wmaraci reklam
lidertakipci

Google başarısı nasıl yakalanır? + Neler yapmak gerekir?

20 Mesajlar 2.569 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufKARAASLAN YusufKARAASLAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 9, (%89)
Bana kalırsa bir saniye beklemeden linklerin hepsini reddedin. Kimle çalıştığınızı bilmiyorum ama benzeri bir durum benim de başıma geldi. SEO Çalışması yapıyoruz iddiası var, ilk sayfalara çıkarıyoruz iddiası var, onlarca referans var ama zerre kadar faydası yok aksine zararı var. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bunu git o adamın yüzüne söyle sana vereceği cevap şudur: Senin siten dandikse benim suçum ne?

Bunun dışında iyi bir web sitesi oluşturmak istiyorsan, ziyaretçine yönelik içerikler oluştur. İçerik olsun diye 500 kelimelik lüzumsuz makalelere gerek yok. Ayrıca sosyal medyayı kullanabilirsin. Gerisi zamana kalmış.
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MuhammedAVCI MuhammedAVCI İlla Edep! İlla Edep! Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Professional SEO Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 106 / 279
  • Ticaret 31, (%97)
Skype adresimi ekleyin yardımcı oluyum hocam detaylı bir şekilde.
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Sitede uygulanan durumlar dahilinde başarı ne zaman yakalanır?
Merhaba hocam, taktikler süper..Sosyal medya reklamları ve rakip sitelerden haber / içerik formatında anahtar kelimelerinize tanıtım yazısı satın alarak süreyi kısaltabilirsiniz.

- Hatalar nelerdir?
Çok uzun yazılar her zaman iyi anlamına gelmez.Popüler bloglara baktığınızda bol görselli en fazla 3 4 paragraflık yazıları göreceksiniz.Bu anlamda içerikleri akıcı ve alt başlıklı parçalara bölünmüş hale getirin.

- Tavsiyeleriniz var mı?
Bu formatta devam etmenizi önerebilirim..

- Bu şekilde devam eden bir web sitesi başarıyı yakalar mı? Neler yapması gerekir?
Başarıdan kastınız daha fazla hit ise ki öyledir, en çok aranan kelimeler, cümlelere odaklanın derim.Daha otoriter yazılar ve doğrulanmış içeriklere yoğunlaşabilirsiniz..Örneğin imar ile ilgili bişeyden bahsederken imar mevzuatına link verebilirsiniz

- Sitenin yaşını doldurması bazı şeyleri değiştirir mi?

Ben yaş ile çok fazla ilgili olduğunu düşünmüyorum ama alexa için belirli bir dereceye ulaştığınızda bu tempo çok fazla gelecektir.Alexada tavan yapmış öyle siteler biliyorum ki, (içerik sitesi, dizi mizi değil bu arada) herif haftada 1 içerik anca giriyor ama halen çakılı durumda oralarda :) ..Yani yaş ile alexa'nın ilgisi var bana göre..
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Konunun içeriğini okuyamadım ama Google'da başarıyı yakalamak için kendime göre bir taktik verebilirim.

Bir websitesi kurmadan önce bir "link kazanma stratejisi" belirleyin. Kullanıcılarınıza linkinizi paylaşmaları için bir neden vermelisiniz. Örnekler:

- Konunuzla alakalı ödüllü bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Kullanıcılar yarışmanıza katılabileceğini düşündükleri sosyal çevreleriyle linkinizi paylaşarak kulaktan kulağa tanıtımınızı yapmış olur.

- Konunuzla alakalı kullanışlı bir online araç geliştirebilirsiniz (Örneğin arabalarla ilgili bir siteniz varsa atıyorum mtv hesaplayıcı, elektrikli şarj istasyonu bulucu, yakıt tüketim hesaplayıcı vs gibi).

- Kullanıcılarınıza indirmek isteyebilecekleri telif hakkı sizde olan bir şeyler verebilirsiniz (grafik, resim, ikon seti, tema, script, vs). İndirilecek dosyanın adında alan adınızın geçtiğinden emin olun (örn. ikon-seti[example.com].zip).

Yaratıcılığınızı kullanarak örnekleri çoğaltabilirsiniz. Önemli olan doğal link kazanma konusunda bilinçli bir stratejinizin olması.
mrtrclb turkeyLegend artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ben size kısacık birşey söyleyeyim, olayı siz ve diğer arkadaşlar yanlış anlıyorsunuz hep.

Sizce Google'de üst sıralara çıkıp sürekli tıklanmak, yüksek hitlere ulaşmak fakat siteye girenin çıkıp bir daha gelmemesi mi önemli yoksa daha az ziyaretçinin sitede uzun süre kalması mı önemli ?

İçerik kaliteli değilse istediğin kadar SEO çalışması yaptır. Sitene günde 100.000 kişi girsin farketmez. Yazılarını beğenmeyen, sitenin tasarımını beğenmeyen, aradığı tam bilgiyi bulamayan, bulduğu bilgiyi doyurucu göremeyen insanlar bir daha sitene girmez. O insanlardan da ne kalıcı hit ne de beş kuruş para kazanabilirsin.

