wmaraci reklam
lidertakipci

Bu dekont gerçek mi ?

22 Mesajlar 8.575 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

Hocam şöyle söyleyim. alıcı bilgileri doğru mu iyice kontrol edin öncelikle.
Eft size hala gelmediyse ve alıcı bilgileri tamamen doğru ise sizlik bir durum yok. Olay gönderecide.
Eft yapan kişi kendi bankası ile görüşme sağlasın.

Kimse kalkıp o dekontun fotoğrafına bakarak gerçek diyemez. Yani böyle bir sorumluluk almak da zor.

Dekonta bakınca dekont no kısmı boş gözüküyor ( siz sildiniz mi )

Ayrıca dekonta bakılınca nakit çekim olarak gözükmüş ( arkadaş ödemeyi karttan yapmış zaten ) ve klasik 2.02 nakit çekim faizi ile faiz işleyeceği belirtilmiş, net olmamakla beraber şüphelenmek istiyorsanız diye kuyuya bir taş atıyorum.
Nakit çekim ücretlerinde bsmv + kkdf hariçtir şeklinde diye hatırlıyorum. ( uzun zaman önce işe giriş bilgilerim , bir araştırın isterseniz )

Velhasıl kelam diyelim ki şüphelenmek istiyorsanız bahane çok ve şüphelenmek basit. ama bu şekilde dekontun gerçekliğini size kimse sunamaz. İlgili banka ile görüşmeniz gerekiyor ve para size gelmediği sürece sizi bağlayan bir durum yok aslında Gerekirse ilgili hesabın hesap no ve son dönem hareketini belgeler kanıtlarsınız.

ayrıca eft işleminin numarası ile sorgulamada yapılabilir.
dekont no yu ben silmedim ayrıca eft işlem noyu nerden sorgulayacam.

SSD adlı üyeden alıntı

İşlem numarasını banka sitesinden sorgulatsınlar :=) kabak gibi işlem numarası var başka bir şeyle uğraşmanıza gerek yok
nasıl sorgulayacam hocam.

wmaraci
reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Kordinator adlı üyeden alıntı

dekont no yu ben silmedim ayrıca eft işlem noyu nerden sorgulayacam.

nasıl sorgulayacam hocam.

Tamam benim mesajımı ve alttaki arkadaşın mesajını okuduysanız aklınızda bir şeyler şekillenmiş olabilir. Birde Gö.rsellik bakarsak Fotoğrafı aşırı derece büyütünce EFT gönderimi yazan yerin arka planındaki beyazlıkta acaba fark var mı diye sormak istiyorum. Ama dediğim gibi bu tür şüphelere yer vermek yerine sorgulama yapmanız makbüldür ve kesinlikle para size gelmeden inanmayın karşı tarafa. Gerekirse gelmediğini kanıtlamanız zaten basit. Ayrıca ben bankacıyım dediğim gibi şüphelere yer vermemek adına en iyi yöntem ilgili kurum.

Mesala kart no her Zaman ilk ve son dört rakam verilir ama dekontunuz 6/4

Açıklama kısmı ise bankaya ait bir açıklama alanı değildir. Gönderi yapanın not kısmıdır.
Örnek : tasarım icin 100 tl ödeme / kira ödemesi / aidat gibi

Tabi personeli olduğum banka
Değil
m ve hiç müşterisi dahi olmadım o nedenle dize çata çat yüzde yüz doğru diyemem ve demem

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Yapı kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz,
https://www.yapikredi.com.tr/sinirsiz-bankacilik/internet-subesi/kurumsal-internet-subesi/islemler/islem-listesi.aspx int şubesinden sorgulayabilirsiniz.

Halkbank için de https://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=524

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Çözümü basit, gidiyorsun bir yapıkredi şubesine gösteriyorsun dekontu, sana doğru mu değil mi söylüyor.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com
wmaraci
wmaraci

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Ücreti ödediğini iddia eden kişiye, dekont mailini Yapıkredi bankasının yollamasını istediğinizi belirtin. Bunu mobil şubeden dekont gönder diyerek senin mail adresini yazdığında kendisi yapabilir, kolay bir işlem. Gelen mail adresine bakarak kanaat verebilirsiniz.
junior

kişi bu mesajı beğendi.

mtnyvz mtnyvz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 26 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
İşleminiz an itibariyle tamamlanmıştır ne ya?
O kadar dekont gördüm ilk kez bu yazıyı görüyorum.

BurakKoknar BurakKoknar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 10 / 31
  • Ticaret 14, (%86)
Dikkatimi çeken noktaları söyleyeyim hemen umarım yardımcı olur ;
EFT yapılmış hesapta EFT Ücreti + Vergi ibaresi bulunması gerekir, bu dekontta Nakit Çekim Ücreti mevcut, yani para çekimine dair bir dekont düzenlenmiş gibi geliyor. Müşteri kendi hesabından yaptığı zaman kendi bilgileri eksiksiz olarak dökümana geçer kısacası Gönderen tarafın IBAN No 'su boş olmaz, 7 bankayla çalışıyorum buna YapıKredi dahil ve hiçbir dekontumda İşlem an itibariyla (buraya dikkat edin ) tamamlanmıştır. yazmıyor. Emin olmak için arkadaştan kendi hesap dökümündeki işlemin görüntülerini isteyin ve diğer arkadaşlarında dediği gibi dekontu direkt bankanın size mail geçmesi için gerekli işlemi yaptırın, şuan sorun karşı bankada lakin photoshop bir dekont ile karşı karşıyasınız. Unutmayın banka problemleri sizin probleminiz değildir, size önerim para hesabınıza geçmeden hiçbir şekilde ürünün teslimatını gerçekleştirmeyin.

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer bu sahteyse gerekli belgelerle savcılığa suç duyurusunda bulunun, **************lıktan işlem yapsınlar

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar yaklaşık 2 ay kadar önce birine ödeme yapacaktım.Hesap numarasını istedim ve gönderdi dikkatli olmam nedeniyle bunun hesap numarası olmadığını banka kart numarası olduğunu söylememe rağmen karşıdaki kişi bunun hesap numarası olduğunu belirtti ve ben ödemeyi yaptım.Tutar benim hesabımdan düşüldü elimde dekont var ancak karşı taraf ödemenin gelmediğini belirtti.Hemen bankamı aradım onlar paranın gönderildiğini herhangi bir problem olmadığını söyledi.

Daha sonra karşı tarafın bankasını aradığımda onlarda verdiğiniz isim ve no adına böyle bir ödeme gelmediğini belirtti.Israrla incelemelerini belirtmem sonucunda elimdeki referans nosundan paranın karşı tarafın bankasına ulaştığını öğrendik.Ancak hesap no yerine banka no verildiği için yine benim dediğim noktaya gelindi ve ödeme ulaşmadı.

Sonuç olarak ödeme alıcı hesabına ulaşmadı ve ben parayı karşı tarafın bankasından istediğimde geri iade edilmedi.Daha sonra kendi bankamı arayarak bir yanlışlık olduğunu iade istediğimi belirttim ve bankam benim adıma karşı tarafın bankasına dilekçe gönderdi para ertesi gün tekrar benim hesabıma yatırıldı.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
telefon ile video çekmesini iste, sayfayı yenilettir

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al