lostyazilim

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 167.293 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Yesinler:) Kaç firmaya hizmet veriyorsun? En büyüğünün yıllık bütçesi 1 milyon DOLAR'dan çok mu? Kimsin? Forumları geç, kaç kurumsal işletme seni tanır? Sigortan hangi limitten yatıyor? Pardon sigortan var mı? Arkadaşım, canım kardeşim, ilk kez bir foruma değer verip ilk kez bilin diye havadan bedavadan zaman ayırıp bilmeyenlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Sen gelip, bana bu cümleyi kurarsan. Ben seni yerin dibine sokarım hiç kusura bakma bana teorilerle değil asıl kimliğinle gel. Yıllarca seo adı altında makale adı altında milleti dolandırsın bazıları, adamlar bilmiyor diye kazık atsın bu size koymuyor da, daha ne olduğundan bi haber olduğun backlink mi koydu? Ben kaç firmaya domaini aldığı gibi pr li açtırdım haberin var mı? YOK! Oturduğun yerden klavye delikanlılığı yapma bana sökmez. Karşında kandırabileceğin birisi yok senin. Kırk yılda bir bilgi verelim dedim burnumdan getirme. Eminimki benim burada yazdıklarımın yarısını ilk kez okuyorsun. Ama takma adın ne hikmetse "seo makale"! Burada bilmeyen insanlar var, destek almaya parası yetmeyen insanlar var. Ben hepsine kardeşim demişim zaman ayırmışımda zeytin dalının neresi battı sana şimdi? Zerre kadar bil, o zaman yorum yap. Daha konudan bi habersin arkadaşım sen. Klavye arkasından olmuyor bu işler, bedavaya öğrenecek herkes istediğiniz kadar rahatsız olun. Bu insanları sizin tekelinize bırakıp muhtaç etmeyeceğim. Bilmeden etmeden denemeden anca klavyeden atın başka bi numara yok. öğrenmeye, denemeye kapalıysan senin sorunun. Yardımlaşma eğilimini kırma insanın kardeşim.

İlk olarak "BENİM SÖZÜM SANA DEĞİL" Kültürelbellek'e yorum yaptım.
Benim burada yaptığım iyiliği sen ömrünüde YIKSAN yapamazsın. 2ncisi site aktif hale gelmeden NASIL BACKLİNK kasıyorsun bu nasıl bir mantıktır? Ben 6 yıl olacak bu sektörün içindeyim senin "HAYALLERİNİN YETİŞEMEYECEĞİ KADAR BÜYÜK" firmalarla çalıştım bundan emin olabilirsin. Ben klavyede iş yapmam burada kaç bin kişi benim makalelerimle bilgilendi, kaç yüz kişiye ücretsiz seo danışmanlığı yaptım ben bile hatırlayamıyorum.

************** diye bir yer okudum... Şu foruma sor bakalım "KİMİNLE ÜCRET KARŞILIĞI ÇALIŞMIŞIM?" Herkez binlerce TL para götürürken ben sırf insanlar uygun fiyatlarla iş yapsın diye... "WebMaster" kelimesinde 1.sayfa getiren insanlar "3000TL" den 1 kuruş aşağı iş yapmıyordu ben 1 ay "20TL" için insanların işini yaptım, sırf adamın sitesi kötü para kazanamıyor diye "3 ay boyunca 20 tane sitenin" seo danışmanlığını ÜCRETSİZ OLARAK YAPTIM...

KONU LİNKİ: http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/search-engine-optimization-sorunlarinizi-yazin-ucretsiz-44491-2.html

Bilmeden gözü kapalı atıyorsun, işte WMAracı işte Üyeler... 1 Allah kulu desin elini yüreğine koyarak "Aydın Öztürk" yani SeoMakale.Com un eski sahibi benim hakkımı yedi kötü insandır vs. ayrıca "AYNI KONUNUN 1 BENZERİ" ni bende açtım ve 350 kişiden fazla insana Ücretsiz SEO raporu verdim ve yapması gerekenleri TEK TEK anlattım...

Kardeş, açıkçası benimle (tabiri caizse) idrar yarıştırma. Ver bilgileri insanlara Allah Kolaylık Versin...

Ek Olarak:

Abateknik adlı üyeden alıntı

Öncelikle teşekkürler fakat , Benim sitem E-Ticaret sitesi değil.Bu tip sertifika ve sözleşmeler yinede gerekiyormu ? Çünkü bu sitede sadece ürün tanıtımı yapıyorum

Beni 6 yıldır bu işi yapmamış ve rastgele yorum yapan biri olarak varsayın. Çünkü gerçekten bilen arkadaşlar varmış.

