wmaraci reklam
lidertakipci

Amerika adsense alabilirim, ortak olabiliriz!

41 Mesajlar 5.631 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gerrard Gerrard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

mediacenter adlı üyeden alıntı

10 yıldır ingilizce çalışıyorum böyle bir konu açmam bile =)

Anlayamadim hocam?

wmaraci
reklam

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense'yi bir site kurup alın öncelikle.Sonra istediğiniz kadar web sayfası açıp adsense kodlarınızı yerleştirin.Siteler legal olduktan sonra hiçbir sorun olmaz.
Kazanç kısımına gelince, kazanacağınız para ister dolar olsun, ister TL olsun reklam verenin bütçesi ile ilintilidir.TL'de tık başına ücret azdır.Yurt dışı siteler de ise fazla.Bu ülkenin refah durumu ile alakalı.Alım gücü ile yani.Yurt dışı bir sitede tık başına alacağınız ücret Türk siteleri ile kıyas kabul etmez.

Ama Türkçe site işine hiç girmeyin derim.
Amerika'da yaşayan birinin Türkçe site işine girmesi bence mantıksız.Türkçe siteler 1 TL kazanırken aynı içerikte Amerika'da site 25 TL kazanır.Sebebi TBM İngilizce olduğu için yüksektir.5 kat buradan fark eder.İngilizce aramalar da nüfus oranında fazla olacağından, 5 kat'da ordan çarpsan 5x5=25:)
Yani bu imkan varken Türkçe site ile uğraşmak anlamsız.
Nasıl Türkçe bir site işine girersiniz?Amerika web işinde bir numara olduğundan yeni bir site kurulur, orada trend olur.Siz Türkçe sitelerde böyle bir sitenin olmadığını erken görürsünüz.İlk olmak her şeydir web'de.Bunu Türkiye'de kaliteli bir şekilde hayata geçirirsiniz, işte o zaman Türkçe site işine girmeniz mantıklı olur.Gerçi söylediğim örnek olma ihtimali fazla olan bir örnek olmasa da fırsatları değerlendirmek lazım.
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

yb79 adlı üyeden alıntı

Adsense'yi bir site kurup alın öncelikle.Sonra istediğiniz kadar web sayfası açıp adsense kodlarınızı yerleştirin.Siteler legal olduktan sonra hiçbir sorun olmaz.
Kazanç kısımına gelince, kazanacağınız para ister dolar olsun, ister TL olsun reklam verenin bütçesi ile ilintilidir.TL'de tık başına ücret azdır.Yurt dışı siteler de ise fazla.Bu ülkenin refah durumu ile alakalı.Alım gücü ile yani.Yurt dışı bir sitede tık başına alacağınız ücret Türk siteleri ile kıyas kabul etmez.

Ama Türkçe site işine hiç girmeyin derim.
Amerika'da yaşayan birinin Türkçe site işine girmesi bence mantıksız.Türkçe siteler 1 TL kazanırken aynı içerikte Amerika'da site 25 TL kazanır.Sebebi TBM İngilizce olduğu için yüksektir.5 kat buradan fark eder.İngilizce aramalar da nüfus oranında fazla olacağından, 5 kat'da ordan çarpsan 5x5=25:)
Yani bu imkan varken Türkçe site ile uğraşmak anlamsız.
Nasıl Türkçe bir site işine girersiniz?Amerika web işinde bir numara olduğundan yeni bir site kurulur, orada trend olur.Siz Türkçe sitelerde böyle bir sitenin olmadığını erken görürsünüz.İlk olmak her şeydir web'de.Bunu Türkiye'de kaliteli bir şekilde hayata geçirirsiniz, işte o zaman Türkçe site işine girmeniz mantıklı olur.Gerçi söylediğim örnek olma ihtimali fazla olan bir örnek olmasa da fırsatları değerlendirmek lazım.

Hocam gercekten ilgin icin cok cok tesekkurler. Bilgim olsa coktan bulasirdim bu konulara. Yani seo olsun, diger terimler olsun pek bilgim yoktur benim. Site nasil kurulur wp bi onu bilirim. Gerisi sifir. Adsense'yi bile arkadasim yardim edecek bana. Soyle diyeyim. Bi arkadas var, adsense'den aylik 1000 TL'ye yakin kazaniyor. Ben USA adsense alsam, sonra benim adsense hesabimi onun siteye yerlestirsem bu rakam 1000$'a bile ciksa kafi. Nerden baksan 3600 TL'ye denk geliyor.

