freelance iş ilanları

Bumerang Alternatifi

14 Mesajlar 3.879 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SerdarKara SerdarKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Fuarcılık ve organizasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 0 / 95
  • Ticaret 3, (%100)
Pagerank, alexa değeri falan hiç önemli değil. Yardım bölümündeki bilgileri okusanız veya eski webinar videoları izleseniz bu konuyu tartışmaya bile hiç gerek duymayacaksınız.

Google'a "Blog Hocam" yazın.
wmaraci
reklam

firatonline firatonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 35 / 34
  • Ticaret 12, (%100)
Tabi, bir alternatifi olsa çalışmaların daha iyi olacağı düşüncesindeyim, rekabet iyidir.

Ama düşük verilen ücretlerden dolayı bumerangı sorumlu tutamayız, sonuçta reklamvereninde o verdiği parayı çıkartması gerek(kazan-kazandır). Sizden kazanamayacağını düşünüyorsa teklifi de düşürür, bunu neye göre belirlediği çok açık:

- Yayınladığınız teklif içeriklerinin görüntülenme sayıları

- Yayınladığınız teklif içeriklerinin sosyal medyada ve arkadaşlarınızla paylaşım sayıları

- Sitenizdeki Bumerang şablonlarının görüntülenme ve tıklanma sayıları

- Geçmişte başarıyla katıldığınız tekliflerin sayısı

- Sitenizin tasarım, içerik vb. öğelerinin sponsor markalar tarafından beğenilmesi

Yapacağınız bunlara dikkat etmek, şahsen teklif fiyatlarım eskiye nazaran %150 azaldı ve gelenleri de yayınlamıyorum(fiyat iyileşmedikçe gerek yok) fakat ben blogumdan para kazanmayı eskiye nazaran daha az önemsiyorum, para kazanma amaçlı veya bumerang tekliflerim artsın diye kendimi kastığımı farkedince buna bir son verme kararı aldım.Böyle bir amacım hiç yok değil ama dediğim gibi sırf bunun için kasmak blogu amacından çıkartıyor fikrimce. Blog yazmak içinizden geldiği zaman ve özgürce olmalı, bumerang teklifinizi arttırsın amacıyla içerik kasılması veya tasarım iyileştirilmesine gidilmesi bence yanlış. Bunlar olmamalı demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece ana amaç bu olmamalı diyorum.

Şahsi fikrimdir.

OmERgin OmERgin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar herkes kafasından atmış tutmuş bakıyorum da... Bumerang'ı ilk yayın hayatına başladığı günden beri kullanıyorum.

2012 yılı Bumerang Ödülleri ilk 10 arasına da girmiştim hatta. Sözün özü Bumerang şunlara dikkat eder;
1) Kategoriniz: Başvuru esnasında seçtiğiniz site kategoriniz önemli. Mesela Türk ******* aşk kategorisindeki siteye reklam vermek ister mi? Genellikle tercihi Teknoloji olur di mi? Evvett buradan çıkartacağınız sonuç gelen teklifi arttırmak için sitenizin kategorisinin tercih edilen kategori olması gerektiğidir. Tabi ki bunu dedim diye aşk/duygu/romantizm vb kategorisindeki sitenizi tutup teknoloji kategorisine taşımayın onay vermezler. Günlük 1 veya 2 teklif geliyor minimum. Kimi zaman aynı anda 3 teklif geldiği bile oldu.

2) Bumerang Üyeliğinizin Süresi: Şu an en fazla teklif başı 16 TL veriyorlar. Ben de her yazı için 16 TL alıyorum. İlk zamanlar 1 TL alıyorum 1! 2 TL oldu sonra 12 TL oldu ve 16 TL'ye vurduk en sonunda.

3) Tekliflere olan katılım durumunuz, tekliflerin geri dönüşümü (teklif içeriğinde ki Bumads yazısının görüntülenmesi) vs bunlarda ölçümleme yapıyorlar ve reklam verenin önüne ona göre çıkartılıyorsunuz.

Anlayacağınız adamlar Türkiye'de bir ilki yaptılar ve Blog sektörüne can vermeye başladılar. Şu ana dek kesintiler hariç 1.232 TL ödeme almışım. Ne kadar kazanıldığı falan önemli değil aslında. Sitelerinizden Bumerang sayesinde çok rahat yıllık host ve domain paranız çıkarırsınız.

Bence bir yerlere çöp atmak yerine taktir edin, ilerlemesi adına övün ki daha çok üyeleri olsun daha çok kazanalım, hep birlikte kazanalım. Siz kazanmıyorsunuz diye neden çelme takmaya kalkıyorsunuz ki?

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)
Ben Bumerangi platin uye olmama ragmen para kazanmak yerine, yazilarimi daha cok kisiye ulastirmniak icin kullaniyorum, tesekkurler Bumerang !

boş çuval dik durmaz
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al