wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 146.409 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

xwebmaster adlı üyeden alıntı

Merhaba surekli kopya icerikle onlarca blog aciyorum ve hitlerini 1 haftaya 100 ve üzerine taşıyorum. Sorum su bu bloglar genelde 3 aya kapaniyor bunu nasil cozerim

kopya yerine özgün yazılar yazarak...

herseyiblogluyorum.blogspot.com
wmaraci
reklam

asilturk0 asilturk0 www.sonyxperiaailesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Wordpress için birçok seo eklentisi kullanılıyor, fakat şunu yolun en başında bilmelisiniz. Bu eklentiler yardımcı etkendir. Bu eklentiler ile hedefe varamazsınız. Bu eklentileri on birlerce insan kullanıyor. Kullananlara bakıyorsun %90'ı hala seo adına ne yapacağım olmuyor diyor. kalan %10'u ya zaten iyi çalışan sitelerdi, ya rakipleri çok güçlü değildi. Yani bu eklentilerle hedefe varma olasılığınız %10
Bir web sitesi açıyorsanız ve niyetiniz iyi yerlerde olmak ise, şunu bilmelisiniz ki, örneğin benim ayda 50 k tekilim var iyi bir şey değil. Bir başarı değil. O web sitesinin 2 şeyi yapması gerekiyor.
1- Ortalama 4 kişilik bir aileyi geçindirebilecek kadar kazanması (Ki bu, minimum)
2- Bu gelirin devamlı olması
Şimdi bu olmadan senin işin görülmez. Seo adına çalışma en son iştir. Önce planın olacak, sektörün olacak, analizin olacak, gerçekten burda bir pasta var mı? ve ben o pastadan pay alabilir miyim? İyi bir siten olacak, kaliten olacak, herşey bitecek, ondan sonra seo başlayacak. Şimdi tüm bunlar var mı sitende?
Seo eklentileri çok yüzeysel konular. İyi bir sitem olsun kazanayım diyorsan, önce siteni tam anlamıyla bitir ve kalite standartlarını incele. Sonrasında göreceksin ki seo eklentisi artı sağlayacakken, aslında hiç bulaşmamak seni daha ileriye taşıyor.
Konu açarken Tag, açıklama ve konu ismine örnek olarak nasıl girmeliyim sorusuna, konu ne ise onu yaz, tag ve açıklama kısmında ise, o konu google da nasıl aranmış o kelimelere bak ve o kelimeleri gir. Anahtar kelimeni yaz ve bir boşluk ver, google zaten veriyor aranılan kelimeleri öbekleri

Ek Olarak:

Başlığında, etiketlerde sorun yok. Sadece yazılardaki imla hatalarını düzeltirsen oda tam olur.

Ek Olarak:

Yanıtlandı

Teşekkür ederim kardeşim değerli bilgilerin için.
Sitemde Standart olarak Özgün makale var
Teknoloji, kişisel gelişim, dini konular gibi alanlarda makale yazıyorum ve video anlatım bölümüm var sitemde ve faydaları neler zararları neler adlı klasor altında makale şekilinde meyve sebze veya bir bilgisayarın yada tabletin zararları yararları neler yazıyorum.
ilerleyebilirim diye düşüünoyrum bu alanda ve bir bölümde haftalık masaüstü arkaplan ve android günlük uygulama veriyorum aktivite olarak .

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

asilturk0 adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim kardeşim değerli bilgilerin için.
Sitemde Standart olarak Özgün makale var
Teknoloji, kişisel gelişim, dini konular gibi alanlarda makale yazıyorum ve video anlatım bölümüm var sitemde ve faydaları neler zararları neler adlı klasor altında makale şekilinde meyve sebze veya bir bilgisayarın yada tabletin zararları yararları neler yazıyorum.
ilerleyebilirim diye düşüünoyrum bu alanda ve bir bölümde haftalık masaüstü arkaplan ve android günlük uygulama veriyorum aktivite olarak .

Bir kere de ben soru sorayım(: imzandaki söz senin mi?

Bu şekilde bahsettiğim kotaya varacağını sanmıyorum. Sektör çok genel ve tek kişisin. Stratejini değiştirmen gerekiyor. Kotanız her zaman bir aile geçindirebilecek gelir, (ve buraya çok dikkat) bu gelirin devamlılığı olmalı. 30 yaşında 35 yaşında algoritma değişip çuvalladığında iş aramak koyar insana. Koymalıda.. Kim ne derse desin saygım sonsuz olmakla birlikte, yine de dünyayı erkekler yönetiyor. Aile babası iseniz de, olmasanız da adayısınızdır. Hanım arkadaşlar hobi olarak bakabilir ama siz bakamazsınız. Ya sağlam girin, ya o vakti başka bir alanda kullanın. Site açıp kapatmak kolay, ama harcadığınız zaman ömürden gidiyor! Bu, ömrünüzden daha kıymetli değil. Kesinlikle ve kesinle;

Yapacağınız şey tam olarak belli ise,
O sektörde bir pay var ise,
O paydan, pay alma olasılığınız var ise,
Bu pastadan aldığınız pay gelecek vaad ediyor ise bu işe girişin..

