wmaraci reklam
lidertakipci

Elektronik Sigara Önerisi ?

36 Mesajlar 5.012 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Creatasarim
Cihaz şuan arkadaşlarda dolaşıyor. Yalnız siz yinede erken konuşmayın. Biraz zaman geçsin o zaman netleşir. Bırakması zor geri başlaması çok kolay. Çünkü bu elektronik sigaralar el alışkanlığını, dudak alışkanlığını engelleyemiyor. Aynı sigara içiyor gibi oluyorsun. Bunun yanında istediğin her yerde kafana göre tüttürebilme özgürlüğü de eklenince sigarayı bıraktırmak şöyle dursun daha törpülüyor sanki .
Tabii ben uzun zamandır içiyorum o da var.
Hanım yasaklamadıktan sonra bırakamazsın diyor herkes :D
Sana da sabır diliyorum. Allah kurtarsın.

wmaraci
reklam

Creatasarim Creatasarim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 41 / 40
  • Ticaret 3, (%100)
PHPacemisi Gerçekten sigarayı bırakmak çok zor, durum tamamen alışkanlık ve psikolojik fakat kolay kolay vazgeçilemiyor, bende el alışkanlığı zaten pek yoktu belki'de bu sebepten daha kolay geliyor sürekli bilgisayar başında ya da başka bi şeyle meşgul olduğumdan yaktığım sigaradan'da iki duman alıp unutuyordum :) çay - kahve ve yemek sonrası isteğide elektronik sigara ile köreltebildim aromalı olduğundan bir süre sonra ağız tadını bozmamak için insan yemek sonrası falanda istemiyor, siz ateşliye başladınız sanırım ama bir süre daha deneyin bence en azından her şartta normal sigaradan daha az zararlı kanatimce.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 41 / 40
  • Ticaret 3, (%100)
AtakanAteş hocam sizin olayda arada kaynadı :D benim tavsiyem başlagıç cihazı olarak Eleaf Ijust S olabilir ama PHPacemisi arkadaşın dediği gibi bu sefer ona alışırsanız daha profesyonel cihazlar arayacaksınız.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Creatasarim Şu arkadaşlar bir denesinde (komşularım). Biri denedi bırakamadı. Sıra diğerinde. Ama ben odada sigara içmeyi bırakarak baya azalttım ( belki %40 az içiyorum ). Bilgisayar başında sürekli yakardım. O alışkanlığım geçti. Biraz geçsin sadece balkonda içmeyi deneyeceğim. Bu da kendime göre bir çözüm işte.
Creatasarim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
6 Ayı aşkın süredir elektronik sigara kullanıyorum. İnsanlara derdimi bir türlü anlatamıyorum ama buradan bir kere daha anlatayım. Bazı insanlar sigarayı gerçekten seviyor ancak sigaranın getirdiği olumsuz etkiler hoşuna gitmiyor. Elektronik sigara işin keyfini devam ettirerek negatifleri birer pozitife çevirme şansıdır. Nasıl mı?

- Elektronik sigarayı mantıklı makul kullandığınız taktirde sigaranın zararı fil ise e-sigaranın zararı faredir. Bunun üzerine çıkamazsınız. E-sigara ile vücudunuza zararınız abidik gubudik likitler tüketmediğiniz sürece 100'de 5 ile 10 arasındadır.
- Elektronik sigara ağzınızı kokutmaz ve üstünüz kül tablası gibi ortalıkta dolaşmazsınız.
- İlk günden itibaren sigarayı bıraktığınızı hissedebilirsiniz. Sigaranın kokusunun iğrençliğini ve ne derece çekilmez olduğunu anlarsınız. Çünkü elektronik sigarada doğrudan yanma olayı yoktur. Çekilen şey duman değil, buhardır.
- Ekonomiktir! Evet, ekonomiktir. Ortalam olarak yıllık masrafım fantastik şeyler denemeyle bile 1000 TL'nin üzerine çıkmıyor. Bu normalde 2 günde bir sigara tüketen biri için 3.000 küsür lira civarında olacaktır. Cebinizden her gün 9 TL'nin çıkmamasının nasıl büyük bir rahat olduğunu anlatamam bile
- Hobi edinmiş oluyorsunuz. O aleti elinize alıp kurcalamak günlük pamuğunu değiştirip, likit tazelemek ve farklı farklı lezzetler tatmak harika bir şey. Sigarada tadabileceğiniz bir aroma yok ama burada işin içine aroma giriyor. Mesela kavunlu sigara içmenin tadını bir hayal edin.
- Sosyalleştirir. E-sigara sayesinde birçok yeni insanla tanıştım ve sıkı arkadaşlıklar edindim. Hatta vaktim fırsatım olursa bazı grupların toplantısına bile katılıyorum. Gırgır şamata, daha ne olsun? :)

