lostyazilim

Forum Sitesinde Grafiker Olmak #2

22 Mesajlar 3.468 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Dostlar bu gün sizlere geçmişte kalan ancak hala içimde bir ukte bırakan forumlarda grafikerlik yapmak konusunda birkaç nasihat yada pişmanlıklarımı sunacağım.

Neyse dostlar konuya gireyim. Çünkü bir arkadaşın forumunu incelemiştim işte içimdeki forum aşkı alevlenmişti. Neyse dostlar zamanlardan bir zaman bilenler bilir TurkHackTeam diye bir grubun forumunda grafikerlik için çoook uğraşmıştım. Tam olacakken forumda olaylar oldu Dönemin Co-Admin'i Shadow-Mavi'yi oradan kovunca Shadow-Mavi'nin askerleriyiz dedik bizde oradan ayrıldık. Sonra Shadow Usta izini kaybettirdi. Bir süre ortalıklarda yoktu.

Bize bir forum kuruyorum var mısınız? dedi. E tabi normal olarak varız dedik. Belki bilenleriniz vardır. SanalSancak.Org alan adı ile hizmete başladık. Ben uğraştım grafikerliğimi aldım. Foruma özel

"Mareşal, Orgeneral, Korgeneral, Grafik Team, Deface Team, Özel Üye, Asteğmen, Teğmen,

Yüzbaşı, Binbaşı, Lojistik Team "

diye bir sürü rank yaptım (rank forumlarda üyeler konu açıp mesaj sayısını artırdıkça değişen resimler). Rankları yaptıktan sonra bir ay ya geçti ya geçmedi. Hoop forum kapandı sebepsiz yere. Hemde ben özenip bezenip 500 den fazla konu açtıktan sonra. Yani dostlar anlayacağınız tüm emekler boşa gitti.

Neyse dostlar ranklar falan hepsi hareketli ranklardı bende yedeklerini almamak gibi bir salaklık ettim. Format atarken nasıl olsa bunlarda var diye sitede gidince boşa gitti emeklerim. İnanın dostlar o ranklara o kadar özenmiştim ki. Her rank minimum 20 resimden oluşuyordu. Ay yıldız falan böyle hareketli ranklardı.

İşte o rankların hepsini ücretsiz yapmıştım neden çünkü o platformun kalıcılığına inanmıştım. Ama oda elimde patladı. Artık hiçbir foruma yada kişiye ücretsiz rank set yapmıyorum yapmam.

Neden biliyor musunuz dostlar bakın yeri geldi onları anlatayım. :) Dostlar bu yazı çok uzun oldu ikinci partta devam edicem :)

Kaynak: http://tekkelime.net/forum-sitesinde-grafiker-olmak-1/

İkinci Part Burada Dostlar Okumak İsteyenlere Duyrulur:

https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/forum-sitesinde-grafiker-olmak-2-a-362844.html
Fsocean

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Lütfen okumadıysanız önce birinci partı okuyun:

https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/forum-sitesinde-grafiker-olmak-1-a-362840.html

Neden biliyor musunuz dostlar bakın yeri geldi onları anlatayım. Bakın şimdi dostlar bu forum kapandıktan sonra benim rankları almışlar başka forumlar bir baktım ki 2-3 forumda izinsiz rank setim kullanılıyor. Birde oraya kendini grafiker sanan arkadaşlar koymuşlar. Biz yaptık diye geçiniyorlar. Hepsine üye oldum. Dedimki siz hayırdır bu rankları kullanma hakkını nerden aldınız? Sanalsancak için yapılmış rankları üzerine bilerek sanalsancak filigranları attım. saydamlık verdim biraz.

Oradaki grafiker bozuntuları sanalsancak yazılarını göre göre diyor ki biz bu rankları bu forum için yaptık. Gelde sinir küpüne dönme. Neyse dedim bu rankları ben yaptım kullanmayın. Adamların yaptığı tek şey beni banlamak oldu. Üye oldum tekrar bayağı bir sövüp arkama bakmadan çıktım gittim.

