lostyazilim

com.tr işi yardım lütfen ?

35 Mesajlar 3.962 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

turker71 turker71 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

Mahmut54 adlı üyeden alıntı

turker71

1. Anladığım kadarıyla .com.tr domaini satın veya devir aldınız, bunu tr alan adları yönetmine bildirmediğiniz sürece domain zaten sizin değildir ki zaten tr domainler o kadar kolay devredilemezler alanadının bağlı bulunduğu markayı satın almanız gerekir.

2. Hosting firması domainin kendi kontrollerinden alanadı sahibi tarafından çıkarılıp başka bir hesabı yetkilendirdiğini söylüyor. Hesabınızda aktif görünebilir ama domain artık hosting firmasında değil. Anlayacağınız ilgili alan adını size satan kişi arka planda tr alan adları yönetimine dilekçe yazarak domaini başka bir yere kaçırmış.

Anlayacağınız domain zaten sizin değildi, alan adı sahibi domaini başka bir hesaba gönderdi (başka bir hosting firmasına veya kendi nic.tr hesabına). Kısacası atı alan üsküdarı geçmiş olabilir.

hocam şöyle söyleyim size anadoluweb firmasından alınmış direkt domain . alan kişi domaini benim anadoluwebteki hesabıma transfer etti panelimde domain gözüküyor yönetim kısmından ns bilgilerini girdim güncelle dedim fakat 1 günden fazla oldu ns ler güncellenmedi yukarıdaki konuşmalar geçti daha sonra aramızda

bana transfer ettiğini söyleyen arkadaş ile iletişim kuruyorum ben transfer ettim benden çıktı artık diyor kafayı yicem

wmaraci
reklam

• Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

creed74 adlı üyeden alıntı

turker71

hocam şöyle düşünün; siz domaini anadoluweb üzerinden de alsanız anadoluweb tescili nic.tr üzerinden kendi adv-metu gibi bir hesap üzerinden gerçekleştirir, siz anadoluweb panelinden ns değiştirdiğinizde anadoluweb de sizin bu değişimi nic.tr üzerinden yapar. Anladığım kadarıyla sizin anadoluweb hesanıza transfer edilmiş ama tosunlarpetrol firması belge ile domainin nic.tr üzerindeki anadoluweb hesabından başka tbt2-metu (tamer *******) ya transferini istemiş, şu durumda anadoluweb bişi yapamıyor çünkü nic.tr de anadoluweb hesabında değil domain. Siz domaini aldığınız kişi ile iletişime geçmek zorundasınız, başka çareniz yok.

hocam iletişime geçtim , ben domaini anadolu web üzerinden transfer ettim diyor başka bişey demiyor

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
turker71

Hocam com.tr domaini nic.tr üzerinden belge ile tescil edilebilir, anadoluweb sadece aracılık eder.. Anadoluweb panelinde görünmesi hiç birşey ifade etmez, dediğim gibi anadoluweb de sonuçta nic.tr hesabından işlemleri yürütür com.tr ile ilgili. Konunuzda, petrol firması belge ile domainin anadoluweb hesabından başka bir nic.tr hesabına transferini yaptırmış, bunu engelleyemezsiniz çünkü domainin asıl sahibi belge sahibidir (marka tescili veya ticaret sicil kaydı sahibi), anadoluweb üzerinden transfer hiç bir şey ifade etmiyor, kaldı ki com.tr domaini almak başlı başına bir hata, çünkü nic.tr domaini verirken o petrol firmasına sunduğu belgeler karşılığı vermiş (belki de marka tescil belgesi ile). Sorun olmasaydı bile siz başkasına ait belgelerle işlem yapıyor olacaktınız (çünkü domain alınırken verilen ticaret sicil numarası o petrol firmasına ait) , illa ki bir noktada sorun zaten çıkacaktı.

Eminim ki domaini size satan da zamanında petrol firmasının bu tür tescil işlemlerini yapan biridir, petrol firması bilmez ki neler dönüyor, öder parasını birine domain ve hostingi aldırır. Onlar da bir sorun olduğunu gördüğünde uzman birine sormuşlardır (Tamer *******) ve kendi domainlerini garanti altına almak için bu işlemi belge ile yaptırmışlardır.
Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

usthosting adlı üyeden alıntı

Şimdi bu domain nerede kayıtlı olursa olsun bahsettiğim evrağı indirdikten sonra (Evrak bu yüzden gerekli domain sahibi teyidi için.)

Şu alanları nic.tr sorumlu kodu bilgilerinizi giriyorsunuz.
İdari Sorumlu Kodu*
Ödeme Sorumlu Kodu*
Teknik Sorumlu Kodu*

sonrasında bunu domainin sahibi olan firmaya yolluyorsunuz.
Domainin sahibi olan firma bu alanları dolduruyor tukenmez kalemle :) sonrasında imza ve kaşe vurarak bunu size yolluyor.

Siz nic.tr adresine giriş yaptığınızda Yardım Bölümü Altında > Belge Gönderme (WEB) sekmesine tıklıyorsunuz.

