wmaraci reklam

Haber Ajansı Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

51 Mesajlar 49.617 Okunma
wmaraci reklam

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

lodos adlı üyeden alıntı

Sayın Onlinehaberin,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.
Benim site engelliler üzerine olup engellileri ilgilendiren haberleri paylaşmak istiyorum. Yani sadece bir konu üzerinde haber yayınlamak istiyorum. Diğer spor,magazin vs. haberler siteme pek gitmez. Sizin deneyiminize binayen bu şekilde sadece bir konu üzerine haber ajansıyla anlaşmak mümkün mü? diğer haberleri almak istemiyorum.

bölge ayrımı yapıyorlar örneğin ben sadece ege bölgesi yada marmarayı istiyorum diyorsunuz ancak sizin söylediğiniz gibi bir ayrım varmı bilmiyorum ama bir çözüm mutlaka vardır diye düşünüyorum İha ile görüşebilirsiniz zaten iha sizi bölge sorumlunuza yönlendirecek onunlada yüz yüze görüşebilirsiniz çok büyük bir şehirde yaşamıyorsanız,iha ile beraber diğerleri ilede görüşün mutlaka hepsinden fiyat alın ve pazarlık edin
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

günde gelen haberlerin hepsini zaten girmen çok zor İha da günde 600 haber civarı geliyor yerellerle beraber

bir haber sitesinin para kazanmaya başlaması para kazanmak derken sadece giderlerini karşılaması minimum 1 yıldır ve bencede çok meşakatli ve emek gerektiren bir iştir hevesle başlayım 3 ay sonra yorgun düşebilirsiniz çünkü tek başınıza yapıyorsanız bu işi heran bilgisayarın başında olmanız lazım

haberleri olduğu gibi yayınlamak bence en doğrusu ama bu bence.

istediğiniz soruyu sorabilirsiniz diğer mesajda tecrübemle ilgili bilgi vermiştim

sizede söyleyeyim heyecanlanıp aceleci davranmayın yavaş yavaş güzel bir site oluşturun

Gerçekten de bilgilendirici bir mesaj olmuş teşekkür ederim öncelikle. Bir haber domainim, hatta içerisinde bir kaç da haberim var; ama zor bir iş olduğunu biliyorum, editörlerle çalışmayı sevmeyen, her işini kendisi yapmaya çalışan, 10'dan fazla sitesi olan biri olarak haber işiyle uğraşmak zor olacağı için vazgeçtim gibi bir şey oldu zaten.
Diyelim ki bir ajansa üye olduk; bu sadece tek bir site için geçerli değil mi farklı siteler için anlaşma sağlanamıyor; ve mesela şunu diyemiyoruz sanırım: ''Ben sizin gönderdiğiniz haberlerden günde sadece 5'ini yayınlayacağım, bunun için fiyatı düşürün...''
Detaylı anlattığınız için soruyorum, bilgi sahibi olmak adına... Teşekkürler şimdiden
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

Almina adlı üyeden alıntı

Gerçekten de bilgilendirici bir mesaj olmuş teşekkür ederim öncelikle. Bir haber domainim, hatta içerisinde bir kaç da haberim var; ama zor bir iş olduğunu biliyorum, editörlerle çalışmayı sevmeyen, her işini kendisi yapmaya çalışan, 10'dan fazla sitesi olan biri olarak haber işiyle uğraşmak zor olacağı için vazgeçtim gibi bir şey oldu zaten.
Diyelim ki bir ajansa üye olduk; bu sadece tek bir site için geçerli değil mi farklı siteler için anlaşma sağlanamıyor; ve mesela şunu diyemiyoruz sanırım: ''Ben sizin gönderdiğiniz haberlerden günde sadece 5'ini yayınlayacağım, bunun için fiyatı düşürün...''
Detaylı anlattığınız için soruyorum, bilgi sahibi olmak adına... Teşekkürler şimdiden

tabiki istediğinizi sorabilirsiniz memnuniyetle cevaplarım

1-özellikle 10 kadar siteniz var ise bence bu işe bulaşmayın derim diğer sitelerler ilgilenemeyecek hala gelebilirsiniz hele diğer sitelerden az çok gelir elde ediyorsanız
2-üyelik bir tek site için geçerli diye biliyorum ancak ben ikinci bir site açsam yeniden abone olurmuyum olmam kendi sitemden en kötü link ile alırım haberleri

