wmaraci reklam
lidertakipci

Bilge Adam Yazılım Uzmanlığı(.NET) Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

18 Mesajlar 1.936 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
ustat hocamın söylediği gibi Ahmet Yasin Ak efsane bir adam, ben kendisini youtube üzerindeki derslerinden takip ediyordum bi ara. MVC Eğitim serisi vardı, bir bakabilirsin.
ustat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)

ustat adlı üyeden alıntı

Bilge Adam mezunu biri olarak söylüyorum, vaatlerinin %90'ı yalan hocalar kalitesiz. Ben Bilge Adam'ın Adana Şubesi'nde eğitim aldım orada Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı derslerimize Ahmet Yasin Ak giriyordu. Ahmet Yasin hoca Bilge Adam'da harcanan çok kaliteli bir adamdı hem bilgi hem de kişilik olarak...

Fakat 2 yıl sonra İstanbul Bakırköy'de kep (kariyer eğitim paketi)'ni aldım, istediğim zaman diliminde istediğim kursa kayıt olabilecektim, bana mezun olduktan sonra iş yardımınnda bulunacaklarına söz verdiler, yazılım derslerine yalnızca merak ettiğim için birkaç defa gittim rezaletti, vaatlerinin hiçbiri olmadı sadece paramı aldılar ve 1 yılın sonunda da tüm eğitimlerimi iptal ettiler.

Hiçbir şekilde tavsiye etmem. Yalancı insanlar topluluğunun biraraya gelmiş halidir Bilge Adam. Paranızı kaptırmayın.

Yorum için teşekkürler, paramı ödedim, kursa başlayacağım. Kurstan ekstra yüksek birşey beklemiyorum zaten. Biz çalışıp hırsla özen emek gösterip kendimizi vermedikçe hiçbirşey olmaz zaten, bilge adamdan beklediğim şey işin temelini öğretsin, iş sektöründeki durumları göstersin fazla birşey beklemiyorum parası çok olabilir ama düzgün bir hoca gelirse iyi anlaşırsam bahsettiğiniz hoca gibi benim kurs ile alakam yok hoca ile bir bağım olacak hoca ders verecek temel gösterecek, benim amacım bu konuda bir başlangıç yapmak ve ilerletmek yorum için sağolun

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Kesinlikle önermiyorum, 2 yıl boyunca giden ama photoshop'ta layer nedir anlamını öğrenemeyen tanıdık arkadaşlarım mevcut.

Tamamen para tuzağı diyebiliriz, orayı bitirip kendi işini yapanı ben görmedim. Üstelik korkunç paralar ödendiğini duydum.

Aynı paranın%50 sini bana ödemek isteyenlere birebir eğitim verebilirim hem de iş bulma garantili :) Çok pahallı iyidir düşünecesi ile dün kuaföre gittim gitmez olaydım aynı konu burada da geçerli ..
SizinWeb berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
GokhanKara hocam kusura bakmayın ama tekrar söylüyorum iş bence öğrencide bitiyor, 2 yıl boyunca layer nedir bilmeyen bir insan ise o insanda problem vardır, bilge adam hiç birşey göstermemiş mi öğrenememiş ? Kendini geliştirmemiş veya merak etmemiş. Bilge adam size layer yerine katman derse siz orda layer görseniz merak edip araştırmaz mısınız ?

Bana söylemediği ama gözümle gördüğüm birşeyi ben araştırır bakarım, oturup oranın eğitimi ile uzman olalım demiyorum oranın eğitiminin üstüne bizim koyacak çok şeyimiz var öyle birşeyler gelişir diye düşünüyorum

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

GokhanKara hocam kusura bakmayın ama tekrar söylüyorum iş bence öğrencide bitiyor, 2 yıl boyunca layer nedir bilmeyen bir insan ise o insanda problem vardır, bilge adam hiç birşey göstermemiş mi öğrenememiş ? Kendini geliştirmemiş veya merak etmemiş. Bilge adam size layer yerine katman derse siz orda layer görseniz merak edip araştırmaz mısınız ?