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Kaç gündür görüyorum, deli gibi konu açıyorsun. Oraya sanırım sabit bir gelirin olmadan gitmişsin, ne iş olsa yaparım durumundasın. İşte ben bunu anlayamıyorum. Ben 1 aydır Avrupa'ya şirketimi taşımak için işlemlerle uğraşıyorum, bu kararı alana kadar milyon tane hesap yaptım, %20 sabit - %80 değişken bir gelire sahibim. Bu %20'lik sabit bir gelirle Avrupa'da 1+1 ev kirası, faturalar ve yemek masrafı karşılanabiliyor. Ben bunların hesabını yapmadan il değiştiremiyorum, siz Amerika gibi kapitalizmin kültürel bir faaliyet olduğu topraklara yerleşmişsiniz.

Yanlış anlamayın tamamen gözlem yapıyorum ama, sizin yapacağınız işlerde ilk önce batmadan, sürünmeden başarılı olma şansınız çok düşük. Hesapsız, araştırmadan iş yapıyorsunuz.

wmaraci
wmaraci

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
olmaz denmiş hala 1000 tl yi 1000 dolar yapmayı düşünüyorsunuz.

adsensi marstan da alsan kamboçyadan da alsan türk ziyaretçiden türkiye şartlarında kazanırsın.

bir arkadaş ayrıntılı anlatmış yol göstermiş. iş gücü ucuz türkiyede. burdan makale yazdır çok ucuza yazılıyor çevir amerikadaki sitene koy. demiş.

ama ordaki 1000 doları burdaki 3600 e çeviriyorsan daha bu iş zor.

tekrarlıyorum. ilk mesajda yazdığınız şey olmaz.

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Kaç gündür görüyorum, deli gibi konu açıyorsun. Oraya sanırım sabit bir gelirin olmadan gitmişsin, ne iş olsa yaparım durumundasın. İşte ben bunu anlayamıyorum. Ben 1 aydır Avrupa'ya şirketimi taşımak için işlemlerle uğraşıyorum, bu kararı alana kadar milyon tane hesap yaptım, %20 sabit - %80 değişken bir gelire sahibim. Bu %20'lik sabit bir gelirle Avrupa'da 1+1 ev kirası, faturalar ve yemek masrafı karşılanabiliyor. Ben bunların hesabını yapmadan il değiştiremiyorum, siz Amerika gibi kapitalizmin kültürel bir faaliyet olduğu topraklara yerleşmişsiniz.

Yanlış anlamayın tamamen gözlem yapıyorum ama, sizin yapacağınız işlerde ilk önce batmadan, sürünmeden başarılı olma şansınız çok düşük. Hesapsız, araştırmadan iş yapıyorsunuz.

Bende senin gibi ortalikta fazla dolasanlara ayar oluyordum. Sonra kendime dedim ki banane? sanane? kime ne? Gunluk konu acma limiti var mi? YOK. Ortada bir spam var mi? YOK. Benim bu konular hakkinda bir bilgim var mi? YOK. Olsa konu acar miyim? ACMAM. Forumlarin asil amaci insanlarin fikirlerini ozgur bir bicimde dile getirmesi, sorularina cevap almasi degil mi? Bence boyle. Gelelim su konuya, benim buraya nasil geldigim, kimle geldigim, ne vasita ile geldigim kimseyi ilgilendirmez. Ha madem merak ediyorsun ben buraya geldigimde okulumda hazirdi isimde hazirdi. Antrenorluk okuyorum. Burada coaching lisansim var. Bir high school takiminin yardimci antrenoruyum. Buradan yaklasik 1200$ kazaniyorum haftada 4 gun gidip 3-4 saatimi ayiriyorum. Ayrica burada bir aile dostumuz mozaik lamba satisi yapiyor. Takip ettigine gore rastlamissindir ;) Ayrica okulumu devam ettiriyorum.
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

olmaz denmiş hala 1000 tl yi 1000 dolar yapmayı düşünüyorsunuz.

adsensi marstan da alsan kamboçyadan da alsan türk ziyaretçiden türkiye şartlarında kazanırsın.