3-sadece 5 haber değilde tavsiyem şu olabilir tek bir konuya odaklanabilirsiniz örnek sadece asayiş haberleri yada sadece ekonomi bunları alabiliyorsunuz o zaman fiyat düşüyor sadece 1 katagori(domain isminizede uyumlu bir katagori varsa daha güzel olur)
4-bir başka seçenek ise yerel haber yapmak yine örnekleyelim sadece denizli haberleri bu günde ortalama 40-50 haber demek bunuda düzenli girerseniz ortalama 3-4 yada maksimum 5 saatinizi alır toplam buda fiyatı düşürür sadece denizli haberlerini almak daha ucuzdur hepsini almaktan
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)

1-Adsende yerleştirebilirsin sorun yok ancak çok acele etme siteyi açtıktan sonra önce biraz index alsın site otursun 100 kullanıcıyı bulsun öyle başvuru yap

2-haberleri istediğin gibi değiştirip yayınlamak mümkün sitende istediğini paylaşabilirsin ancak haberin orjinal halini bozmadan yapmalısın tabiki bunları kazada 2 kişi öldüyse 3 kişi diyemezsin :)

3-hayır herhangi bir gazetecilik vs okumuş olmak gerekmiyor (tırnak içinde) Çöpçü olsanda haber sitesi açabnilirsin

Ek Olarak:

ben iha kullanıyorum

ihanın fiyatları daha uygun 300 tl civarına geliyor

ancak İha nın haberlerinde fazla magazin bulamazsın daha çok asayiş ve gündem haberleri ağırlıklıdır
ayrıca bence pazarlık yapılıyor ben iha ile çatır çatır pazarlık yapıp düşürdüm fiyatı ayrıca yanlış hatırlamıyorsam cihan dan da baya iyi bir fiyat almıştım

not:bir siteye 2 yıl editörlük yaptım şuan kendi haber sitem var istediğini sorabilirsin merak ettiklerini sor mutlaka birden dalma herşeye sonra değiştiremeyeceğin şeyler olacak mesela haber aboneliği,mesela tema(bunlar değişir sonradan belki ama değiştirmek büyük derttir)

Ek Olarak:

günde gelen haberlerin hepsini zaten girmen çok zor İha da günde 600 haber civarı geliyor yerellerle beraber

bir haber sitesinin para kazanmaya başlaması para kazanmak derken sadece giderlerini karşılaması minimum 1 yıldır ve bencede çok meşakatli ve emek gerektiren bir iştir hevesle başlayım 3 ay sonra yorgun düşebilirsiniz çünkü tek başınıza yapıyorsanız bu işi heran bilgisayarın başında olmanız lazım

haberleri olduğu gibi yayınlamak bence en doğrusu ama bu bence.

istediğiniz soruyu sorabilirsiniz diğer mesajda tecrübemle ilgili bilgi vermiştim

sizede söyleyeyim heyecanlanıp aceleci davranmayın yavaş yavaş güzel bir site oluşturun

Aklıma takıldı kaç zamandır düşünüyorum böyle birşey, yerel haber sitesi açacağım, büyük bir şehir değil küçük bir şehir. Mesela abonelik ücretinde değişim olur mu? Yani sadece o şehrin haberleri gelir mi?

