wmaraci reklam

!Forum Nedir?

11 Mesajlar 1.406 Okunma
smmexpress

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Forum (site) nedir arkadaşlar?

Paylaşmaktı bir ara sanki forumların sloganı hep daha fazla paylaşmak, paylaşım platformuydu sanki.

Şimdi bana mı öyle geliyor sanki özellikle wm forumları "sahibinden.com" gibi mi olmak istiyor. Hep ticareti ön plana çıkarmak mı isteniyor. O da olsun tabi ki de o ayrı bir iş değil miydi.

*** a girmiyorum sırf bu yüzden üye de olmuyordum, geçenler de denedim kabul ettiler. Orada normal konu açan yada normal cevap veren yok. Hep ne vereyim abime modundalar. Kadıköy deki pasajın adını unuttum şimdi cd ciler vardı bir ara halende var sanırım. Abi bende böyle var, abi bende böylesi var aynı onlar gibi herkes.

Burası iyiydi idare ediyordu ama büyük değişim konusunu okuyunca aynı yolda gidildiğini tekrar bi gördüm.

Buraya giren herkes birşey satmak ya da almak için mi giriyor?

Neden bu kadar sahiplendim yada banane demiyorum bilmiyorum. Sadece yöneticilere sitem ediyorum.

Yanlışsam düzeltin lütfen.
simurglab

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WooxMedya WooxMedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Derdinizi çok iyi anlıyorum sizlere şöyle birşey söylemek isterim,

Bu forumlara artık bir çok insanın girme sebebi tamamen ticaretiyle alakalı. Kimse foruma gireyim az sohbet edeyim çıkayım modunda değil ne yazıkki.

Artık yıl 2019 ve devir ne yazık ki değişti.

Bende kendi sosyal çevremde yeterince sohbet muhabbet ediyorum, kafa dağıtacak bir çok arkadaşım var.

Forumları sadece 3 tane ilanım için kullanıyorum ya da işimle alakalı birşey almak istediğim zamanda tanıtım yazısına konu açıyorum. Makale yazdırmak istersem makale-alım satım diğer bölümlere hiç girmiyorum bile.

Bazen işlerden toplu para gelince yatırım amaçlı site alım satım bölümünü takip ediyorum.

%50 - %70 arası böyle , buna %60 desek bu kitle zaten sadece ticaretle uğraşıyor başka hiç bir şey değil.

Forum sahiplerinin o yüzde 40lık kitleyi yani sizin gibi kitleyi forumda tutması gerek diye düşünüyorum.

Bu üye ticaret yapmak için foruma girmiyor, bunun gönlü olsun ayrı bir rank olur ücretsiz bi süre premium üyelik olur türerde türer.

O yüzden üzülerek dediğiniz doğru fakat yapabilecek hiçbir şey yok.

** edit **

Aklıma gelmişken söyleyim ; Adam platin üyeliği almış sarı sarı :) avatarını koymuş sarı sarı :) Bannerleri yapıştırmış alta 1000x90 mı ne imza boyutu varya ikiye bölüp tam bir bannermiş gibi gösteriyorlar onu koymuş.

Vermiş personelin eline gir oğlum bütün ne kadar sohbet muhabbet eden insan varsa aralarına dal bodozlama, birşeyler söyle onlara adam bildiğin forumdan banner reklam kiraliyor hangi konuya girsem illaki bi sayfada cevabı var.

Adonise Adonise . Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 48 / 56
  • Ticaret 4, (%75)
Zamanında forumexe gibi eskilerin unutulmaz forumunda co-adminlik yapmış biri olarak cidden eskiden ortam daha farklıydı kimse para kazanmanın derdine düşmüyordu birlik beraberlik vardı daha doğrusu ben tek başıma 10k konu açtığımı bilirim bu işten para kazandım mı hayır ama çok değerli arkadaşlıklar edindim şimdi herkesin derdi para ve kendi çıkarları olmuş

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Çöp/vakit kaybı konu.

wmaraci
wmaraci

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Yardim istedigin zaman genelde kimse bakmiyor.Gecen sefer yazilimci birine yazdim.5 dakikalik isi varmis megerse belki 5 dakika bile degil ilk once taksici gibi tarife aciyor 150 tl.den sonra ise gore bir de fiyat verecekmis.Boyle soyguncular da var.Bu yuzden yardim da istemeyin beklemeyinde paraniz yoksa unutun herseyi

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
WMAracı'nda ticaret ve forum kategorilerinin listesi her ne kadar aynı sayfaya taşınmış olsalar da, ticaret alt kategorileri net bir biçimde ayrılmış durumda. Satış konularının bilgi kategorisinde olmaması için bütün forum özellikle hassasiyet gösteriyoruz. Gözden kaçan olursa da kullanıcıların raporları sayesinde konular tamamen ayrıştırılıyor.

Kullanıcıların siteye girdiğinde en çok dikkat ettikleri yerlerden birisi anasayfanın en üst kısmında bulunan "WMAracı Gündem" alanı. WMAracı Gündem kısmındaki son cevaplanmış 15 konunun tamamı bilgi ve tartışma üzerine. Kısacası burada da ticaret ve bilgi kesin çizgilerle ayrılmış durumda. Eski düzen ile pek bir farkı yok.

Bilgi ve tartışma konularını incelerseniz kolay kolay cevapsız kalan pek konu göremezsiniz. Tabii bu durum sorulan sorulara göre değişebiliyor. Stackoverflow'da bile sorduğum son 10 sorunun sadece 2'sine cevap alabildim. Büyük değişimde en çok dikkat çeken hususlardan birisi GET sistemi olacak. Yönetimin GET sistemine geçmesindeki amaç dolandırılma riskini ortadan kaldırmak. En azından "ödemeyi alınca satıcının müşteriye olan tavrı değişti" şikayetleri bile başlı başına önemli bir problem. Eminim sizde GET sistemini kullandığınız zaman iyi ki böyle bir sisteme geçilmiş diyeceksinizdir.

Sizin siteminiz daha çok tartışma konularında "ücretli yaparım PM lütfen" diyen kesime olmuş bence. :)
farukkarahan kemalunlu70 Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

EfeCetin EfeCetin Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Forumexe de şu an 2 kısımda ben eskiden forumexede çok vakit geçirirdim . Şimdi o anılardan hiçbir şey kalmadı :/

Psilocybin23 Psilocybin23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 118 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
ben bu durumun dışındayım çünkü bu foruma diğer insanlardan konu açarak bir şey öğrenmek için giriyorum ayrıca başka insanlar konu açtığında da onlarınkinede girerim yeni sorunlara karşı yeni şeyler öğrenmek için forumda böyle kişiler çok olduğu için tamamen ticaret hanesine dönüştüğünü düşünmüyorum. ama bazı durumlarda özellikle konu açarak yardım isteyenlere karşı sitesinin adresini verenlere gördüğümde bazen aklıma geliyor senin dediğine benzer bir şey.

Kişisel Blog Sitem: https://ferhatarslan.org

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
İnsanlar hak etmiyor.. Günlerce yazılım yap ücretsiz paylaş, kullanan birisi o yazılımla ilgili bir soru sorduğunda veya bir özellik istediğinde cevaplama senden daha kötüsü yok.
Daha dün başıma geldi. Ticaretin yapılmadığı, para kazanma amacı olmayan, ücretsiz yazılımları mı ve bilgilerimi paylaştığım sitemi kapatıcam.
Umrumda mı? Değil. Bende burada yazılım işi yapıyorum, bu yollardan geçerken çoğu kişiye ( sırf nasıl yapıldığını öğrenmek için ) para ile iş yaptırdım.
Herkesin para ile sattığı shopier sanal pos entegrasyon işini ücretsiz paylaştım, entegre etsin diye onlarca kişiye yardım ettim.
Adam dün kalktı bana, daha yardım mesajıma cevap vermiyorsun böyle bir şey demeye hakkın yok.. gibi bir şey dedi.
Forumda takılıyoruz, millete yardım ediyoruz ya bizim hiç işimiz yok zaten. Para bize gökten iniyor, özel yazılım işi almıyoruz, bir şey ile oğraşmamız gerekmiyor, hasta olamıyoruz, müsait olmama gibi bir durumumuz olamaz bile..
Ben bundan sonra kalkıp neden birine ücretsiz yardım edeyim ki? İnsanlar bunu hak ediyor mu?
Hata mı alıyorsun? Sorunun mu var? Öde parasını bakalım.. Bundan sonra böyle.
anilcagliyan

kişi bu mesajı beğendi.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Yöneticilere sitemim sitenin düzeni ile değil zaten, konuları yada soruları baltalayanları engellemedikleri belki de göz yumdukları için.

Ticaret olmasın demedim, sohbet etmekten de bahsetmiyorum. Bilgi paylaşımın dan bahsediyorum.

Yardım isteyen birisinin açtığı konu kısa sürede ticaret mesajlarıyla doluyor.

Yukarıdaki yazılanlara katılıyorum üye istekleri ve beklenti sebebiyle forum bu hale geliyor. Doğru da ama daha fazla iki konu birbirinden ayrılabilir diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al