Bu gün ayda 3 bin tl size ya iyi bu gibi gelebilir. Ama bu iyi deyip yıllar geçtiğinde ve o x konu gündemden kalktığında, x yaşta vasıfsız bir adam olur, hiç aklınıza gelmeyen işlerde çalışmak zorunda kalıp, o işlere bile alınmaya bilirsiniz. Hobi olaraksa elbette sözüm yok, olamazda. O ayrı. Ama ciddiye alıyorsan daha sağlam gir. Tek başına olsanda kazanırsın. Yeter ki sağlam yere odaklan. Boşuna ömrünüzü harcamayın diye söylüyorum sakın beni yanlış anlamayın. Tam bir sektöre odaklan belirle, ona göre bir yol çizelim al başını yürü git, bu şekilde kendini dağıtma genele yayıp.

Ek Olarak:

Merhaba surekli kopya icerikle onlarca blog aciyorum ve hitlerini 1 haftaya 100 ve üzerine taşıyorum. Sorum su bu bloglar genelde 3 aya kapaniyor bunu nasil cozerim

Merhaba, öncelikle 100 hit, 1.000 hit, 10.000 hit = boş

Bunu unutmayın. Bunlar ya çıkar sağamaz, ya dönemlik çıkar sağlar. Kapanma konusuna gelince, inanın bu konuyu anlamadım (: Yani blog kolay kolay kapanmaz. Bildiğim birçok kişinin binin üstünde seri blogu var. Kopya içerik. Sizin blogların 3 aya kapanma nedenini bilmiyorum. Belki şikayet varsa içeriğini tasdiklemiş ise, veya suç içeriyorsa doğal. Ama sadece kopya diye ben 3 ayda devamlı kopya içeriğin blog baz alındığında kapandığını ilk kez sizden duyuyorum. Biraz detay verebilir misiniz mesajla da olur. Tam olarak ne konuda yayın yapıyor bu bloglar. Çünkü ****o yayın yapan blogların bile kapanması kolay değil. Siz nasıl başardınız bunu? İçerik hakkında bilgi verirseniz ve ek olarak url verirseniz memnun olurum. Bende incelemek isterim bu konuyu. Blog kurallarına göre birden fazla blog açabilirsiniz. Hepsi 3 aya kapanıyor ise, bunun nedenini bende bilmek isterim çünkü imkansız bir durum bu. Çok başka bir sebepten (Çocuk ****osu, el bombası yapımı gibi yayınlar yapmadığınızı baz alarak) Hacklenme, keylogger vs olduğunu sanıyorum. Bilgiyi iletmenizi bekliyorum bu blog adres ve içerikleri hakkında.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

Bu kelimelerde spam yapıyorsunuz. Kelime orantısını düşürün. Devamlı bu kelimeleri kullanmanız size artı sağlamaz.

Biraz açabilir misiniz bu mesajı hocam.

wmaraci
wmaraci

asilturk0 asilturk0 www.sonyxperiaailesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Bir kere de ben soru sorayım(: imzandaki söz senin mi?

Bu şekilde bahsettiğim kotaya varacağını sanmıyorum. Sektör çok genel ve tek kişisin. Stratejini değiştirmen gerekiyor. Kotanız her zaman bir aile geçindirebilecek gelir, (ve buraya çok dikkat) bu gelirin devamlılığı olmalı. 30 yaşında 35 yaşında algoritma değişip çuvalladığında iş aramak koyar insana. Koymalıda.. Kim ne derse desin saygım sonsuz olmakla birlikte, yine de dünyayı erkekler yönetiyor. Aile babası iseniz de, olmasanız da adayısınızdır. Hanım arkadaşlar hobi olarak bakabilir ama siz bakamazsınız. Ya sağlam girin, ya o vakti başka bir alanda kullanın. Site açıp kapatmak kolay, ama harcadığınız zaman ömürden gidiyor! Bu, ömrünüzden daha kıymetli değil. Kesinlikle ve kesinle;

Yapacağınız şey tam olarak belli ise,
O sektörde bir pay var ise,
O paydan, pay alma olasılığınız var ise,
Bu pastadan aldığınız pay gelecek vaad ediyor ise bu işe girişin..

Bu gün ayda 3 bin tl size ya iyi bu gibi gelebilir. Ama bu iyi deyip yıllar geçtiğinde ve o x konu gündemden kalktığında, x yaşta vasıfsız bir adam olur, hiç aklınıza gelmeyen işlerde çalışmak zorunda kalıp, o işlere bile alınmaya bilirsiniz. Hobi olaraksa elbette sözüm yok, olamazda. O ayrı. Ama ciddiye alıyorsan daha sağlam gir. Tek başına olsanda kazanırsın. Yeter ki sağlam yere odaklan. Boşuna ömrünüzü harcamayın diye söylüyorum sakın beni yanlış anlamayın. Tam bir sektöre odaklan belirle, ona göre bir yol çizelim al başını yürü git, bu şekilde kendini dağıtma genele yayıp.

Ek Olarak:

Merhaba, öncelikle 100 hit, 1.000 hit, 10.000 hit = boş

Bunu unutmayın. Bunlar ya çıkar sağamaz, ya dönemlik çıkar sağlar. Kapanma konusuna gelince, inanın bu konuyu anlamadım (: Yani blog kolay kolay kapanmaz. Bildiğim birçok kişinin binin üstünde seri blogu var. Kopya içerik. Sizin blogların 3 aya kapanma nedenini bilmiyorum. Belki şikayet varsa içeriğini tasdiklemiş ise, veya suç içeriyorsa doğal. Ama sadece kopya diye ben 3 ayda devamlı kopya içeriğin blog baz alındığında kapandığını ilk kez sizden duyuyorum. Biraz detay verebilir misiniz mesajla da olur. Tam olarak ne konuda yayın yapıyor bu bloglar. Çünkü ****o yayın yapan blogların bile kapanması kolay değil. Siz nasıl başardınız bunu? İçerik hakkında bilgi verirseniz ve ek olarak url verirseniz memnun olurum. Bende incelemek isterim bu konuyu. Blog kurallarına göre birden fazla blog açabilirsiniz. Hepsi 3 aya kapanıyor ise, bunun nedenini bende bilmek isterim çünkü imkansız bir durum bu. Çok başka bir sebepten (Çocuk ****osu, el bombası yapımı gibi yayınlar yapmadığınızı baz alarak) Hacklenme, keylogger vs olduğunu sanıyorum. Bilgiyi iletmenizi bekliyorum bu blog adres ve içerikleri hakkında.

Soruna yanıt vereyim :) " Hayır şair bir abim'e ait ama çok hoşuma gittiği için telif olarak kullanma hakkım var " Evet haklısın, bende bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorum ama teknoloji ve bilgisayar alanında yönelmek istiyorum ancak ne gibi bir girişim yapsam onu tam kestiremedim.

ysnbulut ysnbulut Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 26 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
http://youtubedenmp3indir.com/ sizce neler yapılabilir ?
*** backlink fln kullanıorum şuan zamanında 10 bin hit görmüşlüğüm var ama bir gün sonra 2k ya düştü geçen sene oldu bu olay bidahada yükselemedim tema ve server değişikliğim çok oldu script komple baştan yazdım...

xwebmaster xwebmaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İş Sahibi Değilim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 14 / 30
  • Ticaret 3, (%100)

genchakan adlı üyeden alıntı

kopya yerine özgün yazılar yazarak...

ANLADIM ama şöyle bir şey kkopya içerik ile 1 ayda 2klara çıkabilirken özgün ile bu rakama 1 yılda ulaşılamaya biliyor.

ulas18 ulas18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek mağaza müdürü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 4, (%100)
hocam BİR SİTE BENDEN YARDIM İSTEDİ ANCAK (çankırıhaber.com)türkçe karakterlerden dolayı site analizi-seo analizi yapamıyorum.ayrıca bu alan adı seo çalışmasında sorun yaratırmı,önerileriniz nedir.

PoLo PoLo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İletişim - Telefon
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 10 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba iyi günler. Bir web sitem kendi kelimesinde, aramalarda görünmüyor ilk günden beri. 2. veya 3. ayı olması gerekir o zamanlarda sıralamalara gelmişti. kelimesinde 4. sıradaydı fakat 2 gün sonra tekrar geriledi. Fakat bir çok kelimesinde ise 2. sayfanın 2. sırasında yer alıyor. konuları sıralamalarda ondan yana problem yok ama kendi kelimesinde bir türlü getiremedim..

Diğer sitem ise, kendi kelimelerinin hepsinde 1. sırada orda problem yok fakat bir kelimede 4. sıradayken birden geriledi 9. linke, o kelimede hiç bir şekilde çalışma yapmamıştım kendiliğinden gelmişti. Şimdi o kelimede tekrar eski konumuna getirmem için ne yapmam gerekir. Sitelerim sürekli olarak günceldir. Anti seo gibi durumlar söz konusu değil sürekli olarak linkleri takip ediyorum. Ha bunuda belirteyim. ilk sitem değil. 2. sitemin gerileme zamanı ise sunucum 5 saat boyunca kapalı kaldı o zaman geriledi suspend yemiştim. Sonradan yerinden hiç teprenmedi 9. linkte durdu öyle. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

ANLADIM ama şöyle bir şey kkopya içerik ile 1 ayda 2klara çıkabilirken özgün ile bu rakama 1 yılda ulaşılamaya biliyor.

iyi de kapanan blog 10k olsa ne işine yarar ki? içerik sürekli güncel olursa bir yıl değil,iki ayda yakalarsın.

herseyiblogluyorum.blogspot.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al