freelance iş ilanları

Twitter kapatıldı!

216 Mesajlar 37.863 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

manidar bir olay da ; yasağı savunanların dns değiştirip tweet atması :)

İşte olay bu, en can alıcı nokta :)
Tebrikler...
BeacHer Batuhan ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Aliihsansaran Aliihsansaran Türk büyüktür,üstündür! E-Mail Onaysız
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1568
  • Beğeniler 31 / 308
  • Ticaret 2, (%50)

Byaliozer adlı üyeden alıntı

Neden hocam başka yerden :) Gerçekten anlam veremiyorum. Ben bu çıkan haberleri sizden habersiz mi okuyorum acaba. En son yayınlanan makaleyi eminim okumuşsunuzdur ve buna karşı yapılan birşey.

Twitter'dan örgütlenme var mı ? Var. Ama facebook'dan da var o zaman orasıda kapanmalı. Kapanmadığına göre ekstra bir durum var demektir. Hatta kimse 140 kelimeyle çokca örgütlenemez de. bu konuda facebook daha öndedir. Bu arada twitter kullanmıyorum kaç kelime bilmiyorum.

Başbakan kapatmadığı için bir bildiği var diyemem. Ama kapatmasında etkin rol oynamıştır ve 1 kişinin kararı olamayacağı için bir bildikleri var diyebilirim.

Demokrasiye müdahale olduğunu düşünüyorum lakin dediğim gibi bu devlet'e, esnafa, insanları köte yola sürüklemeyi arttırıyorsa o yolda kullanılıyorsa varsın burada demokrasi işlemesin..

facebook niye kapanmiyor biliyormusun? Adamlar uysal hukumetin istedigi kisinin adini adresini veriyorlar
hepnet35 Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

AvaRe adlı üyeden alıntı

Byaliozer, sana burada Türkiye'nin sallanmadığı olayları sayfalarca yazabilirim ve Türkiye'nin bu konularda hangi adımları attığını ülkenin itibarının ne durumda olduğunu gösteririm.Bizim bildiğimiz bir gerçek var bu gerçek bu ülkede başbakanın emri olmadan hiçbir adım atılmaz ki bunu akıl süzgecinden geçirirsek twitterla hükümetin savaşını senin söyleminle devletin savaşını bilmiyor değiliz, ve bunun Türkiye'nin itibarıyla ilgili kapama olduğunu düşünmeni aşırı saf duygularına veriyorum.

Hocam sayfalarca yazmanıza gerek yok. Geçende okudum devletimiz google'dan istedikleri ve google'ın da kendi politikalarına göre yapıp yapadığı mesela. Ama adamlar kale almışlar en azından bir bakmışlar gerekli cevabı vererek ya yapmışlar ya da yapmamışlar.

Ama burada söz konusu tamamen sallanmamak. Ayrıca diğer sallanmamaları göz önüne alırsak. Hangisine tepki verdiniz ? Hangisinde türkiye xxx tarafından sallanmıyor dediniz ? Eğer dediyseniz amenna fakat durum şu ki bu zamana kadar dediğiniz gibi türkiye'yi takmamalar çok oldu ama ilk defa bir adım atıldı ve rest çekild. Hemen ülke suçlu oldu. Kapatmasa başımız göğe'mi erecek allah aşkına.

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek M.
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 24 / 96
  • Ticaret 5, (%100)

Hocam ben bursa'da yaşıyorum ve miting'e bizzat katıldım. Bu sözü ve daha farklı şeyler de kullandı fakat başbakan kapattı demeniz gerçekten çok basit olmuş..

Hocam bende Bursa'da yaşıyorum bende bizzat bugün gittim 21 yaşındayım ve ilk defa oy kullanacağım merak vardı ve orada bulundum, basit olan ne açıklamak isterim basit olan gerçekten de başbakan istediği için kapatıldı.

Ek olarak:

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Hocam ben bursa'da yaşıyorum ve miting'e bizzat katıldım. Bu sözü ve daha farklı şeyler de kullandı fakat başbakan kapattı demeniz gerçekten çok basit olmuş..

Bursada bizzat mitinge katılmak neyi değiştiriyor?
Televizyondan dinledim ve başından sonuna kadar cümleler şunlar;

"Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler"

Bursa'dan farklı mı duyuldu bu cümleler ?

Adam kapatacağım da demiyor, Kökünü kazıyacağız diyor daha ne.
ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

carlito1914 carlito1914 Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)
Savunan arkadaşlar iki gün sonra internet işlerinden para kazanamadıkları zaman faturalarını ödeyemediklerinde ne olacak çok merak ediyorum.
ozkanyilmaz mertkytrk Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

"Gafasına göre takılan adam"

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

Ali İhsan SARAN adlı üyeden alıntı

facebook niye kapanmiyor biliyormusun? Adamlar uysal hukumetin istedigi kisinin adini adresini veriyorlar

Bakın işte bu kadar. Olay ne kadar basit. Facebook bizim şöyle bir sorunumuz var yardımcı olur musunuz ? Facebook'da hemen buyrun sorununuzu yaratan kişi şudur..

Olay tatlıya bağlandı. Ama twitter'da böyle olsaydı sizce bu olay buraya gelir miydi diye sormak istiyorum.

Twitter benim için gerçekten önemli değil fakat türk insanı için önemliyse, ve iyi yollarda kullanılıcaksa bu kapatılmaya bende hayır diyorum. Ama kötü kullanılıyorsa ve kötü insanlar tarafından bir şekilde örgütlenme oluşturulabiliyorsa ve bu sebeplerden dolayı kapatılmışsa, ekmeğinizi almadı türk insanım.Bırakın kapatılsın !
asilturk1

kişi bu mesajı beğendi.

mehmetali mehmetali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 9 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
olan oldu biten bitti didişmeyin olan twitterdan ticaret yapanlara oldi
SmmUzmani

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Bursada bizzat mitinge katılmak neyi değiştiriyor?
Televizyondan dinledim ve başından sonuna kadar cümleler şunlar;

"Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler"

Bursa'dan farklı mı duyuldu bu cümleler ?

Adam kapatacağım da demiyor, Kökünü kazıyacağız diyor daha ne.

Hayırdır hocam ben bursa'da miting'e gittim derken sizin duymadıklarınızı duydum mu dedim ? Ben sadece başbakan'ın ne kadar net konuştuğunu ve ne dediklerini gayet iyi biliyorum fakat bu iş tamamen başbakanın keyfi isteği olarak olduğunu düşünmediğimi söylüyorum.

Yasemin81 Yasemin81 http://afrodits.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 440 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Olaya twitter kapandı, aman ne yaparız, nerede paylaşım yaparız gözüyle bakmamak lazım.
Bu olay başka şeyler anımsatmıyor mu?
Kapandığında ne olacağı değil, mesela ne amaçla kapandığı ve bundan sonra daha nelere müdahale olabileceği? Ve nereye gittiğimiz?
Ya da bu adamın başka neler yapabileceğini düşünmek. hiç mi korkutmuyor birilerini acaba meraktan soruyorum...
mertkytrk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al