Bana söylemediği ama gözümle gördüğüm birşeyi ben araştırır bakarım, oturup oranın eğitimi ile uzman olalım demiyorum oranın eğitiminin üstüne bizim koyacak çok şeyimiz var öyle birşeyler gelişir diye düşünüyorum

Tabi ki de burada öğrencinin üzerine düşecek çok görev var. Fakat okullarda dahil mesela Gazi Üni. tasarım konusunda eğitiminin çok iyi olduğunu düşünmüyorum. Kişi grafik tasarım okuyor el ile desen çizemez ise okuldan dersten geçemiyor gibi değişik kuralları mevcut.

Ben kendim icra ettiğim işin okuluna kursuna giderek değil araştırarak ve geliştirerek öğrendim. Kurslar herşeyin en temelini gösterir.

Photoshop'ta layer mantığı ile örnek çalışma yaptırmayan bir hocadan emin olun birşey öğrenmek oldukça güçtür ve o öğretmen sizi geliştiremez.

Kitabı okur size okuduğunu gösterir, uygulamalar maalesef Türkiye'de oldukça rezalet durumda.
berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
GokhanKara bilmiyorum hocam bilge adam kursuna kayıt yaptım 10 gün sonra falan başlayacak, yani memnun kalmak istiyorum çünkü ödemesini de yaptım ve birşeylere ihtiyacım var gelecek ve kariyer olarak web uygulamaları geliştirmek istiyorum ve nekadar çok bilgi okadar iyi olacak diye düşünüyorum, grafik tasarım konusunda uzun süre bir deneyimim var programlara hakimim aynı şekilde html css diline hakimim, diğer dilleri temel olarak az çok bilmekteyim başlangıç seviyesinde diyebilirim (php, .net, javascript, jquery). Boş vaktim haftasonu oluyor ama o zamanlarda hep gezip tozuyorum yani oturayım kod çalışayım diyemiyorum ama kurs beni buna çalışmaya teşvik edecek düşüncesindeyim. Yazılım piyasasının içinde olmak istiyorum gerekirse bilge adam eğitmeni olarak gerekirse bir yazılımcı olarak bilmiyorum fakat elimden geldiğince çok çalışıp gerekirse bazı şeyleri bilge adamdan destek almadan bilge adama bilgili şekilde gideceğim, hevesle başlamak benim için önemli iyi bir başlangıç yaparsam asla pes etmem, yorum ve düşünceniz için teşekkür ederim.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

GokhanKara bilmiyorum hocam bilge adam kursuna kayıt yaptım 10 gün sonra falan başlayacak, yani memnun kalmak istiyorum çünkü ödemesini de yaptım ve birşeylere ihtiyacım var gelecek ve kariyer olarak web uygulamaları geliştirmek istiyorum ve nekadar çok bilgi okadar iyi olacak diye düşünüyorum, grafik tasarım konusunda uzun süre bir deneyimim var programlara hakimim aynı şekilde html css diline hakimim, diğer dilleri temel olarak az çok bilmekteyim başlangıç seviyesinde diyebilirim (php, .net, javascript, jquery). Boş vaktim haftasonu oluyor ama o zamanlarda hep gezip tozuyorum yani oturayım kod çalışayım diyemiyorum ama kurs beni buna çalışmaya teşvik edecek düşüncesindeyim. Yazılım piyasasının içinde olmak istiyorum gerekirse bilge adam eğitmeni olarak gerekirse bir yazılımcı olarak bilmiyorum fakat elimden geldiğince çok çalışıp gerekirse bazı şeyleri bilge adamdan destek almadan bilge adama bilgili şekilde gideceğim, hevesle başlamak benim için önemli iyi bir başlangıç yaparsam asla pes etmem, yorum ve düşünceniz için teşekkür ederim.

Umarım bu eğitim güzel geçer ve aklımızdaki kötü düşünceleri temizlemiş oluruz :) Lütfen sizde öğrendiğiniz şeyleri geliştirerek bu konu altında bizlere bildirin ki değerlendirmek isteyen arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.

Tekrar başarılar dilerim.
berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
GokhanKara inşallah hocam, kurs başladığında ortamı ve durumu sınıfları bilgisayarları vs. bilgiler veririm daha sonra hoca ve ders hakkında bilgileri yine burdan aktarırım, aynı şekilde belki herkesin kötü dediği kadar değildir görmek lazım hayırlısı :)
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al