freelance iş ilanları

130k backlinke rağmen istediğimiz sonucu alamıyoruz

50 Mesajlar 6.836 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

kenanagkurt adlı üyeden alıntı

hocam sitenizin hit almaması istenilen yere gelmemesi için çok uğraşılmış gibi görünüyor. Sitenizi çok inceleme fırsatım olmadı ama gördüğüm(eğer imzanızdaki site ise) site ise iç seo çalışması yaptığınızda sonuçlarda iyileşme olacaktır.

Bir örnek verebilirmisiniz.

Mesela BU SAYFA için nasıl bir iç seo çalışması yapılmalı ?

zira bazı arkadaşlar normal derken bazıları site iç seo kötü diyor

anlam veremedim

Mintik adlı üyeden alıntı

Hocam özgün içerik demek başka sitelerden çalmamak demek olmuyor. Özgün içeriğin asıl anlamı site içerisindeki benzersiz yazılardır. Yazılarınıza eklemiş olduğunuz anlatımlar ne kadar farklı olsa bile başlıklarınızın büyük çoğunluğu aynı. Kelime yoğunluğunda 2%'den fazla olduğunda spama maruz kalma olasılığı vardır. Bu 2%'lik oran başlıklar için de geçerlidir. Başlıklarınızın 2%'sinden fazlası birbirine benzememelidir. Eğer benzerlik açısından çıkış yolunuz yok ise başlıklarda bulunan benzer kelimeleri çıkarıp yazıya 3 veya 4 kelimelik etiket olarak girin daha faydalı olur. Mesela bütün başlıklardan M.E.B. SERTİFİKALI UYGULAMALI Eğitim kelimesini çıkararak bütün yazılara etiket olarak girin. Bu şekilde sizin için daha iyi olur ve kategori görevi görür.

M:E:B: SERTİFİKALI ibaresini kaldıramayız hocam benzerlik olduğunu biliyorum ama bu eğitimin adı bu. yani kaldırıldığında iş farklı bir noktaya geliyor.

size de sormuş olayım Mesela BU SAYFA için nasıl bir iç seo çalışması yapılmalı ?

wmaraci
reklam

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

cranbaries adlı üyeden alıntı

Bir örnek verebilirmisiniz.

Mesela BU SAYFA için nasıl bir iç seo çalışması yapılmalı ?

zira bazı arkadaşlar normal derken bazıları site iç seo kötü diyor

anlam veremedim

M:E:B: SERTİFİKALI ibaresini kaldıramayız hocam benzerlik olduğunu biliyorum ama bu eğitimin adı bu. yani kaldırıldığında iş farklı bir noktaya geliyor.

size de sormuş olayım Mesela BU SAYFA için nasıl bir iç seo çalışması yapılmalı ?

Hocam eğer tek bir yazı için seo yapmak isterseniz 1000 ve 2000 arası bir makale işinizi görür. Şayet bu yazı için rakipleriniz var ise üst sıralara çıkmak için tek yol kaliteli bakclink almaktır. Kaliteli backlinkten kastım ziyaretçi gönderecmeyecek yüksek prli dmoz onaylı bir backlink değildir. Kaliteli backlinkten kastım size gerçekten bu kelime üzerine ziyaretçi gönderebilecek backlinktir.

Tek bir yazı olursa hiç bir sorun olmaz ama şunu da unutmayın benzer başlıklar çoğaldığı zaman Google bu başlıklardan en faydalı olanını gösterir. Haddinden fazla çoğaldığı zaman da hiç birini göstermez.

Diğer bir konu da göstermiş olduğunuz yazıdaki anahtar kelimelerin spam listesine girmiş olmasıdır. Şuradaki adresten bana göstermiş olduğunuz linki analiz edip spam olmuş kelimeleri görebilirsiniz. Bunun için herhangi bir seo desteğine ihtiyaç olmaz. Yinelenen kelimelerden kaçınmanız yeterlidir.

Örnek olarak size kendi sitemde olan bir sorundan bahsetmek istiyorum. Yakın zamanda Wordpress firma ve Wordpress şirket kelimelerinde ilk sıralara yerleştim. Wordpress kurumsal tema kelimesi daha çok arattırıldığı için bu kelimeyi de diğer yazılara etiket olarak kullandım. Bunu yapmadan önce Google Firma, Şirket ve Kurumsal kelimelerini eşleştirmişti kendine göre ve kurumsal kelimesinde de beni 11. sıraya yerleştirmişti. Ben fark ettiğimde kurumsal kelimesinde ilk 500'den çıkmıştım. Daha sonra farkettim ve bu etiketi kaldırdım. Şu anda Wordpress kurumsal tema kelimesinde yine 11. sıraya yerleşti.

