freelance iş ilanları

E - Ticaret girişimi.

28 Mesajlar 2.533 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aloneman aloneman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

gardropum
stiltrendi
tarzinolur
.com hepsi

Alan adlarından en uygun olan ile bir e-ticaret serüvenine başlamak istiyorum. Sizce en uygun alan adı hangisidir? Karar vermem aşamasında yardımlarınızı rica ederim.

Düşündüğüm sistem xml satışı olacak eğer bu konuda da hizmet veren firmalar varsa benimle iletişime geçerse çok memnun olurum.

Henüz bir a.ş kurmadım fakat bu ay içerisinde bir a.ş kurulumu yapacağım ve kurulum sonrasında kullanacağım e-ticaret yazılımını seçerek yoluma devam edeceğim yani anlayacağınız bu yolu önceden giden bilgi birikim tecrübe sahibi dostların ön ayak olmasına ihtiyacım var.

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
gardropum
Bence yazım hatası da çok uygun ve insanlar bunu karıştırır.

stiltrendi
Daha akılda kalıcı söylendiği gibi yazılan sektörün keyboard tanımları malları diyebiliriz.

tarzinolur
İçlerinde en sıcak baktım alan adı bu oldu açıkçası bunda da kendim ile tek çelişkim Türkçe karakter.

Umarım yardımcı olabilmişimdir biraz da olsa. Ben biraz kendime yontarak düşündüm.
Allah yolunuzu açık eylesin. Zor bir alan seçmişsiniz. Yalnız yanlış anlamayın olmaz yapamazsınız gibi olumsuz şeyler ima etmeye çalışmıyorum. Istedikten sonra her şey olur.
aloneman

kişi bu mesajı beğendi.

olcaytd olcaytd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 74 / 73
  • Ticaret 17, (%94)
modaimaj.com var elimde saülam bir proje yapacaksanız verebilirim

Alperenler Alperenler ReiS Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Satış Temsilcisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 617
  • Beğeniler 181 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
Gardrop (um) Türkçede Yumuşa Olur ve GardroBum Olur.

Bence Bunun Üzerinde Proje Yapma Derim.
aloneman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
samsa ilgin ve incelemen için teşekkür ederim.
Evet belirttiğin gibi yazım hatası var gardropum da fakat yinede iş yapar düşüncesi ile register ettim :)

stiltrendi için daha ileriki zamanlarda güzel çalışmalar yapılabilir şuan için benim düşüncemde tarzinolur yada gardropum üzerinden çalışmalara başlamak
ama sanırım seninle aynı yerdeyim tarzinolur daha bir çekici geliyor.

Slogan olarak güzel şeyler üretilebilir.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bir LTD şirket iseniz bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasına Kobi/esnaf iseniz Esnaf Ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmanız gerekir.
Akabinde Şirket Ana Sözleşmenizde bulunan maddelerin kapsamı doğrultusunda her türlü faaliyet yapabilirsiniz. Eğer düşündüğünüz e-ticaret bu kapsamda yok ise, Karar Defterinde Şirket ana sözleşmesine yapmayı düşündüğünüz ticari kapsamları eklettirmeniz ve Bunlar için bir NACE kodu almanız gerekir.
Bu aşamalardan sonra Şirket Ana faaliyeti Ticaret Sicil gazetesinde yayınlandıktan sonra, e-ticaret yapabilmeniz için PTT KEP kaydı yaptırmanız gerekir. Akabinde bu KEP kaydı ile e-ticaret sitenizi EBSİS e kaydetmeniz gerekir. Sitenizde KEP ve MERSİS kayıt numaralarınızı belirtmeyi unutmayın.

Sitede yayınlayacağız ürün sayısı fazla ise (90-100 den fazla) Opencart 3.x sürümlerinden bir tanesini kurmanız, gerekli ayarları yapmanız sizi 10 yıl kadar götürür. Opencart seo açısından diğerlerine göre iyidir. Opencart için bir çok platformda destek bulabilirsiniz.

Woocommerce i az sayıda ürün grupları için tercih edebilirsiniz. Wordpress ve woocommerce güncellemeleri süreklilik kazanınca akla ilk gelen biraz olsun güvensizlik doğuruyor. Ama yine de gözardı etmemek lazım.
PrestaShop görsel dizayn bakımından iyi görünebilir. Ancak kurulumu zor ve destek sorunları vardır. Çoğu desteği ücretli alabilirsiniz.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Alperenler adlı üyeden alıntı

Gardrop (um) Türkçede Yumuşa Olur ve GardroBum Olur.

Bence Bunun Üzerinde Proje Yapma Derim.

Merhaba,

Evet imla kuralı hakkında bilgim var fakat iş yapar gibi geldi bana :)
Uyarınızı dikkate alacağım.
Teşekkürler.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Bir LTD şirket iseniz bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasına Kobi/esnaf iseniz Esnaf Ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmanız gerekir.
Akabinde Şirket Ana Sözleşmenizde bulunan maddelerin kapsamı doğrultusunda her türlü faaliyet yapabilirsiniz. Eğer düşündüğünüz e-ticaret bu kapsamda yok ise, Karar Defterinde Şirket ana sözleşmesine yapmayı düşündüğünüz ticari kapsamları eklettirmeniz ve Bunlar için bir NACE kodu almanız gerekir.
Bu aşamalardan sonra Şirket Ana faaliyeti Ticaret Sicil gazetesinde yayınlandıktan sonra, e-ticaret yapabilmeniz için PTT KEP kaydı yaptırmanız gerekir. Akabinde bu KEP kaydı ile e-ticaret sitenizi EBSİS e kaydetmeniz gerekir. Sitenizde KEP ve MERSİS kayıt numaralarınızı belirtmeyi unutmayın.

Sitede yayınlayacağız ürün sayısı fazla ise (90-100 den fazla) Opencart 3.x sürümlerinden bir tanesini kurmanız, gerekli ayarları yapmanız sizi 10 yıl kadar götürür. Opencart seo açısından diğerlerine göre iyidir. Opencart için bir çok platformda destek bulabilirsiniz.

Woocommerce i az sayıda ürün grupları için tercih edebilirsiniz. Wordpress ve woocommerce güncellemeleri süreklilik kazanınca akla ilk gelen biraz olsun güvensizlik doğuruyor. Ama yine de gözardı etmemek lazım.
PrestaShop görsel dizayn bakımından iyi görünebilir. Ancak kurulumu zor ve destek sorunları vardır. Çoğu desteği ücretli alabilirsiniz.

Açıklamalarınız için teşekkür ediyorum. Düşündüğüm altyapı Ticimax vb. sistemlerden hazır entegre bir sistem alarak yoluma devam etmek açıkcası.
2-7 bin arasında değişken fiyatlar var.

Ürün gamı olarak xml üzerinden ürün aktarımı yapacağım mevcutta çalıştığım bir iş olduğu için ilk hetapta depo ve stok tutmadan dropshiping modeli ile satış düşünüyorum.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

aloneman adlı üyeden alıntı

Açıklamalarınız için teşekkür ediyorum. Düşündüğüm altyapı Ticimax vb. sistemlerden hazır entegre bir sistem alarak yoluma devam etmek açıkcası.
2-7 bin arasında değişken fiyatlar var.

Ürün gamı olarak xml üzerinden ürün aktarımı yapacağım mevcutta çalıştığım bir iş olduğu için ilk hetapta depo ve stok tutmadan dropshiping modeli ile satış düşünüyorum.

Düşündüğüm altyapı Ticimax vb. sistemlerden hazır entegre bir sistem alarak yoluma devam etmek açıkcası.

Anladığım kadarıyla kiralık kullanacaksınız. Kiralık yapılar ticarete zarar vermeye yatkındırlar... Onlardan ziyade bir lisanslı tema satın almanız, size ait bir tema olması her zaman avantaj sağlar. Bakın bu konuda yilmaz70 çok bilgilidir. E ticarete başlayacaklara tavsiyelerini forumda "e ticaret yilmaz70" şeklinde arama yaparak bulabilirsiniz. Güzel bir sonuca emin adımlarla gitmek istiyorsanız, biraz tavsiye ve değerlendirmeleri okumanızı tavsiye ederim. Bugün başlayıp yarın off sıkıldım, olmuyor gibi bahanelerle sahadan çekilmek ve başarısız olmak istemediğinize eminim..
aloneman hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Anladığım kadarıyla kiralık kullanacaksınız. Kiralık yapılar ticarete zarar vermeye yatkındırlar... Onlardan ziyade bir lisanslı tema satın almanız, size ait bir tema olması her zaman avantaj sağlar. Bakın bu konuda yilmaz70 çok bilgilidir. E ticarete başlayacaklara tavsiyelerini forumda "e ticaret yilmaz70" şeklinde arama yaparak bulabilirsiniz. Güzel bir sonuca emin adımlarla gitmek istiyorsanız, biraz tavsiye ve değerlendirmeleri okumanızı tavsiye ederim. Bugün başlayıp yarın off sıkıldım, olmuyor gibi bahanelerle sahadan çekilmek ve başarısız olmak istemediğinize eminim..

Kiralık bir sistem kullanacağım evet Ticimax, ideasoft gibi kendini pazar (n11, hepsiburada, pttavm) yerlerinde entegrasyon konusunda kanıtlamış sistemler üzerinden çalışmayı düşünüyorum. Belirmiş olduğunuz arkadaşın konularını ivedi ile inceleyeceğim teşekkür ederim desteğin için.

xml stok sunan bulduğum bazı firmalar var gidip görüşmelere henüz başlamadım sadece kaynak topluyorum bu konuda sizin önerebileceğiniz sistemler firmalar var mdıır? Dropshiping yapabilecek olduğum kar marjı 30-60 arasında olabilecek. Sonuç olarak pazaryerleri de komisyon üzerinden ürün sunma fırsatı veriyor belki yapacağım işten düzenli bir %15 kar sağlarım diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al