wmaraci reklam

Logro'dan Direnişe Destek!

30 Mesajlar 4.666 Okunma
wmaraci reklam

Burakcolak Burakcolak www.burakcolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 0 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Gösterileri yapanlar ilerde çok pişman olacaklar ama nafile.

Kimlere hizmet ettiklerini bile bile sırf hükümet karşıtı eylem yapmak için ülkenin içine ediyorlar.Seçim olduktan sonra biz ne yaptık diyecekler ama iş işten geçmiş olacak.

Anarşist kafası bu kadar çalışır zaten.

wmaraci
reklam

interplus interplus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 40 / 21
  • Ticaret 1, (%100)

demirr adlı üyeden alıntı

Provakatör'lükten başka birşey değil. İyi, hoş çevreyi koruyorsunuz fakat kürdistan ve apo bayrağı açmak nedir? Halk zaten hükûmet'ten bıkmış durumda bir de bu olaylar patlak verince hepten karıştı ortalık. Çok çabuk gaz'a gelebilen Millet'iz. Bunları tarafsız olarak söylüyorum. Ayrıca Ağaç'lara bu kadar değer veren bir Millet'sek Ali AĞAOĞLU Ayazağı'nda orman katletti neden kimsenin sesi çıkmadı? Bu olayların büyümesindeki en büyük faktör devlettir!

Doğayı Koruyan insan çevreye zarar vermez, sokakları yakıp yıkanların hiçbir zaman amacı doğayı ve ağacı korumak olmadı onların amaçları bellidir.

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
@melek dediğin gibi ilk başta gerçekten ağaçları kurtarmak için başlamıştı ama sonra dediğin gibi başkaları işin içine girdi tweetleri gördükçe bir garip oldum ben nerede yaşıyorum dedim

Bknz ( Gezi Parkıyla ilgili 17 Yalan)

Çok basit bir olay nasıl oluyorda öcalanın posterlerine kadar uzanıyor... :/
cengelkoyweb

kişi bu mesajı beğendi.

cengelkoyweb cengelkoyweb cengelkoywebtasarim Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
sakin olmak lazım kargaşa ve kaosla hiç kimse zafer kazanamaz. ilerleyen günlerde göreceğiz.
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

Çengelköy Web Tasarım ve İnternet Danışmanlık Hizmetleri

cengelkoywebtasarim.com
wmaraci
wmaraci

Yilmazs Yilmazs Eski Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 12 / 112
  • Ticaret 0, (%0)

Cash adlı üyeden alıntı

@melek dediğin gibi ilk başta gerçekten ağaçları kurtarmak için başlamıştı ama sonra dediğin gibi başkaları işin içine girdi tweetleri gördükçe bir garip oldum ben nerede yaşıyorum dedim

Bknz ( Gezi Parkıyla ilgili 17 Yalan)

Çok basit bir olay nasıl oluyorda öcalanın posterlerine kadar uzanıyor... :/

Polis görevini mi yapıyor? Görevi evlerin içine gaz bombası atmak mı? http://webtv.hurriyet.com.tr/2/50261/0/1/evin-icine-biber-gazi-atan-polis-taksim-gezi-parki-olaylari.aspx yoksa 10. kata gaz fişeği fırlatarak mı görevini yapıyor? https://www.youtube.com/watch?v=9AF983TLd2k Yoksa 1 kadına 15 polis saldırarak mı görevini yapıyor? https://www.youtube.com/watch?v=z5VqNWL7W5g

Hepsi sineye çekilir de polisin görevi belindeki silahı kullanarak insanların canını almak mı? https://twitter.com/search?q=abdullah%20c%C3%B6mert&src=typd

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Görüşlerinize kesinlikle katılıyorum ama kendi başıma gelen bir olayla sadece bir ekleme daha yapcağım.