Ben öğrenciyim, babam bilgisayardan anlar yani. Ben öğrenciyken bunu yapmam imkansız ondan dolayı babamla ortak olacağım.
onlinebiletin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

tabiki istediğinizi sorabilirsiniz memnuniyetle cevaplarım

1-özellikle 10 kadar siteniz var ise bence bu işe bulaşmayın derim diğer sitelerler ilgilenemeyecek hala gelebilirsiniz hele diğer sitelerden az çok gelir elde ediyorsanız
2-üyelik bir tek site için geçerli diye biliyorum ancak ben ikinci bir site açsam yeniden abone olurmuyum olmam kendi sitemden en kötü link ile alırım haberleri

3-sadece 5 haber değilde tavsiyem şu olabilir tek bir konuya odaklanabilirsiniz örnek sadece asayiş haberleri yada sadece ekonomi bunları alabiliyorsunuz o zaman fiyat düşüyor sadece 1 katagori(domain isminizede uyumlu bir katagori varsa daha güzel olur)
4-bir başka seçenek ise yerel haber yapmak yine örnekleyelim sadece denizli haberleri bu günde ortalama 40-50 haber demek bunuda düzenli girerseniz ortalama 3-4 yada maksimum 5 saatinizi alır toplam buda fiyatı düşürür sadece denizli haberlerini almak daha ucuzdur hepsini almaktan

Çok teşekkürler bilgiler için

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

Almina adlı üyeden alıntı

Çok teşekkürler bilgiler için

aklınıza takılan bişey olursa pm de atabilirsiniz...bol tıklar kolay gelsin

Ek Olarak:

phatgit adlı üyeden alıntı

Aklıma takıldı kaç zamandır düşünüyorum böyle birşey, yerel haber sitesi açacağım, büyük bir şehir değil küçük bir şehir. Mesela abonelik ücretinde değişim olur mu? Yani sadece o şehrin haberleri gelir mi?

Ben öğrenciyim, babam bilgisayardan anlar yani. Ben öğrenciyken bunu yapmam imkansız ondan dolayı babamla ortak olacağım.

babalar her zaman iyi ortaktır :) fikri beğendim

tabiki değişiklik olur çok düşer fiyat örneğin sadece aydın haberlerini alacaksınız anlaşmayıda öyle yapacaksınız özellikle yerel bir haber sitesi düşünüyorsanız İHA yı tavsiye ederim diğerlerinden daha geniş bir ofis ağına sahip bu yüzden daha güzel ve çok haberler alabilirsiniz

ek olarak babanız emekli ise bu işte size çok yardımcı olabilir bu iş tam emekli işi sizde babnıza destek verdinizmi güzel bir site olur umarım

şimdiden başarılar
Almina

kişi bu mesajı beğendi.

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)

aklınıza takılan bişey olursa pm de atabilirsiniz...bol tıklar kolay gelsin

Ek Olarak:

babalar her zaman iyi ortaktır :) fikri beğendim

tabiki değişiklik olur çok düşer fiyat örneğin sadece aydın haberlerini alacaksınız anlaşmayıda öyle yapacaksınız özellikle yerel bir haber sitesi düşünüyorsanız İHA yı tavsiye ederim diğerlerinden daha geniş bir ofis ağına sahip bu yüzden daha güzel ve çok haberler alabilirsiniz

ek olarak babanız emekli ise bu işte size çok yardımcı olabilir bu iş tam emekli işi sizde babnıza destek verdinizmi güzel bir site olur umarım

şimdiden başarılar

Evet babam emekli, bu fikri söyledim beğenmedi değil tamam yapalım dedi. İnşallah iyice araştırıp düşündükten sonra gerçekleştireceğim bu projemi. :)

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

phatgit adlı üyeden alıntı

Evet babam emekli, bu fikri söyledim beğenmedi değil tamam yapalım dedi. İnşallah iyice araştırıp düşündükten sonra gerçekleştireceğim bu projemi. :)

hayırlısı olsun umarım güzel bir iş çıkarırsınız beraber

birwebci birwebci Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Memur
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 2, (%100)
Konu icin tesekkurler. Cok faydali oldu gu kesin. bende sunlari sormak istiyorum

1. Site icin hangi yazilimi onerirsiniz.
2. Sitenin yonetimi icin kac editor gerekli minumum
3. Ortalama aylik giderler ne kadardir

sz1907 sz1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Geçiş Kontrol Sistemleri
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Soruyu soran , cevap veren , konuya katılan herkese teşekkürler
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al