wmaraci reklam
lidertakipci

150.000 TL İle Ne İş/Yatırım Yapardınız ?

64 Mesajlar 9.778 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozkan06 ozkan06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

stan0ne adlı üyeden alıntı

elinde boşta duran 150bin TL olduğunu varsayarak;
2/3 'sine dolar veya altın alırdım. kalan 1/3 'i de vadeli hesaba atardım 800 TL aylık faiz veriyor.

Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır. (Bakara 275)
ersingo Emin02

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır. (Bakara, 275)

Öffff ticaret forumunu da dini foruma çevirdin hocam. Ne bu şimdi? Konuyla alakası nedir? Haramsa sana haram yani bu yoruma bunu yazmanın amacı nedir? İş dini konulara gelecekse bu forumun ticaret bölümüne hiç uğrama hocam. Adsense üzerinden tık başina lira hesaplarken sorun yok insanlara habersizce reklam tıklatıp para kazanırken sorun yok faiz hesaplayınca sorun öyle mi? :) herkes işine geldiği gibi dini bir o bir bu yana çekiyor.

Adsense de gösterilen reklamların hepsi sana göre helal o zaman? Neden o işine geliyor çünkü. Btc kategorisine gir tüm btc alanlara haram yaz yatırim kategorisine gir faiz alanlara tek tek haram yaz arkadaşım sen bu forumun iman ölçeri misin? Ya da haram günah belirleyicisi misin?

Bırak kişinin günahı sevabı kendini alakadar etsin. Ülke bunlara kafayı takana kadar keske gerçekten haram diye nitelendirdikleri şeyleri yapanlara da bunu söyleme cesaretini gösterebilse. Bu kafadaki insanlar çiftlikbank denen olaya yüzbinlerce lira yatırdı. Herkes kendi çıkarına göre dini bir o bir bu yana çekiyor. 150 bin lira ne yapardınız demiş arkadaş ben de fikrimi belirttim. Ha karşınızdaki kişinin de inançlı ya da inançsız biri olduğunu bilmeden bu tür yorum alıntılayıp ayet yazmayın. Bu forumda bu tür işleri yapan(millete haram helal diyen din üzerinden kalkan yayip saldıran vs..) onlarca insan gördüm. Ağızlarından din ayet kuran peygamber düsmezdi. Hatta onlarla da defalarca kez tartıştim. Coğu dolandırıciliktan bir kısmı sahte bilgilerden vs.. banlandı. Yani hiç gerek yok bu polemiklere girmeye. Senin 150 bin liran olursa sen faize yatırma hocam ben yatırırım. Arkadaşa da tavsiyem budur. Baya kâr eder.

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Sayın Backlinkcigeldi kardeşim. Faiz haramdır. sen yiyebilirsin elbette. Ama uyarana da niye uyardın demek Allah'ın kurallarını hiçe saymaktır. Yaratıcıya da inanmayabilirsin o da senin meselendir ama başkalarını da inanmamaya teşvik etmek veya kuralları ihlal etmeye teşvik etmek çok vicdani veya insani değildir. Ki ben şunları şunları gördüm Allah din kitap diyenlerden çokta kazık yedim veya hatalarını da gördüm demek de çok vicdani değildir. Çünkü insan sadece kuldur. Burada ki konu yaratıcının kurallarıdır. Ateist, deist, solcu , sağcı kazık atmıyor da sadece inandım diyenler sahtekarsa o zaman inandıkları dini gözden geçirmeleri gerekir. Yok her cephede sahtekar çıkıyorsa o zaman bunların insan olduğunu bilmek yeterlidir.

Hasılı, kardeşim faiz temel yasaklardan birisidir. Bununda sebebi girdiği toplumu ekonomik olarak yok etmesidir. Faiz giren ve bunu yüksek tutan her toplum ekonomik olarak çöker kural budur. Buna da Allah'ın değişmez yasaları yani sünnetullah denir.

Maksadım sizlerle tartışmak değil ama teşvik ettiğimiz şeyler güzel şeyler olmalı. Bir toplumun sonunu getirecek olan ve Allah'ın kurallarını hiçe sayacak şeyler olmamalı diye düşünüyorum
ersingo

kişi bu mesajı beğendi.

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

semihsadi adlı üyeden alıntı

Sayın Backlinkcigeldi kardeşim. Faiz haramdır. sen yiyebilirsin elbette. Ama uyarana da niye uyardın demek Allah'ın kurallarını hiçe saymaktır. Yaratıcıya da inanmayabilirsin o da senin meselendir ama başkalarını da inanmamaya teşvik etmek veya kuralları ihlal etmeye teşvik etmek çok vicdani veya insani değildir. Ki ben şunları şunları gördüm Allah din kitap diyenlerden çokta kazık yedim veya hatalarını da gördüm demek de çok vicdani değildir. Çünkü insan sadece kuldur. Burada ki konu yaratıcının kurallarıdır. Ateist, deist, solcu , sağcı kazık atmıyor da sadece inandım diyenler sahtekarsa o zaman inandıkları dini gözden geçirmeleri gerekir. Yok her cephede sahtekar çıkıyorsa o zaman bunların insan olduğunu bilmek yeterlidir.

Hasılı, kardeşim faiz temel yasaklardan birisidir. Bununda sebebi girdiği toplumu ekonomik olarak yok etmesidir. Faiz giren ve bunu yüksek tutan her toplum ekonomik olarak çöker kural budur. Buna da Allah'ın değişmez yasaları yani sünnetullah denir.

Maksadım sizlerle tartışmak değil ama teşvik ettiğimiz şeyler güzel şeyler olmalı. Bir toplumun sonunu getirecek olan ve Allah'ın kurallarını hiçe sayacak şeyler olmamalı diye düşünüyorum

Konu faiz haram mı helal mi olsa tamam fakat konuyla alakası olmadigi gibi yapilan yorumlari tek tek alintilayip ayet yaziyor asıl bu etik değil. Kendi inancına vs.. kimsenin bir sey dedigi yok zaten fakat bir baskasini alintilayip ayet yazmasi vs.. hoş değil.

Herkes isini yapsin size dogru gelmiyorsa hata olarak gordugunuz seyi yapmazsaniz. Fakat hem faize haram deyip hem de adsense ile reklam gösterip tik basina para kazanmaya calismak birbiri ile celişen şeyler.

İş dini boyuta inerse bilgisayari dahi kullanmamak gerek. Sonuçta eşcinsel ateist bir ingiliz icadı di mi? :) harama teşvik resmen

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Öffff ticaret forumunu da dini foruma çevirdin hocam. Ne bu şimdi? Konuyla alakası nedir? Haramsa sana haram yani bu yoruma bunu yazmanın amacı nedir? İş dini konulara gelecekse bu forumun ticaret bölümüne hiç uğrama hocam. Adsense üzerinden tık başina lira hesaplarken sorun yok insanlara habersizce reklam tıklatıp para kazanırken sorun yok faiz hesaplayınca sorun öyle mi? :) herkes işine geldiği gibi dini bir o bir bu yana çekiyor.

Adsense de gösterilen reklamların hepsi sana göre helal o zaman? Neden o işine geliyor çünkü. Btc kategorisine gir tüm btc alanlara haram yaz yatırim kategorisine gir faiz alanlara tek tek haram yaz arkadaşım sen bu forumun iman ölçeri misin? Ya da haram günah belirleyicisi misin?

Bırak kişinin günahı sevabı kendini alakadar etsin. Ülke bunlara kafayı takana kadar keske gerçekten haram diye nitelendirdikleri şeyleri yapanlara da bunu söyleme cesaretini gösterebilse. Bu kafadaki insanlar çiftlikbank denen olaya yüzbinlerce lira yatırdı. Herkes kendi çıkarına göre dini bir o bir bu yana çekiyor. 150 bin lira ne yapardınız demiş arkadaş ben de fikrimi belirttim. Ha karşınızdaki kişinin de inançlı ya da inançsız biri olduğunu bilmeden bu tür yorum alıntılayıp ayet yazmayın. Bu forumda bu tür işleri yapan(millete haram helal diyen din üzerinden kalkan yayip saldıran vs..) onlarca insan gördüm. Ağızlarından din ayet kuran peygamber düsmezdi. Hatta onlarla da defalarca kez tartıştim. Coğu dolandırıciliktan bir kısmı sahte bilgilerden vs.. banlandı. Yani hiç gerek yok bu polemiklere girmeye. Senin 150 bin liran olursa sen faize yatırma hocam ben yatırırım. Arkadaşa da tavsiyem budur. Baya kâr eder.

“Onlar, kendilerine Rabblerinin âyetleri hatırlatıldığı zaman, onlara kör ve sağır kesilmezler.” (Furkan Sûresi 73)

iyikalp.com | editör

stan0ne stan0ne WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır. (Bakara 275)

ya şimdi bunun yazmanın manasını sorabilirmiyim? neden bunu yazdınız? neden böyle hassas konuları ayetleri bu ortama taşıyorsunuz? siz çok biliyorsunuz da ben sizden az mı biliyorum?
eksik bildiğimi düşünerek yönlendirmek amaçlı yazmışsanızda din yönlendiriciliği böyle olmamalı. Kerim kitabımızda yazan ayetleri biliyorum ancak size dayatılan inandığınız şekilde düşünmüyorum.

böyle konuları buraya taşıyarak tartışmalara mahal vermememinizdir size öğütüm.
iyi günler.

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Konu faiz haram mı helal mi olsa tamam fakat konuyla alakası olmadigi gibi yapilan yorumlari tek tek alintilayip ayet yaziyor asıl bu etik değil. Kendi inancına vs.. kimsenin bir sey dedigi yok zaten fakat bir baskasini alintilayip ayet yazmasi vs.. hoş değil.

Herkes isini yapsin size dogru gelmiyorsa hata olarak gordugunuz seyi yapmazsaniz. Fakat hem faize haram deyip hem de adsense ile reklam gösterip tik basina para kazanmaya calismak birbiri ile celişen şeyler.

İş dini boyuta inerse bilgisayari dahi kullanmamak gerek. Sonuçta eşcinsel ateist bir ingiliz icadı di mi? :) harama teşvik resmen

Hocam bu ayet sana değil senin faize teşfik ettiğin ve bu konudaki ayetleri tam bilmeyen arkadaşlara. Kaldı ki sizin teşfik ettiğiniz faiz insanların parasının yatırıma değil de paradan para kazanmaya teşfikidir ve forumda yararsız fikirlere yer yoktur. Gelelim sizin üfff bu ne ya demenize... Şeytanın bir oyunudur ve siz Allah'ın ayetlerini mazeretlerle örtmeye çalışıyor insanları adsensede **************lıkla suçluyorsunuz. Ben hayatımda hiç para kazanayım diye kendi reklamıma tıklamadım. Siz bu konuyu tekrar düşünün ve kendinize şu soruyu sorun: Faiz teşfik ettiğim kişi kazanacak peki devlet millet kazanacak mı. Selametle...

iyikalp.com | editör

stan0ne stan0ne WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Vtcam adlı üyeden alıntı

Aynen mantıklı hocam seçim sonrası dolar tahmininiz nedir ?

hocam ekonomist değilim standart bir tr vatandaşı olarak şöyle düşünüyorum;
geçmişten bugüne kadar doların hiçbir zaman değer kaybettiğine henüz şahit olmadım. şuan ki seviyenin altına ineceğini de uzun vadeli olarak düşünmek bence imkansız.

uzun vadeli yatırım olarak ayrıca altın da düşünebilirsiniz

semihsadi semihsadi www.onlinetahta.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 25 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi kardeşim arkadaşın sorusunu da baltalamak istemem ama sana ve burada yazan arkadaşlara bir Ayet gösterilmiş. Bu kitabın özelliği budur zaten inanıyorsan hatandan dönersin imanın artar. inanmıyorsan da hatana devam edersin sonucu Allah katına kalır. Bize bişey demek düşmez. Ama birçoğu faiz yazmış bilen olur bilmeyen olur. Bu benim inandığım yaratıcı tarafından yasaklanmıştır. Aynı yaratıcıya inanan varsa o da yasak olduğunu bilmelidir. Yoksa başka inanca tabi olan elbetteki bunu okusa da uygulamaz.

İtiraz insana olunca güzel, yaratıcıya olunca çok da güzel durmaz. Eğer hesaba inanıyorsak özelden yazarsan numaranı ararım tanışırız tabi istersen. Burda konu baltalamayım . son mesajım olsun. hayırlı günler.

150.000 lira önerisi de isteyen arkadaşa da tavsiyelerim olsun madem konusu baltalandı.

Parayı 2'ye veya 3'e böl kardeşim. ve sakın bu parçaları aynı küfeye koyma. Hayırlı işler

http://onlinetahta.com -> Canlı Dershane- Video Dershane-Uzaktan Eğitim

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

stan0ne adlı üyeden alıntı

ya şimdi bunun yazmanın manasını sorabilirmiyim? neden bunu yazdınız? neden böyle hassas konuları ayetleri bu ortama taşıyorsunuz? siz çok biliyorsunuz da ben sizden az mı biliyorum?
eksik bildiğimi düşünerek yönlendirmek amaçlı yazmışsanızda din yönlendiriciliği böyle olmamalı. Kerim kitabımızda yazan ayetleri biliyorum ancak size dayatılan inandığınız şekilde düşünmüyorum.

böyle konuları buraya taşıyarak tartışmalara mahal vermememinizdir size öğütüm.
iyi günler.

Tartışmaya mahal olacak bir durum yoktur. Faiz haram olduğu gibi Devlet ve millete zarar veren bir unsurdur. Devlet evet mecbur kaldığı için faizle işlem yapmaktadır ancak bu halkın suçudur. Faiz yiyenler olmasa devlet de faize yönlenmeyecek insanlar havadan para kazanmak yerine paralarını yatırıma yönlendirecektir. Arkadaş yatırım yapmak istiyor belkide bu kuracağı işle ileride birkaç kişiye ekmek sağlayacak ancak sizler bu arkadaşın parasını yatırıma değil de faize yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Arkadaş size paramı nasıl arttırırım dememiş paramı nasıl değerlendiririm demiş. Bu arada Allah'ın ayetlerini her yerde paylaşırım bu suç değil. Bundan gurur duyup "Arkadaşım beni uyandırdığın için teşekkür ederim" demek yerine neredeyse hakaret ediyorsunuz. Yanlışım 1 ayet paylaşmak mı? Peki bu yaptığınız iş faizi normalleştirmiyor mu? Ahirette kendi yediğiniz faizin daha hesabını veremezken başkasına teşfik ettiğinizin hesabını nasıl vereceksiniz. Bu dini bir forum değil biliyorum ancak dünya islam üzerine inşa edilmiştir. Bundan ne kaçış ne kurtuluş vardır. Allah cc. bir şeye haram demişse var bir bildiği deyip susmak lazım ve emrine uymak lazım. Selametle...
ersingo

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al