wmaraci reklam
lidertakipci

r10'a tazminat davası

39 Mesajlar 11.753 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sibersahne sibersahne Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

zego adlı üyeden alıntı

Size detaylı olarak şöyle açıklayayım.

Öncelikle sitenize o linkler eklenebilmesi için sitenize kesinlikle kod eklenmesi gerekiyor. Eklenmesi gerekiyor ki o sistemde kayıtlı olan sitelerin linkleri sizin sitenizde görülebilsin.

Siz hiçbir şekilde reklam vb. çalışma yaptırmadığınızı vs. bahsettiğinize göre, siteniz üzerinde sizin yetkinize sahip başka birisi var. ( Şifreyi bilen vb. ) Yani durduk yerde eklenmiş veya hacklink diye adlandırdığımız bir durum değil.

backlink.***.net adresi sadece aracı bir adres. Burda hata aranacaksa sitenizin açıkları olmalıdır. Kolayca o sisteme sitenize ekleyerek backlink takası yapan biri, site üzerinden başka şeylerde yapabilir. Dolayısıyla siz *** adresini davalık ettiğinizde, savcılıktan gelen kağıtta sadece o işlemleri yapan kişinin ip adresi istenir ve vermek zorunda kalırlar. Ama bu işlem uzarda uzar, cebinizden durmadan para çıkar. Sonunda *** adresine birşey olmaz ve cebinizden çıkan milyonlar sayesinde, kesin olmamakla birlikte o kişiyi bulursunuz veya bulmazsınız.

Anlatabildim umarım.

1. Ben yarın gidip dava açacağım demedim.***'a mail attım.Bu mail sonunda bu kodları kaldırmak zorunda.Aksi durumda attığım mailin kanıtı ile başvuru yapacağım.

2. Sitem üzerinde hiç bir şekilde kanıtlayacakları bir kod bulunmamaktadır.Çünkü, az önce'de bunu kontrol ettim.Sitemin bir açığı bulunmamaktadır.Olsa dahi ftp bilgilerine ulaşıp bu kodu atacak kimse olamaz.Olsaydı dahi şuan ftp kontrolünde bu dosyalara yada kodlara rast gelirdim.Bu tamamen ya *** sorumluların kasıtlı girişimi yada bahsettiğiniz kodlama olmadan onay verilen bir durum.

Yada tamamı ile bu sisteme benim üye olduğumu iddaa edebilirsiniz.Ben olsam zaten sistemde üye girişi yapıp kodu kaldırırdım.Yada en mantıklısı seslichat diye sitemi eklemezdim.

wmaraci
reklam

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
şimdi benim anlamadığım backlink yasak mı hocam? Yani bir sürü webmaster sitesine link alıyor bir sürü site sahibi bunları satıyor eğer yasaksa toptan herkesin gitmesi lazım?

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

şimdi benim anlamadığım backlink yasak mı hocam? Yani bir sürü webmaster sitesine link alıyor bir sürü site sahibi bunları satıyor eğer yasaksa toptan herkesin gitmesi lazım?

Backlink yasak demedim.Anti - seo uygulanmış siteme. http://wmaraci.com/forum/konu-disi/siteme-anti-search-engine-optimization-uygulamasi-yapan-kisi-27266.html buradaki konuyuda görünce tamamı ile bende hukuksal alanda hakkımı arayacağımı düşündüm.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Anladım hocam büyük geçmiş olsun inşallah kurtulursunuz.

wmaraci
wmaraci

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Keşke gönderdiğiniz e-postaya gelecek olan cevaba göre hareket etseydiniz.
Kullanmış olduğunuz başlık yanlış.
Konuyu buraya açma , destek isteme talebiniz yanlış.
Siz kendinizce haklı olabilirsiniz, fakat karşı taraf ( *** ) size bu konuda cevap vermemişken "***'a tazminat davası" gibi bir başlıkla destek istemeniz, nasıl bir yolda ilerlemeniz gerektiğini sormanız gerçekten hata.
Ben sizin yerinizde olsam gönderdiğiniz e-postaya gelecek cevaba göre hareket eder, hak aranacaksa da yine bahsi geçen sitede hakkımı arardım. O sitede hak aramanız sonuç vermiyor dahi olsa bir başka sitede böyle bir konu açmazdım.
Siz dava açsam kazanır mıyım diyorsunuz.
Şöyle olduğunu varsayalım, ***'a gönderdiğiniz e-posta'ya cevap geldi. Linkleri kim eklemiş bulundu ***'dan uzaklaştırıldı. Üzerine düşen görevi *** yaptı.
Peki *** sırf bu konuyu cevap gelmeden, talebiniz, isteğiniz cevaplanmadan açtığınız ***'u küçük düşürdüğünüz ( "***'a tazminat davası" başlığı bile yeter bence ) için size dava açarsa ?

