wmaraci reklam

Spor salonuna yeni yazıldım..

20 Mesajlar 2.253 Okunma
smmexpress

softwarencoder softwarencoder Mezar da responsivedir Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 803
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşlar selamun aleyküm cümleten iki gündür saçma sorular soruyorum gibi gelebilir ama emin olamıyorum bir türlü kafama takılanları hep burada çözdüm hepiniz sağolun :)

şimdi ben spor salonuna yazıldım 2 hafta oldu hemen hemen 12 gün falan yani şimdi 12 gündür ne dediyse hoca yaptım ne yemem gerekiyorsa listeye yüzde 90 şekilde uydum 12 gün boyunca ve bana hoca 3 ay içinde kendindeki değişimi göreceksin dedi ilk ay yaptıgım antremanları saymak gerekirse

10 dk bisiklet
10 dk cross bisikleti
5 SET 20 şerden mekik
5 set 15 tekrar çakı
3 set 15 tekrar sırt (ben 30 kilo çekiyorum)
3 set 15 tekrar kolları ileriye dogru iterek agırlıgı ileri ittirme hareketi(ben 22 kilo itiyorum)
3 set 12 tekrar ağırlığı olabildiğince yukarı kaldırma aleti ( ben 13 kilo yapıyorum çünkü en zoru bu tükeniyorum bunda )

3 set 15 tekrar ipliğe bağlı bisiklet gidonu tarzı bişi var onu aşagıya kadar indirip yavaşça kaldırıyorum arka kol çalıştırıyor (7.5 kilo çünkü omuzdan dirseğe kadar olan kısım sabit yanıyor resmen )

3 set 15 tekrar biceps yani pazular otomatik dambıl makinesinde çalışıyoruz
bundada her kola 5 kilo veriyorum ilk ay daha çünkü

son olarak 3 set 15 tekrar ayak bileğine aağırlık koayarak kaldırma makinesi
ben 22 kilo yapıyorum yukarı dogru kaldırıp indirme

son olarak ta isteğime bağlı olarak 5 dk koşabilirim.

bu şekilde benim plan hocanın aayarladığı sizce benim kasların görünmesi yada görüntünün hafif derece bile oluşması nekadar sürer

boyum 1.80
kilom 79
vucut tipi çok çok az yağlı

teşekkürler şimdiden

Kurumsal, E-ticaret ve Özel Yazılım ve SEO İhtiyaçlarınız İçin BCYSoftware Solutions firması olarak yanınızdayız.

wmaraci
reklam

glockmae glockmae Hoop biraderim! Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
Bunu hocaya sormaya çekindin mi, o yüzden mi bize sordun merak ettim. Konu hakkımda bilgim yok :D
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

olympos06 olympos06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 23 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
spor bilimleri okuyorum pm atarsan yardımcı olmaya calısırım şimdi uyumalıyım o yüzden okuyamadım iyi geceler
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.youtube.com/channel/UCAYWaA-NibgwZfqB42qtf6A

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
3 Ay içinde sonucu göreceksin sözleri falan hep hikaye. Spor yapmak vücut geliştirmenin sadece %40'ıdır. İyi bir beslenme olmadığı sürece o %40'ı da göremezsin. Tam 6 ayımı verdim salonlara, yapılabilecek çoğu programı yaptım, inan bana göğüs pressde 95 tekrar yaptığım gün oldu ama gelişim 6 ayda sadece %2-3 arasında kaldı. Bu değişimi de karbonhidrat ve protein tozuyla ancak yakalayabildim. Onları kullanmasam bu kadarı da olmayacaktı.

Şimdi ki heyecanını anlıyorum ama çok fazla umut etme, ay sonu ölçümlerin yapıldığında vücudun aynı çıkarsa büyük hayal kırıklığı yaşarsın. Kendi deneyimlerim ve etrafımda ki sporculardan izlediğim deneyimler sonucunda şunu söyleyebilirim; spor bir ay, 3 ay, 6 aylık bir şey değil. Çok iyi vücuda sahip olmanın tek yolu çok iyi beslenip yıllarca spor yapmaktır. Eğer bu işe verecek iyi bir beslenme bütçen ve yılların yoksa çok fazla heveslenme. Yine devam et, sağlıklı olursun ama içinde o büyük umutlar, beklentiler olmasın.
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
Beslenme + Uyuma + Spor

Şahsen 10 dakika az vucut bile 45 dakika sonra yağ yakmayı bırakıp kaslara yüklendiğinden futbol 45 dakka arayla oluyormuş bana biri sölemişti ne kadar doğru bilmiyorum ama ben

max 45 dakka yürüme 45 dakika bisiklet
karbonhidrattan uzak durdum
ve mekik yardırdım deli gibi 5000 adetlere çıktım sabah ve akşam toplamda 10 bin ama çok sıkıcıydı dayandım
2 ayda 95 kilodan göbek möbek bişi kalmadı kilon yoksa zaten çok aşırı kardiyo gereksiz anca formunu koru

he bide çok kilo kaldırmak kas yapmıyor az kilo çok set yap vucut hatları çıkar şekillenirsin
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

youtube bayi

• Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 803
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 17, (%100)

caddebodrum adlı üyeden alıntı

Beslenme + Uyuma + Spor

Şahsen 10 dakika az vucut bile 45 dakika sonra yağ yakmayı bırakıp kaslara yüklendiğinden futbol 45 dakka arayla oluyormuş bana biri sölemişti ne kadar doğru bilmiyorum ama ben

max 45 dakka yürüme 45 dakika bisiklet
karbonhidrattan uzak durdum
ve mekik yardırdım deli gibi 5000 adetlere çıktım sabah ve akşam toplamda 10 bin ama çok sıkıcıydı dayandım
2 ayda 95 kilodan göbek möbek bişi kalmadı kilon yoksa zaten çok aşırı kardiyo gereksiz anca formunu koru

he bide çok kilo kaldırmak kas yapmıyor az kilo çok set yap vucut hatları çıkar şekillenirsin