Ben okuduğum bölüm gereği Basın mensubu sayıldığım için dün Kızılay'a bir kaç kare fotoğraf için gittim. Kalabalığın tam ortasında kalmıştım, millet bana bi acayip gözle bakıyor. Neyse... öylece fotoğraf çekmek için gezerken direnişçiler harekete geçti, doğal olarak da polisler de harekete geçti ve o kalabalığın arasında tahmin edemeyeceğiniz kadar biber gazı solumak zorunda kaldım. Bi 30-40 dakika zar zor kendime geldim. Şimdi bi düşünün, ben çıksam desem ki; ''polisler çok kötü, hiç bir suçum olmamasına rağmen biber gazı sıktılar vs..'' ne kadar haklı olurum? Ben hiç bi şekilde şikayetçi olmadım, oraya gitmek tamamen benim tercihim ve seçimimdi. Ve bunun sonuçlarına da katlanmak bana düşer. Polisler de beni onca kalabalığın içinde nasıl farketsin? o mahşey yeri gibi alanda farkedilmem imkansız. Özetleyecek olursam; ''Kurunun yanında yaş da yanar.'' başıma gelen olayı böyle özetleyebiliriz. Şimdi, gerçek eylem yapanlar ile provokatörler arasında da böyle bir deyiş söylemek en doğrusu, kişilerin tercih meselesi, isteseler gitmezler ama gitmeyi tercih etmişler. Bu yüzden kurunun yanında yaş da yanar sözü en doğru söz bence. Ne kadar itiraz edilirse edilsin bu durum böyle olacak bence.

Şuanda olayların en yoğun olduğu yer yanlış bilmiyorsam Kızılay ve Beşiktaş. Buralarda ne insanların sabrı kaldı nede polislerin ve devamlı gergin bir bekleyiş var. Ayrıca provokatörlerin en fazla yer aldığı yerler gene buralar. Fakat izlediniz mi bilmiyorum ama çoğu videoda halk bu kişileri engellemeye çalışıyor ama bu insanlar şiddeti benimsedikleri için aynı şekilde devam ediyorlar. Şimdi bu grup polisi tetikledi ve gaza başvurdu diyorsunuz. Fakat 3, 4 kişinin yürüdüğü yere de atıldı bu gaz.. Evlere, otomobillere, metroya'da atıldı. 1 Kadına 6, 7 tane polis saldırıyor. Neyin öfkesi ki bu? Ne yapmış o kadın? Gerçekten vicdanı olan polislerde var fakat artık işini öfkeyle yapanlarda var tıpkı o eylemcilerin arasına karışan provokatörler gibi.

Gezi parkı eylemi olarak sadece o provokatörlerden söz eden arkadaşlarım bana şu fotoğrafı açıklayabilir mi acaba?

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Özür dilerim ama polis kendisine ne deniyorsa s**e s**e yapacak....!!! Olarında çoluğu var çocugu var ailesi belki yemek bekliyor. Madem ağaçları kurtaracaklar biraz düşünmek yeter bu şey bekleniyordu zaten herkezden sözlerim için özür dilerim kalbinizi kırdıysam....

Ben iki tarafıda desteklemiyorum bunlar doğuda oluyordu orada herşey vardı neyse bu konulara girmek istmiyorum açıkcası neyse doğuda oluyor ama istanbulun ortasında biraz garip kaçtı. @sezai sen polis olsaydın ne yapardın söyle bakalım...

@melek biri sana saldırıyorsa sen ne yaparsın bana onu söyle sadece beklermisin hatta yüzüne dermisin oo süper vurdun bidaha vursana diye... bu olaylarda kimse haklı değil.. Polisin hiçbir suçu yok sadece kendilerine verilen emri uyguluyorlar..

Neyse ben konudan çıkmam gerekiyor yoksa kavga çıkcak galiba konuyu uzatıp birbirimizin kalbini kırmayalım :)

Herkeze iyi Forumlar...

