wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem googlede görünmüyor

12 Mesajlar 1.614 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kingfk kingfk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Site (nuprom.com)
Sitedeki adres bilgileri torbalı/izmir.
Örneğin googleye “torbalı medikal firmaları” yazıyorum. Birçok firma çıkıyor ama nuprom çıkmıyor. Wordpress tabanlı sitedir. Google search consol ayarlarınıda nekadar doğru yaptım emin değilim ama yaptım bir şekilde. Bu sorunu nasıl çözebilirim, sorunun kaynağı nedir ?

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Nuprom® realizes that we are in the age where needs are increasing in the world, business models become more technological based, increasing needs are more specific, information management, customer relations are more important and Nuprom aims to offer innovative solutions and go on with these ideas based on the principle of progression.

Ana sayfadaki bu About yazısının bir tarafına "Torbalı Medikal Firması" ekleyebilirsen ile yarayabilir. ;)

EDİT: Arama sonuçlarına biraz baktım da ciddi sıkıntı var. Herhangi bir aramanın sonuna nuprom yazmadan çıkmıyor neredeyse. Mutlaka içerikler çok iyi şekilde oluşturulmalı. Bu şekilde bulunmak çok zor. Kaldı ki, yerli firmalara hitap yok belli ki o nedenle site full ingilizce. Yerli firmalar firma ismini bilmezse bulunmanız cidden zor.

Öneri: Türkçe aramalar için Türkçe sayfa eklemek basit ve etkili çözüm olabilir.

forumcu1 forumcu1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 26 / 101
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam görünmesi için sebep varmı sizce ? Sitenizin içinde hiç biryerde torbalı medikal firma diye bir yazı yok site başlığı yabancı meta taglar farklı sitenizde sadece yabancı içerikler var neden niçin torbalı medikal firma diye aratınca çıksın ? sadece iletişim adresi torbalı. Site başlığı ve meta tagları ayarlamanız ayrıyetten hafifde backlink almanız gerekiyor.

Php Scriptler https://www.phpscripttr.com

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Ana sayfadaki bu About yazısının bir tarafına "Torbalı Medikal Firması" ekleyebilirsen ile yarayabilir. ;)

EDİT: Arama sonuçlarına biraz baktım da ciddi sıkıntı var. Herhangi bir aramanın sonuna nuprom yazmadan çıkmıyor neredeyse. Mutlaka içerikler çok iyi şekilde oluşturulmalı. Bu şekilde bulunmak çok zor. Kaldı ki, yerli firmalara hitap yok belli ki o nedenle site full ingilizce. Yerli firmalar firma ismini bilmezse bulunmanız cidden zor.

Öneri: Türkçe aramalar için Türkçe sayfa eklemek basit ve etkili çözüm olabilir.

Cevap için teşekkürler. İhracatçı firma olduğumuz için ingilizce site yaptık. Türkçe sayfalar oluşturursam busefer sitenin ciddiyeti kaybolur. Sitenin her bir aşamasını kendi emeklerimle yapmaya çalıştım herhangi bir bilir kişiye danışmadım yada destek almadım. Bu sorunu bayadır yaşıyorum yazmak istedim. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim türkçe karakterler yazmadan ? Yada türkçe karakterli sayfalar oluştursam ve bunu kullanıcılara gizlesem böyle bir opsiyon var mıdır ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

forumcu1 adlı üyeden alıntı

Hocam görünmesi için sebep varmı sizce ? Sitenizin içinde hiç biryerde torbalı medikal firma diye bir yazı yok site başlığı yabancı meta taglar farklı sitenizde sadece yabancı içerikler var neden niçin torbalı medikal firma diye aratınca çıksın ? sadece iletişim adresi torbalı. Site başlığı ve meta tagları ayarlamanız ayrıyetten hafifde backlink almanız gerekiyor.

Hocam ingilizce arattığım zaman buluyor ama türkçe karakterli olan medical firmalarınıda buluyor aynı zamanda. Tam tersi türkçe yazıldığı zaman neden bulmuyor ki çok ilginç . ayrıca aramada çıkıyor diğer medikal firmalarında web butonu ve yol tarifi butonu mevcut. Bizimkinde sadece yol tarifi butonu çıkıyor. Bunun nedeni nedir

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

kingfk adlı üyeden alıntı

Cevap için teşekkürler. İhracatçı firma olduğumuz için ingilizce site yaptık. Türkçe sayfalar oluşturursam busefer sitenin ciddiyeti kaybolur. Sitenin her bir aşamasını kendi emeklerimle yapmaya çalıştım herhangi bir bilir kişiye danışmadım yada destek almadım. Bu sorunu bayadır yaşıyorum yazmak istedim. Bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim türkçe karakterler yazmadan ? Yada türkçe karakterli sayfalar oluştursam ve bunu kullanıcılara gizlesem böyle bir opsiyon var mıdır ?

Her safhasını tek başına destek almadan yapmış olman güzel. Başarılı. :)

google da bulunma amacınız ve hedef kitlenizin neresi olduğu önemli. Eğer iç pazar bir hedef değil ise sizin için, tüm içerik ve keywordlerin ingilizce ve doğru bir şekilde olması gerekir.
Yine dış pazara hitap ediyorsanız, yabancılar "torbalı medikal firmalar" şeklinde zaten arama yapmaz. Şunu yapabilirsiniz. "Torbalı medical firms" keyword ü about us kısmına ekleyin. Bu siteniz için yeterli olacaktır.

Google haritadaki yeriniz için yabancı ortaklarınızdan yorum rica edin.
kingfk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Her safhasını tek başına destek almadan yapmış olman güzel. Başarılı. :)

google da bulunma amacınız ve hedef kitlenizin neresi olduğu önemli. Eğer iç pazar bir hedef değil ise sizin için, tüm içerik ve keywordlerin ingilizce ve doğru bir şekilde olması gerekir.
Yine dış pazara hitap ediyorsanız, yabancılar "torbalı medikal firmalar" şeklinde zaten arama yapmaz. Şunu yapabilirsiniz. "Torbalı medical firms" keyword ü about us kısmına ekleyin. Bu siteniz için yeterli olacaktır.

Google haritadaki yeriniz için yabancı ortaklarınızdan yorum rica edin.

İngilizce olarak arama yaptığım vakit firma görünüyor, ama busefer yol tarifi seçeneği çıkıyor. Yanında hemen web yer alması gerekiyorken çıkmıyor.

semihaydin semihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 52 / 65
  • Ticaret 1, (%100)
İsterseniz PM atın ilgilenelim hocam

antikkentleri.com
tatilyardimcim.com
Wordpress Uzmanı & Seo & Editör

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

İngilizce olarak arama yaptığım vakit firma görünüyor, ama busefer yol tarifi seçeneği çıkıyor. Yanında hemen web yer alması gerekiyorken çıkmıyor.

Arama motorunda ingilizce olarak Türkiye konumundan arama yapmak çok doğru sonuç vermez. Kaldı ki, yabancılar bu aramayı "Torbali Medical firms" olarak bile yapmaz. Firma adını yada aradıkları ürünün ifade şekli sizin ürünler ile örtüşüyorsa o zaman çıkarsınız aramalarda.

Sizin yapmanız gereken ürün açıklamalarının ilk paragraflarında ürün adı ile mutlaka bir cümle kurmanız. Bunu snippet ayarlarında da kullanmanız. Yoksa ürünlerin ve bununla birlikte sitenin arama motorlarında ön planda çıkması oldukça zor.
kingfk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Arama motorunda ingilizce olarak Türkiye konumundan arama yapmak çok doğru sonuç vermez. Kaldı ki, yabancılar bu aramayı "Torbali Medical firms" olarak bile yapmaz. Firma adını yada aradıkları ürünün ifade şekli sizin ürünler ile örtüşüyorsa o zaman çıkarsınız aramalarda.

Sizin yapmanız gereken ürün açıklamalarının ilk paragraflarında ürün adı ile mutlaka bir cümle kurmanız. Bunu snippet ayarlarında da kullanmanız. Yoksa ürünlerin ve bununla birlikte sitenin arama motorlarında ön planda çıkması oldukça zor.

snippet ayarları dediğiniz nedir biraz uzağım web site işlerine kusura bakmayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al