wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 149.882 Okunma
wmaraci reklam

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Öncelikle bu kısmı düzenleyin

islami soru,dini sorular,islami soru cevap

Anahtar kelimenize de yer verin.

Anahtar kelimenizle bir kategori açın.

İçeriklerinizi numaralandırın. Örn. İslami sorular 1, islami sorular 2 gibi

Tanıtım yazısı almanızda fayda var.

Linklerinizi "muse" etiketi ile alın.

Bunları yaptıktan sonra tekrar bir üst seviye için inceleriz siteyi

Ahmet Hocam pm attım bir bakarmısınız acaba.

boş çuval dik durmaz
wmaraci
reklam

sedat34 sedat34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 4, (%100)

Öncelikle bu kısmı düzenleyin

islami soru,dini sorular,islami soru cevap

Anahtar kelimenize de yer verin.

Anahtar kelimenizle bir kategori açın.

İçeriklerinizi numaralandırın. Örn. İslami sorular 1, islami sorular 2 gibi

Tanıtım yazısı almanızda fayda var.

Linklerinizi "muse" etiketi ile alın.

Bunları yaptıktan sonra tekrar bir üst seviye için inceleriz siteyi

hocam ustteki kodlar nerede site içerisinide bulamadım,linklere muse etiketi nedir?

itina ile makale yazılır

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

tsunami adlı üyeden alıntı

anladım hocam. sitenin yaşı 2 civarında. eski tasarımına çok önem vermemiştim ve eksik sayfalarla bırakmıştım. 404 hatası vardı. şu anda bazı sayfalar hala eksık ama tamamlanacak 2-3 gune kadar. eskı sayfalara örnegın haliyikama.html iken yeni kullandığım sitede hali-yikama.html şeklinde içerik tabiki değişti. sitemin adresini msj olarak size atıyorum. inceleme vaktiniz olursa eksıklıklerını fazlalıklarını bildirebilirseniz çok sevinirim.

Anahtar kelimeler için açtığınız footer linkleri içeriğinde 1000 karaktere (Boşluklar dahil) en fazla 3 vurgulama yapmalısınız. Elbette bir içerikte 10 tane de olur, fakat buradaki kasıt genel. Genel ortalamanızda 1000 karakter başına düşen vurgulama sayısı 3 olmalı. Sizde daha fazla var. Dolayısı ile arama motorları için yaptığınız anlaşılıyor. İki türü vardır bunun,

1-Arama motorları için yapılanlar
2-Yapılması gerekenler

Arama motorları için yapılanlar : sitemap, robots.txt dosyaları, metalar
Yapılması gerekenler : Kaliteli içerik

Siz içeriği arama motorlarına göre dizayn etmişsiniz. Arama motorları sadece temelde istediklerimi yap gerisini bana bırak der. Bana özel birşey YAPMA! Bu yüzden kaliteli, ama olabildiğine doğal bir site olması için çalışmalısınız.

Default resimlerin ya adını değiştirin, ya herhangi konuya vakıf bir resim ekleyin. (960 px - 360 px'ler)

İletişim kısmı mail adresinizde google;

webmaster@domain.uzantı
admin@domain.uzantı
info@domain.uzantı gibi adresleri okuyabiliyor. Bu yüzden bunlardan birini ayrıca iletişim kısmına ekleyin.

Ürün hizmet satışı yapan sitelerde ayrıca kullanıcı sözleşmesi olmak zorunda. Sitenize kullanıcı sözleşmesi ekleyin.

Google arama sonuçlarında yerel aramaları baz almaya başlıyor. Bu yüzden hangi illerde çıkmak istiyorsanız o ilin alan kodunu sitenizde bulundurun.

Siteniz henüz otorite konumunda değil, bu yüzden robots.txt dosyası oluşturun.

Siteniz için ücretsiz backlinkler alın. (Profil backlink hariç)

Anasayfada kullandığınız slider'i kaldırın. O slider çok fazla yoruyor sistemi, ayrıca Türkiye'ye hitap eden kıstaslara sahip değil.