Yilmazs Yilmazs Eski Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 12 / 112
  • Ticaret 0, (%0)

Cash adlı üyeden alıntı

Özür dilerim ama polis kendisine ne deniyorsa s**e s**e yapacak....!!! Olarında çoluğu var çocugu var ailesi belki yemek bekliyor. Madem ağaçları kurtaracaklar biraz düşünmek yeter bu şey bekleniyordu zaten herkezden sözlerim için özür dilerim kalbinizi kırdıysam....

Ben iki tarafıda desteklemiyorum bunlar doğuda oluyordu orada herşey vardı neyse bu konulara girmek istmiyorum açıkcası neyse doğuda oluyor ama istanbulun ortasında biraz garip kaçtı. @sezai sen polis olsaydın ne yapardın söyle bakalım...

@melek biri sana saldırıyorsa sen ne yaparsın bana onu söyle sadece beklermisin hatta yüzüne dermisin oo süper vurdun bidaha vursana diye... bu olaylarda kimse haklı değil.. Polisin hiçbir suçu yok sadece kendilerine verilen emri uyguluyorlar..

Neyse ben konudan çıkmam gerekiyor yoksa kavga çıkcak galiba konuyu uzatıp birbirimizin kalbini kırmayalım :)

Herkeze iyi Forumlar...

İnsan olmanın gereği olarak görevimden istifa ederdim. Polis olabilirsin ama bu her türlü emri yerine getireceğin anlamına gelmez. Sana mantıklı ve doğru gelmeyen bişey varsa bu kimin emri olursa olsun itiraz edebilirsin.

Ayrıca olayları başlatıp saldıran halk değil. Bir suçlu var ise sabahın bir köründe sessizce eylemlerini yapan kişilere durduk yere saldıran, çadırlarını yakıp yıkan, gaza boğan polisler ve onların başındaki emniyet müdürlüğü, valilik, iç işleri bakanlığı, başbakan ve cumhurbaşkanıdır.

Ek Olarak:

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

Cash adlı üyeden alıntı

Herkeze iyi Forumlar...

Görüşüne saygı duyuyorum fakat şunu düzeltmek istiyorum arkadaşım. Olayları neresinden beri takip ediyorsun bilmiyorum ama sana saldırıyorsa sende saldırırdın diye dile getirdiğine göre olayları ortalarında takip etmeye başladın. :) Sizin gibi düşünen birçok kesim var fakat anlayamadığı yada görmediği nokta şu; Bu eylemin çıkış sebebi neydi bu halk bu sokağa neden dökülmüştü? Gece parkta uykuya dalan insanlara, polisin uyarı yapılmaksızın saldırması değil mi? Parkın girişi ve çıkışı kapatılarak orada onları sıkıştırması ateşlemedi mi bu olayları?

Sizler bunları görmeyerek (ki haklısınız medyada göremedi bunları) polisin tarafından olaya bakıyorsunuz. En başta polis bu şekilde şiddet kullanmasaydı bu şekilde belkide insanlar ayaklanmayacaktı. Siz diyorsunuz ki o polisin ailesi var.. Peki o yüzüne biber bombası atılan kişilerin bir ailesi yok muydu? Olaylara tek taraflı bakmayın.

O polis 2 gün üst üstte şafak operasyonu yaptı o parktta. Peki parka gelmeden önce durum nasıldı hiç baktınız mı? Bakmadınız belli ki durun ben anlatayım size. :) Orada gece saldırı saatinden birkaç saat önce Okan Bayülgen, orada toplanan kitleye kitap okudu. Ondan önce orada şarkılar türküler söylendi, derslerine çalıştı insanlar.. Orada gayet düzgünce ve haklı bir eylem vardı. Fakat polisin o şekilde insanları hedef alarak saldırmasının, bu kadar sert şekilde güç kullanmasını haklı göremiyorum ben. Çok denedim ama olmadı.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

