freelance iş ilanları

Geliyoo Browser (İnternet Tarayıcısı) Hakkında.

27 Mesajlar 5.053 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Yazilimarsiv Yazilimarsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Pusat Bilişim Kurucu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 8 / 36
  • Ticaret 16, (%100)
Merhabalar uzun süredir takip ediyorum geliyoo arama motorunuzu bu konuyu açtıysanız eleştirilere açıksınız demektir ancak eleştirilere dayanamıyorsunuz sebebini anlayamadım dooğrusu..

Türk arama motoru gerçekten de iyi olur ancak çok eksiğinizin olması beni alakadar etmiyor önemli olan eleştirilere karşı tavrınız arka planda şifrenizi tıklayın bu nedir ki bir arama motoruna sadece üye olarak girilebiliyor evet ben birşey aramak için üye olacağım bundan emin olun :)
Geçenlerde geliyoo arama motorunuza geliyoo yazdım ve kendi sitenizi bile indexlemiyordu ve siz bu eksikliklerinizi bırakıp ingilizce bilmeyen insanların yorumları önemli değil diye 2.sınıf insan muamelesi yapıyorsunuz ayrıca sizin ingilizcenizde ileri derece değil makalenizde çoğu yerde anlam bütünlüğü bile yok ve makaleniz özgün değil ordan burdan alınmış browser tanımlamaları içeriyor Türk arama motorunu İngilizce bilenler geliştirsin böyle bir mantığı kabul etmiyorum..

Saygılar...

wmaraci
reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

O zaman şöyle yapalım metin sen bana skype adresini ver ben de sana demo exe dosyasını gondereyim bir de o açıdan bak. O zaman eksik ve hataları daha kolay tespit edebilirsin sanırım. Böylece eğer yardımcı olmak istersen gerekli detayları bizimle paylaşırsın. Burdan online olarak Demo sürümünü vermem zor. Ayrıca yine söylediğimi ifade edemedim sanırım. Browser'da bize ait bir detay diye bir konu zaten yok. Browser'ın temel amacı bellidir. İnternet tarayıcısı bu tarayıcının çalışma prensipleri ile alakalı bir makale oluşturuldu. Prensiplerde yada çalışma modelinde görülebilecek eksiklerin bildirilmesi için. Yani şayet gördüğün bir eksik var ise yada bizim göremediğimiz ancak senin fark ettiğin bir eksik bunu soylemeniz için oluşturuldu. İçeriklerin kullanım şekilleri bu nedenle belirtildi. Umarım şimdi anlatabilmişimdir.

Bu şekilde düşünmeniz güzel, ama ortada test edilebilecek bir ürün yokken, insanların nasıl yorum yapmasını bekleyebilirsiniz ki?

Sisteminizde olan şeyler lider olan tarayıcılardakilerle aynıysa bile, ürünün yorum yapmasını istediğiniz kişiler tarafından denenebilmesi gerekmektedir. Ürünü paylaşamıyorsanız, liste halinde tüm özelliklerini detaylı bir şekilde paylaşarak değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir inceleme yapılması çok güç.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Metin adlı üyeden alıntı

Bu şekilde düşünmeniz güzel, ama ortada test edilebilecek bir ürün yokken, insanların nasıl yorum yapmasını bekleyebilirsiniz ki?

Sisteminizde olan şeyler lider olan tarayıcılardakilerle aynıysa bile, ürünün yorum yapmasını istediğiniz kişiler tarafından denenebilmesi gerekmektedir. Ürünü paylaşamıyorsanız, liste halinde tüm özelliklerini detaylı bir şekilde paylaşarak değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir inceleme yapılması çok güç.
Bende sadece anlayan kişilerle devam etmek adına ve test edebilmek adına hemen herkes'e ulaşmak için değil doğru bir çalışma ortaya çıkarana kadar sabırlı olmak için ve çıktığında kayda değer şekilde kullanılabilir olması için uğraşıyorum. Herkesin eline geçtiğinde bir çok hata ile karşılaşmak yerine bilen kişilerle sadece paylaşarak istişare yapmak daha mantıklı.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Ben anlamasamda sadece gözle ve deneyerek test edeceğim. Tabi bu mümkünse.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

emreokay emreokay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Diğer mesajları okumadım ama ilk attığınız mesajdan benim anladığım sadece ingilizce bilen yazılımcılarla fikir alışverişinde bulunmak istiyorsunuz. Bu yüzden size birkaç görüşüm olacak:

1. İngilizce bilmeyen değilde daha çok kendi işlerini halledecek, araştırmalaraına yardımcı olabilecek yazılımcı arkadaşlarıda bence bu sayede dışlamış oluyorsunuz ki bu bence sizin için bir dezavantaj.

2. Sadece yazılımcı arkadaşların fikirlerine önem vermeniz bana biraz ilginç geldi. Sonuçta sadece yazılımcılar kullanmayacak bu tarayıcıyı. Yazılımdan anlayamayanlarda pek âlâ sizlere bazı önerileri olabilirdi. Bu sayede yazılımdan anlamayan ama ne biliyim tasarımdan anlayan, değişik fikirler üretebilen insanları da bu şekilde dışlamış oluyorsunuz.

3. Ortada bir ürün yok iken ürün hakkında görüş istemenizde biraz ironik bir durum. En azından bir beta sürüm yayınlayabilirdiniz? Bu sayede yazılımcılar yazılım açıklarını, tasarımcılar tasarımsal açıkları, kullanıcılarda olmasını istediği ekstra özellikleri sizlere görüş olarak bildirebilirdi.

Bu eleştirilerimden sonra (yanlış anlamayın sizi kötülemek için eleştirmiyorum aksine destek olmak için eleştiriyorum her ne kadar yazılımcı olmasam da) sizlere naçizane görüşlerimi belirtmek isterim:

1. Ülkemizin içinde bulunduğu durum göz önüne alınırsa özgür bir internet için özgür bir browser şart. Bunu ne şekilde sağlarsınız bilemem fakat ben istediğim zaman istediğim siteye yasaklı da olsa girebilmeliyim.

2. Tarayıcıyı kodlarken lütfen biz tasarımcıları da biraz düşünün. Ne olacağı belli olmaz diyelim tarayıcınız tuttu ve mozilla chrome gibi kullanılmaya başlandı. Bu durumda sizin tarayıcınız için ekstradan css kodları yazmaya bizleri mecbur etmeyin.

3. Son zamanlarda modern tarayıcılarda yapılmaya başlandı bu. Eğer sonradan bir güncelleme çıkaracak olursanız bu işi otomatik bir şekilde yapın. Biz kendimiz güncelleme yapmak zorunda olmayalım. Tarayıcı yeni güncelleme çıktığı zaman kendi kendini bize sormadan güncelleyebilsin.

4. Bu önerim tarayıcıyla ilgili değil web sitenizle alakalı. Yeni sürüm nasıl birşey bilmiyorum fakat şimdiki sistemde sitenin ne olduğu belli değil. Anasayfaya girdiğimde gerekli olan iç bağlantılar mevcut değil. Verdiğiniz veya vereceğiniz hizmetleri bir sayfada toplayabilirseniz google gibi bundan çok memnun olurum.

5. Son olarak güncelleme tarhilerini lütfen doğru düzgün hesaplayın. Ocakta dediğiniz güncelleme neredeyse nisan ayına geldik hâlâ yok. Bu konuda beni maruz görün ama güvenlik açıkları vs. güncellemenin gecikmesine sebep olan nedenleri düzgün hesaplamalıydınız. Bence burda biraz özeleştiri yapmalısınız.

Benden bu kadar şimdilik. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Kolay gelsin... :) :)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

emreokay adlı üyeden alıntı

2. Tarayıcıyı kodlarken lütfen biz tasarımcıları da biraz düşünün. Ne olacağı belli olmaz diyelim tarayıcınız tuttu ve mozilla chrome gibi kullanılmaya başlandı. Bu durumda sizin tarayıcınız için ekstradan css kodları yazmaya bizleri mecbur etmeyin.

Degerli Emre bu konuyu biraz daha acabilirmisin? Veya nasil bir tarayici gorunumu olsun istedigini ornekler misin, hatta bir tasarim onerin varsa ise psd bile gonderebilirsin bize memnun oluruz.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

emreokay emreokay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Degerli Emre bu konuyu biraz daha acabilirmisin? Veya nasil bir tarayici gorunumu olsun istedigini ornekler misin, hatta bir tasarim onerin varsa ise psd bile gonderebilirsin bize memnun oluruz.

PSD olarak bir çizimim yok malesef. Ama şöyle olabilir: Mozilla altyapısını kullanan chrome veya bootstrap tasarıma sahip bir tarayıcı olabilir. Yani demek istediğim tasarımsal anlamda tarayıcı stabil olsun göze karmaşık gelmesin. Olabildiğince sade tasarımlar tercih edilsin.

Hatta siz diğer tarayıcılardan bir adım öne geçip tarayıcının tasarımsal kısmını ama tüm tasarımsal kısmını aklınıza gelen her bölümüyle kullanıcılara düzenleme imkanı sunarsanız eğer bence bu daha mantıklı olabilir.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al