wmaraci reklam

Wordpress Açığı - Battı Balık Yan Gider

48 Mesajlar 6.060 Okunma
smmexpress

macoamca macoamca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci / Bilgisayar Mühendisl
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 9, (%100)
Wordpress açık kaynak koduludur ve binlerce geliştiricisi vardır.Bir açık varsa bile çok az zamanda farkedilip kapatılacaktır.Hiç bir şey kusursuz değildir.@demircanuzer arkadaşın dediği gibi bu durumu bir eklentide körüklemiş olabilir.Sistemi kötülemenin bir mağnası yoktur.Piyasadaki bu tarz yazılımların fiyatı birçoğumuzun alamacayacağı seviyelerdedir.

wmaraci
reklam

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
SQL inject ve xss açığı vardı bu 4.7.1 sürümünde. Zaten akabinde hemen düzelttiler, 4.7.2 olarak.

Sadece 4.7.1 sürümünde olanlar var ise bir an önce sürüm güncellemesi yapsa kafidir.

Anti wordpressciler uzak dursun lütfen :)

KadirCeyhan KadirCeyhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 0 / 203
  • Ticaret 6, (%100)
İnsanların anlayamadığı şey şu. Yazılan kodları makine okuyup derlemek zorunda. Hacklenemeyen sistem yazabilmek için SEZGISEL bir sistem lazım ki bu da günümüz teknolojisinde imkansız. Yada ALLAH olman lazım.

Windows 10 bile c*ack ile boğuşamıyorken, 10 mb'lık sistemi niye bu kadar ilahi bir yazılım görüyorsunuz ?

Hiç şaşırılacak bir durum değil

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
Burda wordpress'i eleştirenlerin ücretsiz önerebileceği alternatif bir sistem varmıdır acaba. Ayrıca bu eleştirenler acaba hiç mi wordpress kullanmadı diye sormak lazım..

Bende Wordpress'i sevmiyorum. Açık açık söylüyorum sevmiyorum ama el mahkum çünkü wordpress te yapacaklarımı başka hiç bir ücretsiz sistemde yapamıyorum.. Wordpress'in alternatifi çok ama çoğu ya ücretli yada türkçe dil desteği yok..

Mesela rusların geliştirdiği bir sistem var Data Life Engine diye.. Bence piyasada bu cms scriptin üstüne script yok.. Wordpress ten Joomla ve diğer cms scriptlerden kat kat daha iyi. Ama yıllık lisansıda 350 küsür tl.. Ben 350 tl yi ona vereceğime ücretsiz wp kurarım en çok 60 - 100 arası da bi tema alırım ihtiyacıma göre, bilemedin bir iki ücretli eklenti eklerim 50-100 tl arası . Daha çok iş görür, cebime de faydalı olur..

Dediğim gibi el mahkum olduktan sonra, kendin sıfırdan script kodlayamadıktan sonra ne kadar eleştirirsen eleştir, ne kadar isyan edersen et.. Boş..

Güvenlik açığı var, bu benim sitemede yansıdı. Google'ye itiraz formumu yolladım, en geç iki güne düzelir açık.. Umarım kimse spam yada ban yemeden sorunlar düzelir..
Scientist

kişi bu mesajı beğendi.

https://kadinveaile.net
wmaraci
wmaraci

Snews Snews Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 703
  • Beğeniler 10 / 146
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam datalife engine en guzeli

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Blog yazacaksan aslında en güzeli düz html/php ile sayfa şablonu hazırlayıp yorumları da disqus gibi bir sistemle halletmek. Kapsamlı yazılım yapmaya, veritabanına falan gerek yok. Yaz yazını at ftp ile sunucuya :)

Al sana direk cache halinde çalışan süper hızlı, süper esnek blog yazılımı :)

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Wordpress bu olayların önünü kesebilmek için açıkları kapattı. 4.7.1 güncellemesinin hemen ardından 4.7.2yi yayınladılar ve herkese duyurdular. Bunun üstünü de kapatmadılar. İlgili kaynağa bakabilirsiniz

https://wordpress.org/news/2017/01/wordpress-4-7-2-security-release/

Google Search Console'a sitenizi eklediyseniz bununla ilgili de e-posta gönderildi Google tarafından. Derhal sitenizi güncelleyin tarzında bir uyarı yapıldı. Ayrıca güvenlik tehtitlerini tespit edebilmeniz için de bir bağlantı yolladılar. Daha ne yapsınlar yani.
GokhanKara SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
İnsanın yazdığı kodu insan çözebilir. Bundan bir kaç yıl önce aynı anda google, facebook, paypala redhack erişip index atmıştı ne yani ?

Şimdi bu dev şirketlerin hepsi fosmu çıktı diyelim. Çok dar görüşlü bakıyorsunuz biraz genişletin kendinizi.

Ben 4 yıldır wordpress geliştiriyorum, hack olayı daima vardı daimada olacak ki wordpress daha çok gelişsin, saldırılara dayanabilsin. Bugün hack yiyebilen sadece wordpress değil, koskoca garanti bankası, Turkcell Bip için bile Hackathon yapılıyor.

Açık buluyorsun ödül alıyorsun, kimi işe alınıyor lütfen biraz yorum yaparken global olarak görüş bildirin ..
SeoDaddy

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Cidden adamlar okadar uğraşsın herhalde övülcek bir yazılım eklentilerden bile sıkıtnı çıkabilcek bi durum , bu durum karşısında bile halen wordpress wordpress wordpress.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Ülkemiz insanının vazgeçilmez bir alışkanlığı sürekli taraf olmak, wordpress severler ve anti-wordpress'çiler olarak ayrıldılar. Wordpress'te güvenlik açığı çıkınca mutlu oluyo anti-wordpress'çiler çok garip gerçekten.

Belkide bu yüzden objektif yaklaşılamıyo olaylara, yapıcı, pozitif şeyler geliştirilemiyo, takım tutar gibi CMS sistemlerine taraf olmaktan vazgeçin artık, işinizi hangisi en iyi görüyorsa, hangisi sizin taleplerinize en iyi cevap veriyorsa onu kullanın, kendiniz kodlayın onu kullanın, ama lütfen yapıcı olun, pozitif olun, yeniliğe, değişime açık olun.
HidrolikAdam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al