wmaraci reklam
lidertakipci

SEO aslında bir yalan mı?

73 Mesajlar 10.581 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

skytr skytr ??? Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 92 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
hayat yalan seo değil :D
bana göre seo hiçbirşey çünkü anlamıyorum :D

wmaraci
reklam

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Seo yalan değil, sadece yanlış/etkisiz ve kolpa yönlendirmeler var. Büyük bir sektör, büyük paralar dönüyor olayı çözen bir eleman blogunda yaptıklarını yazıp ekmeğine ortak çıkarmaz. Genel seo kanıları rekabet olmayan sektörlerde sizi üst sıralara taşıyabilir ancak ciddi paraların döndüğü ve yüksek rekabetin olduğu sektörlerde mevcut algoritmayı iyi anlamak ve anladığını iyi uygulamak gerekir. Her güncellemede yöntemlerin etki yüzdeleri düşüp artabiliyor, bu tür değişiklikleri tecrübeli arkadaşlar zaten iyi analiz edip yoluna devam ediyor.

Sadece 1-2 site ile uğraşan arkadaşların zaten algoritmayı doğru analiz etmesi pek mümkün değil. Kendimden örnek verecek olursam her güncellemede gözden çıkardığım sitelerde denemeler yaparak geri dönüşleri test ederek çalışmalarıma yön veriyorum.

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)
Seo yalan olur mu hiç?

Bkz; Paravan blog nedir, nasıl kullanılır?

adem123 adem123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
eskiden seo herkesin bildiği şeydi backlink vs ile iş hal oluyordu ama şimdi o eski bilindik yöntemler'in sadece %20 si işe yarıyor gerisini kimse şimdilik bilmiyor bir kaç kişiden hariç onlarda iyi para kazandığın bildiklerini kimse ile paylaşmaz diye düşünüyorum ve aynı oranda çalışma yaptığım iki site birisi son güncellemelerden 15 ci sayfalarda geziniyor diğer ise 1 sayfa 1 sırada varın siz düşünün
skytr

kişi bu mesajı beğendi.

Pr 4 - (3) adet sitede ücretsiz tanıtım yazısı

http://goo.gl/ZhW1nH
wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

adem123 adlı üyeden alıntı

eskiden seo herkesin bildiği şeydi backlink vs ile iş hal oluyordu ama şimdi o eski bilindik yöntemler'in sadece %20 si işe yarıyor gerisini kimse şimdilik bilmiyor bir kaç kişiden hariç onlarda iyi para kazandığın bildiklerini kimse ile paylaşmaz diye düşünüyorum ve aynı oranda çalışma yaptığım iki site birisi son güncellemelerden 15 ci sayfalarda geziniyor diğer ise 1 sayfa 1 sırada varın siz düşünün

Sektörleri de farklı etkiledi güncelleme. İçerikleri nedir sitelerin? Aynı olmadığını varsayıyorum ama eğer aynıysa başka etkenler de sıralamaya etki ediyor. Bir siteye google'dan gir 5 saniye sonra çık, bu işlem çokça olursa o site düşüşü hak eder.

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
3 aydır ilk 10 sayfada olmayan siteye seo çalışması başlattıktan 1 ay sonra ilk sıraya yerleşmesi seo'nun var olduğunu kanıtlar. Belli ki sizin kuyruğunuza basmışlar. Ya da mantığı çözemediniz millete çamur atıyorsunuz.

blyad blyad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
ben artık google'ının da seo'sunun da allah belasını versin diyorum. sırf ilerde başım belaya girmesin diye firma açılışı yaptım, kazançlarımı vergilendirdim. yahu arkadaş 6 ay oldu siteyi açalı. basit bir alışveriş sitesi işte. her şey gayet net. hızlı yüklenen bir sayfa, ingilizce ve türkçe desteği. ya oturdum tek tek açıklama yazdım ingilizce ve türkçe. kopyala yapıştır başka yerde bulamazsın. ama bakıyorsun google'a en fazla 20-30 hit gönderdiği yetmiyormuş gibi gönderdiği hitler de 5. dünya ülkelerinden. allahın afrikasından dilenci gönderiyor bildiğin. herif canlı destekten bedava ürün istiyor. çıldırmamak elde değil yemin ediyorum.

bakıyorum rakip sitelere, herifler direkt olarak üretici açıklamasını kullanıyor. benim 1 ürünü eklemem 1 saatimi alırken takır takır ürün ekliyorlar. 0 emekle çatır çatır satış yapıyorlar.

agresif bir şekilde sağa sola link bırakmaktan da korkuyordum ki aman filtreye girmesin, aman banlanmasın diye. şimdi site filtrede. niye? niye lan? yahu 100-150 ziyaret de mi hak etmiyor bu site. alışveriş sitesi bu anasayfada gündemi mi değerlendireyim anasını satayım? kazandıkça reklam veririm diyordum, kazandırmıyor ki sıfatsız. yahu sen bana potansiyel müşteriyi gönderecen kazandıracan ki ben de senin o bit israfı reklamlarına yatırım yapayım.

az önce bir ürün ekleyeyim dedim bezmişim yeminle. diyorum nasılsa kaybolup gidecek. yahu allah aşkına şunu anlamıyorum. bak türkçeye çevirdim koskoca siteyi. türklerin arattığı anahtar kelimeyi kullandım, tek bir rakibim bile kullanmıyor. yine dipteyim. ulan alternatifim yok ki daha niye cehennemin dibine yolluyorsun. pishing mi yapıyorum, yırtık dondan çıkar gibi pop-up mı çıkarttırıyorum?

herifler açıklamayı copy/paste yapıyor. bakıyorum istatistiklerine 2k hit. bana 100 hit gelse 4-5 satış yapıyorum düşün. çünkü noktasından virgülüne imla kurallarına bile dikkat ediyorum, güven veriyor müşteriye. beni şu anda ayakta tutan da alışveriş yapan müşterilerim. böyle algoritmanın da firmanın da allah belasını versin, verem etti yeminle beni.

site zaten filtrede. ne yapayım beyler? buraya kadar okuyan çok azdır ama şunun cevabını merak ediyorum. kafayı yemiş gibi sağa sola, gördüğüm her foruma link mi bırakayım?

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Herkes SEO'cuyum dediğine göre ya SEO yalan, ya da SEO'cuyum diyenler yalan söylüyor. :)

dihack dihack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 50 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Seo yalan olurmu hiç...

Prof Kurumsal Seo Hizmetleri

blackjackwin21 blackjackwin21 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Seo Yalan değil Doğru zamanda Doğru şeyleri yapmak mesele. Site Bir çocuk gibidir Büyütmek sabır gerekir biranda büyütmek için Sürekli yüklenmek yerine zamanında doğru şeyleri yapmak önemli. Kimileri yeni site açar hemen ilk haftadan backlink kasar vb yapılmaması gereken şeyleri yapar sonra sitem hit almıyor kusura bakmayında arkadaşlar yapan yapıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al