wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye’de En Kolay İş SEO!

34 Mesajlar 4.685 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

RebeLLi0us RebeLLi0us WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Proje Geliştirme - Seo Analizi ve Uygulama
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

gorkemaslan adlı üyeden alıntı

Geçen benim bedavadan verdiğim backlink arşivini alıp bir arkadaş ticaret kısmına konu açıp 10 TL, 20 TL şeklinde paket yaparak satmaya başlamış. Yani bu forumda kendisini uyanık zanneden çok arkadaş var. Gülüp geçiyoruz ama herkes çalıştığı, para vereceği kişileri iyi seçsin.

Şimdi bu üye, durumu bilmeyenlere ben "seo uzmanı"yım derse bilmeyen nereden bilsin?

komedyatube

Günlerimi sadece düşünerek ve ufak ufak notlar alarak geçirdiğimi bilirim. Google amca ne diyor "Bir web sitesini kendiniz için veya bizim için yapmayın kullanıcı için yapın" yani siteyi yaptın bitti. Siz sahibi olarak değil de bir internet kullanıcı olarak yorumlayın sitenizi. Artılarını ve eksilerini not alın ve zaman içerisinde bunları düzenleyin.

Bu arada düşünmek güzel şeydir :) Konunun tamamını paylaşmayacağım ancak bundan 3 yıl önce yazdığım yazının sadece bir bölümünü sizinle paylaşmak istiyorum. Madem konu düşünmek.

"Örneklerle kısaca açıklamak gerekirse; bundan 2 yıl önce bir gün sabaha karşı 6.30 gibi yatağa girdim, kafamı yastığa koydum, tam uyuyacaktım ki aklıma bir şey geldi. Düşünmeye başladım. Bir sağa bir sola döndüm düşün düşün işin içinden çıkamadım. 2 farklı yöntem vardı aklımda. Acaba hangisi daha mantıklı ve etkili olur yada hangisi doğru yöntem düşünürken uykum kaçtı. Hemen geçtim bilgisayar başına ve bu 2 yöntem için sıfırdan 2 domain aldım. 1 tane de elimde olan sitelerden birini seçtim. Bu 3 site üzerinde 15 gün boyunca test çalışmaları yaptım. Sonuçlar beni çok şaşırtmıştı. 15 gün boyunca gün gün not aldım ve o gece bana doğru gelen mantığın aslında yanlış, yanlış gelen mantığın ise doğru olduğunu öğrendim. Çalışmalarıma buna göre devam etmeye başladım ve aklıma gelen bütün yöntemler için test çalışmalarına devam ettim. 2 yıl boyunca sadece test çalışmalarım için ortalama 50 site kullandım ve sitelerin bütün gelişmeleri not aldım.

Eğer o gün bana doğru gelen mantık için “Evet!bu yöntem bence doğru” deseydim o gün yanlış bir karar vermiş olacaktım. Ama içimdeki şüphe beni doğru yola götürdü. Sizde mutlaka şüphe edin, araştırın ve mutlaka kendi testlerini yapın. İnanın çok çok mantıklı sonuçlar elde edeceksiniz."

http://seo.turgutdemir.com.tr/seo-bitti-seo-bitiyor-yalanlari-hiz-kesmeden-devam-etmektedir/

Deneme yanılma yapmaktan korkmayın. Yanlış yapın ki en sonunda doğruyu bulun.
komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
ben lafımın arkasındayım. 5 liraya seo olmaz. öyle birşey yoktur. seo kavramını çok farklı.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
nokta bende size sonuna kadar katılıyorum ancak öyle bir cümle kuruyorsunuz ki sanki ben "gel vatandaş gellll..... patron çıldırdı bugün bütün seo'lar 5 lira 10 lira" gibi bir cümle kurdum veya ima ettim :)

kombiariza kombiariza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Kombi Servisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 3, (%100)
elin adamı motor yapmış, bu motor neden hoşlanır, nasıl bizi üste çıkarır bunu düşünüyoruz. sayemizde birbirimize rakip olduk, motorun sırrını çözmeye çalışıyoruz şaka gibi :)
RebeLLi0us

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mahsum mahsum Taklitler Aslını YÜCELTİR Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker, İnternet Girşimcisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1029
  • Beğeniler 318 / 313
  • Ticaret 8, (%100)
Güzel konuya değinmişsiniz. Aslında memleketimizde herhangi bir konu hakkında ufak bir bilgi duyan insanlarımız hemen o konuda uzman oluyorlar. Memleket uzman doldu kime sorsan uzman olmuş 😂😂
RebeLLi0us

kişi bu mesajı beğendi.

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
Her zaman, her yerde diyorum Seo satışı yapandan uzak durun!
Kısa bir örnek veriyim. Şuan uğraştığım 3 adet sitem var 3'ü de kelimelerinde hatta alakasız kelimelerde bile 1. sırada. Şimdi kendime soruyorum, seo'ya onca para veren rakiplerimden farklı ne yaptım?
Seotekarlara 1 krs harcadım mı ? HAYIR
Şuan piyasa bağıra bağıra paket satanların tek bildiği yöntem çöplük sitelerden tanıtım yazısı + backlink satışı, aldım mı ? Hayır.
Kendim hiç tanıtım yazısı yada backlink aldın mı? Hayır
Demek ki neymiş ? Seoculuk yalanmış.