Çıkmanız muhtemel olmayan kelimeleri linklendirmeyin. Genel iç link gücünüz bölünüyor. Bu yüzden muhtemel kelimelere iç linkleme yapmalısınız. Örneğin sitenizde banka kelimesi geçiyor ve link verdiniz belki çıkarım diye. Bu kelimeye 4 yerde link verdiğinizi düşünelim. 6 yerde de halı yıkama kelimesine link verdiniz. Buna göre;

10/10=1
10-6=4
10-4=6

Halı yıkama kelimesi gücü 6
Banka kelimesi gücü 4

Banka kelimesi gücü 10 bile olsaydı şu durumda bu kelimede 1. olamazdınız.
Ama halı yıkama kelimesindeki gücünüz 6 değilde 10 olsaydı kayda değer bir sıramala alırdınız. Gereksiz kelimelere iç link vererek asıl ana kelimenizin gücünü aşağı çekersiniz. Bu yüzden Çıkmanız muhtemel olmayan kelimelere iç link vermemeye özen gösterin

İç postların devamını kullanıcıya sunmanız gerekir. Buraya tıklayınca ne olacağını kullanıcının bilmesi gerekir. Ve google her dili tam anlamı ile ya çözememiş ve algoritmasına ekleyememiş, yada eklemek istemiyor veya algoritmayı yavaşlatmak istemiyor bilemiyorum ama sonuç itibari ile özet postlarda devamını gör diyemezsiniz otorite site değilseniz. Defaulttur ve devamını oku yazmanız gerekir. Buradaki devamını kelimesinin herhangi bir işlevi yoktur. Önemli olan "oku" kelimesi var mı yok mu? buna bakar, bilhassa yeni sitelerde. Bu yüzden bu kısmı "devamını gör" değilde, "devamını oku" şeklinde değiştirmenizi öneriyorum.

Bu aşamalardan sonra tekrar sitenizi inceleyebiliriz hatırlatırsanız
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

uysaL uysaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 161
  • Beğeniler 12 / 18
  • Ticaret 3, (%100)
imzamdaki siteyi inceleyebilir misiniz?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Bipixel adlı üyeden alıntı

Pagerank 5 İngilizce bir sitem var hocam. Bu siteden link veyahut tanıtım yazısı satsam siteye zarar vermiş olur muyum ? Ve kaça satabilirim sizce Pagerank 5 sitenin tanıtım yazısı ile linkini :).

Şöyle izah edeyim, ben sitem için sizden tanıtım yazısı almak istese idim ne yapardım? Kaç para verirdim? Bu şekilde olaya bakarsak. Tanıtım yazıları iki türlüdür.

1-Marka çalışması için
2-Backlink için

Marka Çalışması : Eğer ben sadece marka çalışmasını hedeflese idim, sitenizin pr değerine, alexa değerine bakardım. Çünkü benim için önemli olan markada 2 amaç vardır.

a) Çok fazla kişinin haberdar olmasını sağlamak
b) Beni referans gösterecek sitenin güvenilir olması

Bu iki kıstası sizde yakalarsam, size vereceğim ücret, pr ile eş orantılı değil, hitinizle eş orantılı olacaktır. Pr değeriniz iyi, alexa değeriniz de iyi diyelim. Bu aşamadan sonra, sitenizin gerçek hit rakamlarını size sorardım (elbette sözünüze bakarak değil sunduğunuz gerçek ispatlı verilere bakarak). Bu rakam beni tatmin etti ise, x bir ücrette anlaşır ve tanıtım için iş yapmış olurduk.

Backlink için : Eğer sadece backlink alma hedefinde olsa idim, siteniz için 4 kıstasa bakardım.

1-Pr değeri
2-Sitenizdeki dış link sayısı
3-Sitenizin gelecek güvenilirliği
4-Tanıtım yazısının nerede olacağı

1-Pr değeri : Pr değeriniz 5, güzel bir değer
2-Sitenizdeki dış link sayısı : Sitenizde hiç dış link yok ise çok iyi;

1 tane var ise, çok iyi
2 tane var ise, çok iyi
3 tane var ise, iyi
4 tane var ise, iyi
5 tane var ise, orta
ve dahası kötüye doğru gider

3-Sitenizin gelecek güvenilirliği : Tanıtım yazılarında backlink hedefinde olanların amacı kalıcı backlink almaktır. Tanıtım yazısı kalıcı olmalıdır. Burada sizin ben bu yazıyı kaldırmam demenizin de bir etkisi yoktur. site batarsa kapanabilir, doğal olarak tanıtım yazısı da yok olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak domain yaşınıza, gidişatınıza bakmam gerekir. 2 ay sonra siteyi satabilirsiniz. Ben para verirken ömürlük istemiştim ama:)

