wmaraci reklam
lidertakipci

Sgk borcu -> 18 Yaşını doldurmuş olanlar baksın

64 Mesajlar 14.042 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nightmare39 Nightmare39 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 17 / 22
  • Ticaret 11, (%100)
Kişi kaydı bulunamadı yazıyorsa borcunuz yok demektir :)

Kişisel Web Blogum || http://www.sezeraytac.com
wmaraci
reklam

Kin Kin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 5 / 39
  • Ticaret 1, (%0)
Kişi kaydı bulunamadı. dedi :d

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Konuya ufak bir açıklama getireyim, Bu siteden almış olduğunuz tutar sizin zorunlu Aile sigortası için ödemeniz gerekiyor olan tutar. Haberlerde bağrıldığı gibi başvurularınızı yapmış olduğunuzu farz edersem hepinizin eline bir tebligah ulaşması ve bunun üzerinde tutarın yer alıyor olması her ayda yatırılıyor olması gerekiyordu. E ama ben öğrenciyim diyorsanız, bende öğrenciyim SGK bana da tebligah gönderince öğrenci belgemi alıp gidip bir dilekçe form doldurdum o andan itibaren de Babamın sigortası üzerinden faydalanmaya başladım, bu yüzden üzerime olan borçlar silindi tabi. Diğer kişi kaydı bulunamadı diyen arkadaşlar sevinmesinler çünkü sitenin verdiği gerçek ibare bu şekilde değil, ben şuanda sorgulama yaptığımda Ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır. şeklinde bir ibare ile karşılaşıyorum. Büyük ihtimalle onlar genel sağlık sigortası için ilgili evrakları zamanında devlete bildirmediler. buda zorunlu olduğu için cezası var diye anımsıyorum umarım ufakta olsa bir bilgilendirme olmuştur.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Devlet artık nereden para alacağını şaşırdı :)

wmaraci
wmaraci

nuti nuti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 216 / 84
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar 1500tl gibi borcum çıktı. Bugün sgk'ya gittim ve öğrenci belgesi verdim ve tüm borcumu sildiler. Bilginiz olsun....

alperenkarip alperenkarip Merhaba (: Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web programlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır diyor.

Kısa sözler , Sesli şiirler, Şiirler

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
devlet bize bakacağına biz devlete bakıyoruz, maaş veriyoruz. hiç kullanmadığım, önünden bile geçmediğim hastane hizmetine zorla para ödemek zorunda bırakılıyorum. komünist rejim gibi. hemde işsiz olduğum halde. ben bu parayı her ay ödemeye kalksam boğazımdan kesmem gerekir. bunu yaparsamda elbet bir gün sağlığımdanda olurum. bakalım ne zaman bitecek bu saçmalık.

bonafide bonafide WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 604
  • Beğeniler 8 / 116
  • Ticaret 22, (%100)
Öğrenci olmayıp herhangi bir sosyal güvenceye sahip değil iseniz, başınıza gelen kaza, yaralanma vs gibi durumlarda operasyon ve bakım ücretleri binlerce lirayı bulmaktadır. Her ay ailenizin ortak gelirine göre ödeyeceğiniz cüzzi bir miktar ile sosyal güvence altına alınmış oluyorsunuz. Kimse diyemez ki benim başıma bir olay gelemez, hastalanamam, yaralanamam. Bu uygulamayı kötüleyen veya kötülemeye çalışanları hala anlamış değilim.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

WNLServers WNLServers SOFTLAYER-OVH-REDSTATION Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Bilişim Firması Sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bu olaya ben belediyeye gidip kayıt olmuştum borcum da yok, zaten firmam olduğu için de şu an bağkur 4B kapsamında her ay 400TL'ye yakın prim ödüyorum. Borcu olanlara kolay gelsin.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
İşlemleri sırasıyla anlatıyorum.

Önce bağlı olduğunuz kaymakamlığa giderek nüfus il müdürlüğünden vukuatlı nüfus kaydı çıkartıyorsunuz. (ücretsizdir)
Daha sonra aynı bina içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma'ya giderek kimliğinizi ve vukuatlı nüfus kaydını veriyorsunuz.
Daha sonra size bir kaç evrak vererek doldurmanız ve bağlı olduğunuz belediyeden adınıza ve aynı hanede yaşayan kişilerin tapu kayıtlarına dair evrak isteniyor. Evde yaşayan bireylerinde imzalayacağı kağıdı imzalattıktan sonra tapu kaydı gösterir belge ile tekrar kaymakamlıkta yer alan sosyal yardımlaşmaya bu evrakları teslim ediyorsunuz. 15-20 gün içerisinde sizi araştırıyorlar, evinize gelip böyle bir inceliyorlar sonra geliriniz tespit ediliyor ve her ay en üst tutarda kesilen borçtan kurtuluyorsunuz. Geçmişe dönük olarak çalışmadığınız ve kazancınızın olmadığı vs özel durumlar ile netleştirilebilirse borcun silinmesi dahi mümkün olabiliyormuş.

Ben bunları yaptım, şimdi eve bekliyorum bakalım neler olacak. Borcu da sildirebilirsem ne mutlu. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al