wmaraci reklam

40 Bin TL hangi arabayı almalıyım?

71 Mesajlar 9.972 Okunma
smmexpress

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

Chevrolet Türkiye'den çekildi yedek parça sıkıntısı yaşarsın dediler hocam.

Yedek Parça konusunda satışlar devam etmektedir hiç sorma sıkıntı yaşamadım ateşleme bobin buji fren balata kolay buldum yani fiyatlar yüksek charvolet piyasada yüksek opel parçaları hemen hemen aynı zaten opel motoru geçiyor

www.osmanlidavetiyeci.com
wmaraci
reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim halen araştırmaya devam ediyorum. Fiat listeden çıkarttım aynı zamanda fluence düşünmüyorum artık.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

snnsnnylmz snnsnnylmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Fiat linea çok ideal az yakar aile aracıdır tavsiye ederim.

https://www.binbiryol.com/ilan/931/satilik-fiat-linea-1-3-mjet-95-hp-active-plus-eu5

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Bence hocam arabayı seçerek ilk olarak yedek parça bulunabilirliğine bakmanıza öneririm. Çok sıkıntı çıkarıyor. Bir de ne kadar yaktığına bakın :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
Muhammed aynen bende öyle yapıyorum hocam :)

snnsnnylmz hocam 10 kişi tavsiye ettiyse 50 kişi alma dedi.

• Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam maddi duruma göre araç almak lazım. Bende symbol vardı az yakıyordu, bu araba ondan daha az yakıyor. Araç çok ekonomik orta sınıf bir araç. İmkanım olsa bmw den başka araba almam :)

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
snnsnnylmz Orası öylede hocam benim bütçeye göre araba bulamıyacam gibi birşey :)

• Üyelik 18.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bütçeniz orta sınıf bir araç için ideal diye düşünüyorum :)

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

yKz adlı üyeden alıntı

Hocam arkadaş 40 bin tl demiş. Focus Auris Jetta Gold passat İ30 Octavie bunları 40 bin tl ye alamaz ki ;
Parası olsa ben 100 binlik araba bakarım derdi sizin dediğiniz araçlar en boşu 60 binden başlıyor.
i30 fizel otomatik en full kasası 90 bin tl şuan düşünün gerisini.
Benim i20 önermemdkei amaç ise biizzat 4 ay araştırdım buldum aldım şuan da çok memnunum. fiyatı 45 e aldım şuan 48 e falan 2.el 2015 bulunabilir düşük km de.
Sıfırı 1.2 benzin elit blue full + cam tavan 60 bin ediyor ama gerek yok sıfır almaya bence. 15 bin olcak araba en az ben arabayı aldığımda 15 binde 6.7 lt yakarken kullanıcı tarafından ben kullanmaya başladım 6.5 düştü.sonra 15bin bakımına soktum servise garanti.sonra şuan 5.8 5.9 6 yakıyor değişiyor.Dur kalk arabadaki yolcu sayısı vs. ortalama 5.9 ama

Arkadaş sıfır aramıyor ki :) bu bütçede ne alabilirim diye sormuş ve 2.el olarak yazdığım araçlardan birini rahat rahat alır. 150 bin km altı yazdığım araçlardan hepsini rahatça alabilirsiniz, hatta 100 bin km altını bile bulabilirsiniz. Alacağı Lineadan belki 2-3 yaş daha eski olur ama güzel bir araba almış olur.

Oto özel servis işlettim, uzun süre al sat yaptım ve arabaları da seven araştıran biriyim, kısa zaman öncesine kadar boş zamanımın tamamı oto sanayide geçiyordu. Biri gelip bana sıfır Linea mı 5 yaşında Focus mu diye sorsa gözü kapalı Focus derim. Ya da Fluence mi 5 yaşında Auris mi diye sorsa gözü kapalı Auris derim. O para ile alınacak en mantıklı araçlar bu benim yazdıklarım(ihtiyaç böyle bir şey olduğu için böyle söylüyorum) , realist olmak lazım biraz da, yoksa 3-5 yaş daha büyütür daha güzelleri de alınır ama mantıklı olmaz, daha yeni diye zevksiz karaktersiz kötü bir araç almak da mantıklı değil. İnip binerken lanet okutmamalı, pencereden bakınca azıcık olsun zevk vermeli insana .

i20 pek aile kullanımına uygun değil aşırı küçük bir araç, İstanbul şehir merkezi gibi yoğun trafikte kullanılmayacaksa o kadar küçük bir araç almak da mantıklı değil, Getz vardı bende Yalova İstanbul - Yalova Eskişehir gidip geliyordum ızdırap çekiyordum resmen, sonra Bora almıştım dünya varmış dedim. Ama tek başına ve sürekli şehir içinde kullanılacaksa, amaç da sadece ulaşım ise i20 güzel tercih olur.

Araç büyüdükçe konfor artıyor, yine iç mekanda da belirli bir hacim ihtiyacı var, virajlar rüzgar etkilenmeleri de önemli, ailece binildiğinde içeride nefes alabilmek çanta bagaj ıvırzıvır koyabilmek de önemli. Yani şimdi aracınız size güzel geliyordur elbet ama bahsettiğim gibi bir mesafeyi bir sizin aracınızla bir Focus Auris Golf Passat ile falan gidin bir deneyin, yani yeni model falan demiyorum, bahsettiğim araçların 40-45 bin lira değerinde olanlarından bahsediyorum. Siz de hak vereceksiniz.
JimmyJoker

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
LikeSend Hocam detaylı anlattığınız için öncelikle teşekkür ederim. Linea veya fluence artık düşünmüyorum çünkü 10 kişi tavsiye ediyorsa 50 kişi alma pişman olursun diyorsun.. Auris yedek parça durumu nedir yakıt vs mesela? Bilginiz varsa eğer bana detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim. :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al