4-Tanıtım yazısının nerede olacağı : Tanıtım yazıları içerik gibi girilir. Sonrasında kısa sürede yeni içerikler oluştuğundan geriler, geriler ve arşive yol alır. Bu sayede anasayfada fazla kalamadığından o yazı url si bir pr değeri almaz. Yani sizin siteniz isterse 10 olsun. -1 pr değerindedir o tanıtım yazısı. Wikiden bedava sayfa açıp link bassak aynıdır. Çünkü wikinin pr değeri 5'den fazladır:)
Eğer ana sayfada en azından 1 pr güncelleme aralığı zamanında kalacak ise yine veririm. Ama eğer ben yazıyı girerim sonra yeni içerikler girip anasayfadanda itelerim kimse görmesin de sitenin genel gidişatı bozulmasın dersen pr 5 bir siteye vereceğim tanıtım yazısı ücreti 5 TL dir. Onu da 2 kere düşünürüm:)

Sonuç olarak : Tanıtım yazıları 1 yıl gibi uzun vadede alınacak ise o link kalacak ve garanti ise, pr 5 sitenin ücreti en fazla 5 Tl dir.

Link satışı yapılacak ise, pr 5 sitenin ücreti;

Tek çıkış ise. aylık 500 tl
2. dış bağlantı ise, aylık 300 tl
3. dış bağlantı ise, 150 tl
4. dış bağlantı ise, 75 tl
5. dış bağlantı ise 50 tl
6. dış bağlantı ise, 25 tl
sonrası çöp.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. a kişisi tek dış bağlantı için 500 tl ödedi. Sonra b kişisi geldi, ücreti 300 tl idi. Ödedi. Ama 1. kişi, 500 tl'yi tek çıkış bende diye ödemişti:) a kişinin hakkı yenmiş oldu. Bu gibi durumlarda a kişisinin ödediği ücreti aldığınızdan ya 300 tl sini alıp 200 tl sini iade edeceksiniz ben 2. bir link aldım diyerek. Yada a kişisinin 30 günlük kalma süresini uzatacaksınız ki, hak yerini bulsun.

Biraz karışık gelebilir size ama şunu anlamanız gerekiyor. Pr sayısı tek baz alınan etken değil link satışları için. Örneğin pr 5 iki site var. İkisindende tek dış çıkış alacaksınız ve hangisini seçerdiniz? Neye bakardınız? Elbette bu pr 5 sitelerin geçmişine. Yani a sitesi son 2 aydır pr 5, b sitesi 2 yıldır pr 5 ise, a sitesine göre b sitesinin trustrank değeri daha yüksek olacaktır. A sitesi 1 yıldır, b sitesi 5 yıldır ise?

Elbette a sitesinin değeri daha yüksek olacaktır. İlk seçenekte a sitesi 2 aydır pr 5 olduğundan henüz ilk güncellesi olduğunu anlıyoruz. Ama ikinci seçenekte a sitesi 1 yıldır pr 5 olduğundan 3 güncelleme geçirdiğini anlıyoruz. Evet b sitesi buna göre 5 katı güncelleme geçirdi, fakat a sitesi 3 güncellemedir, ki -1 den başlar (ilk site açılışı) değerler, b sitesi bunun 3 katı yani 15 güncellemedir pr 5 olduğundan, yükseliş ivmesinde a sitesi daha gelecek vaad ediyordur.

Aslında işlemler biraz daha karmaşık ama anlamanıza biraz daha nedir mantığı öğrenmenize olanak sağlamak için bu derece anlatmaya çalıştım.

Ana fikir : Link alımlarında pr sadece etkendir herşey değildir. Sitenin kendisi kalitesi hiti geçmişi geleceği çok önemlidir. Pr 5 sitem var deyince bir rakam verilemez. pr 5 siteniz vardır 20 kişiye link satmışsınızdır, ücreti farklı olur. Kimseye vermemişsinizdir ücreti farklı olur. Sitenizi bilmediğimden bu konu bazında genel bir açıklama bu konu ile ilgili.
TechnicaL maxmajestic burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

sabrican sabrican WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad s** g**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba bende ki sorun biraz farklı siteme gelen ziyaretçiler hep yandex den eğer oranlarsak %80 yandex %20 google ortalama ziyaretçi 400-500 tekil bu neden olabilir farklı algoritmalar mı kullanıyorlar ve google daki index sayım yandex'in 5 katı

teşekkürler

https://www.turkmarkatescil.com

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

uysaL adlı üyeden alıntı

imzamdaki siteyi inceleyebilir misiniz?