Melek adlı üyeden alıntı

Şuanda olayların en yoğun olduğu yer yanlış bilmiyorsam Kızılay ve Beşiktaş. Buralarda ne insanların sabrı kaldı nede polislerin ve devamlı gergin bir bekleyiş var. Ayrıca provokatörlerin en fazla yer aldığı yerler gene buralar. Fakat izlediniz mi bilmiyorum ama çoğu videoda halk bu kişileri engellemeye çalışıyor ama bu insanlar şiddeti benimsedikleri için aynı şekilde devam ediyorlar. Şimdi bu grup polisi tetikledi ve gaza başvurdu diyorsunuz. Fakat 3, 4 kişinin yürüdüğü yere de atıldı bu gaz.. Evlere, otomobillere, metroya'da atıldı. 1 Kadına 6, 7 tane polis saldırıyor. Neyin öfkesi ki bu? Ne yapmış o kadın? Gerçekten vicdanı olan polislerde var fakat artık işini öfkeyle yapanlarda var tıpkı o eylemcilerin arasına karışan provokatörler gibi.

Gezi parkı eylemi olarak sadece o provokatörlerden söz eden arkadaşlarım bana şu fotoğrafı açıklayabilir mi acaba?

Lütfen birazcık da olayı iki taraflı düşünün. Kızılaydaki direnişte tanıdığım insanlar olduğu gibi, bu direnişi kırmaya çalışan polisler arasında da birebir tanıdığım insanlar var. Tanıdığım direnişçi 3 günde 9 ssa uyudum dedi. Polis ise 2 gündür gram uyumadım dedi. Her iki taraf da üzerine düşeni en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Ben bir 24 saat uyumayayım, hemen birisine patlarım mesela. O yüzden 1 günlük uykusuzluk sırasında olabildiğince kimseyle konuşmamaya çalışırım, çünkü kırıcı oluyorum. O polisler istese bırakıp giderler ama üzerine düşen görevi yapıyorlar, bir-iki polisin yaptığı muameleyi bütün Polislere yıkmayı akıl etmek nasıl bir mantıktır? Şimi siz de dersiniz, bütün direnişçileri provokatör görmek aynı şey değil mi? Bence değil, Kızılayda birebir gördüm ben her şeyi... 11 yaşında çocuğa bi adam cebinden bi bez parçası ile kaplanmış bir şey veriyor ve bir iki yer gösteriyor. Çocuk çıkarıyor sprey boyayı ''o.... tayyip'' ''p.. tayyip'' yazıyor. Saat 23.00 civarı ve kimse o ufacık çocuğa ''evine git, ne işin var burada'' demiyor? Ben gidiyorum çocuğun yanına, biraz konuşuyorum. Sonra o adam geliyor ve benim üzerime yürüyor. Niye çocuğa karışıyorsun diye? Sonra ne mi oldu? Ayağının aşil kısmına bi tane tekmeyi gömünce kuyruğu sıkışmış kediden farkı kalmadı. Çocuğu aldım ve polis tanıdığımın yanına götürdüm. Ertesi sabah çocuğun ailesine ulaştırıldığını öğrendim. Bunu övenmek için değil, belki durumun farkına varırsınız diye yazdım. Ben orada adama vurmasaydım durduk yere ben yaralanacaktım.
Diğer insanlarından birbirinden farkı yok, eline sert bi cisim alan çok ses çıkması için hemen bir demir-metal bir nesne bulup oraya vuruyor, habire vuruyor. Durduk yere ''o..... tayyip'' diye slogan atanları saymıyorum bile. Eğer gerçekten eylem olsaydı '' Diren gezi parkıi kalbimiz seninle'' tarzında ve Taksimi anımsatacak sloganlar atarlardı.

Siz istediğiniz gibi düşünebilirsiniz ama hiç bir zaman o olayı birebir yaşayandan daha iyi bilemezsiniz.
grdiyan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al