Ben sigara içmeyi seviyordum ama sigaranın negatif etkilerini sevmiyordum. Elektronik sigara zararsız değildir ve hiç içmeyen birine kesinlikle tavsiye etmiyorum ama sigara içiyorsanız mutlaka adam akıllı cihazlar ve likitlerle denemeniz gerekiyor.

Ek olarak; Bu işin ufak çaplı ticaretini yapanlardan biri de babamdır. Cihaz almak isteyen arkadaşlar bana erişirse imkanım dahilimde başlangıç kitleri için indirim yaptırma şansım vardır ;)
Creatasarim Juliette

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

• Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 41 / 40
  • Ticaret 3, (%100)
Being Tebrikler ancak bu kadar net ve güzel anlatılabilirdi, arkadaşında dediği gibi likit çok önemli merdiven altı tabir edilen likitleri kullanmak çok zararlı olacaktır yapabiliyorsanız benimde nacizane tavsiyem kaliteli bir N-Base alıp içerisine tavsiye edilen oranlarda kaliteli aroma karıştırıp tüketmenizden yana olacaktır, hiç sigara içmeyen kişiler bu yazılara bakarak asla ne ateşliye ne ateşsize başlamasınlar. :)

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Çok teşekkürler arkadaşlar bu detaylar için pm gönderdim.

KIRGIN KIRGIN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de 20 gün önce bu siteden almıştım..
Joyetech Pilli Cubis pro almayı düşünüyordum ama telefonda ki arkadaş eGo Aio al yeter dedi. üstelik fiyatı neredeyse yarı fiyatı. Gerçekten de en doğru tespit oldu. 15 gündür hiç sigara içmiyorum.. gerçekten harika. Ne ağız kokusu ne de elbiseye yapışan iğenç sigara kokusu yok.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Elektronik Sigaraya henüz başlamamış ve araştırma aşamasında olan kişilere tecrübelerim;

Elektronik sigara zararlı değildir, ciğerde falan da su toplamaz. Bu hurafeler tamamiyle ülkemizde ki sigara baronları ve tapdk 'nın doktor ve sağlıkçılara dayatmasıyla yaygınlaşmıştır. Neden? Ülkemizde günde 14 milyon paket sigara satılmaktadır. Bu adedi toplam fiyata hesaplayıp, olası vergiyi hesapladığınızda kendi sorunuzun cevabını alacaksınız.

Ben elektronik sigaraya başlamadan önce araştırmalar yaparken, 90 liraya alabileceğimi sonradan öğrendiğim bir cihazı, elektronik sigara satışı yapan herhangi bir siteden 300 liraya aldım. Bu faktörü unutmayın... Sonrasında araştırıp öğrendikçe, bunu hobi haline getirdim. Bu denli tecrübeli olmamı sağlayan tek site, http://www.esigaram.us/ forumudur. Israrla ve üstüne basa basa söylüyorum, elektronik sigara da alacaksanız, likitte alacaksanız, SADECE ama SADECE bu siteyi kullanın. Burada da aynı WM Aracında olduğu gibi ticari faaliyetler dönmekte ve güvenilir satıcılar bulunmaktadır. Aynı cihazlar, internet sitelerinde 300-500 tl bandında ilerlerken, esigaram.us forumunda gerçek fiyatlıdır.