Şimdi AdWords aldığınızda hitler yüksek, adwords bittiğinde de hitleriniz düştü DOĞAL olarak. Neden diye soralım...

- AdWords satın aldığınızda belirlediğiniz kelimelerde gelen müşteriler sitenizi ziyaret eder. Çünkü ana sayfada veya diğer AdSense(Reklam yayınlayan siteler) payşalan web sitelerinde doğal olarak reklamlarınız görünür ve sitenize girerlerdi. Doğal olarak hitleriniz yüksek olurdu.

Şimdi AdWords hesabınızda para kalmadığından dolayı reklamlarınız bitti ve sitenize ulaşan kişi sayısı da DOĞAL olarak düşecektir. Bunun yerinde ANAHTAR KELİMELERİNİZDE üst sayfalarda organik olarak olmuş olsaydınız bu söylediğiniz siteniz için sorun OLABİLİRDİ.

Şuanki durumunuz ne yazık ki gayet normal. Çünkü dediğiniz şey çok doğal. Reklam satın aldınız sitenize ziyaretçi geldi, reklam ücretiniz bitti reklamlarınızda kaldırılınca sitenizdeki hit sayısı düştü.

Açıkçası sitenizde bir problem yok. Kullanıcı sözleşmesi koymanıza da gerek yok açıkçası. Sitenize SEO DANIŞMANI tutarak (Ahmet Bey gibi) çalışma yapmasını sağlayarak Google' de üst sıralara çıkabilir, doğal olarak hit almaya başlayabilirsiniz...

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

deviL deviL Paylaşmak Güzeldir. Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek serbest
  • Mesajlar 645
  • Beğeniler 161 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Sayın AhmetYılmaz, iyi gidiyordunuz bilinen şeyleri başlık altında topladınız uzun uzun yazıp durdunuz. Ama baltayı taşa vurdunuz. 3 5 kişi size teşekkür etti (nezaketen) birden kendinizi kral ilan ettiniz. Hele son kurduğunuz cümleler....

Milyon dolarlar, üst limitler...

SEO = Uzun cümleler kurup "BEN BİLİYORUM" demek değildir. Bırakın bu yeni trend seo anlayışını, danışmanlığını. Sert atıflarda bulunduğunuz kişi tecrübesi ile bir çok kurumsal firmaya hizmet veren, sektörde yer edinmiş, her daim işi hazır (çalışan) birisidir.

Siz uzun cümleler ile seo konularında yardım ederken, yerin dibine sokacağım dediğiniz kişi kısa ve öz bir şekilde gerek forum içi, gerek forum dışı bir çok arkadaşa yardımcı olmuş efendi birisidir.

Kınıyorum sizi.
kulturelbellek AydinOzturk etuner

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

deviL adlı üyeden alıntı

Sayın AhmetYılmaz, iyi gidiyordunuz bilinen şeyleri başlık altında topladınız uzun uzun yazıp durdunuz. Ama baltayı taşa vurdunuz. 3 5 kişi size teşekkür etti (nezaketen) birden kendinizi kral ilan ettiniz. Hele son kurduğunuz cümleler....

Milyon dolarlar, üst limitler...

SEO = Uzun cümleler kurup "BEN BİLİYORUM" demek değildir. Bırakın bu yeni trend seo anlayışını, danışmanlığını. Sert atıflarda bulunduğunuz kişi tecrübesi ile bir çok kurumsal firmaya hizmet veren, sektörde yer edinmiş, her daim işi hazır (çalışan) birisidir.

Siz uzun cümleler ile seo konularında yardım ederken, yerin dibine sokacağım dediğiniz kişi kısa ve öz bir şekilde gerek forum içi, gerek forum dışı bir çok arkadaşa yardımcı olmuş efendi birisidir.

Kınıyorum sizi.