Yanlış anlamayın, ***'u veya başka bir şeyi savunmuyorum. Hiç bir menfaatim vs. bir şey yok.

Demek istediğim , aceleci davrandığınız. Aceleci olduğunuz içinde gelmemiş cevap için yol haritası çizmeniz.

Düştüğünüz durum için geçmiş olsun.
Umarım en kısa sürede sorununuz çözülür..

mavice.net

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

dokuzharf adlı üyeden alıntı

Keşke gönderdiğiniz e-postaya gelecek olan cevaba göre hareket etseydiniz.
Kullanmış olduğunuz başlık yanlış.
Konuyu buraya açma , destek isteme talebiniz yanlış.
Siz kendinizce haklı olabilirsiniz, fakat karşı taraf ( *** ) size bu konuda cevap vermemişken "***'a tazminat davası" gibi bir başlıkla destek istemeniz, nasıl bir yolda ilerlemeniz gerektiğini sormanız gerçekten hata.
Ben sizin yerinizde olsam gönderdiğiniz e-postaya gelecek cevaba göre hareket eder, hak aranacaksa da yine bahsi geçen sitede hakkımı arardım. O sitede hak aramanız sonuç vermiyor dahi olsa bir başka sitede böyle bir konu açmazdım.
Siz dava açsam kazanır mıyım diyorsunuz.
Şöyle olduğunu varsayalım, ***'a gönderdiğiniz e-posta'ya cevap geldi. Linkleri kim eklemiş bulundu ***'dan uzaklaştırıldı. Üzerine düşen görevi *** yaptı.
Peki *** sırf bu konuyu cevap gelmeden, talebiniz, isteğiniz cevaplanmadan açtığınız ***'u küçük düşürdüğünüz ( "***'a tazminat davası" başlığı bile yeter bence ) için size dava açarsa ?

Yanlış anlamayın, ***'u veya başka bir şeyi savunmuyorum. Hiç bir menfaatim vs. bir şey yok.

Demek istediğim , aceleci davrandığınız. Aceleci olduğunuz içinde gelmemiş cevap için yol haritası çizmeniz.

Düştüğünüz durum için geçmiş olsun.
Umarım en kısa sürede sorununuz çözülür..

*** kişiyi uzaklaştırarak bunu çözüme ulaştıramaz.Üzerine düşen görevi tamamlayamaz.Sistemden kodlarımı kaldırarak çözebilir.Çünkü, benim şahıslarla değil *** ile problemim var.Bana verdiği hasar hem maddi olarak büyük hemde çalıştığım dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan google'nin gözünde küçük ve aldatıcı olarak gösterdi.

***'un bana dava açacağını söylüyorsunuz.Lakin, buna sebebiyet veren ***.*** haberim olmadan sisteme kodlarımı eklemeye müsade etmiş.ben burada küçük düşürmüyorum.*** kendini küçük düşürüyor.Yaptıkları işin ne kadar ciddi boyutta olduğunu fark etmeden ve tedbirlerini almadan hareket ediyor.Hukuksal alanda hakkımı arayacağım.Ama dediğim gibi *** üzerine düşeni yaparsa ortada bir sorun yok.Hem bu konu diğer webmaster arkadaşların backlink.***'dan uzak durmasını sağlayacak hemde *** belkide bu projesi üzerinde daha dikkatli davranacak.

yorumunuz için teşekkür ederim.

Ek Olarak: Fatih bey öncelikle merhaba,
Mailiniz pek hoş değil ? Sanki biz kişisel olarak girip sitenizi eklemişiz gibi bir duruma soktunuz bizi? Bu ancak bizim ile alakalı olmayan bir durum yasal haklar konusuna gelince tabi ki tüm TC vatandaşları
savcılığa gidip dava açabilir bunda bir sakınca yoktur.
Gelelim sorununuza ben teknik bölüm ile görüşüp domain’inizin yasaklanmasını sağlayacağım. Bu süreç içerisinde lütfen bekleyiniz size bilgi açısından işleminizi yaptım şeklinde mail atacağım.
iyi geceler.

