, geçenlerdede Diyarbakırda bir gömlek üreticisinede verilmiş radyoda duymuştum bu yüzden belirttim.

Siyasetlik bir olay yok.

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

TeknoTa adlı üyeden alıntı

grafiker ücretini asgari ücretten hesapladım üstadım sgk işveren payı ve işveren işsizlik payı herşey hesaplanınca asgari ücretli bir personel size 2.000 TL maliyet yapar.

Yazılımcı içinse yaklaşık 2.250 TL civarı net maaşa tekabül eder hesapladığım maliyet.

başlangıçta gereksiz harcamalar yaparak elinizdeki parayı çarçur etmeyin üstadım en önemli tavsiyem o olsun. çok gerekli değilse birşey onu başlangıçta almayın zaman zaman işler ilerledikçe yavaş yavaş tamamlayın acil olmayan eksiklerinizi.

Anladım hocam, zaten pek bir ürün lazım olmayacak. Bilgisayar, masa ve sandalye. Bu üçlü haricinde pek bir şey gerekli olmayacak. Yazılım bilgim olduğu için ilk zamanlarda yazılımcı için rahat davranabilirim ancak grafiker şart. Verdiğiniz bilgiler işime yarayacak, çok teşekkürler.

ozgurgezen adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Arkadasa katiliyorum. Hele ki istanbul'da duzgun isler yapan bir tasarimciyi ve yazilimciyi bu maaslar ile elinizde tutmak cok zor.

Haklısınız, ilk zamanlarda yazılım için rahat davranabilirim ancak grafiker şart.
Bu kadar konuşmadan 25 bin TL'nin yeterli olacağını düşünüyorum arkadaşlarım.
Doğru mudur acaba ?

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

TayfunGuler adlı üyeden alıntı

Yanlış anlaşıldık sanırsam.

Akpartinin seçim vaatleri arasında yer alıyordu, geçenlerdede Diyarbakırda bir gömlek üreticisinede verilmiş radyoda duymuştum bu yüzden belirttim.

Siyasetlik bir olay yok.

Siyasi partiler vaat verip gerçekleştirmek şeklinde meydanlardan oy ister insanlarda ona göre oy verir hocam :) Neyse konu uzamasın amaç yeni bir tartışma ortamının oluşmaması adına arkadaşça bir uyarıydı. Yani teşvikler vs ler yeni verilmiyor :)

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
C-Uruc Konu harici mesaj yazmaz isek daha hayırlı olacaktır soru gidişatı için. Duyarlılık için teşekkürler.

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)
Başlangıçta en mantıklısı sağlam bir pazarlamacı almak. Tasarımcı ve yazılımcı ihtiyacını forumlarda bulunan uzman arkadaşlarla çalışarak giderebilirsin. Ofis açmak v.s bunlar işin en kolay kısmı!
Önemli olan aylık sabit olan giderleri karşılayabilecek işi bulmakta. Reklam ve pazarlama olmadan aylık giderin 1000 lira bile olsa nasıl karşılayacaksın?

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
ponpei aylık gider 1,000TL olsa daha ne isterim ki hocam :)
Wordpress tema ve yazılım işleri üzerine olacağı için firma öyle bir sorun olması zor gibi.
Ofis açıldıktan ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra zaten geriye pek bir şey kalmıyor.
Belirli bir süre sonra zaten sistem oturacaktır ancak başlangıç için gereken ücret önemli şu evrede diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 11 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 11 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al