Size demek istediğim dostlar ne yaparsanız yapın. Büyük forumlar dışında başka yerde grafikerlik yapmayın. Yapsanız da onlar için özel böyle çok emek vererek çalışma yapmayın. Cidden bu forum konusunda çok şey yaşadım ve çok şey gördüm geçirdim. İnsan cidden üzülüyor. O kadar emek verip böyle tekme yiyip oradan ayrılmak zorunda kalması.

Sanal alem denen bu lanet yerde insanların emekleri arsızca çalınıyor. Birde üstüne pişkin pişkin gülünüyor yapmasaydın ben mi yap dedim diye. İnsanların sömürülmediği bir sanal alem için nelerimi vermezdim ki. Her insan emek vererek çalışıp ekmeğini kazansın. Kimse kimseyi düdüklemeye çalışmasın. Herkes emeğinin karşılığını alsın dostlar. Bu emeklerin karşılığını ben, sen, o vermezse kim verecek?Oda yapıyor demekle olmaz dostlar. Cidden çok fena doluyum. Beni bıraksanız 1000 kelimede yazarım sorun değil ama. Bu konuya gelince birden sinirleniyorum ve insanların emeklerinin göz göre göre harcanmasına dayanamıyorum.

Kaynak: http://tekkelime.net/forum-sitesinde-grafiker-olmak-2/

Fsocean Fsocean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Kardeşim sonuna kadar diğer konuda yazdıklarınla beraber bunu da okudum da, neden farklı konular açıyorsun? Eğer içini dökeceksen, tek bir konu üzerinde topla!
Burası inci sözlük ya da başka bir platform değil, part part devam ediyormuşsun birde. Tövbe
melankolia AhmetCakmak34 BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Fsocean adlı üyeden alıntı

Kardeşim sonuna kadar diğer konuda yazdıklarınla beraber bunu da okudum da, neden farklı konular açıyorsun? Eğer içini dökeceksen, tek bir konu üzerinde topla!
Burası inci sözlük ya da başka bir platform değil, part part devam ediyormuşsun birde. Tövbe

Hocam makalaleri bloğumda yazıyorum 20 kelimeden fazla olunca çok uzun olur kullanıcı sıkılmaz diye düşnüüyorum. Burnaın inci sözlük olmadığında biliyorum bende senin bu kadar tepki vermenide anlayamadım :) İyi Forumlar

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Sadece pek hoşuma gitmedi o kadar. İyi forumlar güzel kardeşim
60423

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Sadece pek hoşuma gitmedi o kadar. İyi forumlar güzel kardeşim

Herkesin düşüncesi aynı tabi herkes benimle aynı fikri paylaşacak diye bir şey tabikide :) ama değer verip yanlışımı söyledin Allah razı olsun kendimi düzeltirim bir sonrakinde tek konu açarım :) Sağol değerli yorumun için :)

• Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
O Turkhackteam yıllarını çok iyi bilirim. O bahsettiğin adamı da iyi bilirim, zamanında hata etmişsiniz o şahsa güvenmekle.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

O Turkhackteam yıllarını çok iyi bilirim. O bahsettiğin adamı da iyi bilirim, zamanında hata etmişsiniz o şahsa güvenmekle.

nickinizi falan özelden atarmısınzı hocam belki tanışmış olabilme ihtimalimiz var. Merak ettim cidden siz nasıl gördünüz gerçek yüzünü vs?

• Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Kendini çok iyi bilen paragöz şerefsiz bi insandı işte daha ne önemi var ? Çalıp çırparak yaşıyordu, iş teklifi bile etti ama benim oralarda pek bezim olmaz kardeşim. Dediğim gibi hatayı güvenmekle yapmışsınız ve onun peşinden giderek. Ama geçmiş geçmiştir yapacak bir şey yok.
60423

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)

Kendini çok iyi bilen paragöz şerefsiz bi insandı işte daha ne önemi var ? Çalıp çırparak yaşıyordu, iş teklifi bile etti ama benim oralarda pek bezim olmaz kardeşim. Dediğim gibi hatayı güvenmekle yapmışsınız ve onun peşinden giderek. Ama geçmiş geçmiştir yapacak bir şey yok.

aynen hocam yapacak bişey yok :) İyi Forumlar Dilerim
Fsocean

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al