Bu alanda size domain adresini ve İşlem Türünü soracak burada Sorumlu Değişikliği diyor devam diyerek evrak yükleme ekranına geleceksiniz burada az önce bahsettiğim evraği yüklüyor ve onaylanmasını bekliyorsunuz.

1. Domainin sahibi firma anadoluweb mi oluyor ?
2. Sorumlu kodu bilgilerini benmi giricem fırmamı ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

turker71

Hocam com.tr domaini nic.tr üzerinden belge ile tescil edilebilir, anadoluweb sadece aracılık eder.. Anadoluweb panelinde görünmesi hiç birşey ifade etmez, dediğim gibi anadoluweb de sonuçta nic.tr hesabından işlemleri yürütür com.tr ile ilgili. Konunuzda, petrol firması belge ile domainin anadoluweb hesabından başka bir nic.tr hesabına transferini yaptırmış, bunu engelleyemezsiniz çünkü domainin asıl sahibi belge sahibidir (marka tescili veya ticaret sicil kaydı sahibi), anadoluweb üzerinden transfer hiç bir şey ifade etmiyor, kaldı ki com.tr domaini almak başlı başına bir hata, çünkü nic.tr domaini verirken o petrol firmasına sunduğu belgeler karşılığı vermiş (belki de marka tescil belgesi ile). Sorun olmasaydı bile siz başkasına ait belgelerle işlem yapıyor olacaktınız (çünkü domain alınırken verilen ticaret sicil numarası o petrol firmasına ait) , illa ki bir noktada sorun zaten çıkacaktı.

Eminim ki domaini size satan da zamanında petrol firmasının bu tür tescil işlemlerini yapan biridir, petrol firması bilmez ki neler dönüyor, öder parasını birine domain ve hostingi aldırır. Onlar da bir sorun olduğunu gördüğünde uzman birine sormuşlardır (Tamer *******) ve kendi domainlerini garanti altına almak için bu işlemi belge ile yaptırmışlardır.

hocam domaini satın almadım sadece adıma transfer ettirmek istedik bu yolu seçti kendisi 50 yaşlarında zaten adam ne yaptıgını bildiğinden den de emin değilim .

Bana öneriniz ne olur.Yada pc bağlanıp yapabileceğiniz bir şey varmı ?

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
turker71 Siz kendi kodunuzu gireceksiniz ki domain sizin hesabınıza düşsün sağlıklı yönetin.

2 açıklamada dedeğim gibi firmadan bunun dışında faliyet belgesi, imza sirküsü vs hazır edin isteyecekler sizden. Son bir yıla ait tarihli olmasınıda özellikle rica edin yoksa yine onaylamazlar.

• Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

usthosting adlı üyeden alıntı

turker71 Siz kendi kodunuzu gireceksiniz ki domain sizin hesabınıza düşsün sağlıklı yönetin.

2 açıklamada dedeğim gibi firmadan bunun dışında faliyet belgesi, imza sirküsü vs hazır edin isteyecekler sizden. Son bir yıla ait tarihli olmasınıda özellikle rica edin yoksa yine onaylamazlar.

Hocam skype varmı ayrıntılı bi konuşmamız lazım ancak siz yardım edebilirsiniz galiba

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
turker71

yapabileceğiniz tek bir işlem var;

domain şu an tbt2-metu (Tamer *******) hesabında, bu firma ile iletişime geçip domainin kendi metu hesabınıza transferini isteyeceksiniz, o ıslak imzalı belgelere falan gerek yok, onlarca defa transfer değişikliği yaptım nic.tr üzerinde.. Tek yapmaları gereken nic.tr üzerinden domaini kendi metu hesaplarından sizin metu hesabınıza transferini istemek (bu işlemi tamer ******* yapacak), sonrasında tamer *******un kayıtlı mail hesabına onay maili gidecek, tamer *******un bu maili onaylaması yeterli transferin gerçekleşmesi için..

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
turker71 PM ile telefon numaranızı ileterseniz biz sizi ararız bu sayede tüm sorunlara kısa sürede açıklık getirmiş oluruz.

• Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO/Wordpress
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 31 / 48
  • Ticaret 15, (%93)

turker71

yapabileceğiniz tek bir işlem var;

domain şu an tbt2-metu (Tamer *******) hesabında, bu firma ile iletişime geçip domainin kendi metu hesabınıza transferini isteyeceksiniz, o ıslak imzalı belgelere falan gerek yok, onlarca defa transfer değişikliği yaptım nic.tr üzerinde.. Tek yapmaları gereken nic.tr üzerinden domaini kendi metu hesaplarından sizin metu hesabınıza transferini istemek (bu işlemi tamer ******* yapacak), sonrasında tamer *******un kayıtlı mail hesabına onay maili gidecek, tamer *******un bu maili onaylaması yeterli transferin gerçekleşmesi için..

Hocam Tamer ******* anadoluweb olmuyor sanırsam nasıl ulaşıcam bunlara ?

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al