***'dan cevap aldım.

ugur ugur Lorem ipsum... Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** S**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 52 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Az sakin davran bence çok telaş sinir karışmış sende.

http://oguzhans.com

• Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
@savaser'in mesajını tekrar okumalısınız.
backlink.***.neti kullanabilmek için kendi sitenize de kod eklemeniz gerekiyor. Aksi taktirde hiç bir işe yaramıyor.
Yaramadığı için de @zego 'nun mesajında söylediği gibi sitenizde açık var mı yok mu , şifreyi bir başkası biliyor mu gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz.

mavice.net

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek tekstil
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ugur adlı üyeden alıntı

Az sakin davran bence çok telaş sinir karışmış sende.

Hocam benim yerime kendinizi koysanız acaba.Forumda da belki görmüşsünüz.Ben şuanda seo yarışmaları ve çekiliş ile bu yıl toplamda temmuz ödemesi ile birlikte reklam amaçlı 3.000 tl ödül dağıtacağım.diğer forumlarda da yarışmalarım mevcut.bir sabah kalkıyorsunuz google'den mail geliyor.Ardından böyle bir şeye şahit oluyorsunuz.Filitreye giriyorsunuz.Geliriniz %80 düşüyor.Siz gelirinize gööre hareket ediyorsunuz ve 10larca insana mahcup düşüyorsunuz.Reel ve sanal hayatınızda ticari kimliğiniz zedeleniyor.

Yani istem dışı hareket ediyorum.Ama aldığım mail sonrası rahatladım.Olan oldu zarar ettik filitreye girdik.Ama sorunum düzelirse ben yine google gözünde sitemi canlandırabilirim.Hiç yoktan bu imkan var elimde.Ben zaten *** suçlama amaçlı konuyu açmıyorum.sadece hataları söyleyip bu alanda dava açarsam başarı sağlayabilirmiyim.NAsıl bir yol izlerim onu öğrenmek istiyorum.

Ek Olarak:

dokuzharf adlı üyeden alıntı

@savaser'in mesajını tekrar okumalısınız.
backlink.***.neti kullanabilmek için kendi sitenize de kod eklemeniz gerekiyor. Aksi taktirde hiç bir işe yaramıyor.
Yaramadığı için de @zego 'nun mesajında söylediği gibi sitenizde açık var mı yok mu , şifreyi bir başkası biliyor mu gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Hocam, sitemin şifreleri sadece bende var.Ben bu kodu eklesem zaten kendim girer kaldırırım.Sitemin şifresi birinde olamaz.Hosting firmam www.megatrhost.com . ÇOŞKUN beye sorabilirsiniz.10 günde bir güvenlik açısından şifrelerimi değiştirme talebinde bulunuyorum.HADİ diyelim birinde şifrelerim var.Bu kişi zaten şifrelerime ulaştı ise yada hackledi ise backlink.***.net'e sitemi eklemez.ya sitemi hackler yada link koyar.Hadi diyelim spam için hacklendi.ama ben sabah baktığımda hiç bir kod yada link görmedim.Dün bu saatte gece 3'de baktım hiç bir kod yada sayfa göremedim.Olsaydı görürdüm.Kaldırmış diyeceksiniz peki kaldırınca sistemden otomatik silinmesi gerekmiyor mu ? ama silinmemiş.YAda bu kişi ben fark eder etmez anında mı fark etti ve kaldırdı.

• Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Blogun şifrelerini benden başka kimse bilmiyordu, ki ayda bir değiştiririm. Buna rağmen bir gün açtım siteyi bir baktım bir konu açılmış. Şifreni değiştir gibisinden bir başlık. İçerikte de o kadar uğraşmış didinmişsin, silmedim konuları ayıp olmasın diye yazı. şifre öyle abidik gubidik bir şey de değil ki. assfdfd554d4f8d45d gibi bir şifre düşün. nasıl bulabilir öyle değil mi ? Bunun üzerine host firmasıyla mı görüşmedim, neler yapmadım ki. Ama sonuca ulaşamadım. bende gittim host firmasını değiştirdim. Ben host firmandandır demiyorum, fakat bir şekilde eklenmiştir. Dediğin gibi "Ada bu kişi ben fark eder etmez anında mı fark etti ve kaldırdı" olmuşta olabilir.

mavice.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al