lostyazilim

Hit alamıyorum

13 Mesajlar 1.619 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Abilerim ablalarım benim büyük bir problemim var. Sitemi açalı neredeyse 3 ay olacak, şimdiye kadar 27 içerik girişi yaptım ve hepsi özgün. Tüm seo ayarlarını da elimden geldiğince yaptım, görünüşe göre hiçbir sıkıntı da yok. Ama siteme günlük aldığım tekil hit 3-5. Hatta bazen kimsenin girmediği de oluyor.
Çok absürtçe bir soru olacak ama, neden hit alamıyorum?
Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor, önerileriniz nelerdir? Yardımınıza ihtiyacım var.

Bu arada siteyi arkadaşımla beraber açtığımız için yarı genel içerikli bir site diyebilirim. Ama çoğunlukla teknoloji ve bilim içeriği yazıyorum.

wmaraci
reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Ne gibi bir yol izlemen gerekiyor? Tabii ki içerik.. 3 ay = 27 içerik! Yani 3 günde 1 içerik bile değil. Şöyle düşün; 27 içerik = 5 ziyaretçi, 270 içerik = 50 ziyaretçi vs. Tabii içeriklerin kalitesi, özgünlüğü, SEO çalışmaları gibi etkenleri de unutmamalı.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
3 Ay gibi bir sürede 27 içerik çok düşük bir oran bence. İstikrarsızlık seziyorum :D

• Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Aykut adlı üyeden alıntı

Ne gibi bir yol izlemen gerekiyor? Tabii ki içerik.. 3 ay = 27 içerik! Yani 3 günde 1 içerik bile değil. Şöyle düşün; 27 içerik = 5 ziyaretçi, 270 içerik = 50 ziyaretçi vs. Tabii içeriklerin kalitesi, özgünlüğü, SEO çalışmaları gibi etkenleri de unutmamalı.

Kreatorn adlı üyeden alıntı

3 Ay gibi bir sürede 27 içerik çok düşük bir oran bence. İstikrarsızlık seziyorum :D

27 içerik, evet az ancak istkrarsızlıktan değilde okulumun yoğun olmasından dolayı pek üretemiyorum. Bir yazı yazdığımda da üzerinde 2-3 saat uğraştığım için bir günde maksimum bir yazı çıkartabiliyorum. SEO etkenlerini hiçbir zaman es geçmeden yapmaya çalışıyorum. Yani içerik girişini arttırsam bu beni ilerletir mi dersiniz?

wmaraci
wmaraci

Gopher Gopher We Love Google! Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 35 / 191
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes içerikten yürümüş FAKAT içerikler nitelikli (yeterince faydalı) ise sayısının pek önemi yoktur. Yani her gün nasıl olursa olsun 2 tane yazı atmalıyımla olmaz zaten.

Neden diye soracak olursanız?

Google içeriği fazla olan siteyi üst sıralara taşımıyor. Veya ziyaretçiler içerik sayısı fazla olan siteleri ziyaret etmiyor vs. :)

Google kullanıcılara fayda sağlayan içerikleri üst sıralara taşır. 5 içerikli sitelerin bile sağlam kelimelerde üst sıralarda çıktığı görülebiliyor. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? Tabi ki profesyonel SEO çalışmaları!

Mask Siz sitenizin tanıtımını yeterince yapmamış olabilirsiniz. SEO çalışmaları doğru bir şekilde uygulamamış olabilirsiniz. Siteyi açıp içerik ekleyip ziyaretçinin gelmesini beklemeyeceksiniz. Sürekli içeriklerinizi insanlara ulaştırmaya çalışacaksınız.

iyi forumlar.

ramazayn ramazayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** U**
  • Mesajlar 614
  • Beğeniler 19 / 251
  • Ticaret 9, (%100)
Probleminizi kendiniz biliyorsunuz aslında "Ama çoğunlukla teknoloji ve bilim içeriği yazıyorum."

Teknoloji sitelerine bir bakın her gün içerik girip +300 kelime yazıları oluyor ve yıllanmış siteler 3 aylık bir sitenin bunlarla sıralamada çarpışma ihtimali bile yok herkes açıyor teknoloji sitesi neden bırakıyor sanıyorsunuz bu yüzden.

Bilim kategorisinde ise türk insanı okumaktan çok video izlemeyi sevdiği için 1. sırada oturmadıktan sonra pek bir önemi yok hit gelmesi zor tahminimce.

Bu yazdıklarım şevk kırma amacı değildir kötü niyetle yazmadım yanlış anlaşılmasın asla ama rekabet ediyorsanız siteler ile ona göre haraket ediceksiniz 3 ayda 27 içerik teknoloji bilim karışık ilk sayfaya gelme ihtimaliniz bile çok zor.
cagatay169

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Gopher adlı üyeden alıntı

Herkes içerikten yürümüş FAKAT içerikler nitelikli (yeterince faydalı) ise sayısının pek önemi yoktur. Yani her gün nasıl olursa olsun 2 tane yazı atmalıyımla olmaz zaten.

Neden diye soracak olursanız?

Google içeriği fazla olan siteyi üst sıralara taşımıyor. Veya ziyaretçiler içerik sayısı fazla olan siteleri ziyaret etmiyor vs. :)

Google kullanıcılara fayda sağlayan içerikleri üst sıralara taşır. 5 içerikli sitelerin bile sağlam kelimelerde üst sıralarda çıktığı görülebiliyor. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz? Tabi ki profesyonel SEO çalışmaları!

Mask Siz sitenizin tanıtımını yeterince yapmamış olabilirsiniz. SEO çalışmaları doğru bir şekilde uygulamamış olabilirsiniz. Siteyi açıp içerik ekleyip ziyaretçinin gelmesini beklemeyeceksiniz. Sürekli içeriklerinizi insanlara ulaştırmaya çalışacaksınız.

iyi forumlar.

Demek istediğinizi çok iyi anladım ancak, benim sorunum da sanırım tam burada başlıyor.

1. İnsanlara içeriğimi nasıl ulaştıracağımı bilmiyorum (Masrafsız Olarak)

2. Backlink, seo paketleri gibi satışlar yapan kişilerden sitemi daha da zarara uğratır diye uzak duruyorum

3. Yararlı içerik nedir, neye göre belirlenir bilmiyorum. (Mesela güncel bir yazı yazmamın siteye hiçbir etkisi olmuyor diye düşünüyorum çünkü o yazıyı yazan kat kat üst sıralarda siteler var. Bu sefer güncel olmayan yazayım diyorum bu da kimsenin dikkatini çekmiyor. Zaten sürekli ne yazsam diye düşünüyorum ama buna da hala bir çıkış yolu bulamadım.)

Ayrıca sürekli SEO analizleriyle sitemi kontrol ediyor elimden geldiğince hataları gidermeye çalışıyorum. Tüm yazılarımı seo uyumlu olarak üretmeye çalışıyorum. Zaten Yoast kullandığım için gerekli uyarıları bana veriyor. Google'ı sürekli haberdar ediyorum etkinliklerimden.

• Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

ramazayn adlı üyeden alıntı

Probleminizi kendiniz biliyorsunuz aslında "Ama çoğunlukla teknoloji ve bilim içeriği yazıyorum."

Teknoloji sitelerine bir bakın her gün içerik girip +300 kelime yazıları oluyor ve yıllanmış siteler 3 aylık bir sitenin bunlarla sıralamada çarpışma ihtimali bile yok herkes açıyor teknoloji sitesi neden bırakıyor sanıyorsunuz bu yüzden.

Bilim kategorisinde ise türk insanı okumaktan çok video izlemeyi sevdiği için 1. sırada oturmadıktan sonra pek bir önemi yok hit gelmesi zor tahminimce.

Bu yazdıklarım şevk kırma amacı değildir kötü niyetle yazmadım yanlış anlaşılmasın asla ama rekabet ediyorsanız siteler ile ona göre haraket ediceksiniz 3 ayda 27 içerik teknoloji bilim karışık ilk sayfaya gelme ihtimaliniz bile çok zor.

Evet, çok haklısınız. Ama başta da dediler ki, neye ilgin varsa o konuda yaz. Şimdi ben gidip bir kişisel bakım sitesi açsam eminim 27 içerikle çok daha iyi yerlere gelirim. Fakat ben kişisel bakımdan ne anlarım.
Yani aslında bir çıkmazdayım bende ama soruyorum işte var mıdır bunun bir yolu diye. Arada bakıyorum benim gibi site açan arkadaşlar 1 ayda 5000 indexlere günlük 50-100 hitlere çıkıyor. Bu yüzden sormak istedim aslında. Onlar ne yapıyor da bu kadar hızlı yükseliyorlar?

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Ne kadar çok içeriğin indexlenirse o kadar çok kişinin sitene gelme ihtimali artar. Ek olarak yeni site olarak içeriklerin henüz çok büyük sitelerle yarisamayacagi için, hakkında çok yazı yazılmayan ve arama hacmi yuksek konularda yazı yazmaya bak. Goreceksin organik hitin artacak en kısa zamanda :)

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Siteyi mayalanmaya bırakın. Bu arada içerik girmeye devam edin. Sitede konu bütünlüğü yoksa en büyük sorunu bu olur iyi çalışmalar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al