Dolphine geçin. O sistem çok ama çok fazla sorunlu bir sistem. Belli bir online sayısına ulaştığınızda hatalar size çok zarar verecektir. Cpu oranı yükselecek, hele ki botlar varsa aktifse, ki hiç önermiyorum:) daha fazla problem çıkmaya başlayacaktır. Gayet net bile davalık oldu bu yüzden. Kandırmaya yönelik girişimler artık suç kapsamında sanal bile olsa. siz yapmaya bilirsiniz. ama olmadığını ispatlamak zor olur, çünkü o sistemlerin hazır botları mevcuttur. Kullanmadım ki diyemezsiniz bir noktada. Aynı sektörde isterseniz başka rahatlatıcı ve güvenli sistemlere bakalım yolun başında iken. Yok kesinlikle bu olsun diyorsanız tamam ona göre bir inceleme yine yaparım. Ama şunu bilin ki, şu anki sistem size maddi bir şey getirmeyecek (Eğer bot gibi illegal işlemlerle üye çekme amacınız yok ise)

Ek Olarak:

sabrican adlı üyeden alıntı

merhaba bende ki sorun biraz farklı siteme gelen ziyaretçiler hep yandex den eğer oranlarsak %80 yandex %20 google ortalama ziyaretçi 400-500 tekil bu neden olabilir farklı algoritmalar mı kullanıyorlar ve google daki index sayım yandex'in 5 katı

teşekkürler

İndex sayınız isterse 1 trilyon olsun bunun direkt bir önemi yok. İndex sayını google veritabanındaki kayıt sayınızdır. Ama bu kayıtların hangilerinin ilk sırada gösterileceği başka algoritmalara bakar.

Yandex ve Google farklı algoritmalar kullanıyor. Yandex title anahtar kelimeler etiketler ve yöresellikle ilgilenirken, google daha karmaşık bir düzeneğe sahip, yandex de olanların yanı sıra pr değerleri, sayfada kalma oranı tıklama oranı, kaç gösterimde kaç kere tercih edildiği gibi daha fazla etkene bakıyor. Yandex Türkiye ile bu konuda ilk zamanlar görüşmüştük. Bu algoritmanın yetersiz oluşu konusunda. Yandex 300 çalışanlı bir firma tarafından yapıldı. Yandex.ru yani. Ben onlara bu konuyu sordum. Sizin mühendisleriniz yok mu? Nasıl oluyorda bir başka web ajansına site yaptırırsınız diyerek. Bana verilen cevap : O zamanlarda imkanımız yoktu.

Anlıyorum ama yıllar geçti aradan neden değiştirmediniz dediğimde sistem tuttu dediler. Sistemi kuran firmaya baksan alexa 143 binlerde. Yandex henüz sıralama algoritmasını tamamlayamadı kısaca. (Harita vs den bahsetmiyorum arama sonuçlarını baz alıyorum) Hal böyle olunca yandex de gel gitler yaşanabiliyor. Yandex de 1. olmak google arama motorundan daha kolay. Siteniz neden böyle bir durum yaşadı konusuna gelince, yöresel algoritmaya takılmış olabilir, veya tag etiket gibi belirteçlerinizi kaliteli ve yerinde girmiş olabilirsiniz. Benim tavsiyem bu tür belirteçleri aynen olduğu gibi bırakıp içerik kalitesine gaz vererek yandex i kaybetmeden ayrıca google arama motorunda da yükselmeniz.
maxmajestic sabrican

kişi bu mesajı beğendi.

tsunami tsunami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci web master
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

Anahtar kelimeler için açtığınız footer linkleri içeriğinde 1000 karaktere (Boşluklar dahil) en fazla 3 vurgulama yapmalısınız. Elbette bir içerikte 10 tane de olur, fakat buradaki kasıt genel. Genel ortalamanızda 1000 karakter başına düşen vurgulama sayısı 3 olmalı. Sizde daha fazla var. Dolayısı ile arama motorları için yaptığınız anlaşılıyor. İki türü vardır bunun,

1-Arama motorları için yapılanlar
2-Yapılması gerekenler

Arama motorları için yapılanlar : sitemap, robots.txt dosyaları, metalar
Yapılması gerekenler : Kaliteli içerik

Siz içeriği arama motorlarına göre dizayn etmişsiniz. Arama motorları sadece temelde istediklerimi yap gerisini bana bırak der. Bana özel birşey YAPMA! Bu yüzden kaliteli, ama olabildiğine doğal bir site olması için çalışmalısınız.