Peki doğru olan nedir? Oda bende kalsın malum yarın satarlar :D
Ufak bir tüyo veriyim seo dediğimiz şey tek seferlik değildir ve bütüne dayalı bir olaydır.

Şimdi birde işin mantığına değinelim.
Sizin bir ekonomi blogunuz var ve birisi size google amcada 1. sıra vaatleri ediyor.
Ee seocu abi senin yerinden olsam tutarım 3 tane baba gibi ekonomist yazar birer arkadaş koyarım kendi sitemi google amcanın başına, senden alacağım 2 krs kıytrık parayı çıkarırım bir günde. Böyle 5 sitem olsa zaten rakipte isteyip kimseye seo yapmam mantıklı olarak.

Kısacası sahtekar iddaa kuponu saten facebokcu vatandaşlardan farkı yoktur bu seocu kardeşlerimizin de.
RebeLLi0us

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

kombiarıza adlı üyeden alıntı

elin adamı motor yapmış, bu motor neden hoşlanır, nasıl bizi üste çıkarır bunu düşünüyoruz. sayemizde birbirimize rakip olduk, motorun sırrını çözmeye çalışıyoruz şaka gibi :)

Bizi bu durume düşürenler utansın ne diyelim :)

mahsum adlı üyeden alıntı

Güzel konuya değinmişsiniz. Aslında memleketimizde herhangi bir konu hakkında ufak bir bilgi duyan insanlarımız hemen o konuda uzman oluyorlar. Memleket uzman doldu kime sorsan uzman olmuş ����

Uzman, expert, danışman ve profesyonel kişilerden ortalıkta normal kullanıcı kalmadı :)

@fortehk

Paket, %100 etkili backlink paketi, sitenizi uçuracak kaçıracak uygulamalardan uzak durmak sitenize yapacağınız en büyük iyiliktir.

Siz aslında o kadar güzel olayı özetlemişsiniz ki bu anlattığınız cümlelerin içinde çok güzel anlamlar yer alıyor. Ama bu demek değildir ki SEO koskocaman bir yalan. İşte buna takılamam.

Arada birileri yardım istiyor onlara bende ufak tefek tüyolar veriyorum bir kaç gün sonra konuşurken konu seo'ya gelince bakıyorum da hepsi ayrı bir havalarda oluyor :) Hiçbir şey demiyorum... Kendi hallerine bırakıyorum böyle kişileri ;) Bırakın takılsınlar.

Ekonomi olayı biraz abartı olmuş tabi ki :) Örnek olarak şu anda çok fazla ismi geçiyor diye örnek veriyorum. Gidip Prof.Dr. Özgür Demirtaş hocadan rica minnet 1 tane en fazla 2 tane yazı alırsınız ancak 3. yazıyı almak bütçenizde ciddi yaralar açabilir :)

Seo işi yapan arkadaşları komple bir kazana atıp kaynatmak da doğru değil. Ciddi anlamda ciddi işler yapan firmalar/bireyler var. Bunlara da ihtiyaç var ve de her zaman olacak. Çok büyük bir tatil sitesinden örnek vermek istiyorum. Dijital pazarlama bölümünde 400 kişi çalışıyor ancak seo işlerini Türkiye'de herkes tarafından bilinen bir firma yapıyor. Yada çok iyi bir cerrah olabilirsiniz. Burun estetiği alanında 1 numarada olabilirsiniz ancak Google'da olmak farklı bir şey iyi bir cerrah olmak farklı bir şey.
mahsum fortehk

kişi bu mesajı beğendi.

canfidelity canfidelity WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 85 / 22
  • Ticaret 6, (%100)

komedyatube adlı üyeden alıntı

Aslında bu konuşma bitmez bazen saatlerce dalıp düşünüyorum bu konuda. Sonuç şuna varıyor. Sitenin kaliteli bir site olmasını ve arama motorları tarafından anlaşılmasını tanınmasını sağlayan her hareket bir seodur benim nazarımda. Tabi bu hareketlerin yararlı veya zararlı oluşuna kişi veya kişiler karar vermek durumundadır.

Evet bu konu'da da devreye danışmanlar ve tecrübeli kişiler giriyor. +1

ve yıllardır Webmasterlik adı altında bir çok proje oluşturdum bir çok iş yaptım ama hiç bir zaman Seo danışmanı,seo experttir,seo faça fuçusudur hiç olamadım. Bana kalırsa bu konu hafife alınacak bir şey değil, en azından yurt dışında yapılan çalışmalara baktığımda böyle düşünüyorum. :)

Ruling34 Ruling34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 59 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Makalenizi okudum, bende seocu olacam..!

• Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 13 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Ruling34 Çok kolay zaten yazıda gerekli olan maddeleri belirttim. Kolay gelsin!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al