wmaraci reklam
lidertakipci

devletin sunucuları neden çok adi

41 Mesajlar 4.794 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

73204 73204 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 05.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 374 / 202
  • Ticaret 26, (%96)

hsntngr adlı üyeden alıntı

Hocam haklısınız düzeltilmesi lazım, iyileştirilmesi lazım da. Şuan devletin elindeki mevcut parayı bunun için harcamak şuan bizim için lüks gibi geliyor bana. Hoş gerçi lüks şeylere de para harcamaya meraklıdır ya bizim vekillerimiz..

Devletimiz sağolsun herşeye para var ama buna yapacaklari harcama ilemi fakir olacaklar. Sadece 1.85 kesilem telsiz parasinsam 1 aylık bakiye ile yaparlar.

wmaraci
reklam

Mukavemet Mukavemet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrencı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 3 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
adi degıl sadece bır andakı yuklenmelerde olabılecek tıpık sunucu sorunları oluyor. kı devlet google vs gıbı bır yatırım yuapıpda sunucya cok para nıye harcasınkı

73204 73204 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 05.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 374 / 202
  • Ticaret 26, (%96)

Tantüni adlı üyeden alıntı

Facebook ile resmi kuruluşları karşılaştırmak nasıl bir mantık anlamıyorum. Facebook senden, benden, ondan çatır çatır para kazanıyor. Bu yüzden hiç bir şekilde sistemi aksatmıyorlar. Çünkü biliyorlar ki en ufak kapanışta '' Yeaahhh bu nasıl sistem!!! '' tarzında tepkiler geleceğini biliyor. Devlet - resmi daireler ise sadece hizmet odaklı çalışıyorlar. Sadece Türkiye ye özgü değil bu işleyiş. O hackerlıkla övünen Rusların devlet siteleri şu anda dünyanın en zayıf siteleri arasında yer alıyor.
Mantık biraz.

Bence siz biraz mantikli bakin halk yoksa devlette yoktur. Bizden alınan vergiler ile yapilabilir. Az once verdigim bir telsiz bedeli örneği yeterli. Her yere para var ama teknoloji şeytan icadidir diyen basbakanimiz var.

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Kaç lira vergi veriyorsun? Üniversitede hangi bölümü okudun? Kaç yabancı dilin var? Yurt dışına kaç kez çıktın? Kaç kişiye istihdam sağladın? Kaç işçi çalıştırdın? Özetle bu dünyada web sitesi açmak dışında neler yaptın?

Yanlış anlama küçümsemek amacıyla söylemiyorum. Çünkü bunlar bende de yok. Ama kusura bakmada hazır yiyipte ''dövlöt bözü bökmir'' demek ne kadar doğru? Hala hizmet ile zorunluluk kavramlarını birbiri ile karıştırıyorsan bir şey diyemem. Devlet mecbur değildir bu hizmeti sunmaya. Ama sunmuş bak. Öğrenin demiş. Vergi diyorsun. Öğrenmişsiniz bir vergi alınıyor yapabilirler diye. Ülke yönetmek o kadar kolay ve bir kişiye bağlı sanki.

Son mesajımdır. İyi forumlar.
waldoroyal BayAnil teknoburgers

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

blogumdabugun blogumdabugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ..............
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Alışveriş Merkezinden duble yol yatırımına kadar bir çok saçma sapan yatırımı veya desteği bilişime yapsalar bugün bu tür yetersizlikleri konuşmayacaktık. Yaz döneminde siber ordu kuracağız falan denilmişti, siber yıldız adında bir yarışma düzenlenmişti yanlış hatırlamıyorsam emin olun o siber orduda yalan olmuştur ve tarihe karışmıştır.. Bilim çağındayız bilişim çağındayız diyorlar ama bu şey hiç bir işe yaramıyor..

Gereksiz yatırımlara gelince birincisi ve en önemlisi istanbul için olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ben bundan daha akılsızca bir yatırımı ne gördüm ne duydum.. Sözde İstanbul trafiği rahatlayacakmış.. Ama siz bu şehire değil üçüncü köprü 33 köprü daha yapsanız sonuç değişmez. Milletin kafası karıştı kimler hangi köprüyü kullanacak derken çok fena cezalar kesildi buna otobüs şirketleri de dahil. Türkiye'de yeteri kadar yol yapıldı zaten, yeteri kadar yatırımda var.. İki seçenek olmalı yatırımların bir çoğu bilişime diğer yarısı da henüz yenilik görmemiş doğu bölgelerine.. Velhasıl kelam bir Google bir Facebook ile elbette yarışamayız ama gerekli yatırımlar yapılırsa soy ağacı gibi bir hizmet devreye girdiğinde de dumur olmayız diyorum.. Saygılar
Bayro cetvel

kişi bu mesajı beğendi.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Facebook dedigin sistemin 1000+ sunucusu ve global load balance, cdn vs.. var. Fakat devlete ait olan sistemler maks 100 (o bile yok fakat fazladan söylüyorum) vardir. Haliyle yük dengeleme ona göre olacaktır.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

cetvel cetvel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 110 / 101
  • Ticaret 0, (%0)

hsntngr adlı üyeden alıntı

Hocam haklısınız düzeltilmesi lazım, iyileştirilmesi lazım da. Şuan devletin elindeki mevcut parayı bunun için harcamak şuan bizim için lüks gibi geliyor bana. Hoş gerçi lüks şeylere de para harcamaya meraklıdır ya bizim vekillerimiz..

suriye de 30 milyar dolar vermişiz, 10 milyon dolar verip sunucu çiftliği mi kurulamıyor.
Bayro

kişi bu mesajı beğendi.

phpanaliz.com

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Devletçilik iyidir ancak ortada sorun çıkaran sunucuları savunanları görünce hayrete düşüyorum. Hem de bir webmaster forumunda
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)
Ne zaman ihtiyacım olsa ya çöküyor ya erişime kapatılıyor

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
Şu açıdan da bakmak gerek, Devlette yaptığınız her sorgu 80 milyon insan arasından seçilip çıkarılıyor. o 80 milyon insanın da yaklaşık 10 bin tane verisi mevcuttur. O kadar verinin arasından o kadar insanın arasından sizin verinizi bulup çıkartmak kolay değil. 200.000 insan aynı anda bilgisini sorguladığında milyonlarca işlem oluşuyor. Küçümsemeyelim bence.

uzayhaberlerim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al