wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 145.453 Okunma
wmaraci reklam

tivi3 tivi3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek dekor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
benim eveet.net diye sitem var googlede kendi kelimesinde bile çıkmıyo ne yapmam lazım ?

wmaraci
reklam

macuroma macuroma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wm aracı
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
öncelikle böyle bir konu açtığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Site adını pm attım bana da bir yol gösterirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

tanıtım yazısı ve link satışı yapılır.

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Sitenin 1,5 aylık olduğunu belirtip adresini verseydiniz keşke baştan. Bu zaten olağan bir durum. Siteniz yeni ve 20 tane içerik girilmiş. Ortalama bir hafta sürmesi çok doğal, sitenizde herhangi bir problem yok. İçerik girmeye devam edin. Ne kadar çok içerik, o kadar hızlı index, o kadar hızlı sıralamada direkt gösterim. Sizin tek ihtiyacınız güncellik sitede.

şuan en kaliteli backlink hangisi tavsiye ettiğiniz bir backlink türü var mı hocam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

frkn adlı üyeden alıntı

Hocam duzeldi sorun bir makele yazdim 1 saat de siralama ve index aldi hemde en ust siradayim :)

Tamam bu doğal, güncelliği kaybetme yeter

Ek Olarak:

TRonepiece adlı üyeden alıntı

"Sinema" kelimesinde yükselmek için neler yapılmalı sizce?

Sinema kelimesinde bir siteyi yükseltmek için, sinema kelimesinin rekabetine ve rakiplerine bakmak gerekiyor. Önce temel algoritmaları yerine getirmeliyiz. Doğru içerik, doğru başlık, iç linkleme ve yönlendirmeler, güncellik, görünüm kalite standartları gibi temel algoritmalar o web sitesinde hazır olmalı. Hazır olduktan sonra bu iş olur mu? Hedefiniz 1. sayfa ise, zorlayarak olur. Hedefiniz 1. sıra ise bu işe hiç bulaşmayın. Bu konuyu açarken ilk mesajımı baz alarak bunu söylüyorum. 1. olamazsanız. Yarışmanızın anlamı olmaz, zamanınız emekleriniz boşa gider. Bunun 2 sebebi var.

Birincisi : Rakiplerinizle aranızda dağlar kadar fark ile rekabete başlarsınız. Muhtemelen de hepsini geçip 1. olmanız (Seo firması ile çalışmadan, tek başınıza, sermayeniz olmadan, bütçe ayırmadan vs) imkansız seviyesine yaklaşacaktır. Çünkü gerçekten güçlü rakipleriniz var.

İkincisi : Yerel aramalara takılacaksınız. Arama motoruna “sinema” yazdıklarında, sinema seansları gibi bilgiler ilk sırayı otomatik olarak alacak. Ve ziyaretçileriniz daha çok oralara kayacak. Dolayısı ile yırttınız, sonunda 1. oldunuz desek, yine yerel aramalara takılıp 2. olacaksınız. Yani teoride 1. olmanızın en azından şu politika ile (Google) imkanı yok. Mümkün değil.

O halde gerçekçi hedefiniz ilk sayfa ise, yani 10. da olsam yeter diyorsanız, önünüzde 2 ihtimal var bunun için.

Ya, çok uzun süre sabredeceksiniz, güncel kalacaksınız, devasa bir içerik oluşturup iç linklerle her şeyi birbirine bağlayacak ve tutulacağı günü bekleyeceksiniz.

Yada backlink alacaksınız, dolayısı ile bütçe ayıracaksınız.

Ek Olarak:

tivi3 adlı üyeden alıntı

benim eveet.net diye sitem var googlede kendi kelimesinde bile çıkmıyo ne yapmam lazım ?

1.si siteniz yeni, 2.si girilen içerik şüpheli, yani kopya. Bu ikisi sebebi ile yeni ve genel kopya içerik kullanan sitelerde url olarak aratıldığında gecikme söz konusu. Bu sadece size özgü bir durum değil, olamazda. Her site eşit yola çıkarken. Güncelliğe devam edin sadece. Tek ihtiyacınız olan bu. Alabiliyorsanız da backlink alın.

Ek Olarak:

macuroma adlı üyeden alıntı

öncelikle böyle bir konu açtığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Site adını pm attım bana da bir yol gösterirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yanıtlandı

Ek Olarak:

YenerK adlı üyeden alıntı

şuan en kaliteli backlink hangisi tavsiye ettiğiniz bir backlink türü var mı hocam

En iyi backlink, iç backlinktir. Site içi linklemedir. Bunu doğru yapan güncel hiçbir site 10 k altına düşmez. Dolayısı ile dışarıdan alacağınız hangi backlink bunu sağlayabilir? O halde en iyi backlink, sizin kaliteli olmanızdır ve sizin iç link ağınızdır. 1 tane dış backlink almadan, sitenizi uçurabilirsiniz, fakat insanlar hala bir başkasının önerisine odaklanıyor. Başka siteden backlink alarak alanınızda isim yapmanız zor. Çünkü aynı stratejiyi zaten hali hazırda yapan siteler mevcut. Her güncellemede aman sitemde dalgalanma var demeyin. Ben 12 yıldır içindeyim, 1 kere bile, “1 KERE BİLE” dalgalanmaya şahit olmadım. Bir web sitesi bu dalgalanmadan etkileniyor ise, o sitede seo sorunu var demektir. Yapılmaması değil bahsettiğim, yapılması ve yanlış yapılması. Wiki kasıyorsun, güncelleme ile bu önemini yitiriyor, dolayısı ile bu yeni puanlamaya göre sıran doğal olarak düşüyor. Çünkü dışa bağımlı o siteler. İçerikle, kalite ile değil, backlinkler ile ayakta duruyor. Dalgalanma var da hürriyetin sitesine yok mu? Mynete yok mu? E o halde onlar etkilenmiyor da neden ben etkileniyorum demiyoruz, olayı Google yaptı, google’ın kafası iyi ne yaptığını bilmiyor, Google da çıkmazda çaresiz, yüz milyar dolarlık bir şirketten bahsettiğinin farkında değil adam bunları söyleyen. Siz bu güncellemeler sonrası, bakmama bile gerek yok benim sitem ne ise aynı orada duruyor demek istiyorsanız. Site içi bağlantılarınızda ağ kurun. Bunu yapan sitelere güncelleme yok, haksızlık yapan seo adına yöntemlere giren ve bu yöntemlerin kalite ile alakası olmayan sitelere güncelleme var. Aradığınız yetenek, kendi sitenizde, uzaklarda aramayın.
maxmajestic ysfzby YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

frkn frkn Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 84 / 47
  • Ticaret 14, (%100)
Hocam aklıma bir şey takılıyor,

Google da bu şekilde çıkmak isterim ama

Bu şekilde çıkıyorum nasıl ilk resimde ki gibi çıkabilirim hocam

CengizEr CengizEr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Danisman
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 78 / 38
  • Ticaret 1, (%100)
s,a

@AhmetYılmaz, size ilginizden dolayi tesekkür ederim.
Bir PM gönderdim zamaniniz oludugunda inceleyebilirseniz cok sevinirim.

Saygilar.

Otello57 Otello57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 1, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Birbirine bağlı sayfalarla daha iyi verim almak için,

Öncelikle ana sayfanızda 622 link var. Bu genel verimi düşürür, ki, /koyler_1.asp sayfası da bu güçten etkilenir. koyler_1.asp sayfasında ise 204 link var. Dış linkleriniz de mevcut. Bu dış linklerde eğer yok saymasın arama motoru demiyorsanız (diyorsanız no follow etiketi kullanıyoruz) bu durumda do follow etiketi kullanmıyoruz. Etiket kullanmamak zaten do follow statüsünde değerlendirilir. Ayrıca hiç etiket kullanmayana göre, kullananın aldığı verim daha düşüktür. Muse etiketi kullananın ise, hiç kullanmayana göre etkisi daha fazladır. Biraz daha açalım sembolik bir puanlama varsayalım;

1 Puan : no follow
2 Puan : do follow
3 Puan : etiketsiz bağlantı
4 Puan : muse etiketi kullanan

Örnekte fark etti iseniz no follow etiketine 0 puan yazmadık. Çünkü hangi etiketi kullanırsanız kullanın eğer bir site size link veriyor ise, sitenin gücüne eş değer oranla bir fayda sağlarsınız. Genellikle faydasız olduğu kanısı olsa da, no follow bile fayda sağlar.
Pr si -1 olan, o sayfanın ziyaretçisi 3-5 kişi olan ve Google tarafından arşiv statüsüne konan bir sayfadan alınan no follow link ile, Pr si yüksek olan, o sayfa ziyaretçisi binleri bulan ve ziyaretçi açısından devamlılık gösteren bir sayfadan aldığınız no follow linki aynı değildir. Burada keramet no follow yada do follow etiketinde değil link veren sitenin kendisindedir.

Dış bağlantı verdiğiniz siteler sanıyorum ki size ait. Peki siz bu linkleri nasıl vermelisiniz? Yukarıdaki puanlamayı şimdi sebepleri ile açalım;

No follow etiketi ile verirseniz : b sitesi +puan alır, indexlenme oranınıza etkisi olur ve bu artı puanı verirken, link verdiğiniz site kendi gücünden hiçbirşey kaybetmez.

Do follow etiketi ile verirseniz : b sitesi bir önceki etkiye göre daha büyük bir +puan alır, indexlenme oranınıza etkisi olur ve link verdiğiniz site kendi gücünden eş oranla vermiş sayılır. Ek olarak yıllık priyota takılırsınız. Link alım satım işleri yapıyorsanız, link kaldırıp ekleme gibi dış bağlantılar yenileniyor ve her defasında site url leri değişiyor ise bu, link veren sitenin şüpheli işleme konulmasına sebep olur. Peki cezası nedir? Öncelikle direkt bir ceza söz konusu değil, adı üstünde, şüpheli işlem. Haklı da olabilir henüz net değil. Bu aşamada yavaş yavaş sitenin gücü düşer, fakat pr değeri çoğu zaman aynı kalır. Bu site sahibini yanlıtır, hiçbir şey olmuyor algısı yaratır ve yoluna böyle devam eder. Sonucunda ise, ben nerde hata yaptım acaba diye sorunu çok başka yerlerde arar.

Etiketsiz bağlantı : Tamamen doğal backlink sayılır. B sitesi bir öncekinden daha fazla yarar alır, indexlenme oranınıza etkisi olur, pr değerine etkisi olur ve eş orantılı şekilde link veren sitenin gücünden düşer.

Muse etiketi ile verirseniz : b sitesi bir önceki etkiye göre daha fazla yarar sağlar, indexlenme oranına etkisi olur, pr değerine bir öncekinden daha fazla etkisi olur. Bunun sebebini örnekleyelim, Erdal bakkal size migrostan övgü ile bahsetti. Siz şunu düşünürsünüz, Erdal bakkalın pek bi numarası yok, kurumsal bile değil, ama her şeye rağmen aynı kategorideki başka bir işletmeyi hiçbir yakınlığa sahip olmadığı halde övüyor. O halde cidden bu migros kaliteli olabilir.
Diğer örnekte tam tersini kurgulayalım ve muse etiketine örnekleyelim. Migros bir röportajında şöyle söylemiş : sektörde ilham aldığımız, bizim için çok değerli ve üstaddır Erdal bakkal. Siz şunu düşünürsünüz, ben bu erdalı tanımıyorum ama migros bunu dedi ise muhakkak bi kalitesi vardır. İkisinde de etkisi aynı gibi algılansa da muse de kalite farkı olduğundan backlink pr nize Trustrank değerinize daha da fazla artı sağlar. Eksi yanı ise, veren sitenin gücünden daha fazla yemesi.

Buna göre bu linkleri ne yapmak istiyorsunuz siz karar verin. Artısına eksisine bakarak. İçeriklerinizde iç linklemeleri muhakkak yapın. Onlar, en iyi backlinklerdir. Köy içeriklerindeki ilk cümleleri kalın yapn.

“Kaplanköy Köyü; Şanlıurfa ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. “

Gördüğünüz gibi çok uzun oluyor ama burada önemli olan mantığı kavramanız. Dahada uzatmamak için siz bunları yapmaya çalışın. Siteniz indexlensin bu hali ile, o aşamadan sonra diğer eksiklere geçelim.

Hocam dediklerinizi yaptım, site indeksleride tamam. Peki şimdi ne yapmam gerekli_?

www.ayancuk.com

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Abicim. Bu hizmetiniz için öncelikle Allah razı olsun umarım karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Web sitem 4-5 aydır aktif. Günlük organik hitim 500-600 civarında içeriğim de özgün. Hatta özel bir çaba göstermeme rağmen çoğu kelimede 1. sırada çıkıyorum. Protein tozu zararlı mı? cümlesinde 1.yim mesela. 2. sabah.com.tr 3. mynet.com vs :D Bunun nedeni ne mesela hocam? Neden google beni ilk sıraya atıyor pr'ım 0 üstelik? vmaracından seo puanım 77 verdi.20 tane hatalı css2 20 tane de hatalı css3 buldu sanırım. Nasıl düzeltmeliyim veya düzeltmeli miyim? Bu arada sitenin tasarımı adsense e yönelikti. Sizce değiştirip paralı yabancı temalardan almalı mıyım? veya sitemle alakalı neler yapmamı önerirsiniz? Ne üzerine durmalıyım bu noktadan sonra?(içeriği arttıracağım onun dışında) Cevaplarınız içinşimdiden teşekkürler saygılar

sigma sigma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba;
sorum şu şekilde, bir konu üzerinde birden fazla makale yazmak sizce doğru mu, yoksa spam olarak algılanırmı makaleler tamamen özgün olarak yazılacak konu benzer olabilir doğal olarak. etiket girişlerinde tüm etiketleri diğer yazıdan farklı mı yapmalıyım aynı mı yapmalıyım içerik içi seo için hangisi daha doğru.

yardımlarınız için teşekkürler...

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

frkn adlı üyeden alıntı

Hocam aklıma bir şey takılıyor,

Google da bu şekilde çıkmak isterim ama

Bu şekilde çıkıyorum nasıl ilk resimde ki gibi çıkabilirim hocam

O Google tarafından belirleniyor. Arama sonucunda sizin gücünüz etkili. Fakat2.si gibi çıkması, 1.si gibi çıkmasından daha iyi.

Ek Olarak:

mustafa10 adlı üyeden alıntı

s,a

@AhmetYılmaz, size ilginizden dolayi tesekkür ederim.
Bir PM gönderdim zamaniniz oludugunda inceleyebilirseniz cok sevinirim.

Saygilar.

Yanıtlandı

Ek Olarak:

Otello57 adlı üyeden alıntı

Hocam dediklerinizi yaptım, site indeksleride tamam. Peki şimdi ne yapmam gerekli_?

Bunu site belirler. Şuanki durum nedir sitede, aynı, daha ileri, daha geri… Google arama motorunun size nasıl baktığını anlamamız için değişiklik sonrası mevcut durumun, önceki duruma oranla arasındaki farklarını bilmemiz gerekiyor. Değişiklik öncesi sitenizin durumu ile şuanki durumu arasında herhangi bir fark var mı? Bu kötü yönde de dahil buna

Ek Olarak:

yasinolmez adlı üyeden alıntı

Merhaba Abicim. Bu hizmetiniz için öncelikle Allah razı olsun umarım karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Web sitem 4-5 aydır aktif. Günlük organik hitim 500-600 civarında içeriğim de özgün. Hatta özel bir çaba göstermeme rağmen çoğu kelimede 1. sırada çıkıyorum. Protein tozu zararlı mı? cümlesinde 1.yim mesela. 2. sabah.com.tr 3. mynet.com vs :D Bunun nedeni ne mesela hocam? Neden google beni ilk sıraya atıyor pr'ım 0 üstelik? vmaracından seo puanım 77 verdi.20 tane hatalı css2 20 tane de hatalı css3 buldu sanırım. Nasıl düzeltmeliyim veya düzeltmeli miyim? Bu arada sitenin tasarımı adsense e yönelikti. Sizce değiştirip paralı yabancı temalardan almalı mıyım? veya sitemle alakalı neler yapmamı önerirsiniz? Ne üzerine durmalıyım bu noktadan sonra?(içeriği arttıracağım onun dışında) Cevaplarınız içinşimdiden teşekkürler saygılar

Bahse konu aramada ben söylediğinizden başka sonuçlarla karşılaştım. Sitenizin adresini bilmiyorum böyle bir bilgi iletmemişsiniz. Bu yüzden size pek bir şey söyleyemem. Siteye bakmak lazım incelemek lazım. Backlink nedir gibi genel bir soruya cevap verebilirim ama sitemde ne yapmalıyım sorusuna siteyi görmeden kafadan bir şey söyleyemem.

Niye ben 1. yim konusunu özetle cevaplamak gerekirse. 1.lik pr ye göre belirlenmez. Pr 10 olmanın twitter için hiçbir yararı yok bahsettiğiniz arama sorgusunda. 1.liği belirleyen kıstaslardan en önemlisi, sitenizin o kelime ile ilişkilendirilmiş olup olmadığı. Yoksa tüm ilk sayfalar belli sitelerde dönerdi.

Ek Olarak:

sigma adlı üyeden alıntı

Merhaba;
sorum şu şekilde, bir konu üzerinde birden fazla makale yazmak sizce doğru mu, yoksa spam olarak algılanırmı makaleler tamamen özgün olarak yazılacak konu benzer olabilir doğal olarak. etiket girişlerinde tüm etiketleri diğer yazıdan farklı mı yapmalıyım aynı mı yapmalıyım içerik içi seo için hangisi daha doğru.

yardımlarınız için teşekkürler...

Sağlık konusunda 1 makale yazmanız ki benimde dilime dolandırdınız makale makale diyorum(: makale yazabiliyorsanız zaten aşmışsınızdır(: içerik diyelim düzeltelim. Sağlık konusunda 1 içerik girerek sağlık konusunu bitirebilir misiniz? Hayır! Spam bu demek değil. Sorun yok kısaca.
Etiket konusunda etiketin ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını bir iki cevap önce yazdım. Okuma imkanınız olursa faydalı olacağına inanıyorum sizin sorunuza.
sigma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al