wmaraci reklam
lidertakipci

Ziyaretçinin klavye mouse hareketlerinin kaydını izlemek

11 Mesajlar 1.016 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

eTrade eTrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Yandex Metrica kullanırken webalizer özelliğiyle video izler gibi ziyaretçinin tam olarak siteyi nasıl gezdiğini izleyebiliyordum. Bunu yapabileceğim alternatif bir program ya da servis var mı?
redfire38

kişi bu mesajı beğendi.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.
wmaraci
reklam

redfire38 redfire38 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarım / Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 376 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
.........

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
İyi derecede JavaScript bilmen gerekir. Mouse koordinatları, click vs.. gibi kavramları bilmen gerekiyor.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
gemius heatmap eklentisi var ama ücretli diye biliyorum. Sitedeki tıklamaları gösteriyor.

wmaraci
wmaraci

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)
Yandex Metrica ile mouse tıklamalarını ısı haritası şeklinde görebiliyorsun.

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
hocam bi izlenmeyen o kalmıştı onu da izleyin. millet adblockları, güvenli gezinme programlarını %36 derecelerinde kullanıyorken bunu yapmak abes değil mi? ayrıca bunu gizlilik ve çerez politikanızda bildirin.

eTrade eTrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)

erdemm98 adlı üyeden alıntı

gemius heatmap eklentisi var ama ücretli diye biliyorum. Sitedeki tıklamaları gösteriyor.

Yazdığın iyi oldu ama sanırım daha çok online mağaza barındıran sitelere yönelik düşünülmüş bir araç bu.

ilkanbalkan adlı üyeden alıntı

o kalmıştı onu da izleyin.

Ziyaretçilerin kodunu benim yazdığım ve görselini hazırladığım bir arama özelliğini kullanamadıklarını hatta yanından bile geçemediklerini bu yöntemle anlamıştım.

Amerikan istihbaratı google-analytics (google, youtube başta) kullanan tüm sitelerde dolayısıyla wmaraci.com'da bunun on katını yapıyor ama haberiniz yok. Kişilik profiliniz çıkartılırken şüphelendikleri insanların disklerindeki görsel ve metinleri indirip kontrol ediyorlar. Neredeyse tüm sitelerin reklam ve video içeriklerini kontrol edebiliyorlar. Karşınıza çıkarttıkları reklam ve videolarla ciddi seviyede yoklanıyorsunuz. Farkedildiklerini anladıklarında siteye size özel konuşma balonu açıp diret olarak iletişime geçiyorlar. Neyse bana bu konuda özelden hiçbir şey sormayın cevaplamam. Zaten benimle yazışacaksanız özel diye birşey kalmaz.

Ayrıca evet ahlaki açıdan haklısın ama google youtube yandex ve diğer birçok CASUSLUK sistemine bulaşmış sitelerin tamamında ben yapmasam da yazdığımın on katı yapılıyor ve kayıtlar silinmiyor. Yapılan metin tabanlı bir kayıt dolayısıyla veri olarak çok düşük bir alan kapladığından tahminimce artık alınan video kayıtları atılmayıp insan ömrünün birkaç katı kadar bir süre saklanıyor. Şu an kendini Hindistan'a ışınlarsan orada bilgisayarın başındaki insanın sen olduğunu hem kullanım şekliyle otomatik olarak (bunu güvenlik sistemi olarak bizim kullanımımıza da sunmak üzereler) hem de yazmaya uğraşmayacağım birçok şekilde anlıyorlar.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Az önce ne okudum ben? Reklam videoları ile yoklanmalar, ekrana birden bir pencere gelip yazışmalar... Şaka mı bu? Onu geçtim zaten windows kullanıyor birçok insan, benim bilgisayarım ben kendim bir müzik açarken bile tekrar bana soruyor açalım mı bunu diye. Ha site üzerinden açılabilir. En basiti zopim premium aldığınızda sitenize gelen kişiyi takip edip sohbet kutusu açıp konuşabiliyorsunuz hemen. Ama diğer şeyler imkansız. Sıfır derece bilgisayar bilgisi olan birine yapabilirler anca. Onda da bazı izinleri almak zorundalar bilgisayar üzerinden.
Şöyle düşünüyorum. Bir zamanların MSN'si kullanılırken msn hack olaylarında bile karşı tarafa fake mail veya fake msn programı gönderiyordu sözde hackerler. Ama hacklemek istedikleri kişi bilgisayardan anlamadığı için, o fake maili açıp okuyamadığından dolayı hackleyememişlerdi msn'sini. Güvenlik duvarını kapattırmaya çalıştılar ama adam nasıl kapatacağını dahi bilmiyordu. Bunu bir arkadaşım bir tanıdığına yaptı gözümün önünde.
Şimdi hack filmleri izleyip gaza gelenler karşı çıkacak bana biliyorum. Hatta bazı film kalıplarını bile yazacaklar bana. Örn: " hiçbir şey imkansız değildir, kırılmayacak sistem yoktur" vs. :D

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Uygulama yararlı mı zararlı mı düşündürmedi değil doğrusu :)

Sosyal olan her şey.

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)

eTrade adlı üyeden alıntı

Yazdığın iyi oldu ama sanırım daha çok online mağaza barındıran sitelere yönelik düşünülmüş bir araç bu.

Ziyaretçilerin kodunu benim yazdığım ve görselini hazırladığım bir arama özelliğini kullanamadıklarını hatta yanından bile geçemediklerini bu yöntemle anlamıştım.

Amerikan istihbaratı google-analytics (google, youtube başta) kullanan tüm sitelerde dolayısıyla wmaraci.com'da bunun on katını yapıyor ama haberiniz yok. Kişilik profiliniz çıkartılırken şüphelendikleri insanların disklerindeki görsel ve metinleri indirip kontrol ediyorlar. Neredeyse tüm sitelerin reklam ve video içeriklerini kontrol edebiliyorlar. Karşınıza çıkarttıkları reklam ve videolarla ciddi seviyede yoklanıyorsunuz. Farkedildiklerini anladıklarında siteye size özel konuşma balonu açıp diret olarak iletişime geçiyorlar. Neyse bana bu konuda özelden hiçbir şey sormayın cevaplamam. Zaten benimle yazışacaksanız özel diye birşey kalmaz.

Ayrıca evet ahlaki açıdan haklısın ama google youtube yandex ve diğer birçok CASUSLUK sistemine bulaşmış sitelerin tamamında ben yapmasam da yazdığımın on katı yapılıyor ve kayıtlar silinmiyor. Yapılan metin tabanlı bir kayıt dolayısıyla veri olarak çok düşük bir alan kapladığından tahminimce artık alınan video kayıtları atılmayıp insan ömrünün birkaç katı kadar bir süre saklanıyor. Şu an kendini Hindistan'a ışınlarsan orada bilgisayarın başındaki insanın sen olduğunu hem kullanım şekliyle otomatik olarak (bunu güvenlik sistemi olarak bizim kullanımımıza da sunmak üzereler) hem de yazmaya uğraşmayacağım birçok şekilde anlıyorlar.

Global dünyada takip edilmek istemeyen bir insan hiçbir teknolojik cihaz kullanmamalı. Dediğiniz gibi kullanıcı davranışı, ilgi alanı, hobileri fobileri vs vs kayıt altına alınıyor ki buna en garanti cevap adsense dir.Reklamlarda hep bize hitap efen reklama denk geliriz.Windowsa hiç girmeyelim zaten her yapılan izlenip kayıt altına alınıyor.Siteye özel balon açıp iletişime geçtikleri haricinde diğer yazdıklarına katılıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al