O yüzden hedefin yüksek hitlere ulaşmak değil yüksek "sitede kalma oranına" ulaşmak olsun.

İçerik sağlamsa günlük 500 kişi seni ihya eder.

Film sitelerinden bir öenek vereyim:

1 tane film sitesi var. Neredeyse her film aramasında hep en üstte çıkıyor. Fakat siteye girdiğin zaman ne film açılıyor ne de reklamlardan hareket edebiliyorsun. Siteye girmenle çıkman bir oluyor. Ve hatta sövüp bir daha girersem bilmemne olayım diyorsun.

Ama bir film sitesi daha var. Bu film sitesi diğeri kadar hit almıyor, aramalarda üst sıralarda çıkmıyor. Fakat tüm filmler sorunsuz açılıyor ve insanı reklama boğmuyor. Ben bu film sitesine direkt yer imlerinden girerim. Güveniyorum, iyi işler yapıyor.
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

artekdurak artekdurak Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Değerli yorumlarınız için tek tek hepinize teşekkür ederim. Hepsini okudum.

Bu arada site linkini paylaşmak istiyorum. Belki gördükten sonra siteyi fikirleriniz daha siteye uygun olabilir.

https://kesfegel.com/

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)
Seyahat bloglarında çok fazla rekabet var, rekabetin oluşmasının nedeni; otobüs, uçak vb. firmalarında bu işin içine girmeleri ve bloglarında buna benzer yazılar paylaşmaları, bu yüzden ne yazık ki sadece yazı yazmak bir noktada yeterli olmuyor. Daha farklı şeyler denenmeli (Ucu açık)

- Sitede uygulanan durumlar dahilinde başarı ne zaman yakalanır?

Cevap: Aslında üstte bu durumdan bahsettim, yazılarınızı 1-2 kelimeden oluşan değilde long tail keywords denilen alandan seçmeniz size yardımcı olabilir.

- Hatalar nelerdir?

Cevap: Yapılan bir hata olduğunu zannetmiyorum fakat sitenin daha yeni olması, kelimelerin yanlış seçilmesi gibi bir çok durum söz konusu olabilir.

- Tavsiyeleriniz var mı?

Cevap: Maalesef yok.

- Bu şekilde devam eden bir web sitesi başarıyı yakalar mı? Neler yapması gerekir?

Cevap: İlla ki yakalayacaktır.

- Sitenin yaşını doldurması bazı şeyleri değiştirir mi?

- Sitenin yaşlı olması SEO açısından bir kriter fakat tek başına yeterli değil.
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam merhabalar görünüşe bakılırsa rakibiz.:) ben her gün illa içerik yazılacak fikrine katılmıyorum. Benim yeni görüşüm her bir yazım ayrı bir internet sitesi. 8 ayda 100 içerik girebildim. Fakat bunun sadece 20 tanesi istediğim ölçüde. Yazıları en az 1000 kelime ortalamasına sokmaya çalışıyorum. Herhangi bir seo çalışması yaptırmadım. Bu arada şuan sektörel olarak kötü dönemdeyiz. İnsanlarımızın gezi anlayışı sadece 6 ay diğer 6 ay bizim için boş gibi bir şey. Benim ki kişisel blog sizin ekip çalışmanız varmış. Bence bu şekilde devam edin derim. Kötü diyen arkadaşlara soruyorum ? Tatil kelimesini en son ne zaman Google da arattınız ? Bundan dolayı hitlerde gerileme oluyor. 1 ay sonrası hitlerinizin en az 3 kat artacağını düşünüyorum. Rakibimde olsanız aynı düşüncelere bende ara ara kapılıyorum. O yüzden destek olmak istedim. Kendimce:) Başarılarınızı diliyorum.

www.gezelim.me

artekdurak artekdurak Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
duzur85 Güzel yorumun için teşekkür ederim. Sitenin açılması geçen sene kış dönemi içerisindeydi. Bende yaz dönemini bekliyorum açıkçası. Ayrıca seyahat sektöründe rekabet baya fazla var ve büyük siteler pasta diliminin çoğunu karşılıyorlar. Umarım hepimizin adına güzel olur. Sanırım bu işin anahtarı birazda sabretmek :)

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlikle sabretmek gerekiyor. rakiplerin çok olması pastadan pay alamayacağımız anlamınada gelmiyor. Bakınız otomotiv sektörüne mesela piyasada kaç tane güçlü rakip var ama hepside satıyor. Tabi bir mercedes olamayız belki bu noktadan sonra ama bir ford olabiliriz. Karşılıklı yardımlaşma için arkadaş listeme ekliyorum sizi . Ara sıra ortak projeler gerçekleştirebiliriz. Saygılarımla...
artekdurak

kişi bu mesajı beğendi.

www.gezelim.me
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al