wmaraci reklam

Kişisel Blog Açmak İstiyorum Ama..

33 Mesajlar 8.812 Okunma
smmexpress

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

demreli adlı üyeden alıntı

isimsoyisim.com.tr al yaz kafana göre imzamdaki siteye bakabilirsin öyle yazıyoruz :)

Hocam almasını bende biliyorum ama acemi olduğum için bir şey yapamıyorum :)

wmaraci
reklam

shisha shisha Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yerden başlamadan acemilikten kurtulamazsın. Güzel bi domain düşün harekete geç.

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
İşte hocam ücretsiz domain'lerle başladım şimdi. Öğrendikçe, çevremi genişlettikçe bu işi geliştireceğim. Sonrasında kendi adımda güzel domain alacağım. com.tr çok hoş geldi. Kesin ondan yaparım ileride :)

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Bunu tamamen kendin bulman zor değil, yani içeriğin nasıl olacağına dair sınırları çizmek tamamen senin elinde.

Sen hangi tür portal ve blog sitelerinde daha çok vakit geçiriyorsun, yani hangi türden içerikler seni sitede daha çok tutuyorsa (yeteneklerini ve becerilerini de değerlendirip) o yönde içerikler oluşturabilirsin.

Burada şunu öneririm ki, eğer kişisel ve web günlüğü tarzında takılacaksan, keskin bir kategori belirleme. İnsanlar seni samimiliğinden ve hayata bakış açından ötürü takip edebilirler. Ama bir kategoriye odaklı olarak başlarsan da, çizgilerini ilk yazını yazmadan önce belirlemelisin, sonraları sıkıntıya düşmemek için.

Kişisel blogta reklam olur mu, olmaz mı veyahut ben en başlarda reklam düşünmüyordum koysam etik olur mu falan muhabbeti tamamen senin elinde ve bu kimseyi ilgilendirmez diye düşünüyorum. :)

Ev senin, araba senin, istediğin zaman gir, çık, gez, dolaş, boz değiştir. :)

İyi bloglamalar.
KaanGundovan Tufan59

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

Metin adlı üyeden alıntı

Bunu tamamen kendin bulman zor değil, yani içeriğin nasıl olacağına dair sınırları çizmek tamamen senin elinde.

Sen hangi tür portal ve blog sitelerinde daha çok vakit geçiriyorsun, yani hangi türden içerikler seni sitede daha çok tutuyorsa (yeteneklerini ve becerilerini de değerlendirip) o yönde içerikler oluşturabilirsin.

Burada şunu öneririm ki, eğer kişisel ve web günlüğü tarzında takılacaksan, keskin bir kategori belirleme. İnsanlar seni samimiliğinden ve hayata bakış açından ötürü takip edebilirler. Ama bir kategoriye odaklı olarak başlarsan da, çizgilerini ilk yazını yazmadan önce belirlemelisin, sonraları sıkıntıya düşmemek için.

Kişisel blogta reklam olur mu, olmaz mı veyahut ben en başlarda reklam düşünmüyordum koysam etik olur mu falan muhabbeti tamamen senin elinde ve bu kimseyi ilgilendirmez diye düşünüyorum. :)

Ev senin, araba senin, istediğin zaman gir, çık, gez, dolaş, boz değiştir. :)

İyi bloglamalar.

Yorumunuz için çok teşekkürler mod'um. Kodlama, programlama ve grafik yönünden bu işe merakım çok. Çektiğim dersleri yayınlayabileceğim bir blog düşünüyorum. İnsanlara boş şeyler göstermekten çok bildiğim bilgileri öğretmek istiyorum. Peki bu süre ile ilgili sorunlar var. Mesela "Uzun zamandır yoktum" gibi makaleler çok açılıyor. Ortalama bir yazıyı kaç günde bir paylaşmalıyım ? Böyle bir standartlık var mı ?

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Kardesim sen bir tane domain al kendine 10-15 lira zaten ben sana host saglarım wp kurarız kendini onda geliştir blogger v.s ugrasma.Ayrıca sana tavsiyem sudur ki bugün istemezsin ama siten bin iki binhit gördümü canın para kazanmak ister kişisel blogtan da adsense alsan bile günlük bir iki doların üstüne cıkman zor.O yüzden sana tavsiyem büyük oyna.Napayım dersen sen ac bir oyun sitesi hatta ben acayım sen yönet :) Ama hostun benden istediğin olursa gel.