Çok sağolun hocam ben kilo alabilen bi insan değilim işte ondan dolayı hoca 10dk senin için yeterli dedi bundan dolayı 10 dk yapıyorum ve dediğiniz gibi hafif kilolarla çok set yapmayı yapıyorum.Tekrardan çok sağolun ilginiz için sadece merak ettiğim için acaba ne zaman farkederim değişimi diye bundan dolayı hocanın verdiği besin programına gittiğim günden beri uyuyorum.

Ahmet adlı üyeden alıntı

3 Ay içinde sonucu göreceksin sözleri falan hep hikaye. Spor yapmak vücut geliştirmenin sadece %40'ıdır. İyi bir beslenme olmadığı sürece o %40'ı da göremezsin. Tam 6 ayımı verdim salonlara, yapılabilecek çoğu programı yaptım, inan bana göğüs pressde 95 tekrar yaptığım gün oldu ama gelişim 6 ayda sadece %2-3 arasında kaldı. Bu değişimi de karbonhidrat ve protein tozuyla ancak yakalayabildim. Onları kullanmasam bu kadarı da olmayacaktı.
Şimdi ki heyecanını anlıyorum ama çok fazla umut etme, ay sonu ölçümlerin yapıldığında vücudun aynı çıkarsa büyük hayal kırıklığı yaşarsın. Kendi deneyimlerim ve etrafımda ki sporculardan izlediğim deneyimler sonucunda şunu söyleyebilirim; spor bir ay, 3 ay, 6 aylık bir şey değil. Çok iyi vücuda sahip olmanın tek yolu çok iyi beslenip yıllarca spor yapmaktır. Eğer bu işe verecek iyi bir beslenme bütçen ve yılların yoksa çok fazla heveslenme. Yine devam et, sağlıklı olursun ama içinde o büyük umutlar, beklentiler olmasın.

Hocam naptın :D içimdeki umutları yok etme :D

olympos06 adlı üyeden alıntı

spor bilimleri okuyorum pm atarsan yardımcı olmaya calısırım şimdi uyumalıyım o yüzden okuyamadım iyi geceler

Çok sağolasın özelden yazıcam :)

glockmae adlı üyeden alıntı

Bunu hocaya sormaya çekindin mi, o yüzden mi bize sordun merak ettim. Konu hakkımda bilgim yok :D

ya sordumda işte tek ben yokum sonuçta ilgilenemedi fazla :D bide emin olmak için sadece öyle tek yoldan gitmek olmaz diyip araştırmalar yaparak burayada sormak istedim sizlere yani :)

Kurumsal, E-ticaret ve Özel Yazılım ve SEO İhtiyaçlarınız İçin BCYSoftware Solutions firması olarak yanınızdayız.

ahotus ahotus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 52 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Seninle ilgilenen hocan olmasi super bn karma giriyorum belkide orta kilolu olmamdandir 1 ayda kaslarım %100 daha fazla sisti göğüsüm sarkmişti simdi toparlandı koldaki kasim 0 idi baya bi sisti
softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 803
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
ahotus aynen sağolsunlar baya ilgileniyorlar ben işte boy 180 kilo 79 :D valla baya iyi dediler bakalım bende gideli 12 gün oldu çok güzel bi his veriyor insana inşAllah birazda olsa kas oluşur :D

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

bu sizin vücudunuz ve hatalarınızla alakalı. 95 tekrar dikkatimi çekti mesela öncelikle. bu çok hatalı ve yapılmaması gereken bir hareket. tek yapacağı şey laktik asit biriktirmek ve hatta kaslarınızı küçültmek olacaktır. vücut geliştirme hiç bir zaman fazla ağırlık ya da çok tekrar olmadı. supplement alımından bahsetmişsiniz. supplement gelişimi tetikleyen bir yol değildir yalnızca destekleyicidir. ben 1 ölçek protein tozundan aldığınız proteinin sabah kahvaltımda sadece yumurtadan alıyorum. 3 ya da 6 ay kesinlikle düşük zaman dilimleri değil. sağlıklı ve vücut geliştirmede zirveye ulaşmamış bir insan net rakamlar söz konusu olmasa da 1 ay içerisinde doğru beslenme ve antrenman ile 5 kilo sağlıklı yağ yakabilir, 1,5 kg kas inşa edebilir. ben 3 ayda harika bir değişim yakaladığımı çok iyi bilirim. sınırlar tamamen kişiyle alakalı. ha ama haklı olduğunuz noktalar da var. bu iş sabır ve bütçe işidir yalan değil.
Ahmet softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

.

• Üyelik 22.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 803
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 17, (%100)
FurkanHisamioğlu sabır konusunda sıkıntı yok bütçe derken nasıl bir bütçeden bahsediyorsunuz acaba ? bana hazırlanan program okadarda bütçe gerektiricek bişi gibi durmuyor da ondan dolayı sordum ha spor salonu kayıt falan derseniz ona 6 aylık 400 TL verdim kampanya vardı baya ünlü bir spor salonu bursada :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al