wmaraci reklam
lidertakipci

alan-adi.com mu yoksa alanadi.com mu seo açısından daha iyi

42 Mesajlar 4.764 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Demek istediğim tireli domain aramalarda üst sıraya çıkmak için dezavantajdır. Çok çaba sarfetmek gerekir. Bunu aramalarda görebiliriz.

Ek Olarak:

marmaraweb.com'un seo referanslarına birr göz at, adamlar ne backlink yapıyor , ne özgün içerik yaıyor siteye hiç dokunmadan ilk sıralarda çıkartıyor. Bunların sistemini çözmeye çalışıyorum ama çok zor görünüyor

aslında basit. site içi seo yapıyorlar. seo referanslarnda ki indexler milyonlarla en az yüzbinlerle google indexleri var. yani zaten index alınmış bir siteyi hiyerarşik olarak düzenliyorlar. bunu da php veya javascript kodları ile otomatikleştiriyorlar. bu kadar büyük sitelere seo hizmeti vermesinin nedeni de kendi seo başarısı. farkındaysanız web tasarım aramasında marmaraweb her zaman zirvede. ama diğer firmalar oynuyor sürekli dalgalanıyor. ama marmara web sabit :) bunun nedeni de backlink. marmara web linklerini aratın. birkaç saat araştırın ve anlayacaksınız ki sürekli ve düzenli olarak backlink almışlardır. bunun dışında web tasarım kelimesinin ilk 500 aramasında tasarımını beğenebileceğiniz 20 site bulamazsınız. peki nasıl oluyorda bu salak siteler index alıyor da alametifarika gibi büyük bir reklam ajansı ilk 500 de bulunmuyor? (sağlam referansları olmasına rağmen) black hat seo tabii ki :)

Ek Olarak: ayrıca 1. sayfada çıkmayan bir referansı yayımlamak mantıklımı sizce :) muhakkak başarısız olduğu seo çalışmaları da vardır. bazen öyle şeyler olur ki afedersiniz kendimizi yırtsak başaramayız. odtü (ortadoğu teknik üniversitesi) edu.tr uzantılı bir sitedir. ve sub_domain ile öğrencilerini wordpress tabanlı bloglar açması yönünde teşvik etmektedir. ve bu blogların birçoğu manipule edilip aylık 100 tl gibi rakamlarla seo culara kiralanır :) bizde senukeyle yardırmaya çalışalım :) adamlar hacklink çalışıyor biryandanda yani artık lamerler bile seocu olmuş durumda :) kolay gelsin.
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Referanslardaki büyük siteler için dediğin belki doğru olabilir . Büyükleri ele arada küçükler var google indexi 300 civarı backlinki sıfır olanlar . Bu siteler nasıl ilk sıraları zorluyorlar? Halbuki bunlardan çok daha kaliteli siteler var . Bir kaç örnek verim umre kelimesi hizmetturizm, patent kelimesi eforpatent gibi bu sitelere hiç dokunmadan seo yapmışlar ama nasoıl ?

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
6 sonuç çıktı :)
http://img4.imageshack.us/img4/2917/rzpn.png

ben hiç backlink almadan seo çalışması aramasında ilk sayfa 6.ncı sıraya girmiştim. bi kaç sosyal paylaşım yapsam kalıcı olurdum belki :)

Ek Olarak: hizmet turzim için 13bin backlink buldum :)

Ek Olarak: Google backlink 6. google indexlediği backlink 13bin adet.
alexa 46 backlink. vs.

üstelik dmoz ve birçok kaliteli index directory siteleri vs.

Ek Olarak: efor patent de aynı durumda aslında
index

.
backlink

Ek Olarak: son olarak backlink olayının espirisi bitmek üzere. bence 2 sene sürmez biter. hiç olmazsa etkisi %70 düşer. google bulldozer geliyor. beta aşamasında ama olay backlink seo ile alakalı..

o yüzden özgün+samimi+gerçek+gerekli+faydalı+trend bilgileri doğru bir script ile doğru bir yapıda paylaşmak.

hakkımızda, vizyon-misyon politikamız, vb. gibi kelimelerde başa çıkanlar backlink ile çıkmamıştır sanıyorum. :)

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Değerlendirmen güzel ama aynı sorguda hizmetturizm'de 170 index görüyorum.
Bildiğim kadarıyla google index araması için ' site:www.domainadi.com ' diye aratıyoruz;
fakat backlink araması için ' link:www.domainadi.com ' diye aratıyoruz. Ki bu aramalarda da bu öreneklerin 6-16 backlinki var.

wmaraci
wmaraci

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Hocam SEO'yu etkilemiyor diyenleri aldırmayın :D

Hosting, Script ve alan adı seo'yu etkileyen etkenlerdir.

Hosting nasıl mı etkiler?
Sitenin hızı, saldırılara dayanıklılık bunların hepsi seo'yu etkiler

Script nasıl mı etkiler?
Gidipte bir çocuğun yazdığı alt etiketleri, keyword, description, h etiketleri olmayan bir script mi daha iyidir profesyonel kodlanmış her şeyi tam bir script mi? Etkilemez diyen adam vBulletin ve diğer profesyonel scriptleri karşılaştırıyor bir de bilinmeyen adı sanı duyulmamış bir scripti karşılaştır ;)

Domaine gelince aslında - olup olmamasının hiçbir etkisi yoktur şöyle ki domainin adı yazılimscriptokulev.com gibi bir şey bile olsa domainde geçen tüm kelimeler ayrı keywordsler olarak görünecektir ve hepsi aynı anda aranmasa bile ev diye de aransa script diye de aransa keyword sayılacaktır.
Ancak kullanıcı açısından düşününce - olmaması daha faydalıdır. Sonuçta oyun-forum.com mu daha güzel sizce oyunforum.com mu?
panteist

kişi bu mesajı beğendi.

devgezegen devgezegen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek girişimci
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle alanadi.com, ayriva seo acisindan onemi vardir.

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

seo açısından alan adının, hostingin ve scriptin hiç bir etkisi yok. Vbulletin gibi lisansı 600 lira olan bir forum scriptinin bile ayrıca eklentileri mevcutsa 5 liralık hosting ile googleda ilk sayfalarda site çıkıyorsa varın gerisini siz düşünün :)

Cix, cix, cix...

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Değerlendirmen güzel ama aynı sorguda hizmetturizm'de 170 index görüyorum.
Bildiğim kadarıyla google index araması için ' site:www.domainadi.com ' diye aratıyoruz;
fakat backlink araması için ' link:www.domainadi.com ' diye aratıyoruz. Ki bu aramalarda da bu öreneklerin 6-16 backlinki var.

benim adım ismail

"ismail.com" -site:ismail.com
diye bir arama yaparsam google'a diyorum ki sen bu sitenin dünyada ki linklerini ara, ama bu sitedeki indexleri gösterme.
yani google harici backlinkleri göster.
öyle olunca13bin backlink oluyor. ekran görüntülerini inceleyin.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Yani domain ile SEO arasında bağlantı tabi ki mevcuttur kelime bazlı yaklaşınca fakat şöyle bir etmende var google'da "tatil" gibi rekabeti yüksek bir kelimeyi arat, sonuçarın 5 tanesinde domain "tatil" kelimesi içermiyor :) eminim ki SEO konusunda benden bilgilisindir fakat Google EMD (Exact Match Domain) uygulaması ve prosedürleri ile ilgili bir araştırma yapmanıda öneririm. alanadi.com mu yoksa alan-adi.com mu sorusuna gelince de ben olsam alanadi.com'u tercih ederim.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

Yani domain ile SEO arasında bağlantı tabi ki mevcuttur kelime bazlı yaklaşınca fakat şöyle bir etmende var google'da "tatil" gibi rekabeti yüksek bir kelimeyi arat, sonuçarın 5 tanesinde domain "tatil" kelimesi içermiyor :) eminim ki SEO konusunda benden bilgilisindir fakat Google EMD (Exact Match Domain) uygulaması ve prosedürleri ile ilgili bir araştırma yapmanıda öneririm. alanadi.com mu yoksa alan-adi.com mu sorusuna gelince de ben olsam alanadi.com'u tercih ederim.

bende alanadi.com tercih ederim. kurumsal olması için aslında sadece marka ismi yazarım. ama seo amaçlı alacaksam c-class ip ile backlink vereceksem markama alan-adi.com dercih ederim. tatile gerek yok. Seo rekabeti en yüksek olan aramalardan biri web tasarım aramasıdır. ve detaylıca örneklendirdim yukarıda.

Ek Olarak: ayrıca matt cutts spam için buldozer başlığında bi dolu algoritma ile geliyor ki penguen-panda gibi bişey değil bu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al