Hocam bir dur adam işini görsün.Kararsız olsa direk aklını çeliceksin :) Büyük falan oynamasın dediği gibi bildiklerini paylaşsın.

Kaan diğer arkadaşların da dediği gibi bir konu üzerinde yoğunlaş.Sitene hit gelmesi için insanların ilgisini çekebileceği örneğin şu zamanda sosyal medya yani twitter, facebook gibi sitelere destek vb. şeyler yazabilirsin.Tabi ilgi alanına göre yap.Bende böyle konuşuyorum ama daha 2 hafta önceye bende böyle bir başlık açmıştım.Ordan gelen tavsiyeleri uyguluyorum.

Kesinlikle ama kesinlikle ayran gönüllü olma.Ben öyle birisiyim açıkçası.Ondan çok kaybettim.Blog konusunda kendini geliştir.Zaten para sıkıntın da yokmuş.

Blogger kullanman senin tecrübe kazanman için faydalı olabilir.Benim blogger'da tek sıkıntım kategorileri ayırma işini sevmiyorum.Onun dışında tam kişisel blogcuların adresi ki benimde kişisel blogum blogger altyapılı.

Sosyal medyada kendi adreslerinden açtığın başlıkları paylaşabilirsin.Zaten en önemli şeyin belli kategoride yazı yazmaktan geçtiği aşikar.Günde 2-3 başlık yaz o seni götürür.Hatta fazla bile.

www.stratejiksozluk.com

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

arslankerim adlı üyeden alıntı

Hocam bir dur adam işini görsün.Kararsız olsa direk aklını çeliceksin :) Büyük falan oynamasın dediği gibi bildiklerini paylaşsın.

Kaan diğer arkadaşların da dediği gibi bir konu üzerinde yoğunlaş.Sitene hit gelmesi için insanların ilgisini çekebileceği örneğin şu zamanda sosyal medya yani twitter, facebook gibi sitelere destek vb. şeyler yazabilirsin.Tabi ilgi alanına göre yap.Bende böyle konuşuyorum ama daha 2 hafta önceye bende böyle bir başlık açmıştım.Ordan gelen tavsiyeleri uyguluyorum.

Kesinlikle ama kesinlikle ayran gönüllü olma.Ben öyle birisiyim açıkçası.Ondan çok kaybettim.Blog konusunda kendini geliştir.Zaten para sıkıntın da yokmuş.

Blogger kullanman senin tecrübe kazanman için faydalı olabilir.Benim blogger'da tek sıkıntım kategorileri ayırma işini sevmiyorum.Onun dışında tam kişisel blogcuların adresi ki benimde kişisel blogum blogger altyapılı.

Sosyal medyada kendi adreslerinden açtığın başlıkları paylaşabilirsin.Zaten en önemli şeyin belli kategoride yazı yazmaktan geçtiği aşikar.Günde 2-3 başlık yaz o seni götürür.Hatta fazla bile.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ayran gönüllü derken o kısmı anlayamadım :)

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Ben başlık açtığımda bana bu sıfatı layık gördüler.Hani ben bir site kuruyorum o adam olmadan başka bir projeye atlıyorum vs Gerçekten bundan kaybettiğimi anladım ve daha düzenliyim artık.Tavsiyeleri hayatıma uyguladım.Özetle bu :)

www.stratejiksozluk.com

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

arslankerim adlı üyeden alıntı

Ben başlık açtığımda bana bu sıfatı layık gördüler.Hani ben bir site kuruyorum o adam olmadan başka bir projeye atlıyorum vs Gerçekten bundan kaybettiğimi anladım ve daha düzenliyim artık.Tavsiyeleri hayatıma uyguladım.Özetle bu :)

Anladım şimdi. Teşekkür ederim. :)

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam kesinlikle wordpress öneririm . Bİldiğim kadarıyla wordpress.com 'dan ücretsiz de alınabiliyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al