Hocam demem o ki eğer ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız bir şekilde o kelimeleri kısmanız gerekmekte. Ya da daha iyisini yapabilirim diyen bir arkadaşa danışın. Ben henüz benzer kelimeleri en üst sıralara çıkarabilecek kadar seo uzmanı olamadım ve görmedim de daha doğrusu. Benzer kelimeler alan adında olduğunda Google biraz göz yumabiliyor. Kendimce tahmin ettiğim ve hala uygulamadığım teoriler var. Doğruladığım zaman ancak bilgilendirebilirim. Şimdilik bundan başka yol gösterem size.
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

Mintik adlı üyeden alıntı

Hocam eğer tek bir yazı için seo yapmak isterseniz 1000 ve 2000 arası bir makale işinizi görür. Şayet bu yazı için rakipleriniz var ise üst sıralara çıkmak için tek yol kaliteli bakclink almaktır. Kaliteli backlinkten kastım ziyaretçi gönderecmeyecek yüksek prli dmoz onaylı bir backlink değildir. Kaliteli backlinkten kastım size gerçekten bu kelime üzerine ziyaretçi gönderebilecek backlinktir.

Tek bir yazı olursa hiç bir sorun olmaz ama şunu da unutmayın benzer başlıklar çoğaldığı zaman Google bu başlıklardan en faydalı olanını gösterir. Haddinden fazla çoğaldığı zaman da hiç birini göstermez.

Diğer bir konu da göstermiş olduğunuz yazıdaki anahtar kelimelerin spam listesine girmiş olmasıdır. Şuradaki adresten bana göstermiş olduğunuz linki analiz edip spam olmuş kelimeleri görebilirsiniz. Bunun için herhangi bir seo desteğine ihtiyaç olmaz. Yinelenen kelimelerden kaçınmanız yeterlidir.

Örnek olarak size kendi sitemde olan bir sorundan bahsetmek istiyorum. Yakın zamanda Wordpress firma ve Wordpress şirket kelimelerinde ilk sıralara yerleştim. Wordpress kurumsal tema kelimesi daha çok arattırıldığı için bu kelimeyi de diğer yazılara etiket olarak kullandım. Bunu yapmadan önce Google Firma, Şirket ve Kurumsal kelimelerini eşleştirmişti kendine göre ve kurumsal kelimesinde de beni 11. sıraya yerleştirmişti. Ben fark ettiğimde kurumsal kelimesinde ilk 500'den çıkmıştım. Daha sonra farkettim ve bu etiketi kaldırdım. Şu anda Wordpress kurumsal tema kelimesinde yine 11. sıraya yerleşti.

Hocam demem o ki eğer ilk sayfaya çıkmak istiyorsanız bir şekilde o kelimeleri kısmanız gerekmekte. Ya da daha iyisini yapabilirim diyen bir arkadaşa danışın. Ben henüz benzer kelimeleri en üst sıralara çıkarabilecek kadar seo uzmanı olamadım ve görmedim de daha doğrusu. Benzer kelimeler alan adında olduğunda Google biraz göz yumabiliyor. Kendimce tahmin ettiğim ve hala uygulamadığım teoriler var. Doğruladığım zaman ancak bilgilendirebilirim. Şimdilik bundan başka yol gösterem size.

Hocam öncelikle ilginize çok teşekkürler.
Özellikle şu verdiğiniz link bana eskiyi hatırlattı.

Sitemiz ortalama 3 sene boyunca yaklaşık 40 kadar anahtar kelimede 1. sayfa 1 ve3. sıradaydı.

Özellikle son 6 ayda ciddi sıkıntılar yaşadık. Siteye özgün içerik ve backlink akışı harici işlem yapmadığımız halde sıralama sürekli 5 ve 14. sıralarda kendiliğinden inip çıkıyor.

Ama şu anahtar kelime yoğunlukları konusu benim bazı hatalarımı hatırlattı.
şu an bazı düzenlemeler yaparak sonucu burdan bildireceğim.

Farklı önerisi olan arkadaşları da merakle bekliyorum

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

Sitemiz ortalama 3 sene boyunca yaklaşık 40 kadar anahtar kelimede 1. sayfa 1 ve3. sıradaydı.

