wmaraci reklam

Telif Hakkı Davası (Güncelleme- 05.11.2020)

46 Mesajlar 5.220 Okunma
wmaraci reklam

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam öncelikle geçmiş olsun, kötü bir durum zararsız atlatırsınız inşallah.

darknov4 adlı üyeden alıntı

YouTube den kanıt sunamazlar çünkü Google bilgi vermiyor. Muhtemelen alan adını aldığınız yer veya hosting sağlayıcınız bilgi verdi bunlarda Türkiyededir zaten.

Hocam Google bu konularda bilgi vermiyor yazmışsınız. Aynı şey Blogger için de mi geçerlidir? Belki Blogger olsa direkt siteyi siler bilmiyorum ancak bilgi konusunu merak ettim.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
reklam

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Onlar irtibata geçmeden aramayın. Ararlarsa; kazanç sağladığınıza dair kanıt sunmalarını isteyin.

Telif ciddi bir konudur elbet. Ama kazanç sağlanmadı ise bunun yaptırımı da ağır olmamalıdır.

Haklı olduğunuz zaman asla hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin.

Kesinlikle reklam almadım, para kazanmadım. İfademde polis memuru banka bilgilerimi de aldı. Yanlış anlaşılmasın hangi banka(lar)da hesabım olduğunu sordu. Para kazanç konusu ortaya çıkar dedi. Aslında bir şey çıkmayacak.
Polis memuruna önceden uyarı vermeleri gerekmez miydi? diye sordum. Hayır, bu zorunlu değil dedi.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle saçmalık. Yapmaları gereken şey öncelikle size ihtar çekmek olmalıydı. Bir avukat ile anlaşın. Linkler kaldırıldığı için sorun yok. İfadenizde para kazanmadığınızı belirttiyseniz muhtemelen savcı dosyayı kapatır çünkü iddia sahibi sizin gelir elde ettiğinizi söylemiş. Keşke yanınızda gelir elde etmediğinize dair bir belge de bulunsaydı ve ifade dosyasına ekleseydiniz.

Bence bu konuda mahkemede yüzleşmekten korkmayın.

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
@birhabervar Şu anda avukat ile görüşmedim. Savcı Bey'in vereceği karara göre hareket edeceğim. Eğer mahkemeye sevk ederse bu görüşmeyi yapacağım. Polis memurunun söylediğine göre arabulucuya da sevk edebilirmiş. Yani her şey Savcı Bey'in iki dudağı arasında.

wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Ara bulucuya sevk edecekler sizi, sonra sizden para koparmaya çalışacak karşı taraf. İnatla ödeme yapmayın. Dava açılsın avukat tutup kanıtları sunun. bütün masraflar karşı tarafa kitlensin.

Zarar etsinler.

Rahat olun bir şey olmayacak, bir yerinden tutturup para kazanabilir miyiz kafasıyla dava açmışlar size.

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn Sadece dosya masrafları konusunda anlaşma sağlanırsa ödeme yapayım mı? Davanın düşmesi için. Aksi halde mahkeme suçlu beni bulur (ertelese bile) para cezası verirse sabıka sayılır mıyım bu durumda?

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)

serdar01 adlı üyeden alıntı

Mrtcn Sadece dosya masrafları konusunda anlaşma sağlanırsa ödeme yapayım mı? Davanın düşmesi için. Aksi halde mahkeme suçlu beni bulur (ertelese bile) para cezası verirse sabıka sayılır mıyım bu durumda?

Dosya masraflarını dava açılan ve kaybeden kişi öder.O da dava sonunda 150-200 gibi bi rakam çıkar.Dava size açılmış kaybederseniz o dosya masraflarını da ödeyeceksiniz.Sıkıntınız dosya masrafları olmasın.Daha büyük sorununuz var

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
turkmaxi Gelişmeleri buraya ekleyeceğim. İnsanlar fikir sahibi olsunlar diye.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. İlk mesajımı güncellemek istiyorum. (05.11.2020)

Dün (4 Kasım 2020) tarihinde Uzlaşmacı tarafından arandım, karşı tarafın avukatı da katıldı ve telekonferans yoluyla görüştük. Karşı taraf şikayetini geri çekmek için 8 bin Tl istedi. Pazarlığa kapalıydı. Bilirkişi raporu benim aleyhime rapor yazmış. Bunu neye göre yapmış bilmiyorum. Avukatımla durumu konuştuk. Kararı bana bıraktı. Ya 8 bin Tl'yi ödeyeceğim kapanacak. Ya da mahkemeye gideceğiz, süreç uzayacak ve sonucu kestirmek çok zor. Eğer mahkemeyi kaybedersem karşı tarafın yasal giderlerini de ben karşılayacağım. Ceza alma durumu da vardı, adli sicil kaydında gözükecekti.

Açıkçası bu durum beni üzdü. Maddi kazancım olmadığı ve kendi maddi imkanlarımla yürütüyordum kişisel blog sitemi.
Sitemde plaklarım dışında, satın aldığım ve okuduğum kitaplardan bir iki paragraflık olsa da paylaşımlar vardı. Az önce onları da kaldırdım. Avukata göre şu anda kaldırsam bile 6 ay öncesine kadar yapılan şikayetler inceleniyor. Yani dün paylaşım yapılıp, bugün kaldırılan bir içerik şikayet konusu olmuşsa yapacak bir şey kalmıyor.
Ayrıca Savcı Bey karşı tarafın şikayet dilekçesini inceleyip, takipsizlik kararı da verebiliyormuş. Ben de bu durum yaşanmadı. Daha önce, polise verdiğim ifademde, eğitimci olduğumu, memur olduğumu, reklam almadığımı, para kazanmadığımı, banka hesapların kontrol edilebileceğini, blog sitemin adımı ve soyadımı taşıdığını, plaklarımı satın aldığımı ..vs dile getirmemin faydası olmamış.

Sonuç olarak durum bundan ibaret. Telif Hakkı adı altında paralar isteniyor ve son aylarda bu tür şikayetler artmış.
Başıma gelmez demeyin diye uzun uzun yazdım yaşadıklarımı.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Para kazansanda kazanmasanda telif hakkindan dolayi kullanim hakki odemek zorundasin

Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al