bir arkadaş ayrıntılı anlatmış yol göstermiş. iş gücü ucuz türkiyede. burdan makale yazdır çok ucuza yazılıyor çevir amerikadaki sitene koy. demiş.

ama ordaki 1000 doları burdaki 3600 e çeviriyorsan daha bu iş zor.

tekrarlıyorum. ilk mesajda yazdığınız şey olmaz.

tamamdir, tesekkur ederim.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Benim anlamadığım bu insanlarda ki kendini bilmişlik ukalalık nereden geliyor? Sanki babanızın karnından adsense uzmanı olarak doğdunuz. Arkadaş belli ki konu hakkında fazla bilgisi yok, bilgi sahibi olmak için açmış. Forumun amacı bu değil mi zaten? Eğer bu amaca ayak uyduramıyorsanız forumdan 5-10 kişi eksilse bir şey kaybetmez emin olun.

Kardeşim, Adsense hesabını hangi ülkeden açmış olduğunun bir önemi yok, gelirler siteye giren kullanıcıların bulunduğu ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Eğer ingilizce bir site yönetecek kadar ingilizce seviyen varsa ki Amerika'ya taşındığına göre var diye tahmin ediyorum. O bölgeye yönelik projeler yapmaya çalış, Türkiye'den ortak bulmayı deneme gerek yok sana pek fayda sağlayamazlar. Aksine boş yere gelirini bölmüş olursun. Evet doğru Türkiye'de tıklama başına 5-10 kuruş gelirken Amerika'dan birisinin tıklaması ortalama 3-5 TL kazandırmakta. Ara ara belli dönemlerde tıklamadan 100 TL aldığım dahi oldu.

Merak ettiğin şeyleri forumda gerekli yerlere konu aç, kendini beğenmiş kişileri takma kafana. Zamanında senin yaptığının aynısını yaptılar, 50 konu açıp öğrendiler de işte Atatürk'ün bir sözü vardır, "Geçmişini unutan bir millet yok olmaya mahkumdur" diye bunlarda o hesap.
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım bu insanlarda ki kendini bilmişlik ukalalık nereden geliyor? Sanki babanızın karnından adsense uzmanı olarak doğdunuz. Arkadaş belli ki konu hakkında fazla bilgisi yok, bilgi sahibi olmak için açmış. Forumun amacı bu değil mi zaten? Eğer bu amaca ayak uyduramıyorsanız forumdan 5-10 kişi eksilse bir şey kaybetmez emin olun.

Kardeşim, Adsense hesabını hangi ülkeden açmış olduğunun bir önemi yok, gelirler siteye giren kullanıcıların bulunduğu ülkeye göre değişiklik gösteriyor. Eğer ingilizce bir site yönetecek kadar ingilizce seviyen varsa ki Amerika'ya taşındığına göre var diye tahmin ediyorum. O bölgeye yönelik projeler yapmaya çalış, Türkiye'den ortak bulmayı deneme gerek yok sana pek fayda sağlayamazlar. Aksine boş yere gelirini bölmüş olursun. Evet doğru Türkiye'de tıklama başına 5-10 kuruş gelirken Amerika'dan birisinin tıklaması ortalama 3-5 TL kazandırmakta. Ara ara belli dönemlerde tıklamadan 100 TL aldığım dahi oldu.

Merak ettiğin şeyleri forumda gerekli yerlere konu aç, kendini beğenmiş kişileri takma kafana. Zamanında senin yaptığının aynısını yaptılar, 50 konu açıp öğrendiler de işte Atatürk'ün bir sözü vardır, "Geçmişini unutan bir millet yok olmaya mahkumdur" diye bunlarda o hesap.

Cok tesekkur ederim hocam. Senin tarzinda cok yorum geldi kendin site ac tarzi bakalim hocam dusunmuyorda degilim. Ama hangi sektorden gireyim mesela ben teknoloji haberleri dusunuyorum. Rekabet cok, ben hicbir seo destegi almadan para kazanabilir miyim ki? *-*

Tavsiyelerin ve guzel yorumun icin tekrar tesekkurler :)!

summer summer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 229 / 209
  • Ticaret 53, (%100)
Skype adresiniz varsa alabilir miyim?
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al