Yapamazsınız değil mi arkadaşım, fikre katılmıyorsanız baltalarsınız. İlginç bir düşünce tarzı, ama katılmıyorum demez, saldırmaya kalkarsınız. İsyankar üye kulturelbebek! aynısını sen yaptın öyle mi? Sonra diğer mesajda aynı eleştiriyi ironi ile yaptın. Senden özür diledim. Katılmayabilirsin, zaten katılmayacağın için ben bilgi veriyorum size, katılacak olsanız elli kere yazılanı tekrar anlatmam. küçük düşürmeye çalışırsanız kusura bakmayın cevapsız kalmazsınız. Bilgi saklayanlara kızgınım diye paylaşımda bulunmaya çalıştım. Ağır ve sert mi cevaplar? Evet, hatta sizde ban sebebidir belki forumda. Bana tüm gerçek seo uzmanı olan arkadaşlarım ne dedi biliyormusun kardeşim? Yapma şu işi bak sen kötü çıkarsın! Buyrun işte. Birileri evinde oturduğu yerden hıncal uluç oluyor, arada olan ne sana ne bana, bilmeyipte öğrenecek olanlara oluyor.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Haklısın ben farklı bir şekilde yazdım. Bana göre yanlış olan bir fikir başka birine göre doğru olabilir. Hele ki seo gibi bir alanda kesin bir şey yoktur. Sadece tahminler vardır. Bu tür küçük şeyler için birbirimize kırmaya gerek yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Aydın Öztürk adlı üyeden alıntı

İlk olarak "BENİM SÖZÜM SANA DEĞİL" Kültürelbellek'e yorum yaptım.
Benim burada yaptığım iyiliği sen ömrünüde YIKSAN yapamazsın. 2ncisi site aktif hale gelmeden NASIL BACKLİNK kasıyorsun bu nasıl bir mantıktır? Ben 6 yıl olacak bu sektörün içindeyim senin "HAYALLERİNİN YETİŞEMEYECEĞİ KADAR BÜYÜK" firmalarla çalıştım bundan emin olabilirsin. Ben klavyede iş yapmam burada kaç bin kişi benim makalelerimle bilgilendi, kaç yüz kişiye ücretsiz seo danışmanlığı yaptım ben bile hatırlayamıyorum.

************** diye bir yer okudum... Şu foruma sor bakalım "KİMİNLE ÜCRET KARŞILIĞI ÇALIŞMIŞIM?" Herkez binlerce TL para götürürken ben sırf insanlar uygun fiyatlarla iş yapsın diye... "WebMaster" kelimesinde 1.sayfa getiren insanlar "3000TL" den 1 kuruş aşağı iş yapmıyordu ben 1 ay "20TL" için insanların işini yaptım, sırf adamın sitesi kötü para kazanamıyor diye "3 ay boyunca 20 tane sitenin" seo danışmanlığını ÜCRETSİZ OLARAK YAPTIM...

KONU LİNKİ: http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/search-engine-optimization-sorunlarinizi-yazin-ucretsiz-44491-2.html

Bilmeden gözü kapalı atıyorsun, işte WMAracı işte Üyeler... 1 Allah kulu desin elini yüreğine koyarak "Aydın Öztürk" yani SeoMakale.Com un eski sahibi benim hakkımı yedi kötü insandır vs. ayrıca "AYNI KONUNUN 1 BENZERİ" ni bende açtım ve 350 kişiden fazla insana Ücretsiz SEO raporu verdim ve yapması gerekenleri TEK TEK anlattım...

Kardeş, açıkçası benimle (tabiri caizse) idrar yarıştırma. Ver bilgileri insanlara Allah Kolaylık Versin...

Ek Olarak:

Beni 6 yıldır bu işi yapmamış ve rastgele yorum yapan biri olarak varsayın. Çünkü gerçekten bilen arkadaşlar varmış.

Şimdi AdWords aldığınızda hitler yüksek, adwords bittiğinde de hitleriniz düştü DOĞAL olarak. Neden diye soralım...

- AdWords satın aldığınızda belirlediğiniz kelimelerde gelen müşteriler sitenizi ziyaret eder. Çünkü ana sayfada veya diğer AdSense(Reklam yayınlayan siteler) payşalan web sitelerinde doğal olarak reklamlarınız görünür ve sitenize girerlerdi. Doğal olarak hitleriniz yüksek olurdu.

Şimdi AdWords hesabınızda para kalmadığından dolayı reklamlarınız bitti ve sitenize ulaşan kişi sayısı da DOĞAL olarak düşecektir. Bunun yerinde ANAHTAR KELİMELERİNİZDE üst sayfalarda organik olarak olmuş olsaydınız bu söylediğiniz siteniz için sorun OLABİLİRDİ.

Şuanki durumunuz ne yazık ki gayet normal. Çünkü dediğiniz şey çok doğal. Reklam satın aldınız sitenize ziyaretçi geldi, reklam ücretiniz bitti reklamlarınızda kaldırılınca sitenizdeki hit sayısı düştü.

Açıkçası sitenizde bir problem yok. Kullanıcı sözleşmesi koymanıza da gerek yok açıkçası. Sitenize SEO DANIŞMANI tutarak (Ahmet Bey gibi) çalışma yapmasını sağlayarak Google' de üst sıralara çıkabilir, doğal olarak hit almaya başlayabilirsiniz...

Teşekkürler.

23 yaşındasın, kanın deli akıyor. Ama önce tanı beni, zahmet edip bir sorsaydın. Ama şunu net bil kardeşim. Bal gibi de oluyor. Bilmediğini kabul etmeyip hayır mantıklı değil diye yorumunda ısrarcı olmak sana birsey kazandırmaz. Webmaster kelimesi vs çok para istediler sende az istedin konusunda bende onu diyorum. Milleti dolandırdılar. Sen dolandırdın demiyorum anlamıyorsun benim kızgınlığım o kişelere. Ve bir kişiye cevap vermişsin sitesi konusunda burda. O hareketin yüzünden ben sana genç arkadaşım, başka bir şey demiyorum. Ama inan bana, kullanıcı sözleşmesi koyması onun yararına, inan:) Burdan yazan arkadaşlara bilgi vermeye cevap vermeye devam etmeni temenni ediyorum.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

1nfazc1 1nfazc1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım & Web Programlama
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Benim 1-2 Sorum var sizce domainin uzun olması ve domain uzantısının .in .biz gibi olması deo açısından olumsuz etkilenirmi? Ancak domain tam aranan keyword kelimedir.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Haklısın ben farklı bir şekilde yazdım. Bana göre yanlış olan bir fikir başka birine göre doğru olabilir. Hele ki seo gibi bir alanda kesin bir şey yoktur. Sadece tahminler vardır. Bu tür küçük şeyler için birbirimize kırmaya gerek yok.

Doğrudur, buna bir sözüm yok benim. Diyorum ki eleştir eleştir de senin gibi ironi yapsın direk suçlamayı la havle diye alayın dibine vurursa o alaya müdehale ederim. Katılmadığınızı birçok şeye hadi be olur mu öyle şey diyeceklerini ben başından beri biliyordum zaten, ama bu saldırı dilini bilmiyordum. Zerre kadar ilgili olsalar yine kabul. Ya el insaf bir sorun abi nasıl öğrendin sen bunuı, nasıl oluyor bu diye özelden at, ben şunu biliyorum sen ne biliyorsun diye sor öğrenmeye çalış azıcık, zerre kadar umrunda değilki bilgi anca klavyeden o olmaz bu olmaz, yahu olur oluyor yıllardır diyorumki olur mu öyle şey diyen olursa mesaj atsın örnekleyelim. Attı mı? Yok. Anca olmaz:) Hepimiz tersimizden kalktık bu gün sanırım.
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arada olur böyle şeyler yine konumuza dönelim.

Bir sitem var yazdığım her yazı indexleniyor ama arama sonuçlarında çıkmıyor? Hiç çıkmıyor :) Yıllarca beklesem de çıkmayacak gibi. Bu sorunu yaşayan kişiler de olmuş internette araştırdım bir çözüm bulamadım. Sitede hiçbir seo çalışması da yapılmadı. Kendi halinde ilerleyen bir siteydi. Birden böyle bir sorun oldu. Ben de çok kızdım. Siteyi kapatacam :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

1nfazc1 adlı üyeden alıntı

Benim 1-2 Sorum var sizce domainin uzun olması ve domain uzantısının .in .biz gibi olması seo açısından olumsuz etkilenirmi? Ancak domain tam aranan keyword kelimedir.

Domainin uzun olması : Ekibin varsa, reklam gücün varsa, maskotun ve domain adının bir esprisi varsa, (örneğin. derdinisoyledermanolayim.com) sorun yaratmaz.

Ama ilgili olman gerekiyor. Üstteki maddeler yok ise, kısa almaya bak.

Domain uzantısı : Yayın politikana göre değişir. Yurtdışı odaklı isen uzantı farkeder. .tr uzantılı domain almamalısın. Hayır sadece Türkiye diyorsan, .tr uzantılı almalısın. Bu değil, bu hiç değil daha başka birşey istiyorum deyip, hem Türkiye hem yurtdışı yardırsın gitsin diyorsan, .com, .net gibi evrensel uzantılar almalısın.

Seo açısından etkisi: Yukarıda anlattıklarım konusunda etkisi olur. .com.tr alıp ingiltereyi hedeflersen. Aranan hedef kelime domain ile bire bir uyuşuyor ise, bu ayrıca yarar sağlar sana. Almanda fayda olur.

Ek Olarak:

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Arada olur böyle şeyler yine konumuza dönelim.

Bir sitem var yazdığım her yazı indexleniyor ama arama sonuçlarında çıkmıyor? Hiç çıkmıyor :) Yıllarca beklesem de çıkmayacak gibi. Bu sorunu yaşayan kişiler de olmuş internette araştırdım bir çözüm bulamadım. Sitede hiçbir seo çalışması da yapılmadı. Kendi halinde ilerleyen bir siteydi. Birden böyle bir sorun oldu. Ben de çok kızdım. Siteyi kapatacam :)

Yani diyorsunki, altın kapılarımız kan oldu tay fuuunnn:)

Elidor sitelerden bahsediyorsun sanırım. Bunun birçok sebebi olabilir, çoğu kişi bir web sitesi açar, ama sanki hiç el değmemiş gibi yıllarca ilk günkü tazeliğini korur.

Web sitelerinizde seo çalışması zorunlu değildir, google her durumda sizi indexler, seonun asıl amacı, istenilen kelimelerle o domaini google gözünde ilişkilendirmek. Yani seo çalışması yapmadınız ve böyle oldu demek yanlış olur. Fakat sitenin adresini bana iletebilirseniz, sorunun ne olduğunu ve o sitenin nasıl google ile kanka olabileceğini net olarak söyleyebilirim. Kapatmanıza gerek yok, alırken iyiydi aşkınız buraya kadar mı?:) Adresi atarsanız site için bir yol haritası çizeriz beraber.

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Yesinler:) ....Kırk yılda bir bilgi verelim dedim burnumdan getirme. Eminimki benim burada yazdıklarımın yarısını ilk kez okuyorsun. Ama takma adın ne hikmetse "seo makale"! Burada bilmeyen insanlar var, destek almaya parası yetmeyen insanlar var. Ben hepsine kardeşim demişim zaman ayırmışımda zeytin dalının neresi battı sana şimdi? ...

Bu memlekette en iyi becerdiğimiz bir şey eleştirmek, eleştirme işimizin çoğu da karalama şeklindedir. Rekabet ettiğimiz alanda bizden iyi veya hızlı adım atan birilerini görünce hoşlanmayız, kıskanırız. Keşke imrenip daha iyisini yapmak için içimizdeki rekabet ateşini alevlese de daha iyi işler yapmak için motivasyon bulsak!

SEO konusunda Türkçe ne kaynak araştırsam hepsi birbirine benzer ve çoğu da legal olmayan, tipik kişiliğimizi (Google'ı kandırmaya yönelik) ele veren öneriler.

Oysa alanında öncü, yğksek PR ve hit değerlerine sahip sitelerin newsleteter aboneliğiyle gelen bilgilere bakınca arada dağlar kadar fark var. Adamlar içeriği nasıl daha kaliteli ve özgünleşitireceğinize, kurgulara ve dolayısı ile kalıcı ve doğal SEO'ya odaklanmışlar.

Backlink almak için yazılan yorumlarda bile adamlar tembellik etmemiş, yorum değil sanki makale yazımış.

Biz de burada birileri birilerine yardımcı olmaya görsün hemen araya girip ortalığı bulandıryoruz, sebebp kavgacı kişiliğimiz. Pratikler ve teknikler farklı olabilir. sonuçta SEO matematik gibi kesin işlemiyor. Burada eğer zıt veya karşı fikirler varsa bunlar, ben şunu yaptım, sen bunu yaptın şeklinde değil de fikirleri ortaya sunarak yapılmalı.

Bunu zaen beceremiyoruz, bari herkes kendi başlığında kalsın. tartışma başlıkları zaten var, burası bilgilenme başlığı.

Sen veya sen haklısın durumu değil anlatmak istediğim. Bilgi kirliliği yapmayalım.

Amet Bey'e emeği ve katkıları için teşekkür ediyorum. Saati bile 100lerce dolar olan bir iş için burada uzun uzun açıklamalarda bulunuyor. Bu taktire değer başlıbaşına.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al