freelance iş ilanları

Cifin Reklam Rezilliği

26 Mesajlar 4.698 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle bu konuyu bir KADIN olarak açıyorum.

Cif isimli temizlik şirketinin Twitter reklamını gördüm. Ailede eşitlik vs vs.

Şöyle bir düşündüm benim annem ev hanımıydı babam memurdu

Annem ev işleri ile ilgilendiği için babam sürekli hanım sana da ssk lazım bazen bizden çok çalışıyorsun şakası yapardı

Ev hanımlığını erkeğine bir hizmet ya da kölelik olarak gören zihniyet bayağı bir yayılmış tabi bu zihniyeti yaymaya çalışanların da kim olduğu aslında belli de neyse.

Değerli arkadaşlar eğer bir evde kadın da erkekte çalışıyorsa zaten o evde ya bir bu işlere bakan ayrıca kişi vardır bayan değil KİŞİ (villasında erkek çalışan var) ya da erkekte kadında mesela erkek; WC banyo perde takılması ve diğer işler iken kadın çamaşır bulaşık vs yapar ortaklaşa bitirilir. Bu her zaman böyleydi istisnalar kaideyi bozamaz.

Ancak bayan çalışmıyordur evindedir akşam yemek yapmasın, bulaşık yıkamasın, çamaşır asmasın neden o onun işi değil ki böyle saçma bir düşünce var mı ya? Ev hanımlığı başlı başına bir meslektir herkes yapamaz bu işi e bayan çalışmıyorsa bu işleri icra etmesi nasıl geri kafalılık modern olmayan bir aile tipi görülebilir?

Cif ailesi bugüne kadar neredeyse HER MARKANIN KADINLARI VEYA KADINLARIN BAZI ŞEYLERİNİ kullanarak ürün pazarlaması yapıldığını unutmuş olmalı ki;

Sayısız örnek koyulur bu işe

Unutmuş olmalı ki böyle bir Tweet ile kadınlarla nasıl bir bağ kurmak istiyorsa ÜRÜN PAZARLAMASINDA reklamdan ancak bu kadar zarar edilir.

Bunlar benim kişisel düşüncelerimdir karşı çıkılır çıkılmaz ben çalışmasam ev işlerimi yapar kocama bir kase çorbayı çok görmem sabahtan akşama kadar uzman çavuşları eğitiyordu bir dönem eve gelmediği günleri ben bilirim

Kadınlar ailelerine sahip çıkacağına artık nasıl bir algı ile yönetiliyorlarsa sapkınlık içindeler

Buradan belki görürler Cif ailesine de mesajım var;

Bugüne kadar mutfaktan banyoya sizin ürünlerinizi alıyordum Allah için ürünleriniz güzel ama KESİNLİKLE ALMAYACAĞIM
VipTema kozlunet UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.
wmaraci
reklam

gandal33 gandal33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Ev hanımlığı diye bir meslek yoktur.
FatalRhymeR

kişi bu mesajı beğendi.

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)

gandal33 adlı üyeden alıntı

Ev hanımlığı diye bir meslek yoktur.

Tartışma çıkar burada deme öyle :)
gandal33

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Evet haklısınız SSK'sı yoktur prim günü yoktur pardon bunlar olmazsa yapılanlar meslekten sayılmaz değil mi birçok sanatçı sokakta şarkılarını okur söyler ama bir aşamaya gelene kadar prim SSK yoktur. Onlar da meslekten sayılmaz o zaman

Koskoca konuda orayı alıyorsanız konuşmaya gerek yok

Meslek kısmını düzelttim sildim o kelimeyi ki bazıları rahatsız olmuş olabilir diye amaç rahatsızlık değil birşeyleri modernlik altında kaybetmemektir.

wmaraci
wmaraci

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Dediklerinize katıyorum, eski de olsa arada böyle güzel şeyler de görebiliyoruz.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam linki nerde? Neymis reklami?

Ama bahsedilen gibi bir yeni dalga feminizm zırvası aldi basini gidiyor. Sadece ev işlerinde değil hayatin her alaninda öncelik ve ayrım isteyen bir ideoloji var. Bunu da, şunla bunla sıvıyorlar işte. Yok kadinlar eziliyormus, yok haklari kisitliymis falan. Ulan dönsen baksan bunu diyenlere prensesden hallice büyümüş, yaşamış şımarık tipler.. sosyal medyadan gaza geliyorlar. kadın haklarıni dünyada ilk tanıyan ülkelerden biriyiz, paşamız sağ olsun. Lakin bunlarin aradığı hak hukuk, eşitlik değil. Sadece Pozitif ayrım görmek ve bunu buluyorlar da. Bizim ülke erkekleri kadın salağıdır. Onun için sindirilmeye dünden razidirlar.

Ayrica ev isleriyle uğraşmayı erkeğe kölelik olarak gören bir kadın ne diye hala evlidir/sevgilidir? Zorla tutan mı var? Istemiyorsan yapma, istemiyorsan ayril. Olay bu kadar basit.

Kadın/erkek, arada sevgi oldugu sürece boyle boş konularin biri bire gecmez aralarinda lakin sevgi görmemişler sosyal platformlarda bu nefretini eşitlik adı altında, ayrımcılık isteyerek çıkartirlar. Ve akıllı reklamcilarda bunlardan prim yapar.

Edit: ekleme.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Shakedown adlı üyeden alıntı

Dediklerinize katıyorum, eski de olsa arada böyle güzel şeyler de görebiliyoruz.

Benim eşim bir yemek yapar akıllara zarar ve bunu çok sever gel gelelim ki o algıcıların ne yapmak istediklerine neyse ki o kadar çok aynı dolabı döndermeye çalışıyorlar ki artık yemiyor derler ya aynen öyle

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

osidosi adlı üyeden alıntı

Reklam linki nerde? Neymis reklami?

Ama bahsedilen gibi bir yeni dalga feminizm zırvası aldi basini gidiyor. Sadece ev işlerinde değil hayatin her alaninda öncelik ve ayrım isteyen bir ideoloji var. Bunu da, şunla bunla sıvıyorlar işte. Yok kadinlar eziliyormus, yok haklari kisitliymis falan. Ulan dönsen baksan bunu diyenlere prensesden hallice büyümüş, yaşamış şımarık tipler.. sosyal medyadan gaza geliyorlar. kadın haklarıni dünyada ilk tanıyan ülkelerden biriyiz, paşamız sağ olsun. Lakin bunlarin aradığı hak hukuk, eşitlik değil. Sadece Pozitif ayrım görmek.

Ayrica ev isleriyle uğraşmayı erkeğe kölelik olarak gören bir kadın ne diye hala evlidir/sevgilidir? Zorla tutan mı var? Istemiyorsan yapma, istemiyorsan ayril. Olay bu kadar basit.

https://twitter.com/cifturkiye

Sabitlenmiş olarak görebilirsiniz.

Eskiden kızlarımıza yemek yapmak, ince işlerin püf noktaları öğretilirdi annem sağolsun bize de gösterdi. Kızlarımızı erkeklere nasıl isyan edeceklerini öğreten aileler tanıyorum ben.

Kızlarımıza nasıl kariyer sahibi olacaklarını nasıl kocası yaşasa da ölsede ayakta durabileceklerini öğretmemiz gerekirken erkeklere isyan nasıl edilir boşanma davası nasıl açılır artık bunlar gündemde

Ama ben ahir zaman diyorum gerçekten

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
EmineT

BU iş aslında annelerde bitiyor. Hangimizin annesi oğluna ev işi yaptııyor yada küçüklüğünden buyana ev işlerine yardım etmesini öğütleniyor. Erkek çocuk şımartılmakta ve bırakın ev işine yardım etmeyi çorabını bile kirli sepetine atmaktan aciz.

Anneler en iyi öğretmen sizsiniz. Erkek çocuğu çok serbest yetiştirilmekte ve herşey onun himayesine verilmektedir. Bundan dolayı vurdum duymaz ilgisiz bencil babalar yetişmekte.

muratgny4254 EmineT

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Evet size katılıyorum sorumluluk tarafında ailelerin özellikle annelerin daha bilinçli olması ve sorumluluk sahibi erkek çocuk yetiştirmesi gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al