Cahil cühela kesimin, "Bu zararlıymış." , "Bu patlıyormuş." , "Ciğerlerde su topluyormuş.", "Kanser yapıyormuş." gibi cümlelerine asla ve asla kulak asmayın. 2 yılda toplam 3 kez kontrole gittim ve raporlarımı halen elimde tutmaktayım. Vücudumda ki risk faktörü sıfır denecek kadar azdır. Hatta, sonuçlarımı düzenli olarak takip eden doktorum bile benimle birlikte elektronik sigara kullanmaktadır.

Patlama nedenleri;
Harici pilli elektronik sigara modlarında, kullanılması gereken başlıca piller vardır, bu da açık ara SONY üretimi VTC-5 ve VTC-6 modelleridir. Ülkemizde bu pillerin adet fiyatı 40-50 TL olduğu için insanlar almaya çekinmektedir çünkü bazı modlar 2 ve 3 pille çalıştığı için ekstradan masraf etmekten korkarak, tanesini 5-10 liraya bulduğu pilleri alıp, modun teknik olarak zamanla deforme olmasından dolayı cihaz patlamaktadır.

Mekanik mod olarak adlandırdığımız, akım kontrolü olmayan ve sadece ileri seviye elektronik sigara tiryakilerinin kullanması gereken cihazlar, acemilerin eline geçtiği için patlamaktadır. Neden? Mekanik modların üzerinde ki atomizerler genelde, RDA, RBA ve RTA dediğimiz, telini kendimizin sarıp, pamuklayarak yapabildiğimiz başlıklarda, sardığımız telin OHM bazında fazla gelmesi sebebiyle mekanik mod bu güce dayanamamakta ve patlamaktadır.

Bu gibi olaylar, ülkemizde ki elektronik sigara karşıtlarının ellerinde koz olarak bulunmaktadır. Elektronik sigaranın yaygın olduğu bir çok ülkede, doktorlar reçete olarak elektronik sigara tavsiyesinde bulunmaktadır. Bu bir gerçektir.

En son olarak BBC, elektronik sigara hakkında bir belgesel yapmıştır ve Dailymotion sitesinde Türkçe çeviri olarak izlemeniz mümkündür.

Bana gelince;
Elektronik sigara da 2. yılım ve tamamen hobi olarak uğraşıyorum. Kendi likitimi kendim yapıyorum, pamuk ve tellerimi kendim sarıyorum. En azından içerisinde ne olduğunu bildiğim bir üretim yaptığım için sağlığımı riske eden bütün faktörleri ortadan kaldırmış bulunmaktayım. Acemi, orta ve ileri seviye olmak üzere yaklaşık 20 adet mod ve 35 adet atomizer sahibiyim. Hep merakımdan aldığım ve sonrasında kullanmayı bırakamadığım cihazlarım mevcut. Dediğim gibi, sadece hobi amacı taşıyor artık bende. KESİNLİKLE satıcı değilim, sadece kullanıcıyım.

Aklınızda kalmaması adına son bir şey paylaşmak istiyorum. Elektronik sigaranın içerisine konulan likit, propilen glikol ve bitkisel gliserinden yapılmaktadır. Belli bir CAS numarası üzerinden üretildiği için, sağlığı tehlikeye sokan hiç bir faktörü yoktur. Araştırmanız adına bunu söylüyorum.

Eğer kulaktan dolma ve baştan savma bilgiler istemiyorsanız;
http://www.esigaram.us/
Forumuna kesinlikle kayıt olmalısınız.

Bu bağlamda, kafanıza takılan her soruyu bana yöneltebilirsiniz, elimden gelenin fazlası ile sizlere yardımcı olmaya ve doğru bilgileri aktarmaya gayret göstereceğim.
Juliette

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Juliette Juliette Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad J** K**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
1 haftadır Joyetech eGo AIO D22 XL kullanıyorum, oldukça memnunum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al