Default resimlerin ya adını değiştirin, ya herhangi konuya vakıf bir resim ekleyin. (960 px - 360 px'ler)

İletişim kısmı mail adresinizde google;

webmaster@domain.uzantı
admin@domain.uzantı
info@domain.uzantı gibi adresleri okuyabiliyor. Bu yüzden bunlardan birini ayrıca iletişim kısmına ekleyin.

Ürün hizmet satışı yapan sitelerde ayrıca kullanıcı sözleşmesi olmak zorunda. Sitenize kullanıcı sözleşmesi ekleyin.

Google arama sonuçlarında yerel aramaları baz almaya başlıyor. Bu yüzden hangi illerde çıkmak istiyorsanız o ilin alan kodunu sitenizde bulundurun.

Siteniz henüz otorite konumunda değil, bu yüzden robots.txt dosyası oluşturun.

Siteniz için ücretsiz backlinkler alın. (Profil backlink hariç)

Anasayfada kullandığınız slider'i kaldırın. O slider çok fazla yoruyor sistemi, ayrıca Türkiye'ye hitap eden kıstaslara sahip değil.

Çıkmanız muhtemel olmayan kelimeleri linklendirmeyin. Genel iç link gücünüz bölünüyor. Bu yüzden muhtemel kelimelere iç linkleme yapmalısınız. Örneğin sitenizde banka kelimesi geçiyor ve link verdiniz belki çıkarım diye. Bu kelimeye 4 yerde link verdiğinizi düşünelim. 6 yerde de halı yıkama kelimesine link verdiniz. Buna göre;

10/10=1
10-6=4
10-4=6

Halı yıkama kelimesi gücü 6
Banka kelimesi gücü 4

Banka kelimesi gücü 10 bile olsaydı şu durumda bu kelimede 1. olamazdınız.
Ama halı yıkama kelimesindeki gücünüz 6 değilde 10 olsaydı kayda değer bir sıramala alırdınız. Gereksiz kelimelere iç link vererek asıl ana kelimenizin gücünü aşağı çekersiniz. Bu yüzden Çıkmanız muhtemel olmayan kelimelere iç link vermemeye özen gösterin

İç postların devamını kullanıcıya sunmanız gerekir. Buraya tıklayınca ne olacağını kullanıcının bilmesi gerekir. Ve google her dili tam anlamı ile ya çözememiş ve algoritmasına ekleyememiş, yada eklemek istemiyor veya algoritmayı yavaşlatmak istemiyor bilemiyorum ama sonuç itibari ile özet postlarda devamını gör diyemezsiniz otorite site değilseniz. Defaulttur ve devamını oku yazmanız gerekir. Buradaki devamını kelimesinin herhangi bir işlevi yoktur. Önemli olan "oku" kelimesi var mı yok mu? buna bakar, bilhassa yeni sitelerde. Bu yüzden bu kısmı "devamını gör" değilde, "devamını oku" şeklinde değiştirmenizi öneriyorum.

Bu aşamalardan sonra tekrar sitenizi inceleyebiliriz hatırlatırsanız

walla hocam çok teşekkür ederim vakit ayırıp incelediğiniz için tüm bu bilgileri uygulayacağım. gerçekten çok yararlı bir yazı oldu benim için

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
abi merhaba benim kod için vaktin oldumu ne durumda hatırlatayım dedim :)

Gokcebilisim Gokcebilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 61, (%98)
Arkadaşlar bana yardım ede bilir misiniz sitemde Meta-tag Uygunluğu
Meta taglar içinde uygunsuz karakter olmamalı. diye hata veriyor ama ne yaptıysam bunu düzeltemedim ve taglarda uygunsuz karekter bulunmuyor sizce sorun ne ola bilir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al