Özellikle son 6 ayda ciddi sıkıntılar yaşadık. Siteye özgün içerik ve backlink akışı harici işlem yapmadığımız halde sıralama sürekli 5 ve 14. sıralarda kendiliğinden inip çıkıyor.

Umarım iyi bir sonuç alırsınız hocam.
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)

Son 6 aydan önce 2 hacklink al iş tamamdı. Şimdi öyle değil sitelerimin hiç biri hiç bir algoritmadan etkilenmediği gibi her değişiklik olduğunda hiç uğraşmadığım sitelerin bile pagerankı arttı. Seo deyince ne algılıyorsunuz bilmiyorum ama seo backlink almak demek değil. İç seo yapmamı isterseniz size çalışma yapayım ama anlatmamı istemeyin. Sitenizde toplam 5 sn durdum. Çok ayrıntılı incelemedim bile ve emin olun çok kötü bir şekilde eziyet çekiyor ( çok kötü anlatmış olabilirim ama emin olun öyle) Sitenin biraz daha etkin ve canlı durması gerekiyor. (Yine söyleyeyim imzanızdaki siteye bakarak diyorum)

platformakademi.com -konuştuğum site bu değil diğeri dışticaret olan. Gerçi bununda ondan kalır yanı yok. Çok durağan hocam site tasarımını canlandırmanız sitede insanları tutmanı gerekli diye düşünüyorum.
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
anladım hocam.

teşekkürler ilginize. epey yorum aldım tüm arkadaşlara teşekkürler.
Sitede anladığım kadarıyla bazı değişiklik yapmaya çalışacağım

sonuçları burdan bildireceğim

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

anladım hocam.

teşekkürler ilginize. epey yorum aldım tüm arkadaşlara teşekkürler.
Sitede anladığım kadarıyla bazı değişiklik yapmaya çalışacağım

sonuçları burdan bildireceğim

Maşallah tek konu için bayağı tavsiye almışsın hocam, iyisin :D mobilim inceleyemedim, ama bütün yorumları okudum. Son arkadaşın dediği, yani çoğul hitinizi azaltacak bir cansızlık varsa bunu muhakkak düzeltin derim. Olayınız kanımca artık biraz gereksiz backlinkleri elemede, site içi seo bilgilerimizi yenilemede, sonra yeni kaliteli backlink almada gibi gözüküyor :)
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Maşallah tek konu için bayağı tavsiye almışsın hocam, iyisin :D mobilim inceleyemedim, ama bütün yorumları okudum. Son arkadaşın dediği, yani çoğul hitinizi azaltacak bir cansızlık varsa bunu muhakkak düzeltin derim. Olayınız kanımca artık biraz gereksiz backlinkleri elemede, site içi seo bilgilerimizi yenilemede, sonra yeni kaliteli backlink almada gibi gözüküyor :)

Teşekkürler hocam

Peki bir şey sorsam 140k backlink var gereksizleri temizledik 40k ya düştük. Bu düşüş google tarafından cezalandırılmaz mı ?

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Teşekkürler hocam

Peki bir şey sorsam 140k backlink var gereksizleri temizledik 40k ya düştük. Bu düşüş google tarafından cezalandırılmaz mı ?

Elbette, sizi yüksekte tutan şeyler bu backlinklerse silerseniz sıralamanız da düşebilir, ceza olmaz. Der ki artık bu site o kadar da güçlü değil, hak ettiği sıralamaya gelsin. Bu yüzden backlink alımı da silimi de dikkatli yapılmalı bence. Kaybettiğiniz backlink 5k ve çok da iyi bir siteden değilse, backlinklerin silinmesi de vakit alacağı için aynı süre zarfında önerilenler gibi kaliteli siteden 3k backlink aynı değeri görebilir. Bu şekilde bir süre daha dalgalanma yaşayacaksınız sıralamalarda, sonu inşallah iyi olacak :)
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
WOT kullanıyormusunuz bilmem ama. WOT'ta baya bir kullanıcı siteyi zararlı spam site olarak işaretlemiş.

Ayrıca 130k backlink 1,5 senelik site için aşırı fazla. 500k hiti olan sitelerin bile okadar backlinki yok. Backlink az ama iyi sitelerden olmalı. Ayrıca büyük çoğunluğu nofollow olmalı. %80 kadarı nofollow değilse spam olur.

130k backlink almak çok kolay bu arada. Benim sitelerden birer fotter çıkayım 300k backlink'in olur.

5 tane backlinki olup 10k hiti olan birçok site var piyasada.
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al