wmaraci reklam
lidertakipci

Vergi mükellefi miyim?

22 Mesajlar 4.608 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CHMedya CHMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)

zekaigulin adlı üyeden alıntı

1500 tl büyük bir rakam dikkat çekebilir sonuçta onlar sizin adınıza fatura kesecekler buda vergi dairesindeki memurun dikkatini çekerse size gelir başına ceza keserler misal siz bu işi 8 ay yaptınız. Dikkat çrkti 8 x 185 , tabi bu en düşük ceza vergi kaçırma vs saymıyorum

Sanırım biraz bilgilisiniz, ben bu konuda olduğunca bilgisizim ve vergi kaçırmak istemem. Sanal pos olduğundan dolayı ödeme öncelikle onlara gidiyor. PayTR ve Paywant aynı kuruluş bildiğim kadarıyla PayTr fatura kesiyor fakat paywant faturada kesmiyor. Ödeme onlara gittikten sonra kendi sitelerindeki hesabıma parayı aktarıyorlar istediğim şekilde çekebiliyorum.
Enes65532

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

zekaigulin zekaigulin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bu yolun yolcusu
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Onlar sana fatura kesmiyor , ama senin üzerinden kazandıkları komisyon İçin fatura kesiyorlar misal sen ay sonunda 3k gelir elde ettin bunun komisyon geliri 300 lira olsun bu adam ben bu kişilerden şu kadar para kaza kazandım Dedi ve fatura kesti bunuda tabi maliye ye bildirim yapılıxak , tabi bunlar arka tarafta kontrolleri yapılıyor oda söyle fatura no ile vergi dairesi bunu sistemine giriyor , sonra senin muhasebecimde bunu gidiyor uyarsa sıkıntı YÖK belgelere karşılık bir taraf eksik gelirse oda daireden çıkıyor o zaman incelenmeye alınıyor bakıyorlar ooo bu adam iyi para kazanmış ama işletme değil gel bakalım nerden basıl kazandığına bakalım bi diyorlar sende cevap veremeZsen ve karşı taraf iyi niyetli değilse ki olmaz (vergi memuru) o zaman oynatır seni elimde , kafam rahat olsun diyorsan iki şansın var bir eft havale sistemi ile çalış , ikinci adam ben aldığım hizmeti vs beğenmedim derse parasını iade et küçük işlemler yap eft de mesala adamın işini parça parça yap paranı parça parça al iade etinde Ali beyin parasını iade ediyorum de eft açıklamasına Kısacası sana sorun çıkarabileceklerin parasını iade et

• Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)

Onlar sana fatura kesmiyor , ama senin üzerinden kazandıkları komisyon İçin fatura kesiyorlar misal sen ay sonunda 3k gelir elde ettin bunun komisyon geliri 300 lira olsun bu adam ben bu kişilerden şu kadar para kaza kazandım Dedi ve fatura kesti bunuda tabi maliye ye bildirim yapılıxak , tabi bunlar arka tarafta kontrolleri yapılıyor oda söyle fatura no ile vergi dairesi bunu sistemine giriyor , sonra senin muhasebecimde bunu gidiyor uyarsa sıkıntı YÖK belgelere karşılık bir taraf eksik gelirse oda daireden çıkıyor o zaman incelenmeye alınıyor bakıyorlar ooo bu adam iyi para kazanmış ama işletme değil gel bakalım nerden basıl kazandığına bakalım bi diyorlar sende cevap veremeZsen ve karşı taraf iyi niyetli değilse ki olmaz (vergi memuru) o zaman oynatır seni elimde , kafam rahat olsun diyorsan iki şansın var bir eft havale sistemi ile çalış , ikinci adam ben aldığım hizmeti vs beğenmedim derse parasını iade et küçük işlemler yap eft de mesala adamın işini parça parça yap paranı parça parça al iade etinde Ali beyin parasını iade ediyorum de eft açıklamasına Kısacası sana sorun çıkarabileceklerin parasını iade et

Açıkçası şuan tırstım, peki ben bu sistemle devam etmek istiyorum ve vergi vererek neler yapmam gereklidir?

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Vergi vermek istiyorsan ilk iş işletme kurmak lakin bir çok işletme çeşiti var bunlardan bir kaçı basit usul gelir , kişi işletmeleri (deftere kayıtlı olmak buda senin işletme defterinin olması demek )

2-Sonra home ofis kurman gerek
3-para kazanıp fatura kesmen gerekecek

Vergi sistemimizde e ticaret, dikey e ticaret vb Sistemleri ile para kazanan Kişiler basit usul olamıyor buda senin ortalama şuan için 150 ila 500 tl arası vergisel giderin olacak demek Ayda

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Özür dilerim bagkurun var bide 650 tl cik

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Siz online bir işletme kurmuşsunuz ve insanlara hizmet veriyorsunuz. Eğer her ay düzenli olarak (1000-3000+ vs.) gelir elde edeceksiniz.

Hesabınıza farklı hesaplardan para transferi olduğu için banka bunu bir süre sonra maliyeye bildirecektir ve gereken ceza vs. uygulanacaktır. Tabi bu hemen olmaz iyi bir gelir ve birikim elde etmeniz halinde oluşacak. Merak etmeyin.

Eğer işleriniz yakın zamanda istediğiniz gibi giderse, Mesela 4-5 ay sonra bir baktınız işler tıkırında ve kazancınız da artıyor. Gidip bir muhasebeci ile görüşün. Onlar sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. gerekli evraklar, gelir vergisi oranları vs. vs.

iyi çalışmalar.
CHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)

Gopher adlı üyeden alıntı

Merhaba. Siz online bir işletme kurmuşsunuz ve insanlara hizmet veriyorsunuz. Eğer her ay düzenli olarak (1000-3000+ vs.) gelir elde edeceksiniz.

Hesabınıza farklı hesaplardan para transferi olduğu için banka bunu bir süre sonra maliyeye bildirecektir ve gereken ceza vs. uygulanacaktır. Tabi bu hemen olmaz iyi bir gelir ve birikim elde etmeniz halinde oluşacak. Merak etmeyin.

Eğer işleriniz yakın zamanda istediğiniz gibi giderse, Mesela 4-5 ay sonra bir baktınız işler tıkırında ve kazancınız da artıyor. Gidip bir muhasebeci ile görüşün. Onlar sizi en iyi şekilde yönlendirecektir. gerekli evraklar, gelir vergisi oranları vs. vs.

iyi çalışmalar.

Merhaba hocam, açıkçası vergi ödeme yanlısıyım ve ceza vs gelmesini istemem. PayTR'ye geçeceğim. Paywantıda yarın itibariyle kapattıracağım ama şimdi bu adımlardan sonra yapmam gereken nedir? Herhangi bir sanal pos şirketine başvuracağım ve sadece vergileri başlatmak için ne yapacağım? Bu konu hakkında çok bilgisizim ve bilip bilmeden herhangi bir vergi kaçırmak istemem doğrusu.

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Vergini vermek için işletme kurmanız gerek

• Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 14, (%93)

Vergini vermek için işletme kurmanız gerek

Şahıs işletmesi mi?

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba hocam, açıkçası vergi ödeme yanlısıyım ve ceza vs gelmesini istemem. PayTR'ye geçeceğim. Paywantıda yarın itibariyle kapattıracağım ama şimdi bu adımlardan sonra yapmam gereken nedir? Herhangi bir sanal pos şirketine başvuracağım ve sadece vergileri başlatmak için ne yapacağım? Bu konu hakkında çok bilgisizim ve bilip bilmeden herhangi bir vergi kaçırmak istemem doğrusu.
Beğen

Şuan sıkıntı çıkaracak kadar gelirin olmadığı için sorun yaratmaz. Ama uzun vadeli olarak bu işi yapmayı düşünüyorsanız tabi ki erkenden vergi olaylarını kavramanız ve gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor.

Öncelikle türk sanal pos şirketlerinin çoğu vergi mükellefi olmanızı isteyecektir. Hepsi denetim altında.

Vergileri başlatmanız için şahıs şirketi kurmanız gerekecek bildiğim kadarıyla. Bunun için mutlaka bir muhasebeci ile görüşmeniz ve onunla çalışmanız gerekiyor. Bu işi forumda çözemezsiniz. Tabi ki her ay muhasebe kayıtları için de muhasebeciye ödeme yapmanız gerekecek. O sizin için her şeyi halleder. Gerekli evrakları vs. ister ve işlemleri başlatır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al