lostyazilim

İnsanlık İçin 5 TL niz Varmı?

50 Mesajlar 7.384 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FatihToprak FatihToprak www.fatihtoprak.com Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Bir defa "1tl ihtiyacım var" demek dalga geçercesine yazılan bir cümle. Onun yerine "100 tl ihtiyacım var bana güvenir misin?" diye bir cümle kurarsan işte o zaman bana gerekli cevabı vermiş olursun. bu bir.

"web sitesi olmak para basmak demektir" mi dedim ben. böyle bir cümle yazdığımı hatırlamıyorum.

"Sen diyelim kaportacısın ama araban var ve işsizsin. Şimdi araban olunca kaportacısın ya hani paran var mı demek bu ? " şimdi ben kaportacıyım, yani meslek olarak kaportacıyım ama şuan da çalışmıyorum. ve arabam var. Yani ben bu arabayı almak için belli bir süre çalışmışım para kazanmışım ve almışım. yada birinden miras kaldı. herneyse. bu şu demek oluyor; benim düzenli bir gelirim olmadığı için maaşım yok. fakat arabam olduğu için arabam kadar param var. Yani arabayı eğer sattarsam alacağım para kadar param var. Senin 2 cümlenden ben bunu çıkardım.

"Bilgisayar başında oturuyor olmak PİNEKLEMEKtir." diye bir cümle kurduğumu da hatırlamıyorum. Yani sen böyle söylüyorsun ama sanki ben söylemişsim gibi deklare ediyorsun. Hiç etik bir davranış değil.

Ve geldik Google a. Ramazan ayında fakir fukaraya yardımı konuşurken geldiğimiz nokta. Tebrik ediyorum. Meğer yardım etmek ne kadar zormuş.

Ek Olarak:

Varsayıyorsun ama öyle değil. Bu cümleyi de okudum. Zaten inandırıcılığı olmadığını da söyledim. Burda sorun nerde anlamadım. Şimdi bana neden itiraz ettin ki?

Konuların arasından az evelki mesajımda dediğim gibi çekip çekiştirip sarmallamak Sadece emin olun TÜRK zihniyetinin yapabileceği naçizane uyumluluktur. Demek deklare ediyorum. Harikasınız. :)

Diyelim deklare ediyorum. Hadi dediğiniz olsun. Şimdi şunu yapar mısınız benim için konuyu CTRL + S ile bilgisayarınıza kaydedin ve yazdığım her satır cümleyi sizin yazdığınız her satır ile karşılaştırıp okuyun. Ya benim aklım basmıyor, ya da sizin konuşmuş olduklarınızı benim gibi sıradan boyutdaki insalar anlayamıyor. Muhakkak görünmez boyutta olmak lazım. Pekala...

Siz bunu da bir kuyuya çeker ve atılan ipi çıkarmak istersiniz... ( Bu kısımda anlatılan umarın anlaşılmıştır. Kendinize deli dediğimi çıkarmayın sakın :) )

Sabit gelirim şu an yok evet. Neden henüz fıtık ameliyatı olmuş olmam nedeni ile. Ama işin normalinde Turizmciyim ben çoğu insanın 6 ayda kzandığını ben 3 hafta da kazanabiliyorum. İşin bu kısmını yazmak ayıp ve sevmediğim iştir ama madem sıkıntınız gidecek o zaman faydalı olur.

İnternet işi de hobi ile başladı, merak devamını getirdi, çok şükür büyük firmalardan da referanslarımı yolayabilirim.

Elin AŞÇISI geliyor, WEB DEVELOPER'IM diyen koyu wmasterların elinde işini alıp iş yapıyor bu ayrı konu neyse konuyla pek alakalı olduğunu sanmıyorum.

Ve siz, takılmayın ne olur bunlara. Daha açık konuşmak isterdim ama ne yazık ki toplumca mimlenmek istemediğim bişeydir.

ÇÜNKÜ BENİM İNSANIN ETİKETİ LAK DİYE YAPIŞTIRIR.

Tamam siz yardımınızı yaptınız. Bende fikriyatımı sundum..

Ne vardı gocunmalık anmaladım.Neyse.

Umarım kırıcı olmamıştır cümleler.
CTRL S yapmayı unutmayın!

AYRICA PARA İLE OLMUYOR SADECE YARDIM.
Birinin hayır duasını almak için sadece cebine 5 TL sıkıştırmaya gerek yok.

O ZAMAN SİZDE ŞU AN AKLINIZDA KALAN SORULARI AYDINLATMAK İÇİNİZİ DÖKMEK İÇİN YZIYORSUNUZ.

BENİM ZAMANIMI ÇALIYORSUNUZ

BU GÜNAH DEĞİL Mİ ?

wmaraci
reklam

kendineyazar kendineyazar optisyen.info Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Optisyenlik
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Diyanet'in uygulamasını televizyonda gördüm. 3 SMS göndereceğiz tüm ailemle birlikte.

Optisyen.info

mirach mirach Hepimiz Gugılız Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Sinan YORULMAZ adlı üyeden alıntı

Haklısın, İHH güvenini kaybetti bence. Ayrıca neden hep uzaklara bakıyoruz ki? Dibimizdeki aç insanları göremiyoruz bir türlü.
Arkadaş bu yakınımızdaki uzağımızdaki olay nedir ya onlar da insan biz de insanız.İllaki yakın birinemi yardım etmek gerekir anlamıyorum.VEE şuna emin olun ki bizim aç insanımızla o Afrika insanının açlığı kesinlikle bir değil."Bizim insanımız dururken neden başkalarına yardım edelim" yorumu da zamanında yapılmış ve bayağı trend olmuş bir laf.Herkesin ağzında bu sözler yazık vallahi yazık bu düşüncelerle insanlığımızı kaybediyoruzz

• Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

mirach adlı üyeden alıntı

Arkadaş bu yakınımızdaki uzağımızdaki olay nedir ya onlar da insan biz de insanız.İllaki yakın birinemi yardım etmek gerekir anlamıyorum.VEE şuna emin olun ki bizim aç insanımızla o Afrika insanının açlığı kesinlikle bir değil."Bizim insanımız dururken neden başkalarına yardım edelim" yorumu da zamanında yapılmış ve bayağı trend olmuş bir laf.Herkesin ağzında bu sözler yazık vallahi yazık

kaç sefer Afrika'da bulundunuz ?

kendineyazar adlı üyeden alıntı

Diyanet'in uygulamasını televizyonda gördüm. 3 SMS göndereceğiz tüm ailemle birlikte.

A-lâ keşke imkanımız olsa da bizlerde yollasak lakin bunu bana faturalandırsalar ve benim içim rahat olsa tamam x kişi aldı yardımı diye daha rahat olurum. O zaman da söyledğim herşeyi yutarım

wmaraci
wmaraci

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Arkadaşlar afrikadan birine çok yardım etmek istiyorsanız, oradan birine ulaşıp yollayın. Bu tür derneklere bağış yapmayınız. Kendi görüşüm budur.

• Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

MaykCan adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar afrikadan birine çok yardım etmek istiyorsanız, oradan birine ulaşıp yollayın. Bu tür derneklere bağış yapmayınız. Kendi görüşüm budur.

Bu kadar.

Buyrun misal ilk adım : http://www.homeless-international.org/

• Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Fatih Toprak adlı üyeden alıntı

kaç sefer Afrika'da bulundunuz ?

Bulunmam mı gerekir?Okuyabiliyorum,duyabiliyorum,görebiliyorum.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Fakire 5 Lira yardım etmekle kimse batmaz. Ülkendekine de yardım edersin Afrikadakinede edersin. "Türkiyedekiler açken ben başkasına yardım etmem" diyenler, bu bahaneyi bıraksınlar artık bence. Tavsiye vereyim sizlere; Ramazanın başında Türkiyeden bir fakire fukuraya yardım edin, Ramazan sonunda da Afrikadaki bir fakire yardım edin. Toplam 10 Liranız gitmiş olur, kaba hesap edersek. Eminim siz 10 Lirayı 1 gün içinde mutlaka harcıyorsunuzdur. Veya gidip bir domain alıyorsunuzdur yada hosting. Bir hosting parası da yardım edin fakirlere sevap kazanın inş.

Güvenilirlik konusuna gelince inanın ben de yukardakiler arasında sadece Diyanete yüzde yüz güveniyorum. Ben mesela 1 mesaj attım diyanetten attım. İlerde inş yine atarım. Ha isteyen atar isteyen atmaz. Bu işten şahsen ben para kazanıyor değilim. Ben sadece hatırlatmak istediğim için bu konuyu açtım. İlla 5 Lira değil başka şekillerde de yardım edebilirsiniz. Ama burda sen oturduğun yerden yardım etmiş oluyorsun. Bütün mesele bu. Saygılar sevgiler.

Bahane değil, zaten Ramazan ayıda geldi. Fitre ve Sadaka'mızı vereceğiz.

• Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

MaykCan adlı üyeden alıntı

O zaman dernekleri kapattıralım,hadi site kurun imzalayalım...

• Üyelik 13.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 65 / 67
  • Ticaret 0, (%0)

Bulunmam mı gerekir?Okuyabiliyorum,duyabiliyorum,görebiliyorum.

Aslında uzatmak anlamsız konuyu.

Yok elbette bulunmamak gerekir duyup görmek ayrıdır. Ama neden önce biz kendimizi es geçip başka perde de ki akora basmaya çalışıyoruz onu bilmek istiyorum!

Ek Olarak:

O zaman dernekleri kapattıralım,hadi site kurun imzalayalım...

adımız para etmiyor bu ülke de imzamız neye yarayacak

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al