wmaraci reklam

Laiklik düşmanı dernekten kermes

17 Mesajlar 2.343 Okunma
smmexpress

carasar carasar All ızz well... Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
metapak eee hocam.Ben 2009 yılında üniversiteye giriş yaptım. Ve ilahiyat mezunuyum. O dönemde okuyanlar da bilir ki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine, tekrar söylüyorum İLAHİYAT FAKÜLTESİNE sen turbanlisin diye almiyorlardı . Gerçi yıl 2019 yine almıyorlar ama o kadar değil artık.

Ha bu neye sebep oldu biliyor musunuz. Kadın açılırsa sosyal hayata ve akademik hayata girebilir algısını oluşturdu.

Ben ilahiyat fakültesine dönme olarak da gelse, ateist olarak da gelse hristiyan olarak da gelse dışlamadim, o dönemdeki arkadaşlarımızda dışlamadi. (Bir cok farkli ülkeden gelen vatandaslar vardi. Uluslar arası ilahiyat.)
Ama yıl 2019 hala türbanlılarin tek hedefi güzel bir ev hanımı olmak vs. tarzında söylemler var piyasada. Ya siz türbanlılari okula sokmazsaniz (herhangi bir yasal dayanagi da yok sözde laiklige aykırıymis. Adam boynuna hac takıp giriyor, o kolye ama laklagi yapiliyor. )

Demem o ki herkes kavramları kendi algilarina göre anlamlandiriyor.

Madem laiklik hürriyettir türban niye eğitimden mahrum olma sebebi oldu.

Ve sonuc olarak günümüzde farz olan türban artık bir moda araci, takiye araci ve karşıdakini kandırmak içinkullanılan bir maske oldu.
metapak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

carasar adlı üyeden alıntı

metapak eee hocam.Ben 2009 yılında üniversiteye giriş yaptım. Ve ilahiyat mezunuyum. O dönemde okuyanlar da bilir ki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine, tekrar söylüyorum İLAHİYAT FAKÜLTESİNE sen turbanlisin diye almiyorlardı . Gerçi yıl 2019 yine almıyorlar ama o kadar değil artık.

Ha bu neye sebep oldu biliyor musunuz. Kadın açılırsa sosyal hayata ve akademik hayata girebilir algısını oluşturdu.

Ben ilahiyat fakültesine dönme olarak da gelse, ateist olarak da gelse hristiyan olarak da gelse dışlamadim, o dönemdeki arkadaşlarımızda dışlamadi. (Bir cok farkli ülkeden gelen vatandaslar vardi. Uluslar arası ilahiyat.)
Ama yıl 2019 hala türbanlılarin tek hedefi güzel bir ev hanımı olmak vs. tarzında söylemler var piyasada. Ya siz türbanlılari okula sokmazsaniz (herhangi bir yasal dayanagi da yok sözde laiklige aykırıymis. Adam boynuna hac takıp giriyor, o kolye ama laklagi yapiliyor. )

Demem o ki herkes kavramları kendi algilarina göre anlamlandiriyor.

Madem laiklik hürriyettir türban niye eğitimden mahrum olma sebebi oldu.

Ve sonuc olarak günümüzde farz olan türban artık bir moda araci, takiye araci ve karşıdakini kandırmak içinkullanılan bir maske oldu.

İşte bu yüzden en kısa özetiyle din ve devlet işleri birbirinden bağımsız olmalı. Eline güç alan herhangi bir X şahıs türbanlılar üniversitelere giremez veya açıklar üniversiteye giremez diyebilir.
Bizim halen daha bu saçma olayları tartışıyor olmamamız gerekiyor. Bazı şeyleri aşmak ve hoşgörü nedir öğrenmemiz gerekiyor millet olarak. Halen daha üniversitelerde laiklik kötülenip, kurtuluş savaşında yunan galip denilir, yunanlı bir türk düşmanını davet edersek biz daha forumlarda, arkadaş ortamlarında, cafelerde, kahvelerde çok konuşuruz bu konuları.
X-Y A-B-C tarafları yok Türk var. Halkı sınıflara ayırmak kaos yaratıyor yaratacak
carasar

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
metapak ağzınıza sağlık hocam.
Benim sözlerim size değil zaten. Asla kişiyi yargılamam, yargılanacak bir sey varsa o zihniyettir.

(V-For Vandetta düşüncelere kurşun işlemez klişesi yapayim bide :D )

Düşmanımız gafil degil gaflettir.

Kadın kapanır gizemli olur ilgi çeker derler, açılır taş gibi olur kaşar derler, küçük olur, sessiz ve savunmasız derler her b*ku yerler.
Bizim, birbirimizi değil bu zihniyetleri yok etmemiz gerekiyor.
metapak

kişi bu mesajı beğendi.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

OmrAlgs adlı üyeden alıntı

Laiklik düşmanı kermes derken kardeşim? Herkes seninle aynı düşünce yapısında olmak zorunda mı yani?

Laik düşünce yapısı nedir?

Laiklik veya laisizm, devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip. Fransızcadan Türkçeye geçmiş olan "laik" sözcüğü, "din adamı olmayan kimse; din adamı dışında kalan halk" anlamına gelen Latince "laicus" sözcüğünden gelmektedir. Kaynak Vikipedi

Allah'a onun Peygamberine, İndirdiği Kur'an'a iman etmiş bir insan olarak ben LAİK değilim. Bir Müslüman olarak beni Yaratan RABBİM'in koyduğu her türlü kural ile yaşamak zorundayım. Bana göre Laiklik, haşa Allah'a devletimin yönetiminde senin kuralların geçmez demektir. Sen karışamazsın demektir. Bu düşünce yapısını savunmak bana göre Allah'a savaş açmaktır. Müslüman bir insanın Mürted olmasına yetecek niteliktedir.

Allah indinde tek hak din vardır, o da İSLAM'dır.

Laiklik tam da söylediğin şeyler için gerekli hocam. Laiklik devletin tüm vatandaşlarına dini inanç gözetmeksizin eşit davranmasıdır. Laiklik toplumsal yapı, hukuk, eğitim, siyaset, kamu hizmetleri vb yerlerde dine göre değil, akıl ve mantığa göre davranmaktır.

Aynı zamanda laiklik herkesin din ve vicdan hürriyetidir. Laik bir ülkede kimse bir başkasının inancına/inançsızlığına karışamaz. Devlet herhangi bir inancı/dini kollayıp diğerlerine ikinci sınıf muamelesi yapamaz. Yani laiklik sana da istediğin gibi inanma ve ibadetlerini yerine getirme hürriyeti tanıyor.
Ancak sen kendi inancını okullarda tüm çocuklara öğretmeye kalkarsan, evrensel hukuk kuralları yerine kendi inancına göre hukuk getirirsen, kamu hizmeti veren kişiler dini bir aidiyet belirtecek şekilde giyinir, takı vb takarsa işte ona dur diyor laiklik. Din ve inanç kişiseldir, devletin, tüzel kişiliğin, arabanın, binanın, mahallenin, sokağın, caddenin, ülkenin, bilgisayarın dini inancı olmaz. İnanç kişiseldir. Tıpkı inançsızlık gibi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Konya
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1116
  • Beğeniler 499 / 498
  • Ticaret 16, (%100)
Karikatürname hocam aynı şeyleri söylüyoruz. Yukarıda da yazdım. Uygulama alanına gelince sıkıntı oluyor. Herkes özgür diyor, inanç kişiseldir karışılamaz diyor, kimse inancından dolayı dışlanıp vatandaşlık haklarından mahrum edilemez diyor da diyor...

Ama realiteye bakıyoruz; siz türbanlısınız giremezsiniz. Tek sıkıntı İslam'a karşı oluyor nedense bu güne kadar ki uygulamalarda. Ya Hristiyan kardeşim boynunda hacıyla, ateist kardeşim kolunda kendi inancına göre kutsal figürlerle girebiliyor. Hiç bir sıkıntı yok. Bu demek ki kasıtlı olarak bir dine yönelik engelleme olarak ön plana çıkıyor.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Türban algısı üniversitede farklı bir boyuttur bana göre, birebir yaşadığım bir olayı anlatayım sizlere, kesinlikle takana karışmam laf etmem herkes kendinden sorumludur.

Üniversite sınavında 2 sıra önümde oturan arkadaş kopyadan yakaladı. Nasıl mı? Türbanlıydı kendisi ve başının kapalı olmasına güvenerek kulaklık takmış ve kopya çekiyordu, çünkü kimsenin aklına kapalı birinin başkasının hakkını yiyeceği aklının ucundan geçmiyordu, çünkü hak yiyecek insan bu şekilde kapanmaz vs gibi düşüncelere sahipti ama noldu? Bir kişi bu algıyı kırdı, benim, senin hepimizin hakkını gasp etti. 6 ay uzaklaştırma aldı kendisi, sonradan öğrendik derslerde hocanın konu anlatımlarını hocaya sormadan ses kaydı alıyormuş. Şimdi siz olsanız türbanlı birinin bu şekilde rahat kopya çekip hakkınızı sırf türban takıyor diye gasp etmesine izin verir misiniz?

Bana göre yasaklandıysa illaki geçerli bir sebebi vardır. Boşu boşuna yasak değildir.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
İstediğinize inanabilirsiniz ya da destekleyebilirsiniz fakat TÜRKİYE LAİK BİR DEVLETTİR. Aksi durumda yönetilirse böyle batar ülke.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al