wmaraci reklam
lidertakipci

Almanca Öğretmenliği Atamaları Neredeyse Yok

31 Mesajlar 6.450 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Bakanlığın plansız ve programsız bir şekilde köklü değişiklikler yapmaya kalkışması en büyük problemdir eğitim sisteminde. Sınav sistemleri ve eğitim sistemi, müfredatlar adeta çocuk oyuncağı haline geldi.

Plansızlık ve programsızlık geçen seneki atamayla bu seneyi karşılaştırdığımızda ortaya çıkıyor. Geçen senenin alım şampiyonu 2464 kişiyle Sınıf Öğretmenliği, 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle bu atamada ilk atama kontenjanı 324 kişiye düştü. Birkaç ayda alınan bu kararın bir ön çalışması yapıldı mı? Hayır! Bu sene okula başlayacak tüm çocuklara gerçekten acıyorum, çünkü özellikle bu sene okula başlayacak olan çocuklarımız çok kalabalık sınıflarda, sinirleri yıpranmış sınıf öğretmenleriyle eğitime başlayacaklar ve birkaç sene maalesef bu "kalabalıklık" devam edecek.

Ayrıca gereksiz öğretmenlik yoktur ancak eğitim sistemi değişikliği ile Okul Öncesi Öğretmenliği neredeyse gereksiz hale gelmişti. Çünkü okula alım yaşı haddinden fazla indi bile. Bu branş için 4148 kişilik alım yapılacak olması beni en çok şaşırtan şeydir.

Geçmiş olsun @mustiraper. Belki seneye kalmadan yine bir şeyler değişir, Şubat atamasında hedefini tutturursun.

wmaraci
reklam

mustiraper mustiraper SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Dediklerinize tamamen katılıyorum. Güzel bir yazı olmuş. Benim şuan son senem, yani bu öğretim yılının sonunda yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı' na gireceğim. Umarım dediğiniz gibi atamalarda değişiklik bizim lehimize olur.

Tabi '' ALAN '' kavramının da gelmesiyle yeni bir sistemde yapılacak artık bu sınav. Merakla bekliyoruz.

MT Reklama
Haskovo

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Bende öğretmen olduğum için az çok takip ediyorum atama sayılarını. Siz bölüme giderken baştan lades demişsiniz zaten ataması olmayan bölüme gitmişsiniz. Neden bir kere daha sınava girip İngilizce öğretmenliğine gitmediniz ki ?

pinokyo pinokyo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 2 / 62
  • Ticaret 2, (%100)
bana şaka gibi geldi.Resemen eğtim çocuk oyuncağı oldu artık heralde bakanların çocuklarının isteği doğrultusundamı yapılıyor bu atamalar 3 atama ne ayrıca arapça dinin dili fln değildir sadecepeygamber edendimiz(s.v) arap yarım adasında doğduğu için kuran arpça almanlarda bizim yakın bir dostumuzdu hemde komşumuzlardır yani ayıp yapmışlar bence

wmaraci
wmaraci

nasozby nasozby WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek BilMüh
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 5 / 78
  • Ticaret 12, (%100)

mustiraper adlı üyeden alıntı

Laf çarpıttığımı siz de gayet açık olarak anlamışsınız bravo. Baktığınız rakamlara nerden ulaştınız bilmiyorum ama geçen atamalarda 202 atama vardı. Benim konuda anlatmak istediğimi anlamaya çalışmadığınız açık.

Umarım dediğiniz gibi olur ve mağdurlar az da olsa azalır. Şaka gibi gelmiyor mu size de 3 tane atama yapılması?

Geçen sene dediğiniz sayıdan dolayı bu sene bu durumda olabilir. Çünkü geçen seneden öncesi yine düşük. Sizin konuda anlatmak istediğinizi gayette anlıyorum. Benim tepkim anlatış tarzınıza. Sadece Almanca Öğretmen atamalarıyla ilgili yazsaydınız bırakın tepki vermeyi desteklerdim sizi. Ama yazının daha ilgi çekici olması için herkes illa bir dokundurma yapmak zorunda hissediyor kendini.

Bu arada ülkede şaka gibi gelen o kadar çok şey var ki. 3 kişilik atamaya sıra gelmez.
supheli contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Geçen sene okulumuzda ilk 2 ay Almanca öğretmeni yoktu. Sonrasında kadrosuz bir öğretmen geldi. Diğer okullarda da durum hemen hemen aynı. Neden bu kadar plansız bir atama var anlamadım açıkçası. Almanca çok önemli bir dil. Almanyadaki üniversitelerin kalitesi ortada. Benim size tavsiyem lise öğrencilerine ücretli Almanca dersi vermeniz. En azından atanana kadar. Umarım atanırsınız mezun olunca. Kolay gelsin.

• Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Bölümü seçerken kendim istedim Almanca Öğretmenliğini. İngilizceye puanım tutuyordu.9 yıl ingilizce okuduktan sonra başka bir dil daha öğrenmem gerektiğini düşündüm.

Ghost adlı arkadaşımın da dediği gibi aslında atama yapılması gerekir. Şuanki sistemde zaten atama yapılması gerekir. Anadolu lisesi oldu nerdeyse tüm liseler.

Anlatış tarzım bu olmalıydı kusura bakmayın. Bu hükümetin istediği oluyor her zaman ve siz de az çok bilgiliyseniz ülkedeki eğitim durumu iyiye gitmiyor. Yandaşlar artıyor. Haksızlık katlanarak artıyor. Allah sonumuzu hayır etsin. Konuya yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

MT Reklama
Haskovo

sezeroz sezeroz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 39 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Bugün okuduğum bu haber ile şoke oldum arkadaşlar. Almanca öğretmenliği okuduğumu söylemiştim sizlere. Ama bu atamalara bakınca gerçekten çok üzüldüm. Pişman oldum bu bölümü okuduğuma. Bir de son sınıf öğrencisiyim. Bu maratonda sona gelirken aldığım bu haber geleceğe umutsuz bakmama sebep oldu.

Almanca öğretmenliği atamalarında sadece 3 öğretmen atanacak. Yani 3 öğretmen kadrosu ayrılmış. Gerçekten helal olsun demek istiyorum. Her bölümden gerektiği kadar atama var. Ama zorunlu yabancı dil adı altında almanca öğretmenliği nedense atama bulamıyor. Öğrendiğime göre arapça bölümünden bile 63 kişi atamışlar. Din kültürü dersini zaten söylememe gerek yok. Sayıları çok uçuk. Ne yapılmaya çalışıyor hala anlamış değilim. Biz modernleşmekten bahsediyoruz fakat yapılan işler hala gerileme çabası içerisinde.

Biz artık yeterli, tatmin edici atamalar bekliyoruz. Daha ne yapmalıyız? Üniversite okuyoruz. Bitiriyoruz ama sonuç olarak dalga geçer gibi bir rakam ile atama yapılıyor. Yazıklar olsun diyorum...

Kaynak : http://www.unigar.com/konu-almanca-ogretmenligi-atamalari-neredeyse-yok

kardeşim senin yerinde olsam yurtdışına kaçarım. Boşuna türkiye'de vakit kaybetme bu memleketten bir bok olmaz.
mustiraper kasparow116

kişi bu mesajı beğendi.

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)

İslami açıdan yaklaşmayın olaya. Haksızlığın daniskası var ortada onu açıkladım ben burda.

Demişsiniz. Ancak siz konu içerisinde İslam dininin unsurlarına el atmışsınız. Bir Müslüman'ın bunu görüpte olaya o açıdan bakmamasını nasıl bekliyorsunuz sorabilir miyim?

• Üyelik 31.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 15, (%100)
Bak güzel kardeşim ben de müslümanım. LAf olsun diye yorum yazmayın.

MT Reklama
Haskovo
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al