freelance iş ilanları

Oto Tamircisi Kazığı Hikaye

22 Mesajlar 3.784 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba forum ahalisi.

Öncelikle bu yazıyı yazıyor olmam olayda adı geçen şahsın ifşa olması & oraya gitmen isteyen arkadaşların bir ön bilgiye sahip olması amacıyladır.

Puntomun Kısmi yağ kaçaklarını gidermesi ve motor kulağını değiştirmesi için Avcılar-Esenyurt bölgesinde bulunan ( Fatih Oto Sanayi Sitesi ) içinde bulunan bir tamirhane olan [SIZE=3]OĞUZ OTOMOTiV'[/SIZE]e gittim.

300 TL karşılığında 1 tane motor kulağı değiştirdi ve diğer kulakların cok sağlam olduğunu söyledi. Yağ kaçaklarını gidermenin maliyetinin ortalama 300 TL olacağını fakat bakması gerektiğini ve yağ kaçaklarını giderirken elim deymişken trigeri'de değiştireyim extra işçilik almayım işin görülsün deyince total 450 TL fiyata yağ kaçaklarının giderilmesi + Triger değişimi için anlaştık. 2 gün içinde halledecekti ve 1 sonraki gün arayıp büyük su kaçağı var motora su koyduğum an boşalıyor su tapaları değişmeli 300 TL daha dedi.
Olay tam olarak buralarda başlıyor. Gittim baktım su kaçağı olmayan arabaya su koyduğun an alttan boşalıyor 1 tükürük kadar su kalmıyor içinde. Haliyle el mahkum tamir edilecek. 300 su tapaları değişimi için toplam 750- 100 TL indirim -= 650 TL anlaştık.

Ustamızın arabaya yaptığını iddia ettikleri Motor kulağı değişimi + Yağ kaçaklarının temizlenmesi + Su tapalarının değişimi,su borularının değişimi , radyotör değişimi - Ödediğim toplam para 950 TL

Dün bakırköy sahil yolunda ilerleken büyük bir gürültü ile Oğuz ustanın tamir ettiği Motor kulağı koptu. Motor asfalta düştü. Düşerken Sol aksı kırdı. Yetmedi Şanzıman kulağını kırdı, ve 895 TL masraf çıkardı. + 100 TL çekici. 2. servisim kağıt üzerinde raporla iş yapan bir servis.

( Kulak yeniye yakın fakat etiketi yok, - muhtemelen çıkma ) , Yağ kaçakları değişmemiş , Triger değişmemiş, Radyotör değişmemiş . Başka birşeye baktırmaya gerek duymayıp OĞUZ OTOMOTİV e verdiğim 950 TL hakkında içimden diyeceğimi diyorum ve dediğim gibi ustanızı iyi seçin, Koşulsuz güvenmeyin, Her değişen parçanın eskisini isteyin şeklinde bir tavsiyemi de ekliyorum.

Okuyanlara çok teşekkürler..

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Değişen parçaları istememekle hata etmişsiniz, hatta eski parçalara işaret vurup size geri verdiğinide o olup olmadığına bile bakmak lazım. Devir güven devri değil devir akıllılık devri.
burakisci NETEOR UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Bizimde servisimiz var Bursada, bu durumları yaşamamak için büyük çalışan ve kurumsala yakın kişilerle çalışmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

otoekspertiz otoekspertiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Oto Ekspertiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle Geçmiş Olsun müşterilerin oto servisler hakkında ön yargı ile yaklaşmasının bazı sebepleri ne yazık ki bu kalitesiz ucuz işçilikler olduğunu düşünüyorum. Artık iş yaptırmadan önce gideceğiniz yeri iyi seçmelisiniz. Sizin gibi mağdur olan kişilerinde olabileceği gibi farklı sorumsuz firmalarda olabilir. Hizmet almadan önce firma ismi ile İnternet üzerinde üzerinde bir kaç dakikalık araştırma yapmak çok faydalı olacaktır. Allah korusun kırılan akis tekerleği kitleyip size maddi manevi zarar verebilirdi.

Tavsiyem Temiz elit servisleri tercih etmeniz olacaktır.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Oto Ekspertiz Hizmetleri - www.ekspertizservisi.com - www.mobilotoekspertizservisi.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Değişen parçaları istememekle hata etmişsiniz, hatta eski parçalara işaret vurup size geri verdiğinide o olup olmadığına bile bakmak lazım. Devir güven devri değil devir akıllılık devri.

Ustanın cana yakınmış gibi konuşması, sürekli güleryüzlü gibi davranması ve komşu çıkması malesef kolayca kanmamı sağladı. Tabi ki ustayı internette araştırmamak ve koalyca inanmak , eski parçaları görmek istememek tamamen benim hatam.

faruk16 adlı üyeden alıntı

Bizimde servisimiz var Bursada, bu durumları yaşamamak için büyük çalışan ve kurumsala yakın kişilerle çalışmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Bundan sonra cama sinek çarpsa yetkili servise giderim heralde :)

otoekspertiz adlı üyeden alıntı

Öncelikle Geçmiş Olsun müşterilerin oto servisler hakkında ön yargı ile yaklaşmasının bazı sebepleri ne yazık ki bu kalitesiz ucuz işçilikler olduğunu düşünüyorum. Artık iş yaptırmadan önce gideceğiniz yeri iyi seçmelisiniz. Sizin gibi mağdur olan kişilerinde olabileceği gibi farklı sorumsuz firmalarda olabilir. Hizmet almadan önce firma ismi ile İnternet üzerinde üzerinde bir kaç dakikalık araştırma yapmak çok faydalı olacaktır. Allah korusun kırılan akis tekerleği kitleyip size maddi manevi zarar verebilirdi.

Tavsiyem Temiz elit servisleri tercih etmeniz olacaktır.

Tavsiyenize uyup kesinlikle hakkında ön araştırma yaptığım daha kaliteli ve kurumsal olan ayrıca belge verebilen servislere gidiyor olacağım. Olaydan hemen sonra daha öne yapmam gereken şeyi yapıp internette araştırdığımda kötü yada iyi tek bir bilgi dahi bulamadım desem yeri var.

Geçmiş olsun dileğiniz için de teşekkür ediyorum. Geçti gitti zaten sindirdim. Gülmeden anlatacağım bir anım oldu. Maksat farklı arkadaşlar aynı yada farklı ustaya giderse bir ön bilgiye sahip olsun diye yazdım.

faruk16 faruk16 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 324 / 170
  • Ticaret 3, (%100)
Yetkili servislerdede durum hiç iyi değil, tamir edilebilecek onarılabilecek parçayı değiştirerek parçadan para kazanıyorlar.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

faruk16 adlı üyeden alıntı

Yetkili servislerdede durum hiç iyi değil, tamir edilebilecek onarılabilecek parçayı değiştirerek parçadan para kazanıyorlar.

Yetkili servise gitmeseniz bile yapılan iş karşılığında bir belge almanız çok önemli. Ben bunu anladım. Aksi halde örneğimde olduğu gibi hiç bir yasal hakkınız olmuyor. 950 TL ödeme yaptım ve sadece 300 TL lik işçiliğini yapıp gerisini yapmadan yaptığını iddia ediyor. 650 TL çöp oluyor. Yetkili servise gitseydim de 950 TL'lik işleme 1300*1400 hatta 1500 ödeseydim ve işlem gerçekten yapılmış olsaydı daha memnun olurdum. Zaten şuan ödediğim rakam 895+950 = 1845 daha kötü bir senaryo.

Allah korusun kırılan akis tekerleği kitleyip size maddi manevi zarar verebilirdi.Tavsiyem Temiz elit servisleri tercih etmeniz olacaktır.

Ayrıca otoekspertizin arkadaşın dediği gibi akis kırıldığında, motor asfalta düştüğünde ,şanzıman kulakları kırıldığında neler olabilir bunu hem internetten hemde ilgili servis personellerinden bir kaçıyla konuşarak öğrendim.

- Yüksek hızda olursa eğer aracın kontrolü tamamen benden çıkar, araç kilitlenir ve ne yapacağı belirsiz bir şekilde sağ - sola gitmeye çalışır daha sonra durmazsa taklalar atar.

Neyseki ben 1.viteste dur kalk yapılan bir trafikte yaklaşık 20 km hız ile gidiyordum. Canımızı tehlikeye atmak yerine işin ehli ustaları ve servisleri bulmak ayrıca belgeli iş yaptırmak çok önemli. Ayrıca bir sonraki gün sabah 6da uzun yola çıkacaktım. Sözde araç çıkabilir demişti sevgili ustamız :/
faruk16

kişi bu mesajı beğendi.

otoekspertiz otoekspertiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Oto Ekspertiz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Ranay adlı üyeden alıntı

Ustanın cana yakınmış gibi konuşması, sürekli güleryüzlü gibi davranması ve komşu çıkması malesef kolayca kanmamı sağladı. Tabi ki ustayı internette araştırmamak ve koalyca inanmak , eski parçaları görmek istememek tamamen benim hatam.

Bundan sonra cama sinek çarpsa yetkili servise giderim heralde :)

Tavsiyenize uyup kesinlikle hakkında ön araştırma yaptığım daha kaliteli ve kurumsal olan ayrıca belge verebilen servislere gidiyor olacağım. Olaydan hemen sonra daha öne yapmam gereken şeyi yapıp internette araştırdığımda kötü yada iyi tek bir bilgi dahi bulamadım desem yeri var.

Geçmiş olsun dileğiniz için de teşekkür ediyorum. Geçti gitti zaten sindirdim. Gülmeden anlatacağım bir anım oldu. Maksat farklı arkadaşlar aynı yada farklı ustaya giderse bir ön bilgiye sahip olsun diye yazdım.

Muhtemelen Triger setini topladıktan sonra kulağın saplamasını takıp somunu takmamıştır. Oda siz dur kalk yapınca çıkmıştır. Yetkili servisleride iyi araştırmalısınız unutmayın işi yetkili servis yapmaz oradaki çalışan personel yapar. yorumlar ve duyumlar çok önemli neler ile karşılaşıyoruz.Anlatsam gerçekten roman olur :)
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Oto Ekspertiz Hizmetleri - www.ekspertizservisi.com - www.mobilotoekspertizservisi.com

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
Dağda terörist aramanıza gerek yok vatandaşı kandıran vatandaşın parasını gasp eden çalan kişi de benim gözünde terörist dir. ALLAH belasını versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Muhtemelen Triger setini topladıktan sonra kulağın saplamasını takıp somunu takmamıştır. Oda siz dur kalk yapınca çıkmıştır. Yetkili servisleride iyi araştırmalısınız unutmayın işi yetkili servis yapmaz oradaki çalışan personel yapar. yorumlar ve duyumlar çok önemli neler ile karşılaşıyoruz.Anlatsam gerçekten roman olur :)

Bu öneriyide dikkate alıyorum. Hiç o açıdan düşünmemiştim. Çok teşekkürler :)

Bayro adlı üyeden alıntı

Dağda terörist aramanıza gerek yok vatandaşı kandıran vatandaşın parasını gasp eden çalan kişi de benim gözünde terörist dir. ALLAH belasını versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Ne denir ki +1 Varsa çocuğuna bisküvi , çikolata